رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٨(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

بازیکنان ماشین سازی تبریز به طور دسته جمعی از حضور در این تیم کناره گیری کردند.

بازیکنان ماشین سازی تبریز، نامه ای را منتشر کرده و بر اساس آن کناره گیری خود را اعلام کردند.
در متن این نامه دست نویس که از سوی بازیکنان ماشین سازی خطاب به مردم آذربایجان نوشته شده آمده است:
«با توجه به اتفاقات به وجود آمده از طرف مالک محترم باشگاه «شریعت زاده» و عدم صداقت ایشان و همچنین عمل نکردن به تعهدات باشگاه نسبت به بازیکنان و فراهم نکردن شرایط مناسب جهت تمرین و شرکت در مسابقات و همچنین ایجاد تنش به دلیل اختلاف انداختن بین سرمربی و بازیکنان به بهانه های مختلف، ما بازیکنان تصمیم به ترک تیم و جدا شدن از این باشگاه گرفته ایم.»
بازیکنان ماشین سازی در این نامه اعلام کرده اند که این تصمیم را برخلاف میل باطنی شان گرفته و از هواداران تبریزی  به خاطر استعفا عذرخواهی کرده اند. هفده نفر از بازیکنان تیم ماشین سازی زیر این نامه را امضا کرده اند.
اما آنچه در پایان این نامه آمده و قابل تامل به حساب می آید این است که:« قابل ذکر است که فسخ قرارداد بازیکنان از طرف مالک باشگاه صادر شده و ما تاسف خود را نسبت به این عمل غیر فوتبالی اعلام می کنیم»
با توجه به این که مالک باشگاه قرارداد کلیه بازیکنان را فسخ کرده و کناره گیری دسته جمعی بازیکنان در پی آن، به نظر ماجرای ماشین سازی به این راحتی ها حل نخواهد شد. با این وصف که مالک خواهان جدایی بازیکنان شده و بازیکنان نیز تمایل به کار با مالک ندارند معلوم نیست ماشین سازی چگونه می خواهد مسابقات این فصل را ادامه بدهد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار