رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 20 June
تهران لطیف
٣۴(°C)
وزش باد ١٢(mph)
فشار ٢۵.٩٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 7-High
رطوبت ٢۵.٩٠(in)

سرمربی سابق تیم ملی اعلام کرد کارلوس کی روش به همه شرایط واقف است و بر همین اساس برنامه تیمش تا جام جهانی را می چیند.

تیم ملی فوتبال فردا در دیداری تدارکاتی به مصاف روسیه خواهد رفت؛ مسابقه دوستانه ای که می تواند در مسیر جام جهانی به شاگردان کارلوس کی روش کمک شایانی انجام دهد. جلال طالبی، سرمربی سابق تیم ملی ایران درباره بازی تدارکاتی با روسیه عنوان کرد: دیدار با تیم‌ملی توگو سرآغاز خوبی برای بازی‌های دوستانه تیم‌ملی ایران بود. این تیم به دلیل ضعیف بودن، رقیب دشواری برای ایران نبود و بازیکنان جوان علاوه بر این‌که در این بازی محک خوردند، اعتمادبه‌نفس لازم را هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی به دست آوردند.

وی ادامه داد: دومین بازی دوستانه تیم‌ملی ایران که مقابل روسیه برگزار می‌شود، دیداری سخت‌تر نسبت به نخستین‌بازی دوستانه ما خواهد بود. میزبان جام‌جهانی که می‌خواهد با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور یابد، حریف خوبی برای مشخص شدن ضعف‌های تیم‌ملی ایران است. آن‌طور که کی‌روش اعلام کرده، ما ۶ بازی دوستانه تا جام‌جهانی خواهیم داشت؛ اما آنچه اهمیت دارد این است که ما از این اردوها بهترین استفاده را ببریم. تیم‌ملی ایران نیاز دارد با حریفان قوی‌تری بازی‌های دوستانه داشته باشد و مقابل تیم‌های صاحب‌نام به میدان برود تا تجربه‌ای فراتر از رقابت‌های آسیایی به دست بیاورد.
سرمربی سابق تیم ملی همچنین گفت: البته بازی کردن با تیم‌های بزرگ کار دشواری برای فدراسیون است، چون ما توان مالی بالایی نداریم تا بتوانیم کشورهای بزرگ دنیا را برای بازی متقاعد کنیم و آنها هم پیش از این تاریخ‌های فیفا دی خود را تعیین کرده‌اند و ما مثل همیشه دیر به فکر انتخاب رقبا برای دیدارهای دوستانه افتاده‌ایم. ضمن این‌که باید صبر کنیم تا گروه‌بندی جام‌جهانی مشخص شود تا بتوانیم با درایت به انتخاب رقیبان بپردازیم. وقتی گروه‌بندی ما مشخص شود، می‌توانیم بازی‌های دوستانه را بر اساس شباهت به سبک فوتبال تیم‌های هم‌گروهمان انتخاب کنیم.

طالبی در بخش دیگری از حرف هایش تاکید کرد: ما از این شانس هم برخوردار هستیم که بعد از مشخص شدن گروه‌بندی بقیه تیم‌های آسیایی مثل عربستان و کره جنوبی، تیم‌های هم‌گروه شده با آنها به سراغ ایران بیایند تا با سبک فوتبال در قاره آسیا آشنا شوند. البته قبل از انتخاب حریفان برای بازی‌های دوستانه لازم است که در یکی، دو اردوی تدارکاتی، تمریناتی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود تا توان جسمانی آنها را افزایش دهد. حتما خود کی‌روش به این موضوع واقف است که برگزاری بازی‌های جام‌جهانی به‌ صورت فشرده خواهد بود و تیم‌ملی به توان جسمانی بالا در این رقابت‌ها نیاز دارد. قطعا کی‌روش می‌تواند مثل همیشه بهترین برنامه‌ها و اردوها را برای تیم‌ملی فراهم کند تا ما بتوانیم با آمادگی مناسب پا به جام‌جهانی بگذاریم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مهدی فضائلی؛

مراقب پروژه تعلیق باشیم!

مهدی فضائلی کارشناس رسانه در یادداشتی با عنوان مراقب پروژه تعلیق باشیم! نوشت: برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به "برجام " ماجرای عبرت انگیزی است و اگر عبرت های آن مغفول بماند خسارت به توان دو خواهد بود! بی اعتمادی به دشمن،دقت نظر بالا و با وسواس در تنظیم متن های تعهدآور،پرهیز از عجله در توافقاتی از این قبیل،پیش بینی ضمانت های محکم برای اجرای تعهدات طرف مقابل،دل نبستن به راه حل های بیرونی،ضرورت تمرکز بر توان و ظرفیت داخلی و لزوم توجه به حرف منتقدان دلسوز و کارشناس از جمله درس ها و عبرت های برجام است که بارها مطرح شده است و البته همچنان جای پرداختن دارد. یکی دیگر از این عبرت ها، سناریوی دشمن برای عملیات روانی و درگیر کردن مستمر افکار عمومی ما با این موضوع و بهره برداری های متعدد و متنوع از این درگیری ذهنی است. طرح اتهام واهی انحراف در برنامه هسته ای ایران به سمت ساخت سلاح اتمی که تقریبا" شانزده سال از آن می گذرد،از ابتدا یک پیوست عملیات روانی داشت که درگیر کردن ذهن مسئولان کشور از مسائل اساسی به سمت یک سناریوی ساختگی و طولانی مدت و بازداشتن از اولویت ها از محورهای آن بود.اما پس از چندی این عملیات از سطح مسئولان کشور به کل مردم تعمیم پیدا کرد و موجب شد ذهن آحاد مردم درگیر این اتهام بی پایه و اساس شود. سناریوهای کشدار و طولانی، برای فعال نگه داشتن ذهن مخاطب و ترغیب و تهیبج وی برای پیگیری قسمت های بعدی، از تکنیک تعلیق یا سوسپانس استفاده میکنند؛ این تکنیک که آمیخته ای از ترس و امید با پایانی نامطمئن است،در برجام نیز به نحو موثری مورد استفاده دشمن قرار گرفت! عنصر تعلیق با هدف فرصت سوزی از ملت ایران و درگیر نگه داشتن ذهن و روان مردم و مسئولان، قبل،حین و بعد از برجام به اجرا گذاشته شده است. تعیین مهلت هایی متناوب برای تصمیم گیری(تمدید یا عدم تمدید تحریم ها) رئیس جمهور امریکا و رفت و برگشت ها بین کاخ سفید و کنگره آمریکا، بکارگیری همین تکنیک تعلیق است که منجر به بلا تکلیف نگه داشتن بسیاری تصمیمات حتی در حوزه های مختلف بخش خصوصی ،بی ثبات نگه داشتن بازار،تحریک بازار ارز و طلا و...شده است. مدتی است دوباره 22 اردیبهشت بعنوان زمان تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای ماندن یا نماندن در برجام برجسته شده است.اظهار نظر و رفت و آمد مقامات اروپایی نیز برای گرم کردن فضا و واقعی نمایاندن نگرانی از خروج آمریکا هر روز در صدر اخبار ایران و جهان است و همه اینها در ذیل پروژه تعلیق! تصور کنید امروز 22 اردیبهشت است و آمریکا از برجام خارج شده،چه اتفاقی خواهد افتاد؟! آمریکا پس از برجام چه امتیازی به ایران داد تا با خروجش آن امتیاز صلب شود؟ برجامی که به گفته رئیس کل بانک مرکزی آورده اش برای ایران «تقریبا"هیچ» بوده و به گفته دکتر ظریف «نه تنها روح بلکه جسمش از سوی ترامپ(آمریکا) نقض شده است»، خروج آمریکا از آن چه زیان قابل توجهی می ...

تازه ترین اخبار