رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
تهران لطیف
٢٨(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

در ابتدا این مکان جایی برای قرار دادن چراغ برق خیابان بود، که نصب آن با مشکل مواجه شده و به جایش علف و گیاه درون آن سبز شد. یک روزنامه نگار به نام “دیک واجان” از مجله ی “اوریگون ژورنال” در داخل آن که در وسط خیابان قرار گرفته بود گل های زیبایی کاشت. به علاوه او در یکی از ستون های

“میل إندز پارک” در پورتلند ایالات متحده ی آمریکا از کوچکترین پارک ها  دنیا به شمار می رود که قطر آن فقط ۰٫۶۱ متر است. در واقع پارک میل إندز یک گلدان و محوطه ی عادی برای کاشتن گل و گیاه است. ساکنان محلی این قطعه ی کوچک از زمین را به عنوان کوچکترین پارک دنیا بزرگ داشته و نام آن را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده اند.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
در ابتدا این مکان جایی برای قرار دادن چراغ برق خیابان بود، که نصب آن به مشکل برخورد و به جایش علف و گیاه درون آن سبز شد. یک روزنامه نگار به نام “دیک فاگان” از مجله ی “اوریگون ژورنال” در داخل آن که در وسط خیابان قرار گرفته بود گل ها و گیاهان زیبایی کاشت.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
به علاوه او در یکی از ستون های مجله قسمتی را به نوشتن از گل های کاشته شده خود اختصاص داد و نام آن را “کوچکترین پارک دنیا” گذاشت.
 فاگان داستان های دروغین و خیالی درباره ی جن و پری هایی می نوشت که شب ها در کنار گل های او تردد می کنند و جز برای او قابل دیدن نیستند. او برای شخصیت های خیالی اش اسم هم گذاشته بود. داستان های خیالی او اثرگذار بود. پس از گذشت چندی، توجهات به پارک میل إندز جلب شد تا جایی که جشن روز سنت پاتریک در سال ۱۹۴۸ میلادی در آنجا برگزار گردید. فاگان در سال ۱۹۶۹ به دلیل بیماری از دنیا رفت و گلدان او در سال ۱۹۷۶ رسما به عنوان یک پارک معرفی شد.  در طول سالها مردم منطقه نقش پررنگی را در احیا و نگهداری پارک میل إندز پارک کرده و در آنجا تزئینات زیبا و قابل توجهی به کار برده اند و برای جن و پری های کوچک وسایل ریز و درشتی قرار داده اند.
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
 کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان
 کوچکترین پارک دنیا به اندازه ی یک گلدان

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مازیار آقازاده؛

روزهای سخت تر بارزانی

برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به رغم همه مخالفت های منطقه ای و جهانی، این روزها تبدیل به یکی از خبرهای پرحاشیه خاورمیانه شده است. این همه پرسی در شرایطی در حال برگزاری است (قرار است روز دوشنبه 3 مهر 1396 برگزار شود) که برگزار شدن یا نشدن و نتیجه آن بیانگر نشانه هایی از شرایط کنونی و پیامدهایی برای سال ها و دهه های آتی منطقه خاورمیانه خواهد بود. مسعود بارزانی رهبر اقلیم کردستان عراق تا کنون به رغم همه مخالفت ها و هشدارهای منطقه ای و جهانی نسبت به پیامدهای منفی این اقدام، در برابر مخالفت ها سرسختی کرده و به برگزاری آن پافشاری دارد. برگزاری این همه پرسی با این مخالفت ها و هشدارها حالا تبدیل به یک دوئل منطقه ای بین بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق و دو دولت قدرتمند همسایه عراق یعنی ترکیه و ایران و صد البته دولت مرکزی عراق شده است. در یک سوی این کشاکش دیپلماتیک و سیاسی دولت اقلیم کردستان عراق و شخص بارزانی قرار دارد که از سیاستمداران کارکشته و قدیمی منطقه است و در سوی دیگر دو دولت قدرتمند منطقه ای یعنی ترکیه و ایران هستند که قادرند با توجه به اهرم هایی که در اختیار دارند، دولت اقلیم کردستان را تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دهند. علاوه بر این دولت بغداد نیز به جد مخالف برگزاری این همه پرسی است و در روزها و هفته های گذشته بارها نسبت به برگزاری آن هشدار داده و حتی تهدید به مداخله نظامی کرده است. در صورت برگزاری همه پرسی و رای قابل پیش بینی "آری" به استقلال اقلیم کردستان از عراق، نَفس این اقدام حتی بدون لحاظ کردن نتیجه آن، در شرایط کنونی یک دستاورد سیاسی و دیپلماتیک برای بارزانی خواهد بود. در این صورت بارزانی نشان داده است که به رغم مخالفت های گسترده توانسته کمپین استقلال خواهی کردهای عراق را به سرمنزل مقصود برساند و از هشدارها و تهدیدهای همسایه های قدرتمند خود هراسی به دل راه ندهد. این مساله می تواند موقعیت داخلی بارزانی در عرصه سیاسی اقلیم کردستان عراق در موازنه و رقابت با احزابی چون اتحادیه میهنی و حزب گوران و دیگر گروه های کردی متحد و مخالف "حزب دموکرات کردستان عراق" را ارتقا دهد؛ به ویژه در صورتی که پس از برگزاری این همه پرسی مخالفان داخلی این اقدام در داخل کردستان عراق محبور باشند بین فشارها و تحریم های کشورهای همسایه ( ترکیه، ایران و دولت بغداد) و حکومت اقلیم کردستان عراق دست به انتخاب بزنند. در صورتی که مواضع این احزاب همراستا با کشورهای همسایه باشد در آن صورت موقعیت آنها در افکار عمومی کردهای عراق آسیب خواهد دید و در این صورت موقعیت بارزانی به عنوان یک قهرمان استقلال طلبی برجسته تر خواهد شد. از سوی دیگر برگزاری این همه پرسی اعتبار بین المللی بیشتری برای رهبر اقلیم کردستان عراق به همراه خواهد آورد و او را یک سیاستمدار مقتدر ترسیم خواهد کرد که قادر شده است به رغم همه مخالفت ...

تازه ترین اخبار