رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

مهاجم تیم فوتبال استقلال می گوید که از این تیم شکایت نکرده اما از این باشگاه گلایه دارد.

آرش برهانی در گفت و گو با “ورزش سه”، در واکنش به خبر شکایت از باشگاه استقلال، گفت: من تا امروز ۲۹ مرداد ماه هیچ شکایتی از باشگاه استقلال به AFC و کمیته انضباطی نداشتم.  نگاه من به استقلال همیشه احساسی است زیرا عاشق این تیم هستم اما این عشق هیچگاه به من توجهی ندارد و عشق من به این باشگاه یک طرفه است. هواداران استقلال البته همواره به من چه در دوران بازیگری و چه بعد از آن لطف داشتند و همیشه از آنها متشکرم.

 
برهانی با بیان این نکته که بارها پول به باشگاه آمده، اما او دریافتی نداشته است، افزود: الان حدود ۴۰ روز است که ماشین خودم را فروختم تا مشکلاتی که دارم را حل کنم. بارها پول به باشگاه آمد اما من یک ریال دریافت نکردم و نمی دانم چه کسی اجازه نمی داد من پول بگیرم. بازیکنان زیادی به استقلال آمدند و کمتر از چند هفته برای تیم به میدان رفتند اما همه پول خود را گرفتند و مسئولان باشگاه نیز با افتخار گفتند که این بدهی ها را تسویه کرده اند. من فکر می کنم این بازیکنان حتی یک روز هم به فکر استقلال نبودند و به تیم تعصبی نداشتند. نمی خواهم بگویم بازیکنان داخلی به استقلال غیرت نداشتند اما مطمئنا طلب آنها یک دهم من هم نیست و روی سخنم با بازیکنان خارجی است.

 
او در ادامه عنوان کرد: من نزدیک به یک سال است برای دریافت بدهی دو میلیاردی خود و مشکلات مالی به باشگاه استقلال می روم. باشگاه به من  ۴ مرتبه نامه داده است. من به باشگاه استقلال نامه، مدارک و چک خود را ارائه دادم و گفتم برای یک عمل جراحی نیاز به پول دارم. من برای دریافت مطالبات خود بارها به باشگاه مراجعه کردم و بارها قول شنیدم اما هیچ عملی ندیدم. حتی بعد از این مشکل بیمارستانی نیز سراغی از من نگرفتند و یک تماس با من نداشتند.

 
برهانی درباره مشکلات مالیاتی خود، تصریح کرد: با وجود مشکلات شدید مالی، یک بار اعتراض نکردم. در این تیم جوانی ام را گذاشتم و از خیلی از چیزها گذشتم. بارها به دلیل مشکلات دیگران حاضر شدم دریافتی نداشته باشم تا مشکلات مالی باشگاه حل شود. طبق اسناد من باید مالیات مبلغی که در قراردادم ثبت شده است را پرداخت کنم درصورتی که من حتی ۴۰ درصد مبلغ را هم نگرفته ام اما باید آن را پرداخت کنم. افرادی که در باشگاه کار می کنند شاهد این موضوع هستند که من چند مرتبه در باشگاه برای دریافت مطالبات خود حاضر شدم. من حتی به باشگاه پیشنهاد دادم که خودم مبلغ مالیات را پرداخت کنم و آنها در آینده به من این مبلغ را پرداخت کنند، اما حتی این موضوع را نیز قبول نکردند و وضعیت مالیات های من همچنان نامشخص است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار