رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

هافبک تیم پارس جنوبی جم اعلام کرد که پیشنهاد تیم ملی هند را رد کرده تا نظر کارلوس کی روش را جلب کند.

امید سینگ در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره نتایج خوب تیمش در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر عنوان کرد: خداراشکر می کنم که توانستیم نتایج خوبی در هفته های ابتدایی کسب کنیم. خداوند می گوید به قومی که تلاش می کند، کمک می کنم و حالا لطفش شامل حال ما شده است. هیچ کس تصور نمی کرد ما اینطور نتیجه بگیریم. خوشبختانه با بازی های درخشان توانسته ایم کل لیگ را سورپرایز کنیم. البته هنوز کاری نکردیم و در اول راه هستیم. قطعا در آینده خبرهای بهتر درباره پارس جنوبی خواهید شنید.
وی ادامه داد: تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و بااستعداد و همچنین باتجربه ها است. ما بازیکنان جوان به دنبال کسب تجربه هستیم و به بزرگترهای تیم مثل برادر بزرگ تر احترام می گذاریم. شما دیده اید که انصافا جوانان ما نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند.
هافبک پارس جنوبی درباره راز موفقیت تیمش در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر تاکید کرد: مجموعه پارس جنوبی از مدیریت باشگاه آقای رضاییان گرفته تا کادرفنی و بازیکنان و همچنین کادر پزشکی و تدارکاتی همگی یکدل هستند. ما یک پشتوانه قوی به نام هواداران داریم که واقعا سنگ تمام می گذارند. آنها با جان و دل به ورزشگاه می آیند و کاری هم به نتیجه ندارند. مدام تشویق می کنند و حتی ما را یاد تشویق های آسیای شرقی انداخته اند.
سینگ درباره شانس قهرمانی تیمش در لیگ برتر بیان کرد: همان سالی که استقلال خوزستان قهرمان شد، یک تیم همدل و جنگ جو را از آنها شاهد بودیم. بازیکنانی بی نام و نشان در آن تیم بودند که توانستند شگفتی ساز شوند و تیم ما توانست لقب لسترسیتی را مال خود کند. با این حال فکر می کنم ما بیشتر به لایپزیش فوتبال ایران شباهت داریم، تا لسترسیتی. لایپزیش قهرمان لیگ سه و دو شد و در لیگ برتر نایب قهرمانی را به دست آورد.
سینگ درباره شانس حضورش در تیم ملی فوتبال گفت: همه ما بازیکنان پارس جنوبی تلاشمان را انجام می دهیم تا به این مهم برسیم. شخصا پیشنهاد تیم ملی هند را رد کردم تا در تیم ایران به میدان بروم. آنقدر تلاش می کنم تا نظر کی روش را جلب کنم. همه انتظار داریم تا آقای کی روش لطف کند و این جوان ها را زیر نظر بگیرد. ما باید همین روند را ادامه دهیم تا در تیم ملی چند نماینده داشته باشیم.
سینگ درباره بازی با استقلال خوزستان افزود: استقلال خوزستان تیم سابق من است و آن را همیشه دوست دارم. با استقلال خوزستان قهرمان ایران شده ام و همیشه به یاد این تیم هستم. با این حال فوتبال حرفه ای است و من بازیکن پارس جنوبی هستم و دوست دارم بیشترین تلاشم را برای سربلندی تیم انجام دهم. برای آقای عبدالله ویسی که آدم صاف و ساده ای است هم آرزوی موفقیت می کنم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار