رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 20 June
تهران لطیف
٣۴(°C)
وزش باد ١٢(mph)
فشار ٢۵.٩٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 7-High
رطوبت ٢۵.٩٠(in)

هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری یک دیدار معوقه در مشهد و تداوم صدرنشینی پرسپولیس به پایان رسید.

*نتایج رقابت‌های هفته بیست و دوم در یک نگاه:
پیکان ۴ – استقلال خوزستان یک

فولاد ۲ – گسترش ۲

ذوب‌آهن صفر – استقلال ۲

پرسپولیس ۲ – سپاهان یک

نفت آبادان صفر – پدیده ۳

سایپا صفر – صبا صفر

ماشین سازی صفر – نفت ۲

سیاه‌جامگان یک – تراکتورسازی ۲

تیم هفته: استقلال
هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر عمدتاً با موفقیت تیم‌های مهمان همراه بود و ۴ تیم از جمله استقلال و تراکتورسازی موفق شدند در این هفته از رقابت‌ها میزبانان خود را شکست دهند.

در این بین پرسپولیس هم در تهران دست به کار بزرگی زده و برای حفظ فاصله‌اش در صدر جدول با سایر مدعیان قهرمانی سپاهان را شکست داد.

با این حال عنوان بهترین تیم هفته با تقدیر از پرسپولیس، به استقلال اختصاص پیدا می‌کند چرا که شاگردان منصوریان در ادامه روند خوب خود در لیگ برتر موفق شدند در اصفهان تیم چغر ذوب‌آهن را شکست داده تا همچنان به روزهای آینده امیدوار باشند.

بازیکن هفته: گادوین منشا
در هفته بیست و دوم لیگ برتر چندین بازیکن در ترکیب تیم‌های خود بازی مثمرثمری را ارائه دادند و در پیروزی تیم‌هایشان بیشترین نقش را داشتند.

در این بین اکبر ایمانی در ترکیب پدیده، قاضی در ترکیب در نفت، رضاییان در ترکیب پرسپولیس و فرشید اسماعیلی در ترکیب استقلال از چهره‌های مؤثر هفته بیست و دوم هفته بودند.

با این حال بهترین بازیکن هفته به گادوین منشا، مهاجم سیه‌چرده پیکان اختصاص پیدا می‌کند که با درخشش این بازیکن پیکان موفق شد بازی ۳ بر یک باخته را با برتری ۴ بر ۳ تغییر دهد.

سرمربی هفته: رضا مهاجری
در هفته‌ای که سپری شد استقلال و پرسپولیس در تقابل با تیم‌های اصفهانی موفق بودند و دو برتری را به ترتیب مقابل ذوب‌آهن و سپاهان به ارمغان آوردند تا سرمربیان این دو تیم یعنی منصوریان و برانکو از مربیان قابل تقدیر هفته باشند.

با این حال عنوان بهترین مربی هفته به رضا مهاجری تعلق می‌گیرد چراکه موفق شد در روزهای پرفراز و نشیب پدیده، این تیم را در آبادان مقابل نفت آبادان با موفقیت هدایت کرده تا تیم مشهدی با دست پر از آبادان بازگردد.

دیدار هفته: پرسپولیس – سپاهان
دیدار پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و دوم از جذابیت‌های بالایی برخوردار بود، ضمن اینکه این دیدار پربرخورد و نسبتاً جنجالی پرگل نیز از آب درآمد تا این دیدار به عنوان مسابقه هفته انتخاب شود.

اتفاق هفته:
هفته بیست و دوم لیگ برتر در اقدامی عجیب طی ۵ روز برگزار شد، هرچند که تعویق دو دیدار جمعه گذشته به خاطر بارش برف شدید در تبریز و مشهد در این اتفاق بی‌تأثیر نبود.

جدول گلزنان:
۱۳ گل: ساسان انصاری (فولاد)

۱۱ گل: مهدی طارمی(پرسپولیس)

۱۰ گل: گادوین منشا (پیکان)

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مهدی فضائلی؛

مراقب پروژه تعلیق باشیم!

مهدی فضائلی کارشناس رسانه در یادداشتی با عنوان مراقب پروژه تعلیق باشیم! نوشت: برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به "برجام " ماجرای عبرت انگیزی است و اگر عبرت های آن مغفول بماند خسارت به توان دو خواهد بود! بی اعتمادی به دشمن،دقت نظر بالا و با وسواس در تنظیم متن های تعهدآور،پرهیز از عجله در توافقاتی از این قبیل،پیش بینی ضمانت های محکم برای اجرای تعهدات طرف مقابل،دل نبستن به راه حل های بیرونی،ضرورت تمرکز بر توان و ظرفیت داخلی و لزوم توجه به حرف منتقدان دلسوز و کارشناس از جمله درس ها و عبرت های برجام است که بارها مطرح شده است و البته همچنان جای پرداختن دارد. یکی دیگر از این عبرت ها، سناریوی دشمن برای عملیات روانی و درگیر کردن مستمر افکار عمومی ما با این موضوع و بهره برداری های متعدد و متنوع از این درگیری ذهنی است. طرح اتهام واهی انحراف در برنامه هسته ای ایران به سمت ساخت سلاح اتمی که تقریبا" شانزده سال از آن می گذرد،از ابتدا یک پیوست عملیات روانی داشت که درگیر کردن ذهن مسئولان کشور از مسائل اساسی به سمت یک سناریوی ساختگی و طولانی مدت و بازداشتن از اولویت ها از محورهای آن بود.اما پس از چندی این عملیات از سطح مسئولان کشور به کل مردم تعمیم پیدا کرد و موجب شد ذهن آحاد مردم درگیر این اتهام بی پایه و اساس شود. سناریوهای کشدار و طولانی، برای فعال نگه داشتن ذهن مخاطب و ترغیب و تهیبج وی برای پیگیری قسمت های بعدی، از تکنیک تعلیق یا سوسپانس استفاده میکنند؛ این تکنیک که آمیخته ای از ترس و امید با پایانی نامطمئن است،در برجام نیز به نحو موثری مورد استفاده دشمن قرار گرفت! عنصر تعلیق با هدف فرصت سوزی از ملت ایران و درگیر نگه داشتن ذهن و روان مردم و مسئولان، قبل،حین و بعد از برجام به اجرا گذاشته شده است. تعیین مهلت هایی متناوب برای تصمیم گیری(تمدید یا عدم تمدید تحریم ها) رئیس جمهور امریکا و رفت و برگشت ها بین کاخ سفید و کنگره آمریکا، بکارگیری همین تکنیک تعلیق است که منجر به بلا تکلیف نگه داشتن بسیاری تصمیمات حتی در حوزه های مختلف بخش خصوصی ،بی ثبات نگه داشتن بازار،تحریک بازار ارز و طلا و...شده است. مدتی است دوباره 22 اردیبهشت بعنوان زمان تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای ماندن یا نماندن در برجام برجسته شده است.اظهار نظر و رفت و آمد مقامات اروپایی نیز برای گرم کردن فضا و واقعی نمایاندن نگرانی از خروج آمریکا هر روز در صدر اخبار ایران و جهان است و همه اینها در ذیل پروژه تعلیق! تصور کنید امروز 22 اردیبهشت است و آمریکا از برجام خارج شده،چه اتفاقی خواهد افتاد؟! آمریکا پس از برجام چه امتیازی به ایران داد تا با خروجش آن امتیاز صلب شود؟ برجامی که به گفته رئیس کل بانک مرکزی آورده اش برای ایران «تقریبا"هیچ» بوده و به گفته دکتر ظریف «نه تنها روح بلکه جسمش از سوی ترامپ(آمریکا) نقض شده است»، خروج آمریکا از آن چه زیان قابل توجهی می ...

تازه ترین اخبار