رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 20 June
تهران لطیف
٣۴(°C)
وزش باد ١٢(mph)
فشار ٢۵.٩٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 7-High
رطوبت ٢۵.٩٠(in)

مدافع استقلال می گوید از اول هم می دانست اگر یک فرصت بگیرد آن را ساده از دست نمی دهد.

آرمین سهرابیان در ابتدای فصل به عنوان سهمیه زیر ۲۳ سال از سپاهان به استقلال آمد اما با وجود اینکه فصل قبل ۲۱ بازی برای سپاهان انجام داده بود تا اواسط نیم فصل دوم خیلی کم در استقلال فرصت بازی کردن پیدا کرد. آرمین سهرابیان در گفت و گو با ورزش سه در مورد شرایط سختی که از اول فصل طی کرد تا به ترکیب ثابت استقلال برسد صحبت های جذابی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

 

اول فصل که به استقلال آمدی فکر می کردی هرگز فرصت بازی کردن پیدا نکنی؟

اول فصل من برای نیمکت نشینی نیامدم، آمدم پیشرفت کنم. بازیکن اصلا نیمکت نشینی را دوست ندارد و من فکر می کردم به من بازی می رسد. دیدم استقلال دفاع چپ آنچنان قوی ندارد و به همین دلیل فکر می کردم می توانم فیکس شوم. شرایط طوری شد که آقای منصوریان به من فرصت نداد و کم به من اعتماد کرد. دو بازی اول فصل که برای استقلال بازی کردم بد نبودم ولی چون نتایج خوب نبود در آن شرایط نمی شد به بازیکنان جوان اعتماد کرد.

 

 در آن مقطع به جدا شدن از استقلال فکر نکردی؟

صد در صد به جدا شدن فکر می کردم. من به روی کسی نمی آوردم و منتظر نیم فصل بودم که بروم چون از تیم های دیگر پیشنهاد داشتم. آقای شفر که آمد به من گفت می خوای بروی برو ولی من به تو فرصت می دهم، بعد از حرف های ایشان با خودم گفتم کجا بهتر از استقلال و منتظر فرصت ماندم تا توانایی هایم را نشان بدهم.

 

اولین بازی تو برابر فولاد بود که در یکی از صحنه ها برخوردت با پادوانی باعث مصدومیت وحشتناک او شد. در آن زمان خیلی روی تو فشار ایجاد شد. 

من به خدا نمی خواستم این اتفاق بیفتد. برای پادوانی خیلی ناراحت بودم و آن شب تا صبح نخوابیدم. هواداران همه چیز را دیدند و می دانستند من عمدا این کار را نکردم. کاش این اتفاق برای پادوانی نمی افتاد و او می توانست کنار ما باشد.

 

قبول داری در این که تو به ترکیب اصلی استقلال رسیدی مصدومیت بازیکنان دفاعی استقلال هم نقش مهمی داشت؟

من بعد از بازی با فولاد فقط در فینال جام حذفی در ترکیب اصلی بازی نکردم و در تمام بازی ها در ترکیب ثابت بودم. صد در صد قبول دارم که شانس به من رو کرد که دفاع آخرها مصدوم شدند. من دفاع آخر بازی کرده بودم و من را در این پست بازی دادند. آقای شفر به من اعتماد کردند و واقعا از این بابت خوشحالم.

 

در زمان که نیمکت نشین بودی فکری می کردی تا این حد بازیکن مهمی برای استقلال شوی؟

گفتن ندارد ولی من در تمرین ها خیلی خوب و با قدرت کار می کردم. من از زمانی که آقای شفر گفت فرصت می دهد، منتظر فرصت بودم. اگر بازیکن بگوید از نیمکت نشینی ناراحت نیست دروغ گفته ولی من مطمئن بودم اگر یک فرصت بدست بیاورم آن را ساده از دست نمی دهم.

 

 

اینکه در اوایل نیم فصل دوم می گفتند در لیست مازاد شفر هستی تو را ناراحت نمی کرد؟

ناراحتی ندارد، آن زمان حقیقت بود. من واقع بین هستم، وقتی بازی نمی کردم طبیعی بود که این حرف ها باشد.

 

حالا همه می خواهند تو در استقلال بمانی و فکر می کنم این اتفاق لذت بخشی برای تو است. 

من درچند بازی که انجام دادم خوب بازی کردم. هواداران من را دوست دارند و من می مانم چون این تیم را بسیار دوست دارم. ولی در مورد شرایط سال های بعد حتما مدیر برنامه هایم باید نظر بدهند.

 

تو در دو بازی آخر استقلال برابر ذوب آهن به پست دفاع چپ منتقل شدی. خودت بازی در دفاع وسط را بیشتر دوست داری یا دفاع راست؟

من پست تخصصی در تیم ملی و سپاهان دفاع چپ بود، ولی در دفاع آخر هم خیلی راحت تر هستم و استرس کمتری دارم.  دفاع چپ را به خاطر بازی روبه جلو دوست دارم. این دو بازی دفاع چپ بازی کردم چون نیاز به نفوذ داشتیم و من عاشق شرکت کردن در حملات هستم. من خیلی دوست دارم در حمله باشم و در محوطه جریمه حریف بودن را دوست دارم و به همین دلیل در بازی با ذوب آهن بیشتر در حملات شرکت می کردم.

 

به نظر تو در بازی برگشت برابر ذوب آهن، پنالتی که رویت اعلام شد درست بود؟

من نمی خواستم پنالتی بگیرم، به داخل محوطه جریمه آمدم تا توپ را شوت کنم ولی دفاع آخر پایش را گیر داد به من و فکر می کنم پنالتی صد در صد درست بود.

 

مصدومیت تو جدی است؟

من از تمرین ها گرفتگی عضله های کمر داشتم، وقتی عضله کمرم می گیرد پایم بالا نمی آید. دکتر گفت که صلاح است بیرون بروی و من هم مشکلی با این موضوع نداشتم. مشکل خاصی ندارم و مصدومیتم یک هفته ای با فیزیوتراپی خوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

مهدی فضائلی؛

مراقب پروژه تعلیق باشیم!

مهدی فضائلی کارشناس رسانه در یادداشتی با عنوان مراقب پروژه تعلیق باشیم! نوشت: برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به "برجام " ماجرای عبرت انگیزی است و اگر عبرت های آن مغفول بماند خسارت به توان دو خواهد بود! بی اعتمادی به دشمن،دقت نظر بالا و با وسواس در تنظیم متن های تعهدآور،پرهیز از عجله در توافقاتی از این قبیل،پیش بینی ضمانت های محکم برای اجرای تعهدات طرف مقابل،دل نبستن به راه حل های بیرونی،ضرورت تمرکز بر توان و ظرفیت داخلی و لزوم توجه به حرف منتقدان دلسوز و کارشناس از جمله درس ها و عبرت های برجام است که بارها مطرح شده است و البته همچنان جای پرداختن دارد. یکی دیگر از این عبرت ها، سناریوی دشمن برای عملیات روانی و درگیر کردن مستمر افکار عمومی ما با این موضوع و بهره برداری های متعدد و متنوع از این درگیری ذهنی است. طرح اتهام واهی انحراف در برنامه هسته ای ایران به سمت ساخت سلاح اتمی که تقریبا" شانزده سال از آن می گذرد،از ابتدا یک پیوست عملیات روانی داشت که درگیر کردن ذهن مسئولان کشور از مسائل اساسی به سمت یک سناریوی ساختگی و طولانی مدت و بازداشتن از اولویت ها از محورهای آن بود.اما پس از چندی این عملیات از سطح مسئولان کشور به کل مردم تعمیم پیدا کرد و موجب شد ذهن آحاد مردم درگیر این اتهام بی پایه و اساس شود. سناریوهای کشدار و طولانی، برای فعال نگه داشتن ذهن مخاطب و ترغیب و تهیبج وی برای پیگیری قسمت های بعدی، از تکنیک تعلیق یا سوسپانس استفاده میکنند؛ این تکنیک که آمیخته ای از ترس و امید با پایانی نامطمئن است،در برجام نیز به نحو موثری مورد استفاده دشمن قرار گرفت! عنصر تعلیق با هدف فرصت سوزی از ملت ایران و درگیر نگه داشتن ذهن و روان مردم و مسئولان، قبل،حین و بعد از برجام به اجرا گذاشته شده است. تعیین مهلت هایی متناوب برای تصمیم گیری(تمدید یا عدم تمدید تحریم ها) رئیس جمهور امریکا و رفت و برگشت ها بین کاخ سفید و کنگره آمریکا، بکارگیری همین تکنیک تعلیق است که منجر به بلا تکلیف نگه داشتن بسیاری تصمیمات حتی در حوزه های مختلف بخش خصوصی ،بی ثبات نگه داشتن بازار،تحریک بازار ارز و طلا و...شده است. مدتی است دوباره 22 اردیبهشت بعنوان زمان تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای ماندن یا نماندن در برجام برجسته شده است.اظهار نظر و رفت و آمد مقامات اروپایی نیز برای گرم کردن فضا و واقعی نمایاندن نگرانی از خروج آمریکا هر روز در صدر اخبار ایران و جهان است و همه اینها در ذیل پروژه تعلیق! تصور کنید امروز 22 اردیبهشت است و آمریکا از برجام خارج شده،چه اتفاقی خواهد افتاد؟! آمریکا پس از برجام چه امتیازی به ایران داد تا با خروجش آن امتیاز صلب شود؟ برجامی که به گفته رئیس کل بانک مرکزی آورده اش برای ایران «تقریبا"هیچ» بوده و به گفته دکتر ظریف «نه تنها روح بلکه جسمش از سوی ترامپ(آمریکا) نقض شده است»، خروج آمریکا از آن چه زیان قابل توجهی می ...

تازه ترین اخبار