رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 24 November
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۵.٩٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.٩٧(in)

سرمربی استقلال برای کم کردن ناراحتی هواداران بعد از شکست برابر سایپا دست به ادعای جالبی زد.

علیرضا منصوریان بعد از بازی با سایپا که اولین صدای اعتراض هواداران تیمش را شنید تلاش کرد از آینده روشنی صحبت کند که در انتظار استقلال است. این در حالی بود که هواداران استقلال که از میان آنها بیش از ۲۵ هزار نفر در استادیوم تختی حضور داشتند به شدت از شکست برابر سایپا عصبانی بودند و عده ای از آنها بر این باور بودند که وقت تغییر در کادرفنی فرا رسیده است.
اما منصوریان در نشست خبری بعد از بازی با سایپا بعد از تعریف از نمایش ۹۰ دقیقه تیمش دست به پیش بینی در مورد دورنمای تیمش زد: ما برخلاف میل باطنی و روی دو پنالتی دو بازی‌مان را واگذار کردیم، اما فونداسیون این تیم را به نحوی درست کرده‌ام که تا سال ۱۴۰۲ یا ۱۴۰۳ یکی از قدرت‌های آسیا خواهیم شد. در آینده روزی را می‌بینم که استقلال یکی از ابرقدرت‌های ایران و آسیا خواهد شد.
هرچند منصوریان در نشست خبری بعد از بازی با العین دست به ادعای جذابی برای هواداران استقلال است اما ذکر این نکته ضروری است که میانگین سن بازیکنانی که در بازی با سایپا به زمین رفتند ۲۸.۶ بود و این که این تیم چطور می خواهد ۷ سال دیگر در آسیا قهرمان شود، سوالی است که احتمالا فقط سرمربی این تیم می تواند به آن پاسخ بدهد.
منصوریان در فصل نقل و انتقالات بازیکنان جوانی مثل رابسون، بهنام برزای، کاوه رضایی و مجتبی حق دوست جوان را از دست داد و محسن کریمی هم که شرایط سنی مناسبی دارد از لیست این تیم خارج شد و  با خرید بازیکنانی مثل پژمان منتظری، مجتبی جباری، سرور چپاروف که همگی بالای ۳۰ سال هستند و با جذب حسن بیت سعید، سجاد شهباززاده ۲۷ و ۲۸ سال سن و البته خرید قائدی ۱۸ ساله میانگین سنی این تیم را نسبت به فصل گذشته تا حد زیادی بالا آورد.
در حال حاضر ستون فقرات استقلال را بازیکنانی مثل مهدی رحمتی، خسرو حیدری، سرور چپاروف، مجتبی جباری و پژمان منتظری تشکیل می دهند که همگی بالای ۳۳ سال سن داند و طبیعی است که این بازیکنان برای سال های طولانی نمی توانند در ترکیب این تیم به میدان بروند.
حالا شاید بهتر بتوان به این نکته رسید که آیا استقلال می تواند تا سال ۱۴۰۳ در فوتبال آسیا آقایی کند یا نه. البته علیرضا منصوریان در نقل و انتقالات تابستانی اقدام به جذب چند بازیکن جوان و گم نام کرد که بعید است آنها فعلا بتوانند کیفیتی در حد حضور در تیم اصلی پیدا کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه

در مورد زلزله کرمانشاه در طول چند روز گذشته دهها مقاله و گزارش نوشته شده است، شاید بتوان بخش بزرگی از این نقد و نگاه ها را در 10 خط خلاصه کرد: 1- «غافلگیر شدیم»! این جمله کوتاه عجب آزاردهنده است. مردم عادی حق دارند بگویند اما نهادهای و رسمی امدادی نه! 2- کانون زلزله در عراق است! کانون زلزله در ایران است! ... ظریفی نوشت: در خاورمیانه حتی کسی مسئولیت زلزله را هم بر عهده نمی گیرد! 3- نهادهایی که وارد صحنه بحران می شوند، «مارادونا» نیستند و باید دست از تک روی بردارند. کار جمعی هماهنگ از سوی نهادهای فعال بزرگترین خلا این بحران بود. 4- جریان خبری از دست رسانه های رسمی خارج شد. از تک صدایی به «همه صدایی» رسیده ایم. آمیزه ای از حقیقت، شایعه، اعتماد، بی اعتمادی! 5- مهمترین پرسشی که این زلزله و مدیریت آن در اذهان ایجاد کرد این بود: اگر در تهران زلزله شود چه قیامتی می شود؟ 6- یکی از نشانه های اینکه مردم این همه به علی دایی، صادق زیباکلام و ... اعتماد کردند، بی اعتمادی به برخی نهادها و سازمان هاست. 7- این مردم فوق العاده اند. بی نظیرند. شاهکارند. قدرشان را بدانید. آنها البته عذرخواهی می کنند که هلی کوپتر شخصی نداشتند بفرستند کمک! 8- مناطق بحرانی، سایت گردشگری نیستند. وقتی تخصص نداریم، نرویم. چه پلاسکو چه کرمانشاه! 9- ما در خاورمیانه بلاخیز قرار داریم. همیشه باید مراقب، آماده و آموزش دیده برای بحران باشیم. به بچه های ما آموزش دهید. 10- مهمترین درسی که از زلزله کرمانشاه گرفتیم این است: ما درس نمی گیریم. صرفاً تکرار می کنیم.

تازه ترین اخبار