رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June
اوقات شرعی

در شش ماهه نخست سال جاری، تأسیسات گردشگری در منطقه آزاد اروند ۱۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند؛ مسئول مدیریت توسعه گردشگری این سازمان با اعلام این خبر افزود:با توجه به شرایط اقتصادی موجود، منطقه آزاد اروند توانسته در سال جاری زمینه ساز رشد ۲۶ درصدی ایجاد اشتغال در هتل ها و رشد ۱۱ درصدی نیز در آژانس های هواپیمایی و گردشگری شود.

سید محمد سیدی با اشاره به اینکه گردشگری در خیلی مواقع مهجور مانده و بسیاری از مردم از آن بی اطلاع هستند گفت:تاسیسات گردشگری شامل آژانس ها، هتل ها، مسافرخانه ها، هتل آپارتمان ها مضیف ها ومجتمع های تفریحی می شوند که مجوزهایشان را از مدیریت توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دریافت می کنند؛ اما به دلیل عدم اطلاع رسانی، بسیاری از مردم منطقه از وجود این بخش در سازمان منطقه آزاد اروند بی اطلاع بوده از همین روی مدیریت توسعه گردشگری تصمیم بر آن گرفته برای اینکه حال و هوای گردش گری بیشتر دیده شود، از تمامی افرادی که در این حوزه فعال هستند و مجوزهایشان را از این مدیریت دریافت می کنند، خواسته شده تا روی تابلوهایشان قید کنند؛ تحت نظارت مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد اروند.

سیدی خاطر نشان کرد: این اتفاق باعث خواهد شد مردم بیشتر با مقوله گردشگری آشنا و حوزه گردشگری برای اکثر مردم قابل لمس شود. در حال حاضر نیز باغ طالبی در این خصوص پیشرو بوده و مضیف حاج عبدالله نیز این ایده را در دست اقدام دارد.

در همین راستا و در جهت هر چه بهتر شدن ارتباط با فعالین تأسیسات این حوزه، پرسنل مدیریت توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با همراهی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان، در مراسم افتتاح یکی از آژانس های هواپیمایی و گردشگری که اخیرا مجوزش را از این مدیریت دریافت نموده، شرکت کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها