رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۵ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 16 October
تهران تا قسمتی ابری
١۶(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.٢۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٢۵(in)

مدافع استقلال می گوید از اول هم می دانست اگر یک فرصت بگیرد آن را ساده از دست نمی دهد.

آرمین سهرابیان در ابتدای فصل به عنوان سهمیه زیر ۲۳ سال از سپاهان به استقلال آمد اما با وجود اینکه فصل قبل ۲۱ بازی برای سپاهان انجام داده بود تا اواسط نیم فصل دوم خیلی کم در استقلال فرصت بازی کردن پیدا کرد. آرمین سهرابیان در گفت و گو با ورزش سه در مورد شرایط سختی که از اول فصل طی کرد تا به ترکیب ثابت استقلال برسد صحبت های جذابی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

 

اول فصل که به استقلال آمدی فکر می کردی هرگز فرصت بازی کردن پیدا نکنی؟

اول فصل من برای نیمکت نشینی نیامدم، آمدم پیشرفت کنم. بازیکن اصلا نیمکت نشینی را دوست ندارد و من فکر می کردم به من بازی می رسد. دیدم استقلال دفاع چپ آنچنان قوی ندارد و به همین دلیل فکر می کردم می توانم فیکس شوم. شرایط طوری شد که آقای منصوریان به من فرصت نداد و کم به من اعتماد کرد. دو بازی اول فصل که برای استقلال بازی کردم بد نبودم ولی چون نتایج خوب نبود در آن شرایط نمی شد به بازیکنان جوان اعتماد کرد.

 

 در آن مقطع به جدا شدن از استقلال فکر نکردی؟

صد در صد به جدا شدن فکر می کردم. من به روی کسی نمی آوردم و منتظر نیم فصل بودم که بروم چون از تیم های دیگر پیشنهاد داشتم. آقای شفر که آمد به من گفت می خوای بروی برو ولی من به تو فرصت می دهم، بعد از حرف های ایشان با خودم گفتم کجا بهتر از استقلال و منتظر فرصت ماندم تا توانایی هایم را نشان بدهم.

 

اولین بازی تو برابر فولاد بود که در یکی از صحنه ها برخوردت با پادوانی باعث مصدومیت وحشتناک او شد. در آن زمان خیلی روی تو فشار ایجاد شد. 

من به خدا نمی خواستم این اتفاق بیفتد. برای پادوانی خیلی ناراحت بودم و آن شب تا صبح نخوابیدم. هواداران همه چیز را دیدند و می دانستند من عمدا این کار را نکردم. کاش این اتفاق برای پادوانی نمی افتاد و او می توانست کنار ما باشد.

 

قبول داری در این که تو به ترکیب اصلی استقلال رسیدی مصدومیت بازیکنان دفاعی استقلال هم نقش مهمی داشت؟

من بعد از بازی با فولاد فقط در فینال جام حذفی در ترکیب اصلی بازی نکردم و در تمام بازی ها در ترکیب ثابت بودم. صد در صد قبول دارم که شانس به من رو کرد که دفاع آخرها مصدوم شدند. من دفاع آخر بازی کرده بودم و من را در این پست بازی دادند. آقای شفر به من اعتماد کردند و واقعا از این بابت خوشحالم.

 

در زمان که نیمکت نشین بودی فکری می کردی تا این حد بازیکن مهمی برای استقلال شوی؟

گفتن ندارد ولی من در تمرین ها خیلی خوب و با قدرت کار می کردم. من از زمانی که آقای شفر گفت فرصت می دهد، منتظر فرصت بودم. اگر بازیکن بگوید از نیمکت نشینی ناراحت نیست دروغ گفته ولی من مطمئن بودم اگر یک فرصت بدست بیاورم آن را ساده از دست نمی دهم.

 

 

اینکه در اوایل نیم فصل دوم می گفتند در لیست مازاد شفر هستی تو را ناراحت نمی کرد؟

ناراحتی ندارد، آن زمان حقیقت بود. من واقع بین هستم، وقتی بازی نمی کردم طبیعی بود که این حرف ها باشد.

 

حالا همه می خواهند تو در استقلال بمانی و فکر می کنم این اتفاق لذت بخشی برای تو است. 

من درچند بازی که انجام دادم خوب بازی کردم. هواداران من را دوست دارند و من می مانم چون این تیم را بسیار دوست دارم. ولی در مورد شرایط سال های بعد حتما مدیر برنامه هایم باید نظر بدهند.

 

تو در دو بازی آخر استقلال برابر ذوب آهن به پست دفاع چپ منتقل شدی. خودت بازی در دفاع وسط را بیشتر دوست داری یا دفاع راست؟

من پست تخصصی در تیم ملی و سپاهان دفاع چپ بود، ولی در دفاع آخر هم خیلی راحت تر هستم و استرس کمتری دارم.  دفاع چپ را به خاطر بازی روبه جلو دوست دارم. این دو بازی دفاع چپ بازی کردم چون نیاز به نفوذ داشتیم و من عاشق شرکت کردن در حملات هستم. من خیلی دوست دارم در حمله باشم و در محوطه جریمه حریف بودن را دوست دارم و به همین دلیل در بازی با ذوب آهن بیشتر در حملات شرکت می کردم.

 

به نظر تو در بازی برگشت برابر ذوب آهن، پنالتی که رویت اعلام شد درست بود؟

من نمی خواستم پنالتی بگیرم، به داخل محوطه جریمه آمدم تا توپ را شوت کنم ولی دفاع آخر پایش را گیر داد به من و فکر می کنم پنالتی صد در صد درست بود.

 

مصدومیت تو جدی است؟

من از تمرین ها گرفتگی عضله های کمر داشتم، وقتی عضله کمرم می گیرد پایم بالا نمی آید. دکتر گفت که صلاح است بیرون بروی و من هم مشکلی با این موضوع نداشتم. مشکل خاصی ندارم و مصدومیتم یک هفته ای با فیزیوتراپی خوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

وطن امروز؛

چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

رهبر انقلاب در جلسه اخیر خود با سران قوا بار دیگر درباره بانک‌ها ابراز نگرانی فرمودند و حل مشکلات بانکی را جزو اولویت‌های کاری برشمردند. اما چرا وضعیت بانک‌ها از نظر رهبر انقلاب نگران‌کننده است. همانگونه که بارها در خبرها و مقالات مختلف به آن اشاره شده است، می‌دانیم که مشکل حجم نقدینگی کشور به‌عنوان خطرناک‌ترین معضل اقتصادی کشور مطرح است. حجم نقدینگی که در انتهای سال‌96 از میزان تولید ناخالص کشور سبقت گرفت بر اساس برآوردهای بانک مرکزی اول امسال از 1600هزار میلیارد تومان نیز عبور کرد.  این بدین معناست که روزانه در حدود هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور افزوده می‌شود. براساس آمار رسمی بانک مرکزی حدود 85‌درصد از این نقدینگی به صورت سپرده‌های کوتاه مدت و بلند مدت در اختیار بانک‌های کشور است  بانک‌ها با اعطای سود بالا 15‌درصد به این سپرده‌ها بیشترین سهم را در تولید نقدینگی کشور بر عهده دارند اما نکته تاسفبارتر این است که بررسی ترازنامه بانک‌ها در سال‌96 حاکی از ضرر و زیان بانک‌ها تا چهارهزار میلیارد تومان است. یعنی د‌رحالی‌که بانک در پایان سال مالی دارای سود منفی است اما برای حفظ سهم خود در بازار و جذب مشتری نسبت به اعطای سود به سپرده‌ها اقدام می‌کند. این امر باعث می‌شود ‌اولاً در‌حالی‌که بانک نتوانسته از طریق اعطای تسهیلات به بخش تولید در آمد لازم را کسب کند اقدام به خلق پول در قالب اعطای سود سپرده‌ها می‌نماید و این مبلغ را از طریق استقراض از بانک مرکزی ‌یا سایر راه‌هایی که در خلق پول موثر هستند اقدام می‌کند. یعنی بدون اینکه در کشور تولید انجام شود یا ارزش افزوده‌ای تحقق یابد از طریق خلق پول بدون پشتوانه سود سپرده‌های بانکی تامین می‌شود. ثانیاً بر اساس نظام بانکی دون ربا سود اعطایی به سپرده‌ها علی‌الحساب است و بانک موظف است در پایان سال بر اساس ترازنامه خود میزان سود نهایی را بین سپرده‌گذاران تقسیم کند اما ترازنامه بانک‌ها حاکی از آن است که به‌رغم سود خالص منفی بانک‌ها سود علی‌الحساب به‌عنوا‌ن سود قطعی سپرده‌ها منظور می‌شود. ثالثاً بانک‌ها در مقابل ضرر سال جاری ‌یا ضررهای انباشته سال قبل مجبورند منابع خود را به سمت بازارهای کاذب دلار ‌یا سکه و مسکن سوق دهند و از طرق افزایش شوک‌گونه مسکن طلا ارز و مواردی از این قبیل به جبران بخشی از ضرر و زیان خود اقدام کنند. بنابراین نظام فعلی بانکی کشور که از دایره قانون بانکداری اسلامی پا را فراتر گذاشته است نه تنها در تولید نقدینگی و خلق پول بیشترین سهم را دارد بلکه برای جبران ضررهای سالانه خود مجبور به ورود به بازارهای کاذب است و این امر مخاطرات سنگینی را برای اقتصاد کشور می‌تواند در پی داشته باشد. می‌توان اذعان نمود که نگرانی رهبر انقلاب از نظام بانکی نگرانی بجایی است و از سویی دیگر می‌توان به جرات گفت که مهم‌ترین عامل در به وجود آمدن چنین وضعیتی عدم رعایت اصول بانکداری اسلامی و عدم وجود نظارت نظام مند در سیستم بانکی کشور بوده است. همان چیزی که بسیاری از مراجع تقلید طی سال‌های ...

تازه ترین اخبار