رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲۹ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Friday 20 October
تهران لطیف
١١(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١٣(in)

سرمربی سابق تیم ملی اعلام کرد کارلوس کی روش به همه شرایط واقف است و بر همین اساس برنامه تیمش تا جام جهانی را می چیند.

تیم ملی فوتبال فردا در دیداری تدارکاتی به مصاف روسیه خواهد رفت؛ مسابقه دوستانه ای که می تواند در مسیر جام جهانی به شاگردان کارلوس کی روش کمک شایانی انجام دهد. جلال طالبی، سرمربی سابق تیم ملی ایران درباره بازی تدارکاتی با روسیه عنوان کرد: دیدار با تیم‌ملی توگو سرآغاز خوبی برای بازی‌های دوستانه تیم‌ملی ایران بود. این تیم به دلیل ضعیف بودن، رقیب دشواری برای ایران نبود و بازیکنان جوان علاوه بر این‌که در این بازی محک خوردند، اعتمادبه‌نفس لازم را هم برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی به دست آوردند.

وی ادامه داد: دومین بازی دوستانه تیم‌ملی ایران که مقابل روسیه برگزار می‌شود، دیداری سخت‌تر نسبت به نخستین‌بازی دوستانه ما خواهد بود. میزبان جام‌جهانی که می‌خواهد با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور یابد، حریف خوبی برای مشخص شدن ضعف‌های تیم‌ملی ایران است. آن‌طور که کی‌روش اعلام کرده، ما ۶ بازی دوستانه تا جام‌جهانی خواهیم داشت؛ اما آنچه اهمیت دارد این است که ما از این اردوها بهترین استفاده را ببریم. تیم‌ملی ایران نیاز دارد با حریفان قوی‌تری بازی‌های دوستانه داشته باشد و مقابل تیم‌های صاحب‌نام به میدان برود تا تجربه‌ای فراتر از رقابت‌های آسیایی به دست بیاورد.
سرمربی سابق تیم ملی همچنین گفت: البته بازی کردن با تیم‌های بزرگ کار دشواری برای فدراسیون است، چون ما توان مالی بالایی نداریم تا بتوانیم کشورهای بزرگ دنیا را برای بازی متقاعد کنیم و آنها هم پیش از این تاریخ‌های فیفا دی خود را تعیین کرده‌اند و ما مثل همیشه دیر به فکر انتخاب رقبا برای دیدارهای دوستانه افتاده‌ایم. ضمن این‌که باید صبر کنیم تا گروه‌بندی جام‌جهانی مشخص شود تا بتوانیم با درایت به انتخاب رقیبان بپردازیم. وقتی گروه‌بندی ما مشخص شود، می‌توانیم بازی‌های دوستانه را بر اساس شباهت به سبک فوتبال تیم‌های هم‌گروهمان انتخاب کنیم.

طالبی در بخش دیگری از حرف هایش تاکید کرد: ما از این شانس هم برخوردار هستیم که بعد از مشخص شدن گروه‌بندی بقیه تیم‌های آسیایی مثل عربستان و کره جنوبی، تیم‌های هم‌گروه شده با آنها به سراغ ایران بیایند تا با سبک فوتبال در قاره آسیا آشنا شوند. البته قبل از انتخاب حریفان برای بازی‌های دوستانه لازم است که در یکی، دو اردوی تدارکاتی، تمریناتی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته شود تا توان جسمانی آنها را افزایش دهد. حتما خود کی‌روش به این موضوع واقف است که برگزاری بازی‌های جام‌جهانی به‌ صورت فشرده خواهد بود و تیم‌ملی به توان جسمانی بالا در این رقابت‌ها نیاز دارد. قطعا کی‌روش می‌تواند مثل همیشه بهترین برنامه‌ها و اردوها را برای تیم‌ملی فراهم کند تا ما بتوانیم با آمادگی مناسب پا به جام‌جهانی بگذاریم.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمدحسین عظیمی؛

نقشه جریان سلطه برای تجزیه منطقه

در خصوص تغییرات استراتژیک و ژئوپولتیک منطقه جنوب غرب آسیا و تنش های فزاینده در این حوزه جغرافیایی گفت: آنچه اکنون در این منطقه شاهد آن هستیم، پیشتر بصورت مدون در اسناد مکتوب و آشکار ایالات متحده به چاپ رسیده است. پس از جنگ اول خلیج فارس، موسوم به عملیات توفان صحرا در سال 1992، وزیر وقت دفاع ایالات متحده، دیک چنی، پل ولفوویتز را مامور کرد تا برای دوران پساجنگ سرد، سندی راهبردی در خصوص امنیت ملی آمریکا تهیه کند. ولفوویتز به واسطه برجسته ترین کارشناسان پنتاگون طرحی موسوم به راهنمای سیاستگذاری دفاعی را تدوین کرد که در همان سال به تصویب رسید. این سندبالا دستی در کنار 4 طرح کلان دیگر با عناوین سیاست ملی انرژی آمریکا، استراتژی امنیت ملی ایالات متحده، بازسازی نیروی دفاعی و پروژه قرن جدید در دستور کار قرار گرفت. مهندس عظیمی با اشاره به راهبرد تجزیه کشورهای منطقه و ایجاد خاکریز امنیت ساز برای رژیم صهیونیستی افزود: اما نزدیک به 10 سال بعد و در سال 2001 ،  سندی تحت عنوان کتاب استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 منتشر شد که این کتاب حاوی نکات قابل تامل و دقیقی است که نقشه راه این کشور برای حداقل 25 سال آینده و سلطه بر منطقه موسوم به خاورمیانه را توصیف می کند. در این سند راهبردی، آشکارا از تقسیم خاورمیانه به کشورهای کوچکتر سخن به میان آمده و گسل هایی که در آینده باید مورد تحریک قرار بگیرند و فعال شوند، برشمرده شده است. خیلی زود افغانستان و عراق به اشغال در آمدند تا زمینه برای حضور و تقسیم کیک بزرگ خاورمیانه فراهم شود. در یک پروسه کوتاه مدت، عراق به سه قسمت کرد نشین، سنی مذهب و شیعه نشین تقسیم شد تا نطفه تغییرات بعدی گذاشته شود. در ژوئن 2006 کاندولیزا رایس، وزیرخارجه وقت آمریکا در پایتخت رژیم صهیونیستی، تل آویو، برای اولین بار از واژه خاورمیانه جدید به جای کلیدواژه خاورمیانه بزرگ استفاده کرد. در نقشه راهی که بعدا منتشر و اجرایی شد، قرار بود موجی از آشوب، درگیری، خشونت و جنگ از مرزهای لبنان، فلسطین و علی الخصوص سوریه آغاز شود و تا عراق، ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس امتداد یابد. این بازچینش مرزها، در ظاهر بر اساس ابعاد قومی-مذهبی شکل می گرفت اما در حقیقت، سه هدف عمده دیگر پی گیری میشد. اولا- کشورهای عمدتا اسلامی در پروژه بالکانیزاسیون جنوب غرب آسیا، به ایالات های کوچک و بی خطر تبدیل می شدند. ثانیا- منابع انرژی آنها در چنبره و سیطره کمپانی های غربی و سرپرده عربی قرار می گرفتند و ثالثا- ظرفیت اقدام علیه نظام سلطه یا رژیم صهیونیستی، آشکارا تحلیل می رفت. دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی با اشاره به بخش های از کتاب استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 افزود: در این سند بالادستی گفته شده "در 25 سال آینده در رهبری سیاسی عراق، ایران، مصر، عربستان و سوریه، تغییرات نسلی رخ خواهد داد و چنانچه رژیم ایران و رژیم بعثی عراق ...

تازه ترین اخبار