رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 20 October
تهران لطیف
١۴(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.١۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١۵(in)

مدیر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فاز اول پروژه تجمیع ، زیباسازی و اجرای عملیات ساماندهی دکل‌های مخابراتی در منطقه آزاد اروند آغاز شد.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، کمال رضایی اظهار کرد: هدف از اجرای این پروژه، اصلاح سیما و منظر شهری با نصب سازه‌های زیباسازی شده و متناسب با بافت‌های پیرامونی برای سایت‌های مخابراتی، کاهش تعداد دکل‌های BTS در سطح منطقه و جمع‌آوری دکل‌های مستقر در فضاهای مسکونی، آموزشی، بهداشتی است.

مدیر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اپراتورهای تلفن همراه برای ارائه خدمات و پوشش بهتر، نیازمند افزایش آنتن و دکل‌های خود هستند، ازاین‌رو موضوع استاندارد بودن این آنتن‌ها بیش از گذشته باید مدنظر قرار گیرد، از موضوعاتی که در تدوین دستورالعمل ضوابط نصب و استفاده از آنتن‌ها موردتوجه قرارگرفته ، ایمن بودن خود دکل و آنتن است که ضوابط بین‌المللی مشخصی دارد.

رضایی گفت: ‌رعایت استانداردهای مربوط به مقاومت سازه دکل و عملکرد آن در هنگام وقوع زمین‌لرزه و یا حوادث غیرمترقبه و همچنین رعایت دقیق و مورد تأیید سازمان انرژی اتمی کشور در خصوص چگالی امواج مغناطیسی از ملزومات آنتن‌های تلفن همراه است .

وی با اشاره بااهمیت این پروژه افزود: پوشش ۱۰۰ درصدی سیگنال تلفن همراه با تجمیع ۸۵ دکل موجود در منطقه آزاد اروند صورت می‌گیرد، این پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) انجام می‌شود.

کمال رضایی خاطرنشان کرد: به‌عنوان نمونه، نخستین دکل در منطقه کوی فرهنگیان شهرستان آبادان راه‌اندازی و عملیات حفاری و فونداسیون ۵ دکل دیگر نیز به‌صورت هم‌زمان آغازشده است و طبق زمان‌بندی صورت گرفته این پروژه تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمد کاظم انبارلویی/ رسالت؛

نترسید، نترسید

رهبر معظم انقلاب اخیراً در دیدار با اقشار مختلف مردم فرمودند: «آمریکایی‌ها با ما بی‌شرمانه حرف می‌زنند. غیر از تحریم، دو چیز دیگر را مطرح می‌کنند؛ یکی مسئله جنگ و دیگری مذاکره شبه‌ جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند. نه مذاکره می‌کنیم، نه جنگی صورت خواهد گرفت.» (1) ملت ایران، یک ملت شجاع، مقاوم، سلحشور و بصیر است. 40 سال است پنجه در پنجه قدرت‌های جهان انداخته و هر روز به توانایی خود افزوده و دشمن را در تمامی عرصه‌ها به عقب‌نشینی وادار کرده است. ترس از دشمن در ملت ایران راه ندارد. سند این حرف تاریخی، نثار صدها هزار شهید و جانباز در نبرد بی‌امان با استکبار جهانی است. پس ترسوها چه کسانی هستند و چرا در معرض تهدید دشمن می‌باشند؟ طبیعی است حساب سرسپردگان و مزدوران دشمن از حساب ترسوها جداست. ترسوها به خیال خود دارند به منافع و مصالح ملی فکر می‌کنند، لذا بر طبل مذاکره برای پرهیز از جنگ می‌کوبند، اما بیراهه می‌روند! هزاران دلیل وجود دارد که آمریکا حال جنگیدن با ایران را ندارد. به همین دلیل از سلاح تحریم برای مبارزه با ملت ایران استفاده می‌کند. آمریکایی‌ها تا سوزن توپ و تفنگ سربازان یک کشور را قبل از تهاجم نظامی در نیاورند،‌ به آن کشور حمله نمی‌کنند. در جنگ خلیج فارس،‌ دنیا شاهد این حقیقت بود. اگر ارتش عراق و صدام یک‌صدم توانایی و جسارت حمله به ایران را در دفع حمله آمریکا با پیشدستی در حمله به آمریکا و اسرائیل به کار می‌برد، سرنوشت جنگ خلیج فارس طور دیگری رقم می‌خورد. پایگاه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در غرب آسیا زیر چکش ضربات موشک‌های نقطه‌ زن و پهپادهای بمب‌افکن ارتش و سپاه ایران قرار دارد. ترامپ و باند تبهکار او هرگز در مخیله خود راه نمی‌دهند که آغازگر جنگی باشند که سرنوشت آن در ساعات اولیه تقریباً مشخص است.آمریکا در برجام، نقد گرفت و وعده نسیه داد. آن نسیه را هم زیرش زد! همین راهبرد را در کنوانسیون‌های جهانی ازجمله "اف‌ای‌تی‌اف" دنبال می‌کند. ما اکنون به تعهدات در "اف‌ای‌تی‌اف" داریم عمل می‌کنیم بدون این که عضویت ما را به رسمیت بشناسند، ایران را در لیست سیاه قرار داده‌اند. متاسفانه برخی مقامات دیپلماتیک ما در اظهارات سیاسی خود مهارت کافی ندارند و گاهی مسائلی می‌گویند که خود را در دسته ترسوها قرار می‌دهند. ترامپ یک تاجر است. او سود و زیان جنگ را می‌داند. او دقیق می‌داند کاری از ماشین فرسوده جنگی آمریکا برنمی‌آید. اگر برمی‌آمد، آنها در افغانستان، عراق و سوریه آن را به جهانیان نشان می‌دادند. از رژیم صهیونیستی هم کاری برنمی‌آید. اگر برمی‌آمد، حرفی برای گفتن در جنگ 8 روزه، 33 روزه، 55 روزه و... با حماس و حزب ‌الله حتماً برای خود جور می‌کرد. دولت و مجلس یک بار دیگر صورت مسئله ما با آمریکا و دشمنان اسلام را مورد بازبینی و بازخوانی قرار دهند. راه‌حل‌هایی چون برجام و پیوستن به کنوانسیون‌هایی نظیر "اف‌ای‌تی‌اف" یک‌ راه‌حل نیستند، بلکه خود یک مشکل در کنار دیگر مشکلات هستند که باید درباره آن چاره‌جویی شود. ...

تازه ترین اخبار