رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 24 November
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۵.٩٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.٩٧(in)

سرمربی تیم‌ملی به عنوان تماشاگر ویژه بازی‌های این هفته لیگ‌برتر روسیه به یکی از سوژه‌های خبری مهم رسانه‌های این کشور تبدیل شد.

کارلوس کی‌روش در حالی بدون هیچ پیش‌زمینه خبری راهی روسیه شد تا علاوه بر بازدید از کمپ‌های درنظر گرفته شده برای اردوی تیم‌ملی قبل از مرحله نهایی جام‌جهانی به تماشای عملکرد لژیونرهای ایرانی حاضر در روسیه بپردازد که در اولین مرحله این مربی خوش‌تیپ با حضور در کازان آرنا برد شیرین روبین مقابل آنژی را از نزدیک تماشا کرد.

 


جدالی که با حضور ۴۵ دقیقه‌ای سردار آزمون مهاجم ایرانی روبین توأم بود تا این تیم به یکی از پرگل‌ترین بردهای تاریخ خود در لیگ‌برتر روسیه برسد. برتری ۶ بر صفر مقابل آنژی نه تنها باعث شد روبین کازان به خبر یک بیشتر سایت‌های روسی تبدیل شود بلکه میزبانی از سرمربی پرتغالی تیم‌ملی ایران بیشتر از همیشه این باشگاه و طرفدارانش را در صدر اخبار قرار داد.

 


سایت چمپیونات روسیه در تحلیلی از بازی شب گذشته روبین نوشت: «سردار آزمون در حالی با روحیه دو چندان در نیمه دوم بازی تلاش کرد تا نام خود را در جدول گلزنان به ثبت برسانند که امیدوار بود جلوی دیده‌گان سرمربی تیم‌ملی ایران خودی نشان دهد. کارلوس کی‌روش در کنار دستیارانش این بازی را به صورت کامل تماشا کرد و به خوبی از آمادگی بالای ستاره جوان و امید اول گلزنی در جام‌جهانی برای ایران مطلع شد.»

 


البته علاوه بر چمپیونات سایر رسانه‌های روس با انتشار تصویر حضور کی‌روش در کازان مدعی شدند این سفر سرمربی پرتغالی ایران بی ارتباط با بازی دوستانه دو کشور در مهرماه جاری در مسکو نیست.جدالی که قرار است با حضور ستاره‌های سرشناس هر دو کشور در یکی از ورزشگاه‌های میزبان جام‌جهانی در مسکو برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه

در مورد زلزله کرمانشاه در طول چند روز گذشته دهها مقاله و گزارش نوشته شده است، شاید بتوان بخش بزرگی از این نقد و نگاه ها را در 10 خط خلاصه کرد: 1- «غافلگیر شدیم»! این جمله کوتاه عجب آزاردهنده است. مردم عادی حق دارند بگویند اما نهادهای و رسمی امدادی نه! 2- کانون زلزله در عراق است! کانون زلزله در ایران است! ... ظریفی نوشت: در خاورمیانه حتی کسی مسئولیت زلزله را هم بر عهده نمی گیرد! 3- نهادهایی که وارد صحنه بحران می شوند، «مارادونا» نیستند و باید دست از تک روی بردارند. کار جمعی هماهنگ از سوی نهادهای فعال بزرگترین خلا این بحران بود. 4- جریان خبری از دست رسانه های رسمی خارج شد. از تک صدایی به «همه صدایی» رسیده ایم. آمیزه ای از حقیقت، شایعه، اعتماد، بی اعتمادی! 5- مهمترین پرسشی که این زلزله و مدیریت آن در اذهان ایجاد کرد این بود: اگر در تهران زلزله شود چه قیامتی می شود؟ 6- یکی از نشانه های اینکه مردم این همه به علی دایی، صادق زیباکلام و ... اعتماد کردند، بی اعتمادی به برخی نهادها و سازمان هاست. 7- این مردم فوق العاده اند. بی نظیرند. شاهکارند. قدرشان را بدانید. آنها البته عذرخواهی می کنند که هلی کوپتر شخصی نداشتند بفرستند کمک! 8- مناطق بحرانی، سایت گردشگری نیستند. وقتی تخصص نداریم، نرویم. چه پلاسکو چه کرمانشاه! 9- ما در خاورمیانه بلاخیز قرار داریم. همیشه باید مراقب، آماده و آموزش دیده برای بحران باشیم. به بچه های ما آموزش دهید. 10- مهمترین درسی که از زلزله کرمانشاه گرفتیم این است: ما درس نمی گیریم. صرفاً تکرار می کنیم.

تازه ترین اخبار