رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

محمد قاضی مهاجم با تجربه پدیده معتقد است در دیدار مقابل استقلال خوزستان تساوی نتیجه عادلانه‌ای نبوده است.

ر

قاضی در خصوص بازی سه ‌شنبه مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، خوشحالی احتمالی بعد از گل، شرایط کلی پدیده و … به سوالات پاسخ می دهد.

 

بازی با استقلال خوزستان چطور بود؟
بازی خیلی خوبی انجام دادیم.ابتدا عقب افتادیم اما در ادامه موفق شدیم دو گل به ثمر برسانیم و از حریف پیش بیفتیم اما متاسفانه روی غافلگیری گل خوردیم و بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.سه امتیاز حق ما بود اما کمی بی تمرکز بودیم امتیازات تقسیم شد.

 

سه شنبه باید در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال بروید.این بازی را چطور ارزیابی می کنی؟
به هرحال همه می‌دانند استقلال تحت فشار است و شرایط بحرانی دارد. صحبت هایی در خصوص تغییر کادرفنی این تیم به گوش میرسد که این موضوع کار را برای ما خیلی سخت می کند اما شک نکنید برای کسب سه امتیاز وارد زمین می شویم و امیدوارم با ارائه بازی زیبا سه امتیاز بازی با استقلال را همراه خودمان به مشهد ببریم.

 

هفته گذشته خوشحالی محمد عباس زاده مقابل استقلال جنجال زیادی در ورزشگاه به پا کرد.تو هم اگر گل بزنی برای خوشحالی بعد از گل برنامه ای داری؟
به هر حال من به عنوان یک مهاجم باید تمام تلاشم را کنم تا دروازه رقبا را باز کنم.هنوز فکر نکرده ام اما با هم تیمی هایم برای خوشحالی بعد از گل برنامه ریزی می کنیم.

 

تجربه بازی در استقلال و پرسپولیس را داری .بازی مقابل کدامیک از این تیم ها برای تو سخت تر است؟
همیشه بازی مقابل تیم هایی که در آنها بازی کرده ام برای من سختی های خودش را دارد،اما بازی مقابل استقلال و پرسپولیس سخت تر است. مقابل استقلال و پرسپولیس انگیزه بیشتری دارم.

 

بعد از گذشت چهار هفته از لیگ هفدهم از انتخاب پدیده راضی هستی ؟
با توجه به اینکه سال گذشته در نفت شرایط خوبی را تجربه کردم امسال پیشنهاد های خوبی داشتم اما با صحبت هایی که با آقای مهاجری انجام دادم به این نتیجه رسیدم که پدیده را انتخاب کنم .به نظرم پدیده تیم و مجموعه خوبی دارد و از انتخاب این تیم کاملا راضی هستم.

 

پدیده از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل شده است اما  نا هماهنگی در تیمتان دیده می‌شود. نظرت دراین باره چیست؟
تیم ما از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل شده است.بازیکنان جوانی داریم که به فکر پیشرفت هستند و انگیزه بالایی دارند .امیدوارم هر چه زودتر به هماهنگی برسیم و تمرکز لازم را به دست بیاوریم.

 

سال گذشته در نفت تهران ۱۲گل در لیگ برتر و ۶گل در جام حذفی به ثمر رساندی. فکر می کنی امسال می توانی این رکورد را بهبود ببخشی؟
گل زدن من به نوع بازی تیم دارد.تیم پدیده واقعا فوتبال خوبی را به نمایش می گذارد و این موضوع می تواند برای من خیلی خوب باشد ولی گل زدن من به عملکرد هافبک ها و دیگر بازیکنان بستگی دارد که امیدوارم توپ ها و موقعیت های خوبی برای من فراهم کنند تا بتوانم عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار