رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 24 November
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۵.٩٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.٩٧(in)

در ابتدا این مکان جایی برای قرار دادن چراغ برق خیابان بود، که نصب آن با مشکل مواجه شده و به جایش علف و گیاه درون آن سبز شد. یک روزنامه نگار به نام “دیک واجان” از مجله ی “اوریگون ژورنال” در داخل آن که در وسط خیابان قرار گرفته بود گل های زیبایی کاشت. به علاوه او در یکی از ستون های

“میل إندز پارک” در پورتلند ایالات متحده ی آمریکا از کوچکترین پارک ها  دنیا به شمار می رود که قطر آن فقط ۰.۶۱ متر است. در واقع پارک میل إندز یک گلدان و محوطه ی عادی برای کاشتن گل و گیاه است. ساکنان محلی این قطعه ی کوچک از زمین را به عنوان کوچکترین پارک دنیا بزرگ داشته و نام آن را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده اند.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
در ابتدا این مکان جایی برای قرار دادن چراغ برق خیابان بود، که نصب آن به مشکل برخورد و به جایش علف و گیاه درون آن سبز شد. یک روزنامه نگار به نام “دیک فاگان” از مجله ی “اوریگون ژورنال” در داخل آن که در وسط خیابان قرار گرفته بود گل ها و گیاهان زیبایی کاشت.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
به علاوه او در یکی از ستون های مجله قسمتی را به نوشتن از گل های کاشته شده خود اختصاص داد و نام آن را “کوچکترین پارک دنیا” گذاشت.
 فاگان داستان های دروغین و خیالی درباره ی جن و پری هایی می نوشت که شب ها در کنار گل های او تردد می کنند و جز برای او قابل دیدن نیستند. او برای شخصیت های خیالی اش اسم هم گذاشته بود. داستان های خیالی او اثرگذار بود. پس از گذشت چندی، توجهات به پارک میل إندز جلب شد تا جایی که جشن روز سنت پاتریک در سال ۱۹۴۸ میلادی در آنجا برگزار گردید. فاگان در سال ۱۹۶۹ به دلیل بیماری از دنیا رفت و گلدان او در سال ۱۹۷۶ رسما به عنوان یک پارک معرفی شد.  در طول سالها مردم منطقه نقش پررنگی را در احیا و نگهداری پارک میل إندز پارک کرده و در آنجا تزئینات زیبا و قابل توجهی به کار برده اند و برای جن و پری های کوچک وسایل ریز و درشتی قرار داده اند.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
 کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
 کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

۱۰ نکته یک خطی از زلزله کرمانشاه

در مورد زلزله کرمانشاه در طول چند روز گذشته دهها مقاله و گزارش نوشته شده است، شاید بتوان بخش بزرگی از این نقد و نگاه ها را در 10 خط خلاصه کرد: 1- «غافلگیر شدیم»! این جمله کوتاه عجب آزاردهنده است. مردم عادی حق دارند بگویند اما نهادهای و رسمی امدادی نه! 2- کانون زلزله در عراق است! کانون زلزله در ایران است! ... ظریفی نوشت: در خاورمیانه حتی کسی مسئولیت زلزله را هم بر عهده نمی گیرد! 3- نهادهایی که وارد صحنه بحران می شوند، «مارادونا» نیستند و باید دست از تک روی بردارند. کار جمعی هماهنگ از سوی نهادهای فعال بزرگترین خلا این بحران بود. 4- جریان خبری از دست رسانه های رسمی خارج شد. از تک صدایی به «همه صدایی» رسیده ایم. آمیزه ای از حقیقت، شایعه، اعتماد، بی اعتمادی! 5- مهمترین پرسشی که این زلزله و مدیریت آن در اذهان ایجاد کرد این بود: اگر در تهران زلزله شود چه قیامتی می شود؟ 6- یکی از نشانه های اینکه مردم این همه به علی دایی، صادق زیباکلام و ... اعتماد کردند، بی اعتمادی به برخی نهادها و سازمان هاست. 7- این مردم فوق العاده اند. بی نظیرند. شاهکارند. قدرشان را بدانید. آنها البته عذرخواهی می کنند که هلی کوپتر شخصی نداشتند بفرستند کمک! 8- مناطق بحرانی، سایت گردشگری نیستند. وقتی تخصص نداریم، نرویم. چه پلاسکو چه کرمانشاه! 9- ما در خاورمیانه بلاخیز قرار داریم. همیشه باید مراقب، آماده و آموزش دیده برای بحران باشیم. به بچه های ما آموزش دهید. 10- مهمترین درسی که از زلزله کرمانشاه گرفتیم این است: ما درس نمی گیریم. صرفاً تکرار می کنیم.

تازه ترین اخبار