رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٨(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

هافبک ایرانی پیشین تیم‌های دینامو و لوکوموتیو زاگرب همچنان امیدوار است که بتواند فوتبالش را در اروپا ادامه دهد.

علی کریمی فصل گذشته پس از حضور در بازی‌های تیم امید برای مقدماتی المپیک از سپاهان راهی کشور کرواسی و تیم دیناموزاگرب شد اما به واسطه مصدومیت و تغییراتی که در  کادرفنی این تیم به وجود آمد نتوانست زمان زیادی برای تیم پرافتخار کروات به میدان برود. از این رو در نیم فصل به صورت قرضی راهی لوکوموتیو دیگر تیم شهر زاگرب شد و توانست عملکرد خوبی از خود برجای بگذارد.
درخشش در ترکیب لوکوموتیو کریمی را به تیم‌ملی هم رساند و حتی در بازی ایران و ازبکستان به عنوان یار ثابت در ترکیب اصلی کارلوس کی‌روش به میدان رفت. با توجه به اینکه کریمی ۴ سال دیگر با دیناموزاگرب قرارداد داشت برای انتخاب تیم آینده‌اش باید رضایت این باشگاه را جلب می‌کرد. او به کرواسی سفر کرد و پس از توافق با مسئولان دینامو قراردادش به صورت توافقی فسخ شد تا آزادانه بتواند تیم جدید خود را معرفی کند.
در این شرایط باشگاه سپاهان سخت پیگیر جذب علی کریمی است و در این‌باره مذاکراتی با او انجام شده حتی زلاتکو کرانچار سرمربی کروات سپاهانی‌ها در مصاحبه‌های خود به جذب کریمی تاکید کرده است. با این حال این بازیکن ملی‌پوش هنوز پاسخ نهایی خود به مسئولان سپاهان را ارائه نکرده و آنها همچنان منتظر اعلام کریمی هستند.
موضوعی که باعث ایجاد تاخیر در این مساله شده علاقه علی کریمی به حضور در  فوتبال اروپاست. او دوست دارد در سال منتهی به جام‌جهانی فوتبالش را در تیم‌های اروپایی دنبال کند تا شرایط برای حضورش در روسیه مهیاتر شود. با این حال او در لیست کارلوس کی‌روش برای دو دیدار مقابل کره جنوبی و سوریه حضور دارد و بعد از این دو مسابقه تصمیم نهایی خود برای تیم جدیدش را اتخاذ خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار