رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
تهران لطیف
٣٢(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۵.٨٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 9-Very High
رطوبت ٢۵.٨٧(in)

مدافع ایرانی تیم اف سی سئول کره جنوبی اعلام کرد طولانی شدن مصدومیتش و بدشانسی مانع از این شده تا بازی های زیادی در کی لیگ انجام دهد.

خالد شفیعی که چند ماهی است با تیم اف سی سئول کره جنوبی قرارداد امضا کرده اما هنوز نتوانسته در ترکیب این تیم به صورت ثابت به میدان برود. البته مسائلی از قبیل مصدومیت هم در این راه برای او مشکل ساز شد که باعث شد دیرتر به ترکیب اضافه شود.
شفیعی در گفت و گو با “ورزش سه” درباره شرایط خود در اف سی سئول اظهار داشت: من خیلی دیر به ترکیب اف سی سئول اضافه شدم. علاوه بر اینکه در نقل و انتقالات نیم فصل کره به این تیم پیوستم که تیم ما حتی چند بازی از نیم فصل خود را انجام داده بود در این شرایط مشخص بود که کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی دارم اما انگیزه ام را از دست ندادم و تلاشم را به کار گرفتم. حتی در بازی اول یک نیمه به میدان رفتم و می توانستم گل هم بزنم با این حال همه چیز خوب بود اما مصدومیتی که برایم پیش آمد بدشانسی بزرگی محسوب می شد.
وی ادامه داد: متاسفانه مصدومیت من بیش از حد طول کشید و در حال حاضر فقط یک هفته است که در تمرینات گروهی حضور دارم. شرایط جسمانی ام خوب است و در یک بازی دوستانه هم برای تیمم به میدان رفتم که گل هم زدم. تلاشم را به کار خواهم گرفت تا بتوانم در آینده بیشتر برای اف سی سئول بازی کنم.
مدافع ایرانی اف سی سئول با اشاره به شرایط سخت لیگ کره جنوبی عنوان کرد: واقعیت این است که در کره سطح مسابقات بسیار بالاست. از طرفی دیگر شما می دانید ما هر ۴ روز یک بار بازی می کنیم و این مساله از نظر بدنی آمادگی بالایی برای بازیکنان می طلبد. از سوی دیگر اینجا مانند ایران نیست که بازیکن وقتی از مصدومیت رها شد برگردد و در ترکیب اصلی به میدان برود، اینجا کار بسیار سخت است اما تلاش می کنم که بتوانم بیشتر بازی کنم.
شفیعی با اشاره به قرارداد یک سال و نیمه اش با اف سی سئول گفت: من تا پایان فصل آینده با این تیم قرارداد دارم. اگر لیگ کره را انتخاب کردم به خاطر پیشرفت است و حالا که سختی های حضور در این کشور را پذیرفته ام، نه تنها تلاش می کنم که صبر را هم در دستور کار قرار می دهم و شک ندارم در آینده به جایگاهی می رسم که بتوانم در همه بازی های اف سی سئول به میدان بروم.
وی درباره شانس خود برای دعوت به تیم ملی ایران بیان کرد: هر بازیکنی آرزو دارد پیراهن تیم ملی را بپوشد. زمانی که تراکتورسازی بودم هم دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما به سلیقه آقای کی روش احترام گذاشتم. الان هم امیدوارم بتوانم در لیست تیم ملی قرار بگیرم اما اگر در لیست نباشم هم برای تیم ملی و سرمربی محترم آن آرزوی موفقیت می کنم.
شفیعی در پایان درباره جو شهر سئول قبل از بازی ایران و کره جنوبی افزود: مردم کره بسیار دوست دارند که بعد از ۷ سال ناکامی مقابل ایران این بازی را ببرند و به نوعی انتقام بگیرند. با این حال فکر می کنم بازی زیبایی از آب دربیاید که هم کره ای ها و هم ایرانی ها از آن لذت ببرند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مهدی فضائلی؛

مراقب پروژه تعلیق باشیم!

مهدی فضائلی کارشناس رسانه در یادداشتی با عنوان مراقب پروژه تعلیق باشیم! نوشت: برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به "برجام " ماجرای عبرت انگیزی است و اگر عبرت های آن مغفول بماند خسارت به توان دو خواهد بود! بی اعتمادی به دشمن،دقت نظر بالا و با وسواس در تنظیم متن های تعهدآور،پرهیز از عجله در توافقاتی از این قبیل،پیش بینی ضمانت های محکم برای اجرای تعهدات طرف مقابل،دل نبستن به راه حل های بیرونی،ضرورت تمرکز بر توان و ظرفیت داخلی و لزوم توجه به حرف منتقدان دلسوز و کارشناس از جمله درس ها و عبرت های برجام است که بارها مطرح شده است و البته همچنان جای پرداختن دارد. یکی دیگر از این عبرت ها، سناریوی دشمن برای عملیات روانی و درگیر کردن مستمر افکار عمومی ما با این موضوع و بهره برداری های متعدد و متنوع از این درگیری ذهنی است. طرح اتهام واهی انحراف در برنامه هسته ای ایران به سمت ساخت سلاح اتمی که تقریبا" شانزده سال از آن می گذرد،از ابتدا یک پیوست عملیات روانی داشت که درگیر کردن ذهن مسئولان کشور از مسائل اساسی به سمت یک سناریوی ساختگی و طولانی مدت و بازداشتن از اولویت ها از محورهای آن بود.اما پس از چندی این عملیات از سطح مسئولان کشور به کل مردم تعمیم پیدا کرد و موجب شد ذهن آحاد مردم درگیر این اتهام بی پایه و اساس شود. سناریوهای کشدار و طولانی، برای فعال نگه داشتن ذهن مخاطب و ترغیب و تهیبج وی برای پیگیری قسمت های بعدی، از تکنیک تعلیق یا سوسپانس استفاده میکنند؛ این تکنیک که آمیخته ای از ترس و امید با پایانی نامطمئن است،در برجام نیز به نحو موثری مورد استفاده دشمن قرار گرفت! عنصر تعلیق با هدف فرصت سوزی از ملت ایران و درگیر نگه داشتن ذهن و روان مردم و مسئولان، قبل،حین و بعد از برجام به اجرا گذاشته شده است. تعیین مهلت هایی متناوب برای تصمیم گیری(تمدید یا عدم تمدید تحریم ها) رئیس جمهور امریکا و رفت و برگشت ها بین کاخ سفید و کنگره آمریکا، بکارگیری همین تکنیک تعلیق است که منجر به بلا تکلیف نگه داشتن بسیاری تصمیمات حتی در حوزه های مختلف بخش خصوصی ،بی ثبات نگه داشتن بازار،تحریک بازار ارز و طلا و...شده است. مدتی است دوباره 22 اردیبهشت بعنوان زمان تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای ماندن یا نماندن در برجام برجسته شده است.اظهار نظر و رفت و آمد مقامات اروپایی نیز برای گرم کردن فضا و واقعی نمایاندن نگرانی از خروج آمریکا هر روز در صدر اخبار ایران و جهان است و همه اینها در ذیل پروژه تعلیق! تصور کنید امروز 22 اردیبهشت است و آمریکا از برجام خارج شده،چه اتفاقی خواهد افتاد؟! آمریکا پس از برجام چه امتیازی به ایران داد تا با خروجش آن امتیاز صلب شود؟ برجامی که به گفته رئیس کل بانک مرکزی آورده اش برای ایران «تقریبا"هیچ» بوده و به گفته دکتر ظریف «نه تنها روح بلکه جسمش از سوی ترامپ(آمریکا) نقض شده است»، خروج آمریکا از آن چه زیان قابل توجهی می ...

تازه ترین اخبار