رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 68 خبر


  • دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
  • الإثنين ۸ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 20 August
تهران لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ١٢(mph)
فشار ٢۵.٩٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩٢(in)

هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری یک دیدار معوقه در مشهد و تداوم صدرنشینی پرسپولیس به پایان رسید.

*نتایج رقابت‌های هفته بیست و دوم در یک نگاه:
پیکان ۴ – استقلال خوزستان یک

فولاد ۲ – گسترش ۲

ذوب‌آهن صفر – استقلال ۲

پرسپولیس ۲ – سپاهان یک

نفت آبادان صفر – پدیده ۳

سایپا صفر – صبا صفر

ماشین سازی صفر – نفت ۲

سیاه‌جامگان یک – تراکتورسازی ۲

تیم هفته: استقلال
هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر عمدتاً با موفقیت تیم‌های مهمان همراه بود و ۴ تیم از جمله استقلال و تراکتورسازی موفق شدند در این هفته از رقابت‌ها میزبانان خود را شکست دهند.

در این بین پرسپولیس هم در تهران دست به کار بزرگی زده و برای حفظ فاصله‌اش در صدر جدول با سایر مدعیان قهرمانی سپاهان را شکست داد.

با این حال عنوان بهترین تیم هفته با تقدیر از پرسپولیس، به استقلال اختصاص پیدا می‌کند چرا که شاگردان منصوریان در ادامه روند خوب خود در لیگ برتر موفق شدند در اصفهان تیم چغر ذوب‌آهن را شکست داده تا همچنان به روزهای آینده امیدوار باشند.

بازیکن هفته: گادوین منشا
در هفته بیست و دوم لیگ برتر چندین بازیکن در ترکیب تیم‌های خود بازی مثمرثمری را ارائه دادند و در پیروزی تیم‌هایشان بیشترین نقش را داشتند.

در این بین اکبر ایمانی در ترکیب پدیده، قاضی در ترکیب در نفت، رضاییان در ترکیب پرسپولیس و فرشید اسماعیلی در ترکیب استقلال از چهره‌های مؤثر هفته بیست و دوم هفته بودند.

با این حال بهترین بازیکن هفته به گادوین منشا، مهاجم سیه‌چرده پیکان اختصاص پیدا می‌کند که با درخشش این بازیکن پیکان موفق شد بازی ۳ بر یک باخته را با برتری ۴ بر ۳ تغییر دهد.

سرمربی هفته: رضا مهاجری
در هفته‌ای که سپری شد استقلال و پرسپولیس در تقابل با تیم‌های اصفهانی موفق بودند و دو برتری را به ترتیب مقابل ذوب‌آهن و سپاهان به ارمغان آوردند تا سرمربیان این دو تیم یعنی منصوریان و برانکو از مربیان قابل تقدیر هفته باشند.

با این حال عنوان بهترین مربی هفته به رضا مهاجری تعلق می‌گیرد چراکه موفق شد در روزهای پرفراز و نشیب پدیده، این تیم را در آبادان مقابل نفت آبادان با موفقیت هدایت کرده تا تیم مشهدی با دست پر از آبادان بازگردد.

دیدار هفته: پرسپولیس – سپاهان
دیدار پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و دوم از جذابیت‌های بالایی برخوردار بود، ضمن اینکه این دیدار پربرخورد و نسبتاً جنجالی پرگل نیز از آب درآمد تا این دیدار به عنوان مسابقه هفته انتخاب شود.

اتفاق هفته:
هفته بیست و دوم لیگ برتر در اقدامی عجیب طی ۵ روز برگزار شد، هرچند که تعویق دو دیدار جمعه گذشته به خاطر بارش برف شدید در تبریز و مشهد در این اتفاق بی‌تأثیر نبود.

جدول گلزنان:
۱۳ گل: ساسان انصاری (فولاد)

۱۱ گل: مهدی طارمی(پرسپولیس)

۱۰ گل: گادوین منشا (پیکان)

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمدکاظم انبارلویی؛

چالش‌های سال ۹۷

این خیلی نیاز به تحقیق و مطالعه ندارد که چالش‌های پیش رو در سال 97، سال چهل‌سالگی انقلاب را فهرست کرده و راه‌حلی برای آن پیدا کنیم. آمریکا و دشمنان قسم خورده نظام به حیات طیبه در ایران به ویژه در چهل‌سالگی انقلاب رشک و حسد می‌برند و با حقد و کینه از ملت ایران یاد می‌کنند، چرا که شاهدند مردم بیش از پیش و جدی‌تر از همیشه پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند. انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است و اگر خدای بزرگ پشتیبان این ملت و انقلاب نبود، همان روزهای اول انقلاب با دسیسه‌ها و نیرنگ‌ها و توطئه‌های کوتاه جنگ داخلی، جنگ خارجی و تهدیدهای نرم و سخت از بین می‌رفت. یک مطالعه دم‌دستی نشان می‌دهد ما در سال 97 با چالش های زیر روبه‌رو هستیم؛ 1- تشدید خصومت آمریکا و رژیم صهیونیستی و قدرت‌های منطقه‌ای علیه ملت ایران، آثار این خصومت را در تشدید تحریم‌ها و زدن زیر قول و پیمان آنها در برجام به وضوح می‌شود دید. آمریکایی‌ها این فشار را از اواسط مردادماه تا نیمه آبان و از نیمه آبان تا پایان سال  مرحله‌بندی کرده‌ اند و امیدوارند در 13 آبان  شعار مرگ بر آمریکا را در ایران نشنوند و تا پایان سال، زندگی انقلابی در ایران را پایان بخشند. این یک رؤیای چهل‌ساله است که فقط خواب آن را در کاخ سفید، رؤسای جمهور می‌دیدند و تاکنون هم تعبیر نشده است. جمع جبری  لشکرکشی خیابانی عناصر ستون پنجم آمریکا در ناآرامی‌های دی‌ماه گذشته و نیمه مرداد امسال براساس گزارش نیروهای امنیتی از 10 هزار نفر تجاوز نمی‌کند. اسامی دستگیرشدگانی که  چنین آشوب‌هایی‌ را تدارک دیدند هم از 200 نفر تجاوز نمی کند. آمریکا با چنین لشکر و حشم ضعیفی به جنگ 80 میلیون ایرانی پای کار انقلاب آمده است. ای کاش یک آدم عاقل در کاخ سفید وجود داشت و تفسیری از بلاهت رهبران امنیتی آمریکا را برای سردمداران آنها توضیح می‌داد. میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، با آنکه سخت به «اصالت سود» معتقدند نتوانسته‌اند اندکی «درآمد» برای این هزینه به عنوان یک کارکرد براندازانه ارائه دهند. تکلیف دستگاه دیپلماسی کشور معلوم است؛ باید کرکره مذاکره با آمریکا و امید به اروپا را پایین بکشد و نگاه خود را به قدرت‌هایی بدوزد که به دلیل افزایش قدرت منطقه‌ای ایران التماس می‌کنند،  روابط راهبردی با تهران داشته باشند. اینکه ایران ماه‌هاست در چین سفیر ندارد غفلت وزارت خارجه در نگاه به قدرت‌هایی است که به هر دلیل در جنگ اقتصادی پنجه در پنجه آمریکا دارند و مایلند با ایران ر وابط راهبردی تعریف شده‌ای داشته باشند. هزار راه نرفته در سیاست خارجی داریم که متأسفانه 5 سال گذشته از آن غفلت شده؛ آقایان راهی را رفتند که از پیش معلوم بود بن بست است. 2- مشکلات اقتصادی کشور ده ها عنوان دارد که بارها توسط نخبگان و اقتصاددانان گفته شده، راه‌حل آن هم ارائه شده است. بی اعتنایی دولت به مالیه عمومی و حفظ ارزش پول ملی، آسیب‌هایی را پدید آورده است که باید فکری برای آن بشود. باید دولت بپذیرد فکرهایی که در این ...

تازه ترین اخبار