رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۴ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 20 February
تهران لطیف
١٣(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢۵.٩۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩۵(in)

محمد قاضی مهاجم با تجربه پدیده معتقد است در دیدار مقابل استقلال خوزستان تساوی نتیجه عادلانه‌ای نبوده است.

ر

قاضی در خصوص بازی سه ‌شنبه مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، خوشحالی احتمالی بعد از گل، شرایط کلی پدیده و … به سوالات پاسخ می دهد.

 

بازی با استقلال خوزستان چطور بود؟
بازی خیلی خوبی انجام دادیم.ابتدا عقب افتادیم اما در ادامه موفق شدیم دو گل به ثمر برسانیم و از حریف پیش بیفتیم اما متاسفانه روی غافلگیری گل خوردیم و بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.سه امتیاز حق ما بود اما کمی بی تمرکز بودیم امتیازات تقسیم شد.

 

سه شنبه باید در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال بروید.این بازی را چطور ارزیابی می کنی؟
به هرحال همه می‌دانند استقلال تحت فشار است و شرایط بحرانی دارد. صحبت هایی در خصوص تغییر کادرفنی این تیم به گوش میرسد که این موضوع کار را برای ما خیلی سخت می کند اما شک نکنید برای کسب سه امتیاز وارد زمین می شویم و امیدوارم با ارائه بازی زیبا سه امتیاز بازی با استقلال را همراه خودمان به مشهد ببریم.

 

هفته گذشته خوشحالی محمد عباس زاده مقابل استقلال جنجال زیادی در ورزشگاه به پا کرد.تو هم اگر گل بزنی برای خوشحالی بعد از گل برنامه ای داری؟
به هر حال من به عنوان یک مهاجم باید تمام تلاشم را کنم تا دروازه رقبا را باز کنم.هنوز فکر نکرده ام اما با هم تیمی هایم برای خوشحالی بعد از گل برنامه ریزی می کنیم.

 

تجربه بازی در استقلال و پرسپولیس را داری .بازی مقابل کدامیک از این تیم ها برای تو سخت تر است؟
همیشه بازی مقابل تیم هایی که در آنها بازی کرده ام برای من سختی های خودش را دارد،اما بازی مقابل استقلال و پرسپولیس سخت تر است. مقابل استقلال و پرسپولیس انگیزه بیشتری دارم.

 

بعد از گذشت چهار هفته از لیگ هفدهم از انتخاب پدیده راضی هستی ؟
با توجه به اینکه سال گذشته در نفت شرایط خوبی را تجربه کردم امسال پیشنهاد های خوبی داشتم اما با صحبت هایی که با آقای مهاجری انجام دادم به این نتیجه رسیدم که پدیده را انتخاب کنم .به نظرم پدیده تیم و مجموعه خوبی دارد و از انتخاب این تیم کاملا راضی هستم.

 

پدیده از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل شده است اما  نا هماهنگی در تیمتان دیده می‌شود. نظرت دراین باره چیست؟
تیم ما از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل شده است.بازیکنان جوانی داریم که به فکر پیشرفت هستند و انگیزه بالایی دارند .امیدوارم هر چه زودتر به هماهنگی برسیم و تمرکز لازم را به دست بیاوریم.

 

سال گذشته در نفت تهران ۱۲گل در لیگ برتر و ۶گل در جام حذفی به ثمر رساندی. فکر می کنی امسال می توانی این رکورد را بهبود ببخشی؟
گل زدن من به نوع بازی تیم دارد.تیم پدیده واقعا فوتبال خوبی را به نمایش می گذارد و این موضوع می تواند برای من خیلی خوب باشد ولی گل زدن من به عملکرد هافبک ها و دیگر بازیکنان بستگی دارد که امیدوارم توپ ها و موقعیت های خوبی برای من فراهم کنند تا بتوانم عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی؛

جنبشِ ضد استعماری

بررسی تاریخی مبارزات جنبش دانشجویی در ایران علیه دخالت و غارتگری بیگانگان: جنبشِ ضد استعماری «جنبش دانشجویی در ایران طی سالیان متمادیِ حرکت خود فراز و فرودهایی داشته است. نکته‌ی مهم در این میان توجه این جنبش به مسائل و مشکلات مردم و کشور طی برهه‌های گوناگون و نقش‌آفرینی دانشجویان در مقاطع حساس تاریخی است. یکی از مسائل مورد توجه این جنبش مقابله‌ و مبارزه‌ی آن با «استعمار» و زیاده‌خواهی قدرت‌های مستکبر غربی بوده است.پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در یادداشت زیر چند فراز تاریخی مهم مبارزات ضداستعماری جنبش دانشجویی را مورد بررسی قرار داده است.» ۱- مقدمه اگرچه دانشگاه، مؤسسه‌ای علمی - آموزشی است، اما دانشجویان همانند سایر اقشار اجتماعی علاوه بر وظیفه‌ی تخصصی خود که تحصیل و تحقیق می‌باشد، به‌عنوان عضوی از جامعه‌ی انسانی در قبال سرنوشت جامعه و مناسبات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موجود حساسیت دارند و واکنش نشان می‌دهند و به این ترتیب وارد عرصه‌ی سیاست می‌شوند. در طی سال‌های تأسیس دانشگاه در ایران تا پیروزی انقلاب اسلامی، مهم‌ترین مشکلات جامعه‌ی ایران شامل استعمار خارجی و وابستگی حکومت، استبداد سیاسی، نابرابری اجتماعی و بحران هویت فرهنگی بوده است. لذا همانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، جنبه‌های ضد استعماری جنبش دانشجویی در ایران به‌عنوان شاخص‌ترین وجه مشترک اهداف دانشجویانِ مبارز و تشکل‌های سیاسی دانشجویی در طیف‌های مختلف چپ‌گرا، ملی‌گرا و اسلام‌گرا بوده است. سابقه‌ی تاریخی تعرضات و دخالت قدرت‌های بزرگ به‌ویژه روسیه و انگلستان در امور داخلی ایران از دوره‌ی قاجاریه و غارت منابع اقتصادی، تجزیه‌ی بخش‌هایی از سرزمین‌های ایران، اِعمال حق کاپیتولاسیون و تحقیر ملت ایران باعث شده که از همان زمان یکی از مشکلات عمده‌ی جامعه‌ی ایران، استعمار و دخالت بیگانگان تلقی شود. دخالتی که عقب‌ماندگی جامعه و وابستگی حکومت‌ها را در پی داشته که از آن جمله، روی کار آمدن رضاشاه به‌واسطه‌ی حمایت انگلستان در پی کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹ بوده است. لذا در اغلب فعالیت‌ها و تجمعات دانشجویی، موضوع وابستگی حکومت رضاشاه مورد اعتراض بود. ۲- مبارزات ضد استعماری جنبش دانشجویی در دهه ۱۳۲۰ با اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰ توسط کشورهای انگلستان، اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا در جنگ جهانی دوم به بهانه‌ی مقابله با پیشروی هیتلر، هر یک از دولت‌های اشغالگر با استفاده از ابزارهای مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی برای گسترش حوزه‌ی نفوذشان در ایران، به‌ویژه در موضوع نفت رقابت می‌کردند. مشکلات ناشی از حضور بیگانگان و جنگ منجر به ناامنی، رکود صادرات، تورم شدید، کمبود ارزاق و گسترش فقر و بیماری در کشور شده بود. در این دوران عوامل استعمار در قالب دربار، پوششی برای شاه جوان تشکیل دادند و از جانب او سخن می‌گفتند؛ دولت‌ها از ملت جدا بودند و اتکایی به مردم نداشتند. در واکنش به این مشکلات، دانشجویان چپ‌گرا و وابسته به حزب توده ضمن آنکه از بیان وابستگی به شوروی خودداری می‌کردند، عمده‌ی فعالیت خود را بر محور مبارزه با امپریالیسم و استعمار غرب و موضوع عدالت اجتماعی قرار داده بودند. از ابتدای دهه‌ی ۱۳۲۰ جمعی از دانشجویان اسلام‌گرای دانشگاه تهران که برای دفاع از هویت دینی، انجمن اسلامی دانشجویان را ...

تازه ترین اخبار