رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 48 خبر


  • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 19 October
تهران لطیف
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.١۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١۵(in)

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت و اعتبارات عمرانی موجود در منطقه آزاد اروند نشان از یک گردش مالی مثبت در آبادان و خرمشهر دارد که باهدف توسعه عمران این منطقه در جریان است.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، فالح صفایی در نشست با مسئولان ادارات آب، برق، گاز و مخابرات آبادان که در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه عمران و متناسب با اولویت‌بندی‌ها، طرح‌های مختلفی را در آبادان و خرمشهر پیگیری می‌کند.

وی افزود: طرح‌  ساماندهی فاضلاب ورودی به نهر چوسان بااعتبار ۲ میلیارد، شبکه جمع‌آوری فاضلاب و آب‌رسانی بخشی از شهرستان آبادان بااعتبار ۴۵ میلیارد، طرح مطالعاتی احداث سد بر روی اروند بااعتبار ۴۲۱ میلیون و بهسازی و ساماندهی معابر الوانیه و فاز ۲ و ۴ امیرآباد بااعتبار ۴۸ میلیارد تومان ازجمله طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بهسازی و ساماندهی معابر دهکده بریم، محور طویشه، فاز ۱ و ۴ زولفقاری و فاز ۱ شطیط مجموعاً بااعتبار ۷۰ میلیارد در لیست پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند قرار دارد.

صفایی عنوان کرد: این‌ها تنها بخشی از پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند است و پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف عمرانی اعم از بیمارستانها ،ترمینال فرودگاه، ساماندهی اروند صغیر، دروازه های مبادی ورودی و خروجی منطقه، بارانداز شلمچه، ساختمان فرهنگی – اداری ، معابر و موارد دیگری نیز به انجام رسیده یا در حال انجام هستند.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه تلاش هیئت‌مدیره فعلی سازمان منطقه آزاد اروند سبب سرازیر شدن این مبالغ به منطقه شده است، افزود: این اقدامات فرصتی طلایی برای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده است.

وی گفت: استفاده مناسب از فرصت‌ها سبب افزایش بهره‌وری، افزایش میزان رضایتمندی عمومی و پیشرفت می‌شود و نتیجه غفلت از فرصت نیز تحمیل هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت و انرژی است.

صفایی عنوان کرد: این حجم از فعالیت و اعتبارات نشان از یک گردش مالی مثبت در منطقه آزاد اروند دارد که باهدف توسعه عمرانی آبادان و خرمشهر در جریان است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمد کاظم انبارلویی/ رسالت؛

نترسید، نترسید

رهبر معظم انقلاب اخیراً در دیدار با اقشار مختلف مردم فرمودند: «آمریکایی‌ها با ما بی‌شرمانه حرف می‌زنند. غیر از تحریم، دو چیز دیگر را مطرح می‌کنند؛ یکی مسئله جنگ و دیگری مذاکره شبه‌ جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند. نه مذاکره می‌کنیم، نه جنگی صورت خواهد گرفت.» (1) ملت ایران، یک ملت شجاع، مقاوم، سلحشور و بصیر است. 40 سال است پنجه در پنجه قدرت‌های جهان انداخته و هر روز به توانایی خود افزوده و دشمن را در تمامی عرصه‌ها به عقب‌نشینی وادار کرده است. ترس از دشمن در ملت ایران راه ندارد. سند این حرف تاریخی، نثار صدها هزار شهید و جانباز در نبرد بی‌امان با استکبار جهانی است. پس ترسوها چه کسانی هستند و چرا در معرض تهدید دشمن می‌باشند؟ طبیعی است حساب سرسپردگان و مزدوران دشمن از حساب ترسوها جداست. ترسوها به خیال خود دارند به منافع و مصالح ملی فکر می‌کنند، لذا بر طبل مذاکره برای پرهیز از جنگ می‌کوبند، اما بیراهه می‌روند! هزاران دلیل وجود دارد که آمریکا حال جنگیدن با ایران را ندارد. به همین دلیل از سلاح تحریم برای مبارزه با ملت ایران استفاده می‌کند. آمریکایی‌ها تا سوزن توپ و تفنگ سربازان یک کشور را قبل از تهاجم نظامی در نیاورند،‌ به آن کشور حمله نمی‌کنند. در جنگ خلیج فارس،‌ دنیا شاهد این حقیقت بود. اگر ارتش عراق و صدام یک‌صدم توانایی و جسارت حمله به ایران را در دفع حمله آمریکا با پیشدستی در حمله به آمریکا و اسرائیل به کار می‌برد، سرنوشت جنگ خلیج فارس طور دیگری رقم می‌خورد. پایگاه‌های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در غرب آسیا زیر چکش ضربات موشک‌های نقطه‌ زن و پهپادهای بمب‌افکن ارتش و سپاه ایران قرار دارد. ترامپ و باند تبهکار او هرگز در مخیله خود راه نمی‌دهند که آغازگر جنگی باشند که سرنوشت آن در ساعات اولیه تقریباً مشخص است.آمریکا در برجام، نقد گرفت و وعده نسیه داد. آن نسیه را هم زیرش زد! همین راهبرد را در کنوانسیون‌های جهانی ازجمله "اف‌ای‌تی‌اف" دنبال می‌کند. ما اکنون به تعهدات در "اف‌ای‌تی‌اف" داریم عمل می‌کنیم بدون این که عضویت ما را به رسمیت بشناسند، ایران را در لیست سیاه قرار داده‌اند. متاسفانه برخی مقامات دیپلماتیک ما در اظهارات سیاسی خود مهارت کافی ندارند و گاهی مسائلی می‌گویند که خود را در دسته ترسوها قرار می‌دهند. ترامپ یک تاجر است. او سود و زیان جنگ را می‌داند. او دقیق می‌داند کاری از ماشین فرسوده جنگی آمریکا برنمی‌آید. اگر برمی‌آمد، آنها در افغانستان، عراق و سوریه آن را به جهانیان نشان می‌دادند. از رژیم صهیونیستی هم کاری برنمی‌آید. اگر برمی‌آمد، حرفی برای گفتن در جنگ 8 روزه، 33 روزه، 55 روزه و... با حماس و حزب ‌الله حتماً برای خود جور می‌کرد. دولت و مجلس یک بار دیگر صورت مسئله ما با آمریکا و دشمنان اسلام را مورد بازبینی و بازخوانی قرار دهند. راه‌حل‌هایی چون برجام و پیوستن به کنوانسیون‌هایی نظیر "اف‌ای‌تی‌اف" یک‌ راه‌حل نیستند، بلکه خود یک مشکل در کنار دیگر مشکلات هستند که باید درباره آن چاره‌جویی شود. ...

تازه ترین اخبار