رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 20 March
اوقات شرعی

۱۲ سال پیش در چنین روزهایی تیم ملی ایران توانست با ۵ گل بوسنی را شکست دهد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران امشب آخرین بازی خانگی اش پیش از سفر به روسیه و جام جهانی ۲۰۱۸ را مقابل ازبکستان برگزار خواهد کرد؛ این گونه دیدارها به بازی خداحافظی تیم های ملی پیش از تورنمنت های گفته می شود و اهالی فوتبال با حضور گسترده در ورزشگاه و اعضای تیم با رقم زدن پیروزی پرگل به استقبال مسابقات می روند.

 

۱۲ سال پیش تیم ملی ایران یکی از دیدارهای خاطره انگیز خود را پیش از جام جهانی در ورزشگاه آزادی برگزار کرد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در همان دقایق ابتدایی و روی آشفتگی خط دفاع ۲ گل از تیم آبی پوش بوسنی خوردند تا تماشاگران و فوتبال دوستان در شوک فرو بروند اما روند بازی از دقیقه ۲۴ تغییر کرد تا ایران به بردی پرگل برسد.

 

ابتدا معدنچی پس از جا گذاشتن دروازه بان حریف گلزنی کرد و سپس رحمان رضایی بازی را به تساوی کشاند. در حالی که همه از این نتیجه راضی به نظر می رسیدند، وحید هاشمیان با بغل پایی استثنایی گل سوم را هم زد تا تیم کشورمان با پیروزی به رختکن برود.

 

در نیمه دوم برانکو تغییرات زیادی در ترکیب ایجاد کرد و این بار نوبت بازیکنان تازه نفس بود تا خودنمایی کنند. رضا عنایتی پس از جا گذاشتن مدافعان بوسنی، شوتی استادانه روانه دروازه حریف کرد تا نماینده اروپا ۴ تایی بشود. در آخرین دقایق مسابقه نیز رسول خطیبی پاس برهانی را تبدیل به گل کرد تا تیم برانکو ایوانکوویچ با بردی فوق العاده راهی آلمان شود.

 

البته در آن روز آزادی تنها ۳۰ هزار تماشاگر را روی سکوهای خود می دید اما امشب انتظار می رود هواداران بیشتری برای حمایت از تیم کارلوس کی روش به استادیوم بروند.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

روزنامه ایران؛

تریبون رسمی و مسئولیت نقد

تردیدی نیست که جامعه ایران دچار مشکلات گوناگونی است. برخی از این مشکلات عام و فراگیر است، به‌طوری که کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز درگیر آنها هستند، هرچند ابعاد درگیری با مشکلات در هر کشوری با کشور دیگر تفاوت دارد. برخی از مشکلات نیز خاص ایران یا کشورهای معدودی است. بنابراین هدف هیچکس نباید پوشاندن مشکلات و خطاها باشد. ولی آیا این امر بدان معناست که صبح تا شب خودمان را درگیر این مشکلات کنیم و امکان دیدن بخش‌های پر لیوان را از خود سلب کنیم؟ شاید از مخالفان انقلاب و کشور و براندازان انتظار این رفتار باشد که مثل مگس فقط روی زخم‌ها بنشینند و از آن ارتزاق کنند. این رفتار آنان غیر طبیعی نیست، ولی انتظار می‌رود که صاحبان تریبون‌های رسمی در عین حال که به مشکلات جامعه می‌پردازند و درست هم هست، البته مشروط بر اینکه منصفانه اظهار نمایند، ولی در عین حال باید نقاط مثبت و روشن جامعه را نیز فراموش نکنند و آنها را هم ببینند. مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب درباره انعکاس اقدامات مثبت بارها تأکید کرده‌اند، خوب چه کسی باید این وظیفه را انجام دهند؟ فقط که دولت نباید از اقدامات خود تعریف و تمجید کند. بلکه این وظیفه کسانی است که از تریبون‌های رسمی انتقاد می‌کنند، باید در کنار انتقادات، نقاط قوت و برجسته را نیز بیان کنند. تا تعبیر بدی از آن تریبون نشود. نمونه روشن آن خط آهن قزوین به رشت است که یکی دیگر از مراکز استان‌های کشور که از استان‌های مهم است را به شبکه ریلی کشور وصل کرده است. نه فقط این خط که در طول دوره این دولت، رکورد احداث خطوط ریلی شکسته شده و به میانگین سالانه ۵۰۰ کیلومتر رسیده است که رقم بسیار قابل توجهی است. مگر نه اینکه یکی از سیاست‌های کلان و ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه افزایش خطوط ریلی و بالا رفتن سهم راه‌آهن در حمل و نقل مسافر و بار است؟ و مگر نه اینکه این همه تصادفات جاده‌ای و مصرف سوخت بالا داریم و مگر نه اینکه در دولت‌های قبلی، بویژه در دولت اصول‌گرا، توجهی اندکی به این صنعت شد در حالی که بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران را داشتند، پس چرا باید مهم‌ترین مسأله تریبون رسمی نماز جمعه به گوشت نخوردن بخشی از مردم خلاصه شود؟ چرا افتتاح پروژه‌های بزرگ عسلویه یا موارد مشابه در این تریبون‌ها دیده نمی‌شود؟ فقط در سال گذشته و امسال مراکز استان‌های، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شده‌اند. موضوعی که همواره برای مردم این استان‌ها در حد آرزوهای چند ده ساله تلقی می‌شد، اکنون محقق شده است. چرا تریبون نماز جمعه در این موارد ساکت است؟ مسأله فقط این نیست. اگر تاریخ این تریبون‌ها نشان می‌داد که آنان همواره بر نارسایی‌ها و انتقادات تأکید داشته‌اند و هیچ‌گاه نقاط مثبت و نیمه پر لیوان را ندیده‌اند، باز هم می‌پذیرفتیم، هرچند این کار نادرست است که از اموال عمومی استفاده شود و علیه یک بخش ...

جدیدترین خبرها