رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 16 December
تهران لطیف
١٣(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٢٣(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۶.٢٣(in)

جمعی از فعالان فرهنگی، هنری، اجتماعی، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی به‌منظور اطلاع‌ از پروژه‌های فرهنگی و روند پیشرفت ساختمان‌های جدید فرهنگی منطقه آزاد اروند از این پروژه ها بازدید کردند.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، به‌منظور اطلاع‌رسانی پروژه‌های فرهنگی و روند پیشرفت ساختمان‌های جدید فرهنگی منطقه آزاد اروند، معاونت عمرانی این سازمان برنامه بازدید از این پروژه‌ها را برای عموم مردم تدارک دید.

درنهایت صبح امروز بازدیدی با حضور موعود شمخانی معاون فنی و امور زیربنایی و ریاض فرحانی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند و جمعی از مسئولان عمرانی این سازمان برگزار شد.

جمعی از فعالان فرهنگی، هنری، اجتماعی، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی نیز در این بازدید حضور داشتند.

حاضرین از پروژه‌های فرهنگی در حال ساخت در فضای ۸ هزار ۵۰۰ مترمربعی سازمان منطقه آزاد اروند بازدید کردند و سؤالات، نظرات و انتقادات خود را در این خصوص مطرح کردند.

موعود شمخانی نیز در این بازدید بیان کرد: این مجتمع ۲۴ هزار مترمربع زیربنا دارد که ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع آن به زیرساخت‌های فرهنگی اختصاص پیداکرده است.

وی افزود: دو سالن چندمنظوره برای اجتماعات که یکی از آن‌ها ۷۰۰ نفر و دیگری ۲۰۰ نفر گنجایش خواهد داشت ، ۶ سالن جلسات مجزا ، ۱۱ فضای آموزشی با کاربرهای متفاوت به همراه ۵ سالن برای اسکان سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در منطقه ، کافی‌شاپ ، گالری‌های هنری و موزه از مهم‌ترین مکان‌های فرهنگی این مجتمع خواهند بود.

شمخانی بابیان اینکه ۸ هزار و۴۰۰ مترمربع  نیز به فضای اداری سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص پیداکرده است، گفت: این فضا کاربری اداری دارد و کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند در آن مستقرشده‌اند .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

ابراهیم کارخانه‌ای/کیهان؛

زوایای پیدا و پنهان برجام اروپایی

۱-در شرایطی که فشارهای اقتصادی همه‌جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران در قالب برنامه‌ریزی هدفمند و از قبل طراحی شده و با هدف تسلط بر ابعاد قدرتی جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن اعمال گردیده است، چرا برنامه‌ریزی جامع و قدرتمندی علیه این اقدامات نه اینکه طراحی و عملیاتی نمی‌گردد، بلکه در مواردی تلاش می‌شود با بازی در زمین دشمن، زمینه‌سازی لازم نیز برای اجرای خواسته‌های شوم دشمن در فضای فکری جامعه فراهم گردد!؟ مگر نه این است که در میدان جنگ می‌بایست در برابر دشمن غدار قدرتمندانه ایستادگی و مقاومت کرد و برای دفع تهاجم دشمن سلسله عملیاتهای پی‌درپی طراحی و اجرایی نمود، پس چرا در میدان جنگ تحمیلی اقتصادی، نه اینکه علیه دشمن اقدام متقابل و قاطعی صورت نمی‌گیرد بلکه با تن دادن به فریب خطرناک و برنامه‌ریزی شده دشمن در پذیرش FATF که به زعم آنان در جهت تنگ‌تر شدن حلقه محاصره در راستای نیل به هدف نهایی آنها صورت می‌گیرد؛ صدای دشمن از درون جبهه سیاسی خودی شنیده می‌شود! ۲- در حالی که اروپا تاکنون علی‌رغم مشکلات داخلی حتی یک قدم از مواضع اصلی خود علیه جمهوری اسلامی ایران کوتاه نیامده و به نحوی فریبکارانه از اجرای بخش اعظم تعهدات خود در رابطه با مبادلات مالی بانکی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران نیز طفره رفته است؛ آیا وقت کشی سیاسی اروپا به بهانه تأسیس کانال مالی مبهم (SPV)، نیرنگی برای تقلیل و فرار اروپا از اجرای کامل تعهدات برجامی آنها نیست!؟ آیا جمهوری اسلامی ایران می‌بایست علاوه‌بر تحمل خسارت سنگین خروج آمریکا از برجام، خسارت بی‌کفایتی و آمریکا هراسی اروپا را نیز در اجرای تعهداتش بپردازد؟! بدون شک مماشات دستگاه سیاسی و عدم قاطعیت در برابر وقت کشی سیاسی اروپا جز مهلت برای فتنه‌انگیزی علیه جمهوری اسلامی ایران نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت. ۳- اگر قرار بود جمهوری اسلامی ایران مشکلات خود را با کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های زورمدارانه آمریکا و اروپا حل و فصل نماید، امروز اثری از اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران در معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی دیده نمی‌شد. اگر صدام در جنگ منطقه‌ای به خاک ایران چشم دوخته بود امروز آمریکا و اروپا به قدرت موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران که عامل ثبات، پایداری و موجودیت ایران اسلامی است چشم طمع دوخته‌اند و در سیاستی گام به گام به زعم خود خلع قدرت جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می‌کنند. بدون شک کوتاه آمدن در برابر چنین فریبکاری سیاسی کمتر از کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های دشمن درجنگ تحمیلی نیست!؟ چرا که مگر جز این است که گردانندگان جنگ تحمیلی ۸ ساله، کسانی هستند که اکثرا امروز در پشت میز مذاکره در برابر قدرت بالنده جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده‌اند و این بار در قاموس جنگ اقتصادی همان اهداف شوم شکست خورده خود را پیگیری می‌کنند!؟ ۴- در حالی که دشمن در صدد است به خیال خام خود، با ادامه سیاست فریبکارانه مذاکره، لبخند و خدعه و با راهبرد فشار و مهار و تکرار سناریوی فریب برجام، جمهوری اسلامی ایران را وادار به ...

تازه ترین اخبار