رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۴ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 20 February
تهران لطیف
١٣(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢۵.٩۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩۵(in)

مهاجم تیم فوتبال استقلال می گوید که از این تیم شکایت نکرده اما از این باشگاه گلایه دارد.

آرش برهانی در گفت و گو با “ورزش سه”، در واکنش به خبر شکایت از باشگاه استقلال، گفت: من تا امروز ۲۹ مرداد ماه هیچ شکایتی از باشگاه استقلال به AFC و کمیته انضباطی نداشتم.  نگاه من به استقلال همیشه احساسی است زیرا عاشق این تیم هستم اما این عشق هیچگاه به من توجهی ندارد و عشق من به این باشگاه یک طرفه است. هواداران استقلال البته همواره به من چه در دوران بازیگری و چه بعد از آن لطف داشتند و همیشه از آنها متشکرم.

 
برهانی با بیان این نکته که بارها پول به باشگاه آمده، اما او دریافتی نداشته است، افزود: الان حدود ۴۰ روز است که ماشین خودم را فروختم تا مشکلاتی که دارم را حل کنم. بارها پول به باشگاه آمد اما من یک ریال دریافت نکردم و نمی دانم چه کسی اجازه نمی داد من پول بگیرم. بازیکنان زیادی به استقلال آمدند و کمتر از چند هفته برای تیم به میدان رفتند اما همه پول خود را گرفتند و مسئولان باشگاه نیز با افتخار گفتند که این بدهی ها را تسویه کرده اند. من فکر می کنم این بازیکنان حتی یک روز هم به فکر استقلال نبودند و به تیم تعصبی نداشتند. نمی خواهم بگویم بازیکنان داخلی به استقلال غیرت نداشتند اما مطمئنا طلب آنها یک دهم من هم نیست و روی سخنم با بازیکنان خارجی است.

 
او در ادامه عنوان کرد: من نزدیک به یک سال است برای دریافت بدهی دو میلیاردی خود و مشکلات مالی به باشگاه استقلال می روم. باشگاه به من  ۴ مرتبه نامه داده است. من به باشگاه استقلال نامه، مدارک و چک خود را ارائه دادم و گفتم برای یک عمل جراحی نیاز به پول دارم. من برای دریافت مطالبات خود بارها به باشگاه مراجعه کردم و بارها قول شنیدم اما هیچ عملی ندیدم. حتی بعد از این مشکل بیمارستانی نیز سراغی از من نگرفتند و یک تماس با من نداشتند.

 
برهانی درباره مشکلات مالیاتی خود، تصریح کرد: با وجود مشکلات شدید مالی، یک بار اعتراض نکردم. در این تیم جوانی ام را گذاشتم و از خیلی از چیزها گذشتم. بارها به دلیل مشکلات دیگران حاضر شدم دریافتی نداشته باشم تا مشکلات مالی باشگاه حل شود. طبق اسناد من باید مالیات مبلغی که در قراردادم ثبت شده است را پرداخت کنم درصورتی که من حتی ۴۰ درصد مبلغ را هم نگرفته ام اما باید آن را پرداخت کنم. افرادی که در باشگاه کار می کنند شاهد این موضوع هستند که من چند مرتبه در باشگاه برای دریافت مطالبات خود حاضر شدم. من حتی به باشگاه پیشنهاد دادم که خودم مبلغ مالیات را پرداخت کنم و آنها در آینده به من این مبلغ را پرداخت کنند، اما حتی این موضوع را نیز قبول نکردند و وضعیت مالیات های من همچنان نامشخص است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی؛

جنبشِ ضد استعماری

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی در ایران علیه دخالت و غارتگری بیگانگان: جنبشِ ضد استعماری «جنبش دانشجویی در ایران طی سالیان متمادیِ حرکت خود فراز و فرودهایی داشته است. نکته‌ی مهم در این میان توجه این جنبش به مسائل و مشکلات مردم و کشور طی برهه‌های گوناگون و نقش‌آفرینی دانشجویان در مقاطع حساس تاریخی است. یکی از مسائل مورد توجه این جنبش مقابله‌ و مبارزه‌ی آن با «استعمار» و زیاده‌خواهی قدرت‌های مستکبر غربی بوده است.پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر چند فراز تاریخی مهم مبارزات ضداستعماری جنبش دانشجویی را مورد بررسی قرار داده است.» ۱- مقدمه اگرچه دانشگاه، مؤسسه‌ای علمی - آموزشی است، اما دانشجویان همانند سایر اقشار اجتماعی علاوه بر وظیفه‌ی تخصصی خود که تحصیل و تحقیق می‌باشد، به‌عنوان عضوی از جامعه‌ی انسانی در قبال سرنوشت جامعه و مناسبات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موجود حساسیت دارند و واکنش نشان می‌دهند و به این ترتیب وارد عرصه‌ی سیاست می‌شوند. در طی سال‌های تأسیس دانشگاه در ایران تا پیروزی انقلاب اسلامی، مهم‌ترین مشکلات جامعه‌ی ایران شامل استعمار خارجی و وابستگی حکومت، استبداد سیاسی، نابرابری اجتماعی و بحران هویت فرهنگی بوده است. لذا همانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، جنبه‌های ضد استعماری جنبش دانشجویی در ایران به‌عنوان شاخص‌ترین وجه مشترک اهداف دانشجویانِ مبارز و تشکل‌های سیاسی دانشجویی در طیف‌های مختلف چپ‌گرا، ملی‌گرا و اسلام‌گرا بوده است. سابقه‌ی تاریخی تعرضات و دخالت قدرت‌های بزرگ به‌ویژه روسیه و انگلستان در امور داخلی ایران از دوره‌ی قاجاریه و غارت منابع اقتصادی، تجزیه‌ی بخش‌هایی از سرزمین‌های ایران، اِعمال حق کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران باعث شده که از همان زمان یکی از مشکلات عمده‌ی جامعه‌ی ایران، استعمار و دخالت بیگانگان تلقی شود. دخالتی که عقب‌ماندگی جامعه و وابستگی حکومت‌ها را در پی داشته که از آن جمله، روی کار آمدن رضاشاه به‌واسطه‌ی حمایت انگلستان در پی کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹ بوده است. لذا در اغلب فعالیت‌ها و تجمعات دانشجویی، موضوع وابستگی حکومت رضاشاه مورد اعتراض بود. ۲- مبارزات ضد استعماری جنبش دانشجویی در دهه ۱۳۲۰ با اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰ توسط کشورهای انگلستان، اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا در جنگ جهانی دوم به بهانه‌ی مقابله با پیشروی هیتلر، هر یک از دولت‌های اشغالگر با استفاده از ابزارهای مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی برای گسترش حوزه‌ی نفوذشان در ایران، به‌ویژه در موضوع نفت رقابت می‌کردند. مشکلات ناشی از حضور بیگانگان و جنگ منجر به ناامنی، رکود صادرات، تورم شدید، کمبود ارزاق و گسترش فقر و بیماری در کشور شده بود. در این دوران عوامل استعمار در قالب دربار، پوششی برای شاه جوان تشکیل دادند و از جانب او سخن می‌گفتند؛ دولت‌ها از ملت جدا بودند و اتکایی به مردم نداشتند. در واکنش به این مشکلات، دانشجویان چپ‌گرا و وابسته به حزب توده ضمن آنکه از بیان وابستگی به شوروی خودداری می‌کردند، عمده‌ی فعالیت خود را بر محور مبارزه با امپریالیسم و استعمار غرب و موضوع عدالت اجتماعی قرار داده بودند. از ابتدای دهه‌ی ۱۳۲۰ جمعی از دانشجویان اسلام‌گرای دانشگاه تهران که برای دفاع از هویت دینی، انجمن اسلامی دانشجویان را ...

تازه ترین اخبار