رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May
اوقات شرعی

پسر جوان و نامزدش که رؤیای سفر به ایتالیا برای ماه‌عسل را در سر داشتند نقشه سرقت از دختران پولدار را طراحی کردند، اما در آخرین سرقت دختر جوان کارت باشگاهش را در محل جا گذاشت و دستشان رو شد.

به گزارش خبرنگار ما، چندی قبل دختر جوانی با اداره پلیس تماس گرفت و گفت: لحظاتی قبل پسر و دختر جوانی به بهانه خواستگاری او را در خانه‌اش بی‌هوش کردند و همه اموال گرانقیمتش را سرقت کرده‌اند. پس از اعلام این خبر تیمی از مأموران پلیس پایتخت برای بررسی موضوع محل حادثه که خانه ویلایی در شمال تهران بود اعزام شدند.
شاکی در توضیح ماجرا گفت: پدرم بازاری است و وضع مالی خوبی داریم. در زندگی هر چه لازم داشتم برای من فراهم می‌شد و همیشه فکر می‌کردم در زندگی‌ام هیچ کمبودی ندارم، چون غرق در ناز و نعمت بودم و به تنها چیزی که فکر نمی‌کردم ازدواج بود و به تمامی خواستگارهایم جواب رد دادم، اما الان مدتی است که تصمیم گرفته‌ام ازدواج کنم و زندگی مستقلی از پدر و مادرم داشته باشم به همین دلیل در چند سایت همسریابی ثبت نام کردم و مشخصات خودم و مشخصات همسر ایده‌آلم را نوشتم تا از این طریق راهی خانه بخت شوم. در این مدت چند نفری با من تماس گرفتند، اما شرایط ما با هم یکی نبود و به خواستگاری نرسید تا اینکه چند روز قبل پسر جوانی به نام کیوان با من تماس گرفت و پیشنهاد ازدواج داد. او خودش را تحصیلکرده و مهندس معرفی کرد و مدعی شد بازرگان است که پس از خواندن شرایط ازدواج من در سایت همسریابی تصمیم گرفته است برای خواستگاری با من حرف بزند.
وی ادامه داد: پس از این من و کیوان چند روزی با هم ارتباط تلفنی داشتیم و درباره زندگی آینده‌مان حرف می‌زدیم تا اینکه کیوان پیشنهاد داد همراه خواهرش برای دیدن من به خانه ما بیاید که قبول کردم. قرار شد آن روز من تنها در خانه باشم که کیوان و همراه دختر جوانی وارد خانه ما شدند. با خوشرویی از آن‌ها پذیرایی کردم تا اینکه پس از خوردن شربتی احساس کردم سرم گیج شده و ناگهان بی‌هوش شدم. وقتی به هوش آمدم مادرم بالای سرم بود که فهمیدم کیوان و دختر جوان مرا با شربت مسموم بی‌هوش کرده و تمامی طلاها، پول‌ها و اموال گرانقیمتی خانه‌مان را سرقت کرده‌اند.

جا گذاشتن کارت باشگاه
مأموران در بررسی‌های محل حادثه کارت باشگاه ورزشی دختر جوانی به نام آزیتا را پیدا کردند که حکایت از این داشت دختر جوان که همراه خواستگار قلابی به این خانه آمده است پس از سرقت، کارت باشگاهش را جا گذاشته است. بدین ترتیب مأموران با دستور قاضی پرونده تحقیقات برای شناسایی آزیتا را آغاز کردند تا اینکه وی را در خانه‌شان در یکی از خیابان‌های جنوبی تهران شناسایی و دستگیر کردند.
متهم ابتدا منکر جرم خود شد، اما وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد به سرقت از خانه دختر جوان با همدستی نامزدش به نام کیوان اعتراف کرد.
پس از این مأموران کیوان را بازداشت کردند. وی که چاره‌ای جز اعتراف نداشت در بازجویی‌ها به چند سرقت به همین شیوه اعتراف کرد.
متهم گفت: چند سالی است با آزیتا که دخترهمسایه ما است رابطه دوستی دارم. ما دو نفر عاشق و دلباخته هم بودیم و قرار داشتیم با هم ازدواج کنیم. از آنجایی که کار درست و در آمد خوبی نداشتیم ازدواج ما به عقب افتاد تا اینکه در نهایت چند ماه قبل همراه خانواده‌ام به خواستگاری‌اش رفتم و پدر و مادرش قبول کردند با هم ازدواج کنیم. ما دو نفر نامزد شدیم و برای زندگی آینده‌مان رؤیاپردازی می‌کردیم. آزیتا همیشه دوست داشت اولین سفرش به کشور ایتالیا برود و به گفته خودش عاشق ونیز بود. او زمانی که به خواستگارش رفتم قرار گذاشت برای ماه‌عسل او را به ایتالیا ببرم و از آنجایی که خیلی او را دوست داشتم قبول کردم، اما چون هزینه سفر نداشتیم نقشه سرقت از دختران جوان پولدار را به بهانه خواستگاری طراحی و اجرا کردیم.
من هر روز به سایت همسریابی می‌رفتم و دختران پولداری که در این سایت برای پیدا کردن شوهر ثبت نام کرده بودند شناسایی می‌کردم و تلفنی با آن‌ها حرف می‌زدم. در این مدت چند نفری را به همین شیوه فریب دادم و همراه آزیتا برای دیدن آن‌ها به خانه‌شان می‌رفتیم. معمولاً دختران جوان با شربت و چایی و قهوه از ما پذیرایی می‌کردند که در فرصت مناسب وقتی دختران جوان برای آوردن شیرینی یا آب به آشپزخانه می‌رفتند آزیتا شربت یا چایی آن‌ها را مسموم می‌کرد و بعد از اینکه بی‌هوش می‌شدند اموال آن‌ها را سرقت و فرار می‌کردیم. وی در پایان گفت: نقشه ما حساب شده طراحی شده بود، اما در آخرین سرقت آزیتا کارت باشگاهش را در محل سرقت جا گذاشت و همین کارت ما را به دام انداخت.
تحقیقات از متهمان ادامه دارد.
منبع: روزنامه جوان

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها