رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۲ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 February
تهران ابری
١١(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۵.٨٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۵.٨٧(in)

هافبک تیم پارس جنوبی جم اعلام کرد که پیشنهاد تیم ملی هند را رد کرده تا نظر کارلوس کی روش را جلب کند.

امید سینگ در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره نتایج خوب تیمش در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر عنوان کرد: خداراشکر می کنم که توانستیم نتایج خوبی در هفته های ابتدایی کسب کنیم. خداوند می گوید به قومی که تلاش می کند، کمک می کنم و حالا لطفش شامل حال ما شده است. هیچ کس تصور نمی کرد ما اینطور نتیجه بگیریم. خوشبختانه با بازی های درخشان توانسته ایم کل لیگ را سورپرایز کنیم. البته هنوز کاری نکردیم و در اول راه هستیم. قطعا در آینده خبرهای بهتر درباره پارس جنوبی خواهید شنید.
وی ادامه داد: تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و بااستعداد و همچنین باتجربه ها است. ما بازیکنان جوان به دنبال کسب تجربه هستیم و به بزرگترهای تیم مثل برادر بزرگ تر احترام می گذاریم. شما دیده اید که انصافا جوانان ما نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند.
هافبک پارس جنوبی درباره راز موفقیت تیمش در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر تاکید کرد: مجموعه پارس جنوبی از مدیریت باشگاه آقای رضاییان گرفته تا کادرفنی و بازیکنان و همچنین کادر پزشکی و تدارکاتی همگی یکدل هستند. ما یک پشتوانه قوی به نام هواداران داریم که واقعا سنگ تمام می گذارند. آنها با جان و دل به ورزشگاه می آیند و کاری هم به نتیجه ندارند. مدام تشویق می کنند و حتی ما را یاد تشویق های آسیای شرقی انداخته اند.
سینگ درباره شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر بیان کرد: همان سالی که استقلال خوزستان قهرمان شد، یک تیم همدل و جنگ جو را از آنها شاهد بودیم. بازیکنانی بی نام و نشان در آن تیم بودند که توانستند شگفتی ساز شوند و تیم ما توانست لقب لسترسیتی را مال خود کند. با این حال فکر می کنم ما بیشتر به لایپزیش فوتبال ایران شباهت داریم، تا لسترسیتی. لایپزیش قهرمان لیگ سه و دو شد و در لیگ برتر نایب قهرمانی را به دست آورد.
سینگ درباره شانس حضورش در تیم ملی فوتبال گفت: همه ما بازیکنان پارس جنوبی تلاشمان را انجام می دهیم تا به این مهم برسیم. شخصا پیشنهاد تیم ملی هند را رد کردم تا در تیم ایران به میدان بروم. آنقدر تلاش می کنم تا نظر کی روش را جلب کنم. همه انتظار داریم تا آقای کی روش لطف کند و این جوان ها را زیر نظر بگیرد. ما باید همین روند را ادامه دهیم تا در تیم ملی چند نماینده داشته باشیم.
سینگ درباره بازی با استقلال خوزستان افزود: استقلال خوزستان تیم سابق من است و آن را همیشه دوست دارم. با استقلال خوزستان قهرمان ایران شده ام و همیشه به یاد این تیم هستم. با این حال فوتبال حرفه ای است و من بازیکن پارس جنوبی هستم و دوست دارم بیشترین تلاشم را برای سربلندی تیم انجام دهم. برای آقای عبدالله ویسی که آدم صاف و ساده ای است هم آرزوی موفقیت می کنم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی؛

جنبشِ ضد استعماری

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی در ایران علیه دخالت و غارتگری بیگانگان: جنبشِ ضد استعماری «جنبش دانشجویی در ایران طی سالیان متمادیِ حرکت خود فراز و فرودهایی داشته است. نکته‌ی مهم در این میان توجه این جنبش به مسائل و مشکلات مردم و کشور طی برهه‌های گوناگون و نقش‌آفرینی دانشجویان در مقاطع حساس تاریخی است. یکی از مسائل مورد توجه این جنبش مقابله‌ و مبارزه‌ی آن با «استعمار» و زیاده‌خواهی قدرت‌های مستکبر غربی بوده است.پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر چند فراز تاریخی مهم مبارزات ضداستعماری جنبش دانشجویی را مورد بررسی قرار داده است.» ۱- مقدمه اگرچه دانشگاه، مؤسسه‌ای علمی - آموزشی است، اما دانشجویان همانند سایر اقشار اجتماعی علاوه بر وظیفه‌ی تخصصی خود که تحصیل و تحقیق می‌باشد، به‌عنوان عضوی از جامعه‌ی انسانی در قبال سرنوشت جامعه و مناسبات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موجود حساسیت دارند و واکنش نشان می‌دهند و به این ترتیب وارد عرصه‌ی سیاست می‌شوند. در طی سال‌های تأسیس دانشگاه در ایران تا پیروزی انقلاب اسلامی، مهم‌ترین مشکلات جامعه‌ی ایران شامل استعمار خارجی و وابستگی حکومت، استبداد سیاسی، نابرابری اجتماعی و بحران هویت فرهنگی بوده است. لذا همانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، جنبه‌های ضد استعماری جنبش دانشجویی در ایران به‌عنوان شاخص‌ترین وجه مشترک اهداف دانشجویانِ مبارز و تشکل‌های سیاسی دانشجویی در طیف‌های مختلف چپ‌گرا، ملی‌گرا و اسلام‌گرا بوده است. سابقه‌ی تاریخی تعرضات و دخالت قدرت‌های بزرگ به‌ویژه روسیه و انگلستان در امور داخلی ایران از دوره‌ی قاجاریه و غارت منابع اقتصادی، تجزیه‌ی بخش‌هایی از سرزمین‌های ایران، اِعمال حق کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران باعث شده که از همان زمان یکی از مشکلات عمده‌ی جامعه‌ی ایران، استعمار و دخالت بیگانگان تلقی شود. دخالتی که عقب‌ماندگی جامعه و وابستگی حکومت‌ها را در پی داشته که از آن جمله، روی کار آمدن رضاشاه به‌واسطه‌ی حمایت انگلستان در پی کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹ بوده است. لذا در اغلب فعالیت‌ها و تجمعات دانشجویی، موضوع وابستگی حکومت رضاشاه مورد اعتراض بود. ۲- مبارزات ضد استعماری جنبش دانشجویی در دهه ۱۳۲۰ با اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰ توسط کشورهای انگلستان، اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا در جنگ جهانی دوم به بهانه‌ی مقابله با پیشروی هیتلر، هر یک از دولت‌های اشغالگر با استفاده از ابزارهای مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی برای گسترش حوزه‌ی نفوذشان در ایران، به‌ویژه در موضوع نفت رقابت می‌کردند. مشکلات ناشی از حضور بیگانگان و جنگ منجر به ناامنی، رکود صادرات، تورم شدید، کمبود ارزاق و گسترش فقر و بیماری در کشور شده بود. در این دوران عوامل استعمار در قالب دربار، پوششی برای شاه جوان تشکیل دادند و از جانب او سخن می‌گفتند؛ دولت‌ها از ملت جدا بودند و اتکایی به مردم نداشتند. در واکنش به این مشکلات، دانشجویان چپ‌گرا و وابسته به حزب توده ضمن آنکه از بیان وابستگی به شوروی خودداری می‌کردند، عمده‌ی فعالیت خود را بر محور مبارزه با امپریالیسم و استعمار غرب و موضوع عدالت اجتماعی قرار داده بودند. از ابتدای دهه‌ی ۱۳۲۰ جمعی از دانشجویان اسلام‌گرای دانشگاه تهران که برای دفاع از هویت دینی، انجمن اسلامی دانشجویان را ...

تازه ترین اخبار