رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
  • الخميس ۲۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Thursday 14 December
تهران لطیف
٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.١۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۶.١۵(in)

احسان پهلوان احتمالا اولین بازیکنی خواهد بود که در نیم فصل جذب تراکتورسازی می شود.

تیم تراکتورسازی با توجه به محرومیت از جذب بازیکن جدید در دو پنجره نقل و انتقالاتی به شدت با کمبود بازیکن مواجه است. از این رو یحیی گل محمدی قصد دارد در نیم فصل تیم خود را تقویت کند و بازیکنان جدیدی را به خدمت بگیرد. مزیتی که تراکتورسازی نسبت به سایر تیم های لیگ برتری دارد، جذب نفرات سرباز است. از این رو آنها می توانند در نیم فصل بازیکنانی که خودشان تمایل به سرباز شدن داشته باشند را به تراکتور بیاورند و از آنها استفاده کنند.

در این بین یکی از بازیکنانی که سابقه کار با یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی را دارد، احسان پهلوان است. پهلوان در یکی دو سال گذشته از بازیکنان خوب لیگ برتر بوده و گل محمدی نیز روی او نظر مثبتی دارد.

او در یکی، دو سال گذشته مدام بحث سرباز شدنش پیش آمده؛ اما هر بار با تمدید معافیت تحصیلی اش در ذوب آهن باقی مانده است. حالا اما پهلوان دیگر نمی تواند با استفاده از قانون معافیت تحصیلی در ذوب آهن به کارش ادامه دهد و در پایان ترم پاییز دانشگاه باید به خدمت سربازی برود.

از این رو با توجه به علاقه گل محمدی به سبک بازی پهلوان، احتمالا باید او را اولین بازیکنی بدانیم که در نیم فصل راهی تراکتورسازی می شود تا به عنوان سرباز کارش را آغاز کند.

گفتنی است، امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن در یکی، دو هفته گذشته از عملکرد احسان پهلوان ابراز نارضایتی کرده و معتقد است او مانند گذشته فوتبال بازی نمی کنند. به همین خاطر خیلی ها حضور در تراکتور در نیم فصل را عامل این بی انگیزگی توصیف کرده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

ژست پرطرفدار این روزها؛ روحانی رای من رو پس بده!

این روزها موجی شکل گرفته که برخی از چهره ها با انتشار عکس هایی نادم و سرخورده می گویند که از رای به «روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری پشیمان هستند. به دلایل متعدد از این اتفاق خوشحال هستم. 1-  در جریان کارزار انتخابات از حسن روحانی دفاع کردم. تنها دستاورد شخصی ام یک شیرکاکائو و کیک یزدی بود. به همراه تعدادی از فعالان رسانه ای به یک همایش دعوت شدم و بعد از چند دقیقه که احساس کردم به آن فضا تعلق ندارم و به روحانی در طمع و آرزوی پُست و صندلی و موقعیت فردی رای نداده ام، بدون اینکه موز بردارم! بیرون آمدم. این را خط اول نوشتم چون می دانم کسانی خیز برداشته اند که بگویند آره آقا! به شما رسیدن که این حرفا رو می زنید! شما نگید کی بگه! 2- هیچوقت اعتقاد نداشتم که روحانی سوپرمن است و اگر رئیس جمهور شود مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت و کلا" کشور گلستان می شود! در همان روزهای پرشور و رقابت تنگاتنگ بارها نوشتم: «چشم معجزه از او ندارم و احساس نمی کنم که با یک رای به او از این پس دست هایم را توی جیبم فرو می برم و طلبکار می ایستم تا او همه مشکلات کشور را حل کند». هیچکس به تنهایی قادر به حل مشکلات این کشور نیست. چون برای ایجاد مشکلات گروه ها، چهره ها و افراد مختلفی زحمت می کشند! 3- سیاست علم بازی با کارت های «موجود» است نه «مطلوب». ما در ظرف «زمان» تصمیم گرفتیم به حسن روحانی رای بدهیم و به باورمان از میان گزینه های موجود در آن رقابت سیاستمدار عملگراتری بود. دستکم برای تصمیم خودمان احترام قائل شویم و اینقدر زود عرق مان سرد نشود و توبه نامه منتشر نکنیم! 4 - وفاداری همیشه از غر زدن و ناامیدشدن کار دشوارتری است. کار دشوار را انجام بدهیم و فراموش نکنیم به عنوان یک شهروند فقط "رای دادن" کافی نیست. خود ما از روز پیروزی روحانی تا چه اندازه شهروند بهتری بوده ایم؟ قانون را رعایت کرده ایم؟ مالیات مان را درست پرداخت کرده ایم؟ بهتر رانندگی کرده ایم؟ ... چرا وقتی خودمان بهتر نمی شویم انتظار داریم بقیه درست رفتار کنند و به همه قول هایشان وفادار بمانند؟ 5-  من هم به عملکرد روحانی نقدهای جدی دارم. بارها هم نوشته ام که ادامه این روند نه فقط خسارت به او و دولتش که به تلاطم انداختن حاکمیت است. او با علم به دشواری ها پا به این عرصه گذاشت و دستکم انتظار می رود وقتی نمی تواند کاری انجام بدهد دلایل «نمی توانند» یا نام آنها که «نمی گذارند» را روشن و صریح به مردمی که به او اعتماد کردند بگوید. 6 - ما مردمی به شدت مستعد «ناامید» شدن هستیم. به جای تلاش برای یافتن نشانه های «امید» تشنه بازنشر خبرهای بد هستیم. انگار از بد کردن حال هم انرژی می گیریم. انگار وقتی زهری توی وجودمان است باید مثل ویروس سرماخوردگی به کس دیگری منتقلش کنیم شاید حالمان بهتر ...

تازه ترین اخبار