رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August
تهران لطیف
٢٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٠٢(in)

مدافع استقلال می گوید از اول هم می دانست اگر یک فرصت بگیرد آن را ساده از دست نمی دهد.

آرمین سهرابیان در ابتدای فصل به عنوان سهمیه زیر ۲۳ سال از سپاهان به استقلال آمد اما با وجود اینکه فصل قبل ۲۱ بازی برای سپاهان انجام داده بود تا اواسط نیم فصل دوم خیلی کم در استقلال فرصت بازی کردن پیدا کرد. آرمین سهرابیان در گفت و گو با ورزش سه در مورد شرایط سختی که از اول فصل طی کرد تا به ترکیب ثابت استقلال برسد صحبت های جذابی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

 

اول فصل که به استقلال آمدی فکر می کردی هرگز فرصت بازی کردن پیدا نکنی؟

اول فصل من برای نیمکت نشینی نیامدم، آمدم پیشرفت کنم. بازیکن اصلا نیمکت نشینی را دوست ندارد و من فکر می کردم به من بازی می رسد. دیدم استقلال دفاع چپ آنچنان قوی ندارد و به همین دلیل فکر می کردم می توانم فیکس شوم. شرایط طوری شد که آقای منصوریان به من فرصت نداد و کم به من اعتماد کرد. دو بازی اول فصل که برای استقلال بازی کردم بد نبودم ولی چون نتایج خوب نبود در آن شرایط نمی شد به بازیکنان جوان اعتماد کرد.

 

 در آن مقطع به جدا شدن از استقلال فکر نکردی؟

صد در صد به جدا شدن فکر می کردم. من به روی کسی نمی آوردم و منتظر نیم فصل بودم که بروم چون از تیم های دیگر پیشنهاد داشتم. آقای شفر که آمد به من گفت می خوای بروی برو ولی من به تو فرصت می دهم، بعد از حرف های ایشان با خودم گفتم کجا بهتر از استقلال و منتظر فرصت ماندم تا توانایی هایم را نشان بدهم.

 

اولین بازی تو برابر فولاد بود که در یکی از صحنه ها برخوردت با پادوانی باعث مصدومیت وحشتناک او شد. در آن زمان خیلی روی تو فشار ایجاد شد. 

من به خدا نمی خواستم این اتفاق بیفتد. برای پادوانی خیلی ناراحت بودم و آن شب تا صبح نخوابیدم. هواداران همه چیز را دیدند و می دانستند من عمدا این کار را نکردم. کاش این اتفاق برای پادوانی نمی افتاد و او می توانست کنار ما باشد.

 

قبول داری در این که تو به ترکیب اصلی استقلال رسیدی مصدومیت بازیکنان دفاعی استقلال هم نقش مهمی داشت؟

من بعد از بازی با فولاد فقط در فینال جام حذفی در ترکیب اصلی بازی نکردم و در تمام بازی ها در ترکیب ثابت بودم. صد در صد قبول دارم که شانس به من رو کرد که دفاع آخرها مصدوم شدند. من دفاع آخر بازی کرده بودم و من را در این پست بازی دادند. آقای شفر به من اعتماد کردند و واقعا از این بابت خوشحالم.

 

در زمان که نیمکت نشین بودی فکری می کردی تا این حد بازیکن مهمی برای استقلال شوی؟

گفتن ندارد ولی من در تمرین ها خیلی خوب و با قدرت کار می کردم. من از زمانی که آقای شفر گفت فرصت می دهد، منتظر فرصت بودم. اگر بازیکن بگوید از نیمکت نشینی ناراحت نیست دروغ گفته ولی من مطمئن بودم اگر یک فرصت بدست بیاورم آن را ساده از دست نمی دهم.

 

 

اینکه در اوایل نیم فصل دوم می گفتند در لیست مازاد شفر هستی تو را ناراحت نمی کرد؟

ناراحتی ندارد، آن زمان حقیقت بود. من واقع بین هستم، وقتی بازی نمی کردم طبیعی بود که این حرف ها باشد.

 

حالا همه می خواهند تو در استقلال بمانی و فکر می کنم این اتفاق لذت بخشی برای تو است. 

من درچند بازی که انجام دادم خوب بازی کردم. هواداران من را دوست دارند و من می مانم چون این تیم را بسیار دوست دارم. ولی در مورد شرایط سال های بعد حتما مدیر برنامه هایم باید نظر بدهند.

 

تو در دو بازی آخر استقلال برابر ذوب آهن به پست دفاع چپ منتقل شدی. خودت بازی در دفاع وسط را بیشتر دوست داری یا دفاع راست؟

من پست تخصصی در تیم ملی و سپاهان دفاع چپ بود، ولی در دفاع آخر هم خیلی راحت تر هستم و استرس کمتری دارم.  دفاع چپ را به خاطر بازی روبه جلو دوست دارم. این دو بازی دفاع چپ بازی کردم چون نیاز به نفوذ داشتیم و من عاشق شرکت کردن در حملات هستم. من خیلی دوست دارم در حمله باشم و در محوطه جریمه حریف بودن را دوست دارم و به همین دلیل در بازی با ذوب آهن بیشتر در حملات شرکت می کردم.

 

به نظر تو در بازی برگشت برابر ذوب آهن، پنالتی که رویت اعلام شد درست بود؟

من نمی خواستم پنالتی بگیرم، به داخل محوطه جریمه آمدم تا توپ را شوت کنم ولی دفاع آخر پایش را گیر داد به من و فکر می کنم پنالتی صد در صد درست بود.

 

مصدومیت تو جدی است؟

من از تمرین ها گرفتگی عضله های کمر داشتم، وقتی عضله کمرم می گیرد پایم بالا نمی آید. دکتر گفت که صلاح است بیرون بروی و من هم مشکلی با این موضوع نداشتم. مشکل خاصی ندارم و مصدومیتم یک هفته ای با فیزیوتراپی خوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمدکاظم انبارلویی؛

چالش‌های سال ۹۷

این خیلی نیاز به تحقیق و مطالعه ندارد که چالش‌های پیش رو در سال 97، سال چهل‌سالگی انقلاب را فهرست کرده و راه‌حلی برای آن پیدا کنیم. آمریکا و دشمنان قسم خورده نظام به حیات طیبه در ایران به ویژه در چهل‌سالگی انقلاب رشک و حسد می‌برند و با حقد و کینه از ملت ایران یاد می‌کنند، چرا که شاهدند مردم بیش از پیش و جدی‌تر از همیشه پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند. انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است و اگر خدای بزرگ پشتیبان این ملت و انقلاب نبود، همان روزهای اول انقلاب با دسیسه‌ها و نیرنگ‌ها و توطئه‌های کوتاه جنگ داخلی، جنگ خارجی و تهدیدهای نرم و سخت از بین می‌رفت. یک مطالعه دم‌دستی نشان می‌دهد ما در سال 97 با چالش های زیر روبه‌رو هستیم؛ 1- تشدید خصومت آمریکا و رژیم صهیونیستی و قدرت‌های منطقه‌ای علیه ملت ایران، آثار این خصومت را در تشدید تحریم‌ها و زدن زیر قول و پیمان آنها در برجام به وضوح می‌شود دید. آمریکایی‌ها این فشار را از اواسط مردادماه تا نیمه آبان و از نیمه آبان تا پایان سال  مرحله‌بندی کرده‌ اند و امیدوارند در 13 آبان  شعار مرگ بر آمریکا را در ایران نشنوند و تا پایان سال، زندگی انقلابی در ایران را پایان بخشند. این یک رؤیای چهل‌ساله است که فقط خواب آن را در کاخ سفید، رؤسای جمهور می‌دیدند و تاکنون هم تعبیر نشده است. جمع جبری  لشکرکشی خیابانی عناصر ستون پنجم آمریکا در ناآرامی‌های دی‌ماه گذشته و نیمه مرداد امسال براساس گزارش نیروهای امنیتی از 10 هزار نفر تجاوز نمی‌کند. اسامی دستگیرشدگانی که  چنین آشوب‌هایی‌ را تدارک دیدند هم از 200 نفر تجاوز نمی کند. آمریکا با چنین لشکر و حشم ضعیفی به جنگ 80 میلیون ایرانی پای کار انقلاب آمده است. ای کاش یک آدم عاقل در کاخ سفید وجود داشت و تفسیری از بلاهت رهبران امنیتی آمریکا را برای سردمداران آنها توضیح می‌داد. میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، با آنکه سخت به «اصالت سود» معتقدند نتوانسته‌اند اندکی «درآمد» برای این هزینه به عنوان یک کارکرد براندازانه ارائه دهند. تکلیف دستگاه دیپلماسی کشور معلوم است؛ باید کرکره مذاکره با آمریکا و امید به اروپا را پایین بکشد و نگاه خود را به قدرت‌هایی بدوزد که به دلیل افزایش قدرت منطقه‌ای ایران التماس می‌کنند،  روابط راهبردی با تهران داشته باشند. اینکه ایران ماه‌هاست در چین سفیر ندارد غفلت وزارت خارجه در نگاه به قدرت‌هایی است که به هر دلیل در جنگ اقتصادی پنجه در پنجه آمریکا دارند و مایلند با ایران ر وابط راهبردی تعریف شده‌ای داشته باشند. هزار راه نرفته در سیاست خارجی داریم که متأسفانه 5 سال گذشته از آن غفلت شده؛ آقایان راهی را رفتند که از پیش معلوم بود بن بست است. 2- مشکلات اقتصادی کشور ده ها عنوان دارد که بارها توسط نخبگان و اقتصاددانان گفته شده، راه‌حل آن هم ارائه شده است. بی اعتنایی دولت به مالیه عمومی و حفظ ارزش پول ملی، آسیب‌هایی را پدید آورده است که باید فکری برای آن بشود. باید دولت بپذیرد فکرهایی که در این ...

تازه ترین اخبار