رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ محرم ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 21 September
تهران لطیف
٢۴(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 4-Moderate
رطوبت ٢۶.١٣(in)

احسان پهلوان احتمالا اولین بازیکنی خواهد بود که در نیم فصل جذب تراکتورسازی می شود.

تیم تراکتورسازی با توجه به محرومیت از جذب بازیکن جدید در دو پنجره نقل و انتقالاتی به شدت با کمبود بازیکن مواجه است. از این رو یحیی گل محمدی قصد دارد در نیم فصل تیم خود را تقویت کند و بازیکنان جدیدی را به خدمت بگیرد. مزیتی که تراکتورسازی نسبت به سایر تیم های لیگ برتری دارد، جذب نفرات سرباز است. از این رو آنها می توانند در نیم فصل بازیکنانی که خودشان تمایل به سرباز شدن داشته باشند را به تراکتور بیاورند و از آنها استفاده کنند.

در این بین یکی از بازیکنانی که سابقه کار با یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی را دارد، احسان پهلوان است. پهلوان در یکی دو سال گذشته از بازیکنان خوب لیگ برتر بوده و گل محمدی نیز روی او نظر مثبتی دارد.

او در یکی، دو سال گذشته مدام بحث سرباز شدنش پیش آمده؛ اما هر بار با تمدید معافیت تحصیلی اش در ذوب آهن باقی مانده است. حالا اما پهلوان دیگر نمی تواند با استفاده از قانون معافیت تحصیلی در ذوب آهن به کارش ادامه دهد و در پایان ترم پاییز دانشگاه باید به خدمت سربازی برود.

از این رو با توجه به علاقه گل محمدی به سبک بازی پهلوان، احتمالا باید او را اولین بازیکنی بدانیم که در نیم فصل راهی تراکتورسازی می شود تا به عنوان سرباز کارش را آغاز کند.

گفتنی است، امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن در یکی، دو هفته گذشته از عملکرد احسان پهلوان ابراز نارضایتی کرده و معتقد است او مانند گذشته فوتبال بازی نمی کنند. به همین خاطر خیلی ها حضور در تراکتور در نیم فصل را عامل این بی انگیزگی توصیف کرده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

سیدحسین موسویان؛

ترجیح ایران؛ بلوک شرق یا غرب؟!

«در حالی که فاز نظامی بحران سوریه به پایان نزدیک می شود، سران روسیه، ایران و ترکیه در نشست تهران بر حق تعیین سرنوشت سوریه توسط مردم این کشور واز طریق انتخاباتی فراگیر، آزاد و عادلانه تاکید کردند. آنها همچنین توافق کردند تا به همکاری مشترک خود تا نابودی کامل گروههای تروریستی تعیین شده توسط سازمان ملل در سوریه همچون داعش و القاعده و جبهه النصره ادامه دهند. وقتی که بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ آغاز شد کشورهای عضو ائتلاف آمریکا همچون عربستان از تمام ظرفیت خود برای حذف بشار اسد استفاده کردند. لاکن همکاری مشترک روسیه و ایران برای حفظ حکومت سوریه مانع موفقیت ائتلاف آمریکا شد. با پیوستن آنکارا به محور مسکو-تهران، پیروزی اسد در جنگ شش ساله نزدیک شده است. اگر مثلث روسیه، ایران و ترکیه در مورد سوریه موفق شود، این مثلث می تواند نقش اساسی برای مدیریت بحران های دیگر منطقه ایفاء کند. روابط روسیه و ایران هیچگاه تا این حد نزدیک نبوده است. تلخ ترین دوران تاریخ معاصر ایران در ۲۰۰ سال گذشته، تصرف سرزمین‌های ایران شامل: کل قفقاز، دریای خزر ،مرو ، سمرقند ، بخارا، ایروان ، نخجوان و تاجیکستان توسط روسها در دوران پادشاهان فتحعلی‌شاه و ناصرالدین شاه است. پس از جنگ جهانی دوم نیز روسیه با تشکیل و هدایت حزب کمونیستی توده و فرقه دموکرات در آذربایجان، سعی در تجزیه ایران داشت. روابط ایران و آمریکا با دوستی آغاز شد و در مقاطعی از تاریخ گذشته، مردم ایران کشور آمریکا را خیرخواه خود تلقی میکردند. اما این روند از شصت سال پیش تغییر کرد. کودتای آمریکا و انگلیس درسال ۱۹۵۳ و ساقط کردن دولت مردمی مصدق، حمایت از تجاوز صدام به خاک ایران در سال ۱۹۸۰، ساقط کردن هواپیمای مسافری ایران و کشته شدن ۲۹۰ غیرنظامی، حمایت از به کارگیری سلاح شیمایی توسط صدام علیه ایران و کشنده ترین تحریم های اقتصادی از جمله موارد لیست بلند خاطرات تلخ ایرانیها از آمریکاست. بعد از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ در ایران، بنیان سیاست خارجی ایران براساس اصل "نه شرقی، نه غربی" تعریف شد تا ایران استقلال خود در روابط با قدرتهای خارجی را حفظ کند. با این وجود سیاستهای خصمانه آمریکا و بی اعتمادی کامل به آمریکا، موجب چرخش سیاست خارجی ایران به سمت شرق شده است. اخیرا رهبر عالی ایران مذاکرات هسته ای با آمریکا را اشتباه خواند. آقای ولایتی مشاور سیاست خارجی ایشان ترامپ را "غیرقابل اعتماد" و پوتین رئیس جمهور روسیه را" شجاع و منطقی" دانست. چنین وضعیتی بی دلیل نیست. چون امریکا درحالی چهل و پنج پایگاه وسیع با حدود صدوسی هزار سرباز اطراف مرزهای ایران دارد که سیاست تغییر رژیم درایران را درچهل سال گذشته در دستور کار داشته، با نقش و جایگاه منطقه ای ایران مبارزه کرده ، با اعمال سیاست تحریم در حقیقت رفاه و توسعه اقتصادی ایران را نشانه گرفته و با تمام ظرفیت با جایگاه و نقش منطقه ای ایران مبارزه کرده است. درحالی که روسیه و چین و هند هیچ کدام حضور نظامی خصمانه ...

تازه ترین اخبار