رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 41 خبر


  • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
  • السبت ۶ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 15 December
تهران لطیف
١۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.١٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١٨(in)

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت و اعتبارات عمرانی موجود در منطقه آزاد اروند نشان از یک گردش مالی مثبت در آبادان و خرمشهر دارد که باهدف توسعه عمران این منطقه در جریان است.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، فالح صفایی در نشست با مسئولان ادارات آب، برق، گاز و مخابرات آبادان که در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه عمران و متناسب با اولویت‌بندی‌ها، طرح‌های مختلفی را در آبادان و خرمشهر پیگیری می‌کند.

وی افزود: طرح‌  ساماندهی فاضلاب ورودی به نهر چوسان بااعتبار ۲ میلیارد، شبکه جمع‌آوری فاضلاب و آب‌رسانی بخشی از شهرستان آبادان بااعتبار ۴۵ میلیارد، طرح مطالعاتی احداث سد بر روی اروند بااعتبار ۴۲۱ میلیون و بهسازی و ساماندهی معابر الوانیه و فاز ۲ و ۴ امیرآباد بااعتبار ۴۸ میلیارد تومان ازجمله طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بهسازی و ساماندهی معابر دهکده بریم، محور طویشه، فاز ۱ و ۴ زولفقاری و فاز ۱ شطیط مجموعاً بااعتبار ۷۰ میلیارد در لیست پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند قرار دارد.

صفایی عنوان کرد: این‌ها تنها بخشی از پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند است و پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف عمرانی اعم از بیمارستانها ،ترمینال فرودگاه، ساماندهی اروند صغیر، دروازه های مبادی ورودی و خروجی منطقه، بارانداز شلمچه، ساختمان فرهنگی – اداری ، معابر و موارد دیگری نیز به انجام رسیده یا در حال انجام هستند.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه تلاش هیئت‌مدیره فعلی سازمان منطقه آزاد اروند سبب سرازیر شدن این مبالغ به منطقه شده است، افزود: این اقدامات فرصتی طلایی برای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده است.

وی گفت: استفاده مناسب از فرصت‌ها سبب افزایش بهره‌وری، افزایش میزان رضایتمندی عمومی و پیشرفت می‌شود و نتیجه غفلت از فرصت نیز تحمیل هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت و انرژی است.

صفایی عنوان کرد: این حجم از فعالیت و اعتبارات نشان از یک گردش مالی مثبت در منطقه آزاد اروند دارد که باهدف توسعه عمرانی آبادان و خرمشهر در جریان است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

تکرار بازی برجام با FATF؛

ملاک همچنان «جیب مردم» است؟

حسن روحانی-۱۹ آذر ۹۷- در نشست با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». به گزارش حامی خبر؛ رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه بدون همکاری با بانک‌های خارجی هزینه‌ها ۲۰ درصد گران‌تر و با وجود همکاری هزینه‌ها کاهش می‌یابد، تصریح کرد: «اگر FATF، باشد هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود و کسی که علیه این مسأله شعار می‌دهد، باید هزینه‌اش را هم بپردازد. پذیرفتنی نیست که یک نفر در ارگان و نهادی شعار دهد و آثار این شعار برای مردم ترجمه نشود». آقای روحانی گفته است که «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». جناب رئیس جمهور باید توجه داشته باشد که مردم نیازی به ترجمه شدن مسئله برجام ندارند. خود ایشان قبلاً در این زمینه راهکار داده است و تاکید داشته که «ملاک، جیب مردم است». بدون برجام دلار حدود ۳۰۰۰ تومان بود و با برجام دلار تا آستانه ۱۸۰۰۰ تومان نیز افزایش پیدا کرد و اکنون نیز در کانال ۱۰ و ۱۱ هزارتومان قرار دارد. این در حالی است که مردم در اثر تبلیغات و عملیات روانی ستاد برجام اینگونه تصور می‌کردند که قیمت هر دلار در پسابرجام ۱۰۰۰ تومان خواهد شد. بدون برجام سکه حدود یک میلیون تومان بود اما در پسابرجام قیمت سکه تا آستانه ۵ میلیون تومان نیز افزایش یافت و اکنون قیمت سکه حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. بدون برجام پراید حدود ۲۰ میلیون تومان بود ولی با برجام به حدود ۴۰ میلیون تومان رسید. قیمت خودرو در پسابرجام به طرز سرسام آوری افزایش یافت. در مهرماه سال ۹۲ -۲ ماه پس از آغاز به کار دولت روحانی-متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران، سه میلیون و ۷۶۴ هزار تومان بوده اما در مهر ۹۷ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به هشت‌میلیون و ۶۳۳ هزار تومان افزایش یافت. به عبارت دیگر در بازه زمانی مهرماه ۹۲ تا مهرماه ۹۷ قیمت متوسط یک مترمربع آپارتمان در تهران حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافت. در فاصله زمانی سال ۹۶ تا ۹۷ و دقیقاً زمانیکه مسئولان دولتی مدعی بودند که زمان رسیدن میوه‌های برجام است، نرخ اجاره بها برای یک واحد مسکونی ۵۰ متری از ۴۰۰ هزار به ۷۰۰ هزار تومان و با افزایش ۱۰ میلیونی ودیعه مواجه شد. بدهی خارجی ایران در ابتدای دی ۱۳۹۴ یعنی قبل از اجرای برجام، ۵ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بود. بر اساس آخرین آمارهای بانک مرکزی، بدهی خارجی ایران در پایان سال ۱۳۹۶ به ۱۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار افزایش یافته است. یعنی مدت ۲ سال و سه ماه از اجرای برجام، ایران از لحاظ بدهی خارجی، ۹۲ درصد مقروض‌تر شده است. (افزایش حدوداً ۲ برابری بدهی خارجی کشور.) در پسابرجام واردات به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافت. در سال ۱۳۹۶ میزان واردات (واردات گمرکی + غیرگمرکی + واردات خدمات) به  ۹۳.۸ میلیارد دلار رسید که نسبت ...

تازه ترین اخبار