رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August
تهران لطیف
٢٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

۱۲ سال پیش در چنین روزهایی تیم ملی ایران توانست با ۵ گل بوسنی را شکست دهد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران امشب آخرین بازی خانگی اش پیش از سفر به روسیه و جام جهانی ۲۰۱۸ را مقابل ازبکستان برگزار خواهد کرد؛ این گونه دیدارها به بازی خداحافظی تیم های ملی پیش از تورنمنت های گفته می شود و اهالی فوتبال با حضور گسترده در ورزشگاه و اعضای تیم با رقم زدن پیروزی پرگل به استقبال مسابقات می روند.

 

۱۲ سال پیش تیم ملی ایران یکی از دیدارهای خاطره انگیز خود را پیش از جام جهانی در ورزشگاه آزادی برگزار کرد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در همان دقایق ابتدایی و روی آشفتگی خط دفاع ۲ گل از تیم آبی پوش بوسنی خوردند تا تماشاگران و فوتبال دوستان در شوک فرو بروند اما روند بازی از دقیقه ۲۴ تغییر کرد تا ایران به بردی پرگل برسد.

 

ابتدا معدنچی پس از جا گذاشتن دروازه بان حریف گلزنی کرد و سپس رحمان رضایی بازی را به تساوی کشاند. در حالی که همه از این نتیجه راضی به نظر می رسیدند، وحید هاشمیان با بغل پایی استثنایی گل سوم را هم زد تا تیم کشورمان با پیروزی به رختکن برود.

 

در نیمه دوم برانکو تغییرات زیادی در ترکیب ایجاد کرد و این بار نوبت بازیکنان تازه نفس بود تا خودنمایی کنند. رضا عنایتی پس از جا گذاشتن مدافعان بوسنی، شوتی استادانه روانه دروازه حریف کرد تا نماینده اروپا ۴ تایی بشود. در آخرین دقایق مسابقه نیز رسول خطیبی پاس برهانی را تبدیل به گل کرد تا تیم برانکو ایوانکوویچ با بردی فوق العاده راهی آلمان شود.

 

البته در آن روز آزادی تنها ۳۰ هزار تماشاگر را روی سکوهای خود می دید اما امشب انتظار می رود هواداران بیشتری برای حمایت از تیم کارلوس کی روش به استادیوم بروند.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمدکاظم انبارلویی؛

چالش‌های سال ۹۷

این خیلی نیاز به تحقیق و مطالعه ندارد که چالش‌های پیش رو در سال 97، سال چهل‌سالگی انقلاب را فهرست کرده و راه‌حلی برای آن پیدا کنیم. آمریکا و دشمنان قسم خورده نظام به حیات طیبه در ایران به ویژه در چهل‌سالگی انقلاب رشک و حسد می‌برند و با حقد و کینه از ملت ایران یاد می‌کنند، چرا که شاهدند مردم بیش از پیش و جدی‌تر از همیشه پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند. انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است و اگر خدای بزرگ پشتیبان این ملت و انقلاب نبود، همان روزهای اول انقلاب با دسیسه‌ها و نیرنگ‌ها و توطئه‌های کوتاه جنگ داخلی، جنگ خارجی و تهدیدهای نرم و سخت از بین می‌رفت. یک مطالعه دم‌دستی نشان می‌دهد ما در سال 97 با چالش های زیر روبه‌رو هستیم؛ 1- تشدید خصومت آمریکا و رژیم صهیونیستی و قدرت‌های منطقه‌ای علیه ملت ایران، آثار این خصومت را در تشدید تحریم‌ها و زدن زیر قول و پیمان آنها در برجام به وضوح می‌شود دید. آمریکایی‌ها این فشار را از اواسط مردادماه تا نیمه آبان و از نیمه آبان تا پایان سال  مرحله‌بندی کرده‌ اند و امیدوارند در 13 آبان  شعار مرگ بر آمریکا را در ایران نشنوند و تا پایان سال، زندگی انقلابی در ایران را پایان بخشند. این یک رؤیای چهل‌ساله است که فقط خواب آن را در کاخ سفید، رؤسای جمهور می‌دیدند و تاکنون هم تعبیر نشده است. جمع جبری  لشکرکشی خیابانی عناصر ستون پنجم آمریکا در ناآرامی‌های دی‌ماه گذشته و نیمه مرداد امسال براساس گزارش نیروهای امنیتی از 10 هزار نفر تجاوز نمی‌کند. اسامی دستگیرشدگانی که  چنین آشوب‌هایی‌ را تدارک دیدند هم از 200 نفر تجاوز نمی کند. آمریکا با چنین لشکر و حشم ضعیفی به جنگ 80 میلیون ایرانی پای کار انقلاب آمده است. ای کاش یک آدم عاقل در کاخ سفید وجود داشت و تفسیری از بلاهت رهبران امنیتی آمریکا را برای سردمداران آنها توضیح می‌داد. میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، با آنکه سخت به «اصالت سود» معتقدند نتوانسته‌اند اندکی «درآمد» برای این هزینه به عنوان یک کارکرد براندازانه ارائه دهند. تکلیف دستگاه دیپلماسی کشور معلوم است؛ باید کرکره مذاکره با آمریکا و امید به اروپا را پایین بکشد و نگاه خود را به قدرت‌هایی بدوزد که به دلیل افزایش قدرت منطقه‌ای ایران التماس می‌کنند،  روابط راهبردی با تهران داشته باشند. اینکه ایران ماه‌هاست در چین سفیر ندارد غفلت وزارت خارجه در نگاه به قدرت‌هایی است که به هر دلیل در جنگ اقتصادی پنجه در پنجه آمریکا دارند و مایلند با ایران ر وابط راهبردی تعریف شده‌ای داشته باشند. هزار راه نرفته در سیاست خارجی داریم که متأسفانه 5 سال گذشته از آن غفلت شده؛ آقایان راهی را رفتند که از پیش معلوم بود بن بست است. 2- مشکلات اقتصادی کشور ده ها عنوان دارد که بارها توسط نخبگان و اقتصاددانان گفته شده، راه‌حل آن هم ارائه شده است. بی اعتنایی دولت به مالیه عمومی و حفظ ارزش پول ملی، آسیب‌هایی را پدید آورده است که باید فکری برای آن بشود. باید دولت بپذیرد فکرهایی که در این ...

تازه ترین اخبار