رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 23 January
تهران Haze
٩(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٠۵(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٠۵(in)

ستاره ایرانی باشگاه هیرنفین که فاصله چندانی با آقای گلی در هلند ندارد چند شب قبل مهمان ویژه برنامه یکی از شبکه های معروف تلویزیونی این کشور بود.

رضا قوچان نژاد در بازگشت دوباره به فوتبال هلند تولد دوباره ای داشت تا جایی که فصل رویایی اش با ایستادن در جایگاه دوم برترین گلزنان آردیویسه تکمیل شد تا با این عملکرد محبوبیت خاصی بین طرفداران هیرنفین به دست بیاورد. محبوبیتی که مهاجم ایرانی را به یکی از سوژه های جذاب رسانه های هلند تبدیل کرد تا جایی که گوچی به عنوان مهمان ویژه یکی از پربیننده ترین شبکه های تلویزیونی هلند حاضر شد و به سئوالات پاسخ داد.
شبکه FOX SPORT هر هفته یکشنبه شب ها ویژه برنامه ای با تم خانوادگی با حضور ستاره های فوتبال برگزار می کند که این بار نوبت به گوچی رسید تا با توجه به محبوبیت این روزهای خود در هیرنفین و همچنین ویژگی های بارزی که در زندگی اجتماعی خود داشت به سئوالات مجری و کارشناس این شبکه پاسخ بدهد.

 


در شرایطی که فیلم کامل این مصاحبه هنوز منتشر نشده توئیتر باشگاه هیرنفین گزیده ای از صحبت های گوچی در این برنامه را منتشر کرد جایی که قوچان نژاد در پاسخ به سئوالات مجری و کارشناس برنامه مدعی شد زندگی اجتماعی اش با فوتبال عجین شده است و نمی تواند این دو را از هم جدا کند اما طوری مدیریت می کند که به هیچ کدام از آنها لطمه ای نخورد.
قوچان نژاد پیش از این به خاطر علاقه اش به موسیقی، ادامه تحصیل و همچنین فراگیری چند زبان زنده دنیا مورد توجه رسانه ها قرار گرفته بود و حالا اوج گیری اش در فوتبال و قرار گرفتن در یک قدمی آقای گلی هلند زندگی ورزشی و اجتماعی او را الگوی بسیاری قرار داده است تا روزهای خوب او در بازگشت به شهری که در آن بزرگ شده بود، ادامه پیدا کند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

حسین شریعتمداری/کیهان؛

اینجا که واتیکان نیست!

۱- «انگار ما اختیاری از آسمان داریم که می‌توانیم بر زمینیان هر فرمانی را صادر کنیم، نه اینطور نیست، چنین چیزی وجود ندارد. اینطور نیست که ما اختیار داشته باشیم. خداوند به پیغمبرش می‌گوید: «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ، تو وکیل مردم نیستی، تو چکار به کار مردم داری؟ «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ»؛ تو باید پیام برسانی، حالا مردم یا گوش می‌کنند و هدایت می‌شوند یا گوش نمی‌دهند… مردم باید انتخاب کنند، اگر انتخاب نکنند که دین نمی‌شود، با تحمیل که نمی‌شود دین درست کرد. «لا اکراه فی‌الدین». اساس دین باید با فهم و درک و پذیرش باشد. بقیه مسائل هم همینطور است». این، بخشی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور محترم در جمع مدیران وزارت ارتباطات است که سخن حق و بایسته‌ای است چرا که دین یک باور قلبی است و باور قلبی افراد را نمی‌توان با توسل به زور تغییر داد. اما این نکته که بدیهی نیز هست از مسئولیت مسئولان در قبال دین مردم نمی‌کاهد چرا که ابلاغ دین در آیه شریفه «وَمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» تنها ابلاغ زبانی و بیان مبانی دینی نیست بلکه مقابله با موانعی که از فهم دین و رسیدن پیام اسلام به مردم جلوگیری می‌کند نیز بخشی از همان ابلاغ دین است. جناب رئیس‌جمهور یک شخصیت روحانی است و به یقین می‌دانند که آیات قرآن را باید در ضرب با آیات دیگر تفسیر کرد. مثلاً در آیه شریفه «یدالله فوق ایدیهم… دست خدا بالای دست آنهاست» نمی‌توان «ید» را به معنای «دست» گرفت! زیرا خداوند تبارک و تعالی منزه از جسم و ماده است. «ید» هم به معنای دست است و هم به معنای «قدرت» و در آیه مورد اشاره معنای قدرت مورد نظر بوده است چرا که در آیه دیگری می‌فرماید «لیس کمثله شیء… هیچ چیز مانند او-خدا- نیست». حال اگر مفهوم آیه شریفه «وما علینا الا البلاغ» و یا «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ» رها کردن امور به حال خود باشد! ضمن آنکه با سیره رسول خدا (ص) و ائمه هدی (ع) در تناقض آشکار است، با آیات فراوان دیگر قرآن نیز مغایرت و تضاد جدی دارد و این در حالی است که به مصداق «‫وَ لَوْ کانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِیهِ اخْتِلافاً کَثِیراً… ‬اگر (قرآن) از جانب غیر خدا بود در آن اختلافی بسیار می‌یافتند».‫ در قرآن اختلاف و تناقضی نیست بنابراین، چنانچه منظور جناب روحانی از استناد به آیات یاد شده، رفع مسئولیت از دولت و مسئولان باشد، با عرض پوزش باید گفت برداشت و تفسیر ناصواب و خطایی داشته‌اند! به عنوان مثال: ‬‬‬ در آیه‌ای که زینت‌بخش آرم سپاه پاسداران نیز هست، آمده است؛ «‬وَأَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم… هر چه نیرو در توان دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان]، آماده سازید! و (همچنین) اسب‌های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید». بدیهی است که این آیه شریفه با آیه «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» مغایرتی ندارد ...

تازه ترین اخبار