رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 24 November
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۵.٩٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.٩٧(in)

دو تیم وولفسبورگ و دورتموند، امشب در ورزشگاه فولکس واگن آره نا به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دورتموند فصل جدید را در حالی آغاز می‌کند که با لشکری از مصدومین به مصاف وولفسبورگ خواهد رفت. پیتر بوش در اولین حضورش روی نیمکت دورتموند در بوندس لیگا، بسیاری از ستاره های تیمش را به دلایل مختلف در اختیار ندارد که اصلی ترین غایب او، عثمان دمبله، مهاجم با استعداد و با کیفیت زردپوشان است که در تمرینات تیم شرکت نمی‌کند و قصد دارد به باشگاه فشار بیاورد تا او را به فروش برساند.

با غیبت او در تمرینات، باشگاه دورتموند تصمیم گرفت او را از حضور در تمرینات تیم محروم کند و بدین ترتیب او در فهرست تیم برای این بازی نیز قرار نگرفته است و بوش باید به دنبال جایگزینی برای او در ترکیب تیم باشد.

دورتموند فصل گذشته لیگ را در رده سوم و پایین تر از بایرن و لایپزیش به پایان رساند و حالا قصد دارد با مربی جدیدش، نمایش های بهتری داشته و نتایج بهتری نیز کسب کند.

وولفسبورگ نیز لیگ را در رده شانزدهم به پایان رساند و به سختی توانست در لیگ اول آلمان باقی بماند. با این حال گرگ‌ها تیمشان را تقویت کرده اند تا در این فصل اهداف بزرگتری را پیگیری کنند.

 اریک دورم، کوئیریرو، اشملزر، رویس، گیل، شورله، روده و دمبله غایبین دورتموند و تراش، ورنینیا، بروکس، اسفانیاک، بروما و جونگ نیز غایبین وولفسبورگ برای این بازی هستند.

ترکیب احتمالی:

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه

در مورد زلزله کرمانشاه در طول چند روز گذشته دهها مقاله و گزارش نوشته شده است، شاید بتوان بخش بزرگی از این نقد و نگاه ها را در 10 خط خلاصه کرد: 1- «غافلگیر شدیم»! این جمله کوتاه عجب آزاردهنده است. مردم عادی حق دارند بگویند اما نهادهای و رسمی امدادی نه! 2- کانون زلزله در عراق است! کانون زلزله در ایران است! ... ظریفی نوشت: در خاورمیانه حتی کسی مسئولیت زلزله را هم بر عهده نمی گیرد! 3- نهادهایی که وارد صحنه بحران می شوند، «مارادونا» نیستند و باید دست از تک روی بردارند. کار جمعی هماهنگ از سوی نهادهای فعال بزرگترین خلا این بحران بود. 4- جریان خبری از دست رسانه های رسمی خارج شد. از تک صدایی به «همه صدایی» رسیده ایم. آمیزه ای از حقیقت، شایعه، اعتماد، بی اعتمادی! 5- مهمترین پرسشی که این زلزله و مدیریت آن در اذهان ایجاد کرد این بود: اگر در تهران زلزله شود چه قیامتی می شود؟ 6- یکی از نشانه های اینکه مردم این همه به علی دایی، صادق زیباکلام و ... اعتماد کردند، بی اعتمادی به برخی نهادها و سازمان هاست. 7- این مردم فوق العاده اند. بی نظیرند. شاهکارند. قدرشان را بدانید. آنها البته عذرخواهی می کنند که هلی کوپتر شخصی نداشتند بفرستند کمک! 8- مناطق بحرانی، سایت گردشگری نیستند. وقتی تخصص نداریم، نرویم. چه پلاسکو چه کرمانشاه! 9- ما در خاورمیانه بلاخیز قرار داریم. همیشه باید مراقب، آماده و آموزش دیده برای بحران باشیم. به بچه های ما آموزش دهید. 10- مهمترین درسی که از زلزله کرمانشاه گرفتیم این است: ما درس نمی گیریم. صرفاً تکرار می کنیم.

تازه ترین اخبار