رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٨(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

مدافع ایرانی تیم اف سی سئول کره جنوبی اعلام کرد طولانی شدن مصدومیتش و بدشانسی مانع از این شده تا بازی های زیادی در کی لیگ انجام دهد.

خالد شفیعی که چند ماهی است با تیم اف سی سئول کره جنوبی قرارداد امضا کرده اما هنوز نتوانسته در ترکیب این تیم به صورت ثابت به میدان برود. البته مسائلی از قبیل مصدومیت هم در این راه برای او مشکل ساز شد که باعث شد دیرتر به ترکیب اضافه شود.
شفیعی در گفت و گو با “ورزش سه” درباره شرایط خود در اف سی سئول اظهار داشت: من خیلی دیر به ترکیب اف سی سئول اضافه شدم. علاوه بر اینکه در نقل و انتقالات نیم فصل کره به این تیم پیوستم که تیم ما حتی چند بازی از نیم فصل خود را انجام داده بود در این شرایط مشخص بود که کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی دارم اما انگیزه ام را از دست ندادم و تلاشم را به کار گرفتم. حتی در بازی اول یک نیمه به میدان رفتم و می توانستم گل هم بزنم با این حال همه چیز خوب بود اما مصدومیتی که برایم پیش آمد بدشانسی بزرگی محسوب می شد.
وی ادامه داد: متاسفانه مصدومیت من بیش از حد طول کشید و در حال حاضر فقط یک هفته است که در تمرینات گروهی حضور دارم. شرایط جسمانی ام خوب است و در یک بازی دوستانه هم برای تیمم به میدان رفتم که گل هم زدم. تلاشم را به کار خواهم گرفت تا بتوانم در آینده بیشتر برای اف سی سئول بازی کنم.
مدافع ایرانی اف سی سئول با اشاره به شرایط سخت لیگ کره جنوبی عنوان کرد: واقعیت این است که در کره سطح مسابقات بسیار بالاست. از طرفی دیگر شما می دانید ما هر ۴ روز یک بار بازی می کنیم و این مساله از نظر بدنی آمادگی بالایی برای بازیکنان می طلبد. از سوی دیگر اینجا مانند ایران نیست که بازیکن وقتی از مصدومیت رها شد برگردد و در ترکیب اصلی به میدان برود، اینجا کار بسیار سخت است اما تلاش می کنم که بتوانم بیشتر بازی کنم.
شفیعی با اشاره به قرارداد یک سال و نیمه اش با اف سی سئول گفت: من تا پایان فصل آینده با این تیم قرارداد دارم. اگر لیگ کره را انتخاب کردم به خاطر پیشرفت است و حالا که سختی های حضور در این کشور را پذیرفته ام، نه تنها تلاش می کنم که صبر را هم در دستور کار قرار می دهم و شک ندارم در آینده به جایگاهی می رسم که بتوانم در همه بازی های اف سی سئول به میدان بروم.
وی درباره شانس خود برای دعوت به تیم ملی ایران بیان کرد: هر بازیکنی آرزو دارد پیراهن تیم ملی را بپوشد. زمانی که تراکتورسازی بودم هم دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما به سلیقه آقای کی روش احترام گذاشتم. الان هم امیدوارم بتوانم در لیست تیم ملی قرار بگیرم اما اگر در لیست نباشم هم برای تیم ملی و سرمربی محترم آن آرزوی موفقیت می کنم.
شفیعی در پایان درباره جو شهر سئول قبل از بازی ایران و کره جنوبی افزود: مردم کره بسیار دوست دارند که بعد از ۷ سال ناکامی مقابل ایران این بازی را ببرند و به نوعی انتقام بگیرند. با این حال فکر می کنم بازی زیبایی از آب دربیاید که هم کره ای ها و هم ایرانی ها از آن لذت ببرند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار