رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ محرم ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 21 September
تهران لطیف
٢۴(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 4-Moderate
رطوبت ٢۶.١٣(in)

سرمربی سابق تیم ملی اعلام کرد کارلوس کی روش به همه شرایط واقف است و بر همین اساس برنامه تیمش تا جام جهانی را می چیند.

تیم ملی فوتبال فردا در دیداری تدارکاتی به مصاف روسیه خواهد رفت؛ مسابقه دوستانه ای که می تواند در مسیر جام جهانی به شاگردان کارلوس کی روش کمک شایانی انجام دهد. جلال طالبی، سرمربی سابق تیم ملی ایران درباره بازی تدارکاتی با روسیه عنوان کرد: دیدار با تیم‌ملی توگو سرآغاز خوبی برای بازی‌های دوستانه تیم‌ملی ایران بود. این تیم به دلیل ضعیف بودن، رقیب دشواری برای ایران نبود و بازیکنان جوان علاوه بر این‌که در این بازی محک خوردند، اعتمادبه‌نفس لازم را هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی به دست آوردند.

وی ادامه داد: دومین بازی دوستانه تیم‌ملی ایران که مقابل روسیه برگزار می‌شود، دیداری سخت‌تر نسبت به نخستین‌بازی دوستانه ما خواهد بود. میزبان جام‌جهانی که می‌خواهد با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور یابد، حریف خوبی برای مشخص شدن ضعف‌های تیم‌ملی ایران است. آن‌طور که کی‌روش اعلام کرده، ما ۶ بازی دوستانه تا جام‌جهانی خواهیم داشت؛ اما آنچه اهمیت دارد این است که ما از این اردوها بهترین استفاده را ببریم. تیم‌ملی ایران نیاز دارد با حریفان قوی‌تری بازی‌های دوستانه داشته باشد و مقابل تیم‌های صاحب‌نام به میدان برود تا تجربه‌ای فراتر از رقابت‌های آسیایی به دست بیاورد.
سرمربی سابق تیم ملی همچنین گفت: البته بازی کردن با تیم‌های بزرگ کار دشواری برای فدراسیون است، چون ما توان مالی بالایی نداریم تا بتوانیم کشورهای بزرگ دنیا را برای بازی متقاعد کنیم و آنها هم پیش از این تاریخ‌های فیفا دی خود را تعیین کرده‌اند و ما مثل همیشه دیر به فکر انتخاب رقبا برای دیدارهای دوستانه افتاده‌ایم. ضمن این‌که باید صبر کنیم تا گروه‌بندی جام‌جهانی مشخص شود تا بتوانیم با درایت به انتخاب رقیبان بپردازیم. وقتی گروه‌بندی ما مشخص شود، می‌توانیم بازی‌های دوستانه را بر اساس شباهت به سبک فوتبال تیم‌های هم‌گروهمان انتخاب کنیم.

طالبی در بخش دیگری از حرف هایش تاکید کرد: ما از این شانس هم برخوردار هستیم که بعد از مشخص شدن گروه‌بندی بقیه تیم‌های آسیایی مثل عربستان و کره جنوبی، تیم‌های هم‌گروه شده با آنها به سراغ ایران بیایند تا با سبک فوتبال در قاره آسیا آشنا شوند. البته قبل از انتخاب حریفان برای بازی‌های دوستانه لازم است که در یکی، دو اردوی تدارکاتی، تمریناتی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود تا توان جسمانی آنها را افزایش دهد. حتما خود کی‌روش به این موضوع واقف است که برگزاری بازی‌های جام‌جهانی به‌ صورت فشرده خواهد بود و تیم‌ملی به توان جسمانی بالا در این رقابت‌ها نیاز دارد. قطعا کی‌روش می‌تواند مثل همیشه بهترین برنامه‌ها و اردوها را برای تیم‌ملی فراهم کند تا ما بتوانیم با آمادگی مناسب پا به جام‌جهانی بگذاریم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

سیدحسین موسویان؛

ترجیح ایران؛ بلوک شرق یا غرب؟!

«در حالی که فاز نظامی بحران سوریه به پایان نزدیک می شود، سران روسیه، ایران و ترکیه در نشست تهران بر حق تعیین سرنوشت سوریه توسط مردم این کشور واز طریق انتخاباتی فراگیر، آزاد و عادلانه تاکید کردند. آنها همچنین توافق کردند تا به همکاری مشترک خود تا نابودی کامل گروههای تروریستی تعیین شده توسط سازمان ملل در سوریه همچون داعش و القاعده و جبهه النصره ادامه دهند. وقتی که بحران سوریه در سال ۲۰۱۱ آغاز شد کشورهای عضو ائتلاف آمریکا همچون عربستان از تمام ظرفیت خود برای حذف بشار اسد استفاده کردند. لاکن همکاری مشترک روسیه و ایران برای حفظ حکومت سوریه مانع موفقیت ائتلاف آمریکا شد. با پیوستن آنکارا به محور مسکو-تهران، پیروزی اسد در جنگ شش ساله نزدیک شده است. اگر مثلث روسیه، ایران و ترکیه در مورد سوریه موفق شود، این مثلث می تواند نقش اساسی برای مدیریت بحران های دیگر منطقه ایفاء کند. روابط روسیه و ایران هیچگاه تا این حد نزدیک نبوده است. تلخ ترین دوران تاریخ معاصر ایران در ۲۰۰ سال گذشته، تصرف سرزمین‌های ایران شامل: کل قفقاز، دریای خزر ،مرو ، سمرقند ، بخارا، ایروان ، نخجوان و تاجیکستان توسط روسها در دوران پادشاهان فتحعلی‌شاه و ناصرالدین شاه است. پس از جنگ جهانی دوم نیز روسیه با تشکیل و هدایت حزب کمونیستی توده و فرقه دموکرات در آذربایجان، سعی در تجزیه ایران داشت. روابط ایران و آمریکا با دوستی آغاز شد و در مقاطعی از تاریخ گذشته، مردم ایران کشور آمریکا را خیرخواه خود تلقی میکردند. اما این روند از شصت سال پیش تغییر کرد. کودتای آمریکا و انگلیس درسال ۱۹۵۳ و ساقط کردن دولت مردمی مصدق، حمایت از تجاوز صدام به خاک ایران در سال ۱۹۸۰، ساقط کردن هواپیمای مسافری ایران و کشته شدن ۲۹۰ غیرنظامی، حمایت از به کارگیری سلاح شیمایی توسط صدام علیه ایران و کشنده ترین تحریم های اقتصادی از جمله موارد لیست بلند خاطرات تلخ ایرانیها از آمریکاست. بعد از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ در ایران، بنیان سیاست خارجی ایران براساس اصل "نه شرقی، نه غربی" تعریف شد تا ایران استقلال خود در روابط با قدرتهای خارجی را حفظ کند. با این وجود سیاستهای خصمانه آمریکا و بی اعتمادی کامل به آمریکا، موجب چرخش سیاست خارجی ایران به سمت شرق شده است. اخیرا رهبر عالی ایران مذاکرات هسته ای با آمریکا را اشتباه خواند. آقای ولایتی مشاور سیاست خارجی ایشان ترامپ را "غیرقابل اعتماد" و پوتین رئیس جمهور روسیه را" شجاع و منطقی" دانست. چنین وضعیتی بی دلیل نیست. چون امریکا درحالی چهل و پنج پایگاه وسیع با حدود صدوسی هزار سرباز اطراف مرزهای ایران دارد که سیاست تغییر رژیم درایران را درچهل سال گذشته در دستور کار داشته، با نقش و جایگاه منطقه ای ایران مبارزه کرده ، با اعمال سیاست تحریم در حقیقت رفاه و توسعه اقتصادی ایران را نشانه گرفته و با تمام ظرفیت با جایگاه و نقش منطقه ای ایران مبارزه کرده است. درحالی که روسیه و چین و هند هیچ کدام حضور نظامی خصمانه ...

تازه ترین اخبار