رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۴ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 20 February
تهران لطیف
١٣(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢۵.٩۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩۵(in)

مدافع ایرانی تیم اف سی سئول کره جنوبی اعلام کرد طولانی شدن مصدومیتش و بدشانسی مانع از این شده تا بازی های زیادی در کی لیگ انجام دهد.

خالد شفیعی که چند ماهی است با تیم اف سی سئول کره جنوبی قرارداد امضا کرده اما هنوز نتوانسته در ترکیب این تیم به صورت ثابت به میدان برود. البته مسائلی از قبیل مصدومیت هم در این راه برای او مشکل ساز شد که باعث شد دیرتر به ترکیب اضافه شود.
شفیعی در گفت و گو با “ورزش سه” درباره شرایط خود در اف سی سئول اظهار داشت: من خیلی دیر به ترکیب اف سی سئول اضافه شدم. علاوه بر اینکه در نقل و انتقالات نیم فصل کره به این تیم پیوستم که تیم ما حتی چند بازی از نیم فصل خود را انجام داده بود در این شرایط مشخص بود که کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی دارم اما انگیزه ام را از دست ندادم و تلاشم را به کار گرفتم. حتی در بازی اول یک نیمه به میدان رفتم و می توانستم گل هم بزنم با این حال همه چیز خوب بود اما مصدومیتی که برایم پیش آمد بدشانسی بزرگی محسوب می شد.
وی ادامه داد: متاسفانه مصدومیت من بیش از حد طول کشید و در حال حاضر فقط یک هفته است که در تمرینات گروهی حضور دارم. شرایط جسمانی ام خوب است و در یک بازی دوستانه هم برای تیمم به میدان رفتم که گل هم زدم. تلاشم را به کار خواهم گرفت تا بتوانم در آینده بیشتر برای اف سی سئول بازی کنم.
مدافع ایرانی اف سی سئول با اشاره به شرایط سخت لیگ کره جنوبی عنوان کرد: واقعیت این است که در کره سطح مسابقات بسیار بالاست. از طرفی دیگر شما می دانید ما هر ۴ روز یک بار بازی می کنیم و این مساله از نظر بدنی آمادگی بالایی برای بازیکنان می طلبد. از سوی دیگر اینجا مانند ایران نیست که بازیکن وقتی از مصدومیت رها شد برگردد و در ترکیب اصلی به میدان برود، اینجا کار بسیار سخت است اما تلاش می کنم که بتوانم بیشتر بازی کنم.
شفیعی با اشاره به قرارداد یک سال و نیمه اش با اف سی سئول گفت: من تا پایان فصل آینده با این تیم قرارداد دارم. اگر لیگ کره را انتخاب کردم به خاطر پیشرفت است و حالا که سختی های حضور در این کشور را پذیرفته ام، نه تنها تلاش می کنم که صبر را هم در دستور کار قرار می دهم و شک ندارم در آینده به جایگاهی می رسم که بتوانم در همه بازی های اف سی سئول به میدان بروم.
وی درباره شانس خود برای دعوت به تیم ملی ایران بیان کرد: هر بازیکنی آرزو دارد پیراهن تیم ملی را بپوشد. زمانی که تراکتورسازی بودم هم دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما به سلیقه آقای کی روش احترام گذاشتم. الان هم امیدوارم بتوانم در لیست تیم ملی قرار بگیرم اما اگر در لیست نباشم هم برای تیم ملی و سرمربی محترم آن آرزوی موفقیت می کنم.
شفیعی در پایان درباره جو شهر سئول قبل از بازی ایران و کره جنوبی افزود: مردم کره بسیار دوست دارند که بعد از ۷ سال ناکامی مقابل ایران این بازی را ببرند و به نوعی انتقام بگیرند. با این حال فکر می کنم بازی زیبایی از آب دربیاید که هم کره ای ها و هم ایرانی ها از آن لذت ببرند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی؛

جنبشِ ضد استعماری

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی در ایران علیه دخالت و غارتگری بیگانگان: جنبشِ ضد استعماری «جنبش دانشجویی در ایران طی سالیان متمادیِ حرکت خود فراز و فرودهایی داشته است. نکته‌ی مهم در این میان توجه این جنبش به مسائل و مشکلات مردم و کشور طی برهه‌های گوناگون و نقش‌آفرینی دانشجویان در مقاطع حساس تاریخی است. یکی از مسائل مورد توجه این جنبش مقابله‌ و مبارزه‌ی آن با «استعمار» و زیاده‌خواهی قدرت‌های مستکبر غربی بوده است.پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر چند فراز تاریخی مهم مبارزات ضداستعماری جنبش دانشجویی را مورد بررسی قرار داده است.» ۱- مقدمه اگرچه دانشگاه، مؤسسه‌ای علمی - آموزشی است، اما دانشجویان همانند سایر اقشار اجتماعی علاوه بر وظیفه‌ی تخصصی خود که تحصیل و تحقیق می‌باشد، به‌عنوان عضوی از جامعه‌ی انسانی در قبال سرنوشت جامعه و مناسبات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موجود حساسیت دارند و واکنش نشان می‌دهند و به این ترتیب وارد عرصه‌ی سیاست می‌شوند. در طی سال‌های تأسیس دانشگاه در ایران تا پیروزی انقلاب اسلامی، مهم‌ترین مشکلات جامعه‌ی ایران شامل استعمار خارجی و وابستگی حکومت، استبداد سیاسی، نابرابری اجتماعی و بحران هویت فرهنگی بوده است. لذا همانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، جنبه‌های ضد استعماری جنبش دانشجویی در ایران به‌عنوان شاخص‌ترین وجه مشترک اهداف دانشجویانِ مبارز و تشکل‌های سیاسی دانشجویی در طیف‌های مختلف چپ‌گرا، ملی‌گرا و اسلام‌گرا بوده است. سابقه‌ی تاریخی تعرضات و دخالت قدرت‌های بزرگ به‌ویژه روسیه و انگلستان در امور داخلی ایران از دوره‌ی قاجاریه و غارت منابع اقتصادی، تجزیه‌ی بخش‌هایی از سرزمین‌های ایران، اِعمال حق کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران باعث شده که از همان زمان یکی از مشکلات عمده‌ی جامعه‌ی ایران، استعمار و دخالت بیگانگان تلقی شود. دخالتی که عقب‌ماندگی جامعه و وابستگی حکومت‌ها را در پی داشته که از آن جمله، روی کار آمدن رضاشاه به‌واسطه‌ی حمایت انگلستان در پی کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹ بوده است. لذا در اغلب فعالیت‌ها و تجمعات دانشجویی، موضوع وابستگی حکومت رضاشاه مورد اعتراض بود. ۲- مبارزات ضد استعماری جنبش دانشجویی در دهه ۱۳۲۰ با اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰ توسط کشورهای انگلستان، اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا در جنگ جهانی دوم به بهانه‌ی مقابله با پیشروی هیتلر، هر یک از دولت‌های اشغالگر با استفاده از ابزارهای مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی برای گسترش حوزه‌ی نفوذشان در ایران، به‌ویژه در موضوع نفت رقابت می‌کردند. مشکلات ناشی از حضور بیگانگان و جنگ منجر به ناامنی، رکود صادرات، تورم شدید، کمبود ارزاق و گسترش فقر و بیماری در کشور شده بود. در این دوران عوامل استعمار در قالب دربار، پوششی برای شاه جوان تشکیل دادند و از جانب او سخن می‌گفتند؛ دولت‌ها از ملت جدا بودند و اتکایی به مردم نداشتند. در واکنش به این مشکلات، دانشجویان چپ‌گرا و وابسته به حزب توده ضمن آنکه از بیان وابستگی به شوروی خودداری می‌کردند، عمده‌ی فعالیت خود را بر محور مبارزه با امپریالیسم و استعمار غرب و موضوع عدالت اجتماعی قرار داده بودند. از ابتدای دهه‌ی ۱۳۲۰ جمعی از دانشجویان اسلام‌گرای دانشگاه تهران که برای دفاع از هویت دینی، انجمن اسلامی دانشجویان را ...

تازه ترین اخبار