رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 24 November
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۵.٩٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.٩٧(in)

هافبک ایرانی پیشین تیم‌های دینامو و لوکوموتیو زاگرب همچنان امیدوار است که بتواند فوتبالش را در اروپا ادامه دهد.

علی کریمی فصل گذشته پس از حضور در بازی‌های تیم امید برای مقدماتی المپیک از سپاهان راهی کشور کرواسی و تیم دیناموزاگرب شد اما به واسطه مصدومیت و تغییراتی که در  کادرفنی این تیم به وجود آمد نتوانست زمان زیادی برای تیم پرافتخار کروات به میدان برود. از این رو در نیم فصل به صورت قرضی راهی لوکوموتیو دیگر تیم شهر زاگرب شد و توانست عملکرد خوبی از خود برجای بگذارد.
درخشش در ترکیب لوکوموتیو کریمی را به تیم‌ملی هم رساند و حتی در بازی ایران و ازبکستان به عنوان یار ثابت در ترکیب اصلی کارلوس کی‌روش به میدان رفت. با توجه به اینکه کریمی ۴ سال دیگر با دیناموزاگرب قرارداد داشت برای انتخاب تیم آینده‌اش باید رضایت این باشگاه را جلب می‌کرد. او به کرواسی سفر کرد و پس از توافق با مسئولان دینامو قراردادش به صورت توافقی فسخ شد تا آزادانه بتواند تیم جدید خود را معرفی کند.
در این شرایط باشگاه سپاهان سخت پیگیر جذب علی کریمی است و در این‌باره مذاکراتی با او انجام شده حتی زلاتکو کرانچار سرمربی کروات سپاهانی‌ها در مصاحبه‌های خود به جذب کریمی تاکید کرده است. با این حال این بازیکن ملی‌پوش هنوز پاسخ نهایی خود به مسئولان سپاهان را ارائه نکرده و آنها همچنان منتظر اعلام کریمی هستند.
موضوعی که باعث ایجاد تاخیر در این مساله شده علاقه علی کریمی به حضور در  فوتبال اروپاست. او دوست دارد در سال منتهی به جام‌جهانی فوتبالش را در تیم‌های اروپایی دنبال کند تا شرایط برای حضورش در روسیه مهیاتر شود. با این حال او در لیست کارلوس کی‌روش برای دو دیدار مقابل کره جنوبی و سوریه حضور دارد و بعد از این دو مسابقه تصمیم نهایی خود برای تیم جدیدش را اتخاذ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه

در مورد زلزله کرمانشاه در طول چند روز گذشته دهها مقاله و گزارش نوشته شده است، شاید بتوان بخش بزرگی از این نقد و نگاه ها را در 10 خط خلاصه کرد: 1- «غافلگیر شدیم»! این جمله کوتاه عجب آزاردهنده است. مردم عادی حق دارند بگویند اما نهادهای و رسمی امدادی نه! 2- کانون زلزله در عراق است! کانون زلزله در ایران است! ... ظریفی نوشت: در خاورمیانه حتی کسی مسئولیت زلزله را هم بر عهده نمی گیرد! 3- نهادهایی که وارد صحنه بحران می شوند، «مارادونا» نیستند و باید دست از تک روی بردارند. کار جمعی هماهنگ از سوی نهادهای فعال بزرگترین خلا این بحران بود. 4- جریان خبری از دست رسانه های رسمی خارج شد. از تک صدایی به «همه صدایی» رسیده ایم. آمیزه ای از حقیقت، شایعه، اعتماد، بی اعتمادی! 5- مهمترین پرسشی که این زلزله و مدیریت آن در اذهان ایجاد کرد این بود: اگر در تهران زلزله شود چه قیامتی می شود؟ 6- یکی از نشانه های اینکه مردم این همه به علی دایی، صادق زیباکلام و ... اعتماد کردند، بی اعتمادی به برخی نهادها و سازمان هاست. 7- این مردم فوق العاده اند. بی نظیرند. شاهکارند. قدرشان را بدانید. آنها البته عذرخواهی می کنند که هلی کوپتر شخصی نداشتند بفرستند کمک! 8- مناطق بحرانی، سایت گردشگری نیستند. وقتی تخصص نداریم، نرویم. چه پلاسکو چه کرمانشاه! 9- ما در خاورمیانه بلاخیز قرار داریم. همیشه باید مراقب، آماده و آموزش دیده برای بحران باشیم. به بچه های ما آموزش دهید. 10- مهمترین درسی که از زلزله کرمانشاه گرفتیم این است: ما درس نمی گیریم. صرفاً تکرار می کنیم.

تازه ترین اخبار