رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 30 خبر


  • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 18 February
تهران لطیف
١٠(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۵.٨٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۵.٨٢(in)

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت و اعتبارات عمرانی موجود در منطقه آزاد اروند نشان از یک گردش مالی مثبت در آبادان و خرمشهر دارد که باهدف توسعه عمران این منطقه در جریان است.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، فالح صفایی در نشست با مسئولان ادارات آب، برق، گاز و مخابرات آبادان که در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه عمران و متناسب با اولویت‌بندی‌ها، طرح‌های مختلفی را در آبادان و خرمشهر پیگیری می‌کند.

وی افزود: طرح‌  ساماندهی فاضلاب ورودی به نهر چوسان بااعتبار ۲ میلیارد، شبکه جمع‌آوری فاضلاب و آب‌رسانی بخشی از شهرستان آبادان بااعتبار ۴۵ میلیارد، طرح مطالعاتی احداث سد بر روی اروند بااعتبار ۴۲۱ میلیون و بهسازی و ساماندهی معابر الوانیه و فاز ۲ و ۴ امیرآباد بااعتبار ۴۸ میلیارد تومان ازجمله طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بهسازی و ساماندهی معابر دهکده بریم، محور طویشه، فاز ۱ و ۴ زولفقاری و فاز ۱ شطیط مجموعاً بااعتبار ۷۰ میلیارد در لیست پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند قرار دارد.

صفایی عنوان کرد: این‌ها تنها بخشی از پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند است و پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف عمرانی اعم از بیمارستانها ،ترمینال فرودگاه، ساماندهی اروند صغیر، دروازه های مبادی ورودی و خروجی منطقه، بارانداز شلمچه، ساختمان فرهنگی – اداری ، معابر و موارد دیگری نیز به انجام رسیده یا در حال انجام هستند.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه تلاش هیئت‌مدیره فعلی سازمان منطقه آزاد اروند سبب سرازیر شدن این مبالغ به منطقه شده است، افزود: این اقدامات فرصتی طلایی برای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده است.

وی گفت: استفاده مناسب از فرصت‌ها سبب افزایش بهره‌وری، افزایش میزان رضایتمندی عمومی و پیشرفت می‌شود و نتیجه غفلت از فرصت نیز تحمیل هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت و انرژی است.

صفایی عنوان کرد: این حجم از فعالیت و اعتبارات نشان از یک گردش مالی مثبت در منطقه آزاد اروند دارد که باهدف توسعه عمرانی آبادان و خرمشهر در جریان است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

جرج سوروس؛

اتحادیه اروپا مانند شوروی فرو می‌پاشد

رویداد‌های کم سابقه در اروپا، از صعود احزاب راستگرا گرفته تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، آینده این اتحادیه را به حدی در خطر قرار داده که برخی متفکران غربی درباره بروز آشفتگی در اتحادیه اروپا و دچار شدن آن به سرنوشت شوروی هشدار می‌دهند. جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی-مجارستانی، که به شدت از جوامع باز حمایت می‌کند، مدتی است از افزایش تهدیدات برای اینگونه جوامع سخن می‌گوید. رئیس بنیاد‌های جامعه باز، اخیرا چند یادداشت در این زمینه نوشته و از احتمال افول جوامع باز، خصوصا در اروپا، هشدار داده است. او در جدیدترین یادداشت خود، که در وبگاه «پراجکت سیندیکیت» منتشر شده، از اروپا خواست که بیدار شود و در برابر تهدیدات دشمنانش از ارزش‌های خود دفاع کند. «اروپا ناخواسته به سمت نیستی گام برمی‌دارد و مردم اروپا باید، قبل از اینکه بسیار دیر شود، بیدار شوند. اگر بیدار نشوند، اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی در سال ۱۹۹۱ مبتلا خواهد شد. ظاهرا نه رهبران و نه شهروندان عادی ما نمی‌فهمند که ما در حال تجربه یک لحظه انقلابی هستیم و طیف احتمالات بسیار گسترده است و لذا نتیجه نهایی به شدت مبهم است. اغلب ما گمان می‌کنیم که آینده کم‌وبیش شبیه حال خواهد بود. اما ضرورتا اینگونه نیست. در عمر طولانی و پرماجرایم، من بسیاری از دوره‌ها را دیده‌ام که آن‌ها را بی‌تعادلی رادیکال می‌نامم. امروز ما در چنین مرحله‌ای زندگی می‌کنیم.» سوروس ادامه داد: «مرحله تغییر بعدی، انتخابات پارلمان اروپا در می ۲۰۱۹ خواهد بود. متاسفانه، نیرو‌های ضداروپایی در انتخابات، از مزیت رقابتی برخوردار خواهند بود. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. از جمله: سیستم تحزب کهنه که در اکثر کشور‌های اروپایی نفوذ دارد، امکان‌ناپدیری عملی برای تغییر معاهدات و فقدان ابزار‌های قانونی برای منضبط کردن کشور‌های عضو که اصولی را زیرپا می‌گذارند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. اتحادیه اروپا می‌تواند قوانین خود را بر کشور‌های متقاضی اعمال کند، اما فاقد ظرفیت کافی برای وادار کردن کشور‌های عضو به پایبندی است.» به نوشته این میلیاردر، سیستم تحزب کهنه مانع کسانی می‌شود که می‌خواهند ارزش‌هایی را حفظ کنند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. این سیستم در مقابل، به کسانی که می‌خواهند آن ارزش‌ها را با ارزش‌های به شدت متفاوت عوض کنند، کمک می‌کند. سیسم تحزب کشور‌های فردی، شکاف‌هایی را منعکس می‌کند که در قرن‌های نوزدهم و بیستم اهمیت داشتند. مثل نزاع میان سرمایه‌دار و کارگر. اما شکافی که امروز بیشترین اهمیت را دارد، شکاف میان نیرو‌های هوادار و ضد اتحادیه اروپا است. کشور مسلط در اتحادیه اروپا، آلمان است و ائتلاف سیاسی مسلط در آلمان –میان اتحادیه دمکراتیک مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی (CSU) مستقر در باواریا – ناپایدار شده است. این ائتلاف تا زمانی کارآمد بود که هیچ حزب راستگرای مهمی در کنار CSU در باواریا وجود نداشت. با صعود حزب افراطی «جایگزین برای آلمان» (AfD) وضعیت تغییر کرد. در انتخابات سپتامبر گذشته آلمان، نتایج CSU در شش دهه گذشته، بدترین نتایج بود و AfD توانست برای نخستین ...

تازه ترین اخبار