رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲۹ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 20 October
تهران لطیف
١١(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١٣(in)

احسان پهلوان احتمالا اولین بازیکنی خواهد بود که در نیم فصل جذب تراکتورسازی می شود.

تیم تراکتورسازی با توجه به محرومیت از جذب بازیکن جدید در دو پنجره نقل و انتقالاتی به شدت با کمبود بازیکن مواجه است. از این رو یحیی گل محمدی قصد دارد در نیم فصل تیم خود را تقویت کند و بازیکنان جدیدی را به خدمت بگیرد. مزیتی که تراکتورسازی نسبت به سایر تیم های لیگ برتری دارد، جذب نفرات سرباز است. از این رو آنها می توانند در نیم فصل بازیکنانی که خودشان تمایل به سرباز شدن داشته باشند را به تراکتور بیاورند و از آنها استفاده کنند.

در این بین یکی از بازیکنانی که سابقه کار با یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی را دارد، احسان پهلوان است. پهلوان در یکی دو سال گذشته از بازیکنان خوب لیگ برتر بوده و گل محمدی نیز روی او نظر مثبتی دارد.

او در یکی، دو سال گذشته مدام بحث سرباز شدنش پیش آمده؛ اما هر بار با تمدید معافیت تحصیلی اش در ذوب آهن باقی مانده است. حالا اما پهلوان دیگر نمی تواند با استفاده از قانون معافیت تحصیلی در ذوب آهن به کارش ادامه دهد و در پایان ترم پاییز دانشگاه باید به خدمت سربازی برود.

از این رو با توجه به علاقه گل محمدی به سبک بازی پهلوان، احتمالا باید او را اولین بازیکنی بدانیم که در نیم فصل راهی تراکتورسازی می شود تا به عنوان سرباز کارش را آغاز کند.

گفتنی است، امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن در یکی، دو هفته گذشته از عملکرد احسان پهلوان ابراز نارضایتی کرده و معتقد است او مانند گذشته فوتبال بازی نمی کنند. به همین خاطر خیلی ها حضور در تراکتور در نیم فصل را عامل این بی انگیزگی توصیف کرده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمدحسین عظیمی؛

نقشه جریان سلطه برای تجزیه منطقه

در خصوص تغییرات استراتژیک و ژئوپولتیک منطقه جنوب غرب آسیا و تنش های فزاینده در این حوزه جغرافیایی گفت: آنچه اکنون در این منطقه شاهد آن هستیم، پیشتر بصورت مدون در اسناد مکتوب و آشکار ایالات متحده به چاپ رسیده است. پس از جنگ اول خلیج فارس، موسوم به عملیات توفان صحرا در سال 1992، وزیر وقت دفاع ایالات متحده، دیک چنی، پل ولفوویتز را مامور کرد تا برای دوران پساجنگ سرد، سندی راهبردی در خصوص امنیت ملی آمریکا تهیه کند. ولفوویتز به واسطه برجسته ترین کارشناسان پنتاگون طرحی موسوم به راهنمای سیاستگذاری دفاعی را تدوین کرد که در همان سال به تصویب رسید. این سندبالا دستی در کنار 4 طرح کلان دیگر با عناوین سیاست ملی انرژی آمریکا، استراتژی امنیت ملی ایالات متحده، بازسازی نیروی دفاعی و پروژه قرن جدید در دستور کار قرار گرفت. مهندس عظیمی با اشاره به راهبرد تجزیه کشورهای منطقه و ایجاد خاکریز امنیت ساز برای رژیم صهیونیستی افزود: اما نزدیک به 10 سال بعد و در سال 2001 ،  سندی تحت عنوان کتاب استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 منتشر شد که این کتاب حاوی نکات قابل تامل و دقیقی است که نقشه راه این کشور برای حداقل 25 سال آینده و سلطه بر منطقه موسوم به خاورمیانه را توصیف می کند. در این سند راهبردی، آشکارا از تقسیم خاورمیانه به کشورهای کوچکتر سخن به میان آمده و گسل هایی که در آینده باید مورد تحریک قرار بگیرند و فعال شوند، برشمرده شده است. خیلی زود افغانستان و عراق به اشغال در آمدند تا زمینه برای حضور و تقسیم کیک بزرگ خاورمیانه فراهم شود. در یک پروسه کوتاه مدت، عراق به سه قسمت کرد نشین، سنی مذهب و شیعه نشین تقسیم شد تا نطفه تغییرات بعدی گذاشته شود. در ژوئن 2006 کاندولیزا رایس، وزیرخارجه وقت آمریکا در پایتخت رژیم صهیونیستی، تل آویو، برای اولین بار از واژه خاورمیانه جدید به جای کلیدواژه خاورمیانه بزرگ استفاده کرد. در نقشه راهی که بعدا منتشر و اجرایی شد، قرار بود موجی از آشوب، درگیری، خشونت و جنگ از مرزهای لبنان، فلسطین و علی الخصوص سوریه آغاز شود و تا عراق، ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس امتداد یابد. این بازچینش مرزها، در ظاهر بر اساس ابعاد قومی-مذهبی شکل می گرفت اما در حقیقت، سه هدف عمده دیگر پی گیری میشد. اولا- کشورهای عمدتا اسلامی در پروژه بالکانیزاسیون جنوب غرب آسیا، به ایالات های کوچک و بی خطر تبدیل می شدند. ثانیا- منابع انرژی آنها در چنبره و سیطره کمپانی های غربی و سرپرده عربی قرار می گرفتند و ثالثا- ظرفیت اقدام علیه نظام سلطه یا رژیم صهیونیستی، آشکارا تحلیل می رفت. دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی با اشاره به بخش های از کتاب استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 افزود: در این سند بالادستی گفته شده "در 25 سال آینده در رهبری سیاسی عراق، ایران، مصر، عربستان و سوریه، تغییرات نسلی رخ خواهد داد و چنانچه رژیم ایران و رژیم بعثی عراق ...

تازه ترین اخبار