رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
  • الخميس ۲۵ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Thursday 14 December
تهران لطیف
٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.١۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۶.١۵(in)

سرمربی سابق تیم ملی اعلام کرد کارلوس کی روش به همه شرایط واقف است و بر همین اساس برنامه تیمش تا جام جهانی را می چیند.

تیم ملی فوتبال فردا در دیداری تدارکاتی به مصاف روسیه خواهد رفت؛ مسابقه دوستانه ای که می تواند در مسیر جام جهانی به شاگردان کارلوس کی روش کمک شایانی انجام دهد. جلال طالبی، سرمربی سابق تیم ملی ایران درباره بازی تدارکاتی با روسیه عنوان کرد: دیدار با تیم‌ملی توگو سرآغاز خوبی برای بازی‌های دوستانه تیم‌ملی ایران بود. این تیم به دلیل ضعیف بودن، رقیب دشواری برای ایران نبود و بازیکنان جوان علاوه بر این‌که در این بازی محک خوردند، اعتمادبه‌نفس لازم را هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی به دست آوردند.

وی ادامه داد: دومین بازی دوستانه تیم‌ملی ایران که مقابل روسیه برگزار می‌شود، دیداری سخت‌تر نسبت به نخستین‌بازی دوستانه ما خواهد بود. میزبان جام‌جهانی که می‌خواهد با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور یابد، حریف خوبی برای مشخص شدن ضعف‌های تیم‌ملی ایران است. آن‌طور که کی‌روش اعلام کرده، ما ۶ بازی دوستانه تا جام‌جهانی خواهیم داشت؛ اما آنچه اهمیت دارد این است که ما از این اردوها بهترین استفاده را ببریم. تیم‌ملی ایران نیاز دارد با حریفان قوی‌تری بازی‌های دوستانه داشته باشد و مقابل تیم‌های صاحب‌نام به میدان برود تا تجربه‌ای فراتر از رقابت‌های آسیایی به دست بیاورد.
سرمربی سابق تیم ملی همچنین گفت: البته بازی کردن با تیم‌های بزرگ کار دشواری برای فدراسیون است، چون ما توان مالی بالایی نداریم تا بتوانیم کشورهای بزرگ دنیا را برای بازی متقاعد کنیم و آنها هم پیش از این تاریخ‌های فیفا دی خود را تعیین کرده‌اند و ما مثل همیشه دیر به فکر انتخاب رقبا برای دیدارهای دوستانه افتاده‌ایم. ضمن این‌که باید صبر کنیم تا گروه‌بندی جام‌جهانی مشخص شود تا بتوانیم با درایت به انتخاب رقیبان بپردازیم. وقتی گروه‌بندی ما مشخص شود، می‌توانیم بازی‌های دوستانه را بر اساس شباهت به سبک فوتبال تیم‌های هم‌گروهمان انتخاب کنیم.

طالبی در بخش دیگری از حرف هایش تاکید کرد: ما از این شانس هم برخوردار هستیم که بعد از مشخص شدن گروه‌بندی بقیه تیم‌های آسیایی مثل عربستان و کره جنوبی، تیم‌های هم‌گروه شده با آنها به سراغ ایران بیایند تا با سبک فوتبال در قاره آسیا آشنا شوند. البته قبل از انتخاب حریفان برای بازی‌های دوستانه لازم است که در یکی، دو اردوی تدارکاتی، تمریناتی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود تا توان جسمانی آنها را افزایش دهد. حتما خود کی‌روش به این موضوع واقف است که برگزاری بازی‌های جام‌جهانی به‌ صورت فشرده خواهد بود و تیم‌ملی به توان جسمانی بالا در این رقابت‌ها نیاز دارد. قطعا کی‌روش می‌تواند مثل همیشه بهترین برنامه‌ها و اردوها را برای تیم‌ملی فراهم کند تا ما بتوانیم با آمادگی مناسب پا به جام‌جهانی بگذاریم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

احسان محمدی؛

ژست پرطرفدار این روزها؛ روحانی رای من رو پس بده!

این روزها موجی شکل گرفته که برخی از چهره ها با انتشار عکس هایی نادم و سرخورده می گویند که از رای به «روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری پشیمان هستند. به دلایل متعدد از این اتفاق خوشحال هستم. 1-  در جریان کارزار انتخابات از حسن روحانی دفاع کردم. تنها دستاورد شخصی ام یک شیرکاکائو و کیک یزدی بود. به همراه تعدادی از فعالان رسانه ای به یک همایش دعوت شدم و بعد از چند دقیقه که احساس کردم به آن فضا تعلق ندارم و به روحانی در طمع و آرزوی پُست و صندلی و موقعیت فردی رای نداده ام، بدون اینکه موز بردارم! بیرون آمدم. این را خط اول نوشتم چون می دانم کسانی خیز برداشته اند که بگویند آره آقا! به شما رسیدن که این حرفا رو می زنید! شما نگید کی بگه! 2- هیچوقت اعتقاد نداشتم که روحانی سوپرمن است و اگر رئیس جمهور شود مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت و کلا" کشور گلستان می شود! در همان روزهای پرشور و رقابت تنگاتنگ بارها نوشتم: «چشم معجزه از او ندارم و احساس نمی کنم که با یک رای به او از این پس دست هایم را توی جیبم فرو می برم و طلبکار می ایستم تا او همه مشکلات کشور را حل کند». هیچکس به تنهایی قادر به حل مشکلات این کشور نیست. چون برای ایجاد مشکلات گروه ها، چهره ها و افراد مختلفی زحمت می کشند! 3- سیاست علم بازی با کارت های «موجود» است نه «مطلوب». ما در ظرف «زمان» تصمیم گرفتیم به حسن روحانی رای بدهیم و به باورمان از میان گزینه های موجود در آن رقابت سیاستمدار عملگراتری بود. دستکم برای تصمیم خودمان احترام قائل شویم و اینقدر زود عرق مان سرد نشود و توبه نامه منتشر نکنیم! 4 - وفاداری همیشه از غر زدن و ناامیدشدن کار دشوارتری است. کار دشوار را انجام بدهیم و فراموش نکنیم به عنوان یک شهروند فقط "رای دادن" کافی نیست. خود ما از روز پیروزی روحانی تا چه اندازه شهروند بهتری بوده ایم؟ قانون را رعایت کرده ایم؟ مالیات مان را درست پرداخت کرده ایم؟ بهتر رانندگی کرده ایم؟ ... چرا وقتی خودمان بهتر نمی شویم انتظار داریم بقیه درست رفتار کنند و به همه قول هایشان وفادار بمانند؟ 5-  من هم به عملکرد روحانی نقدهای جدی دارم. بارها هم نوشته ام که ادامه این روند نه فقط خسارت به او و دولتش که به تلاطم انداختن حاکمیت است. او با علم به دشواری ها پا به این عرصه گذاشت و دستکم انتظار می رود وقتی نمی تواند کاری انجام بدهد دلایل «نمی توانند» یا نام آنها که «نمی گذارند» را روشن و صریح به مردمی که به او اعتماد کردند بگوید. 6 - ما مردمی به شدت مستعد «ناامید» شدن هستیم. به جای تلاش برای یافتن نشانه های «امید» تشنه بازنشر خبرهای بد هستیم. انگار از بد کردن حال هم انرژی می گیریم. انگار وقتی زهری توی وجودمان است باید مثل ویروس سرماخوردگی به کس دیگری منتقلش کنیم شاید حالمان بهتر ...

تازه ترین اخبار