رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June
اوقات شرعی

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: فعالیت و اعتبارات عمرانی موجود در منطقه آزاد اروند نشان از یک گردش مالی مثبت در آبادان و خرمشهر دارد که باهدف توسعه عمران این منطقه در جریان است.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، فالح صفایی در نشست با مسئولان ادارات آب، برق، گاز و مخابرات آبادان که در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه عمران و متناسب با اولویت‌بندی‌ها، طرح‌های مختلفی را در آبادان و خرمشهر پیگیری می‌کند.

وی افزود: طرح‌  ساماندهی فاضلاب ورودی به نهر چوسان بااعتبار ۲ میلیارد، شبکه جمع‌آوری فاضلاب و آب‌رسانی بخشی از شهرستان آبادان بااعتبار ۴۵ میلیارد، طرح مطالعاتی احداث سد بر روی اروند بااعتبار ۴۲۱ میلیون و بهسازی و ساماندهی معابر الوانیه و فاز ۲ و ۴ امیرآباد بااعتبار ۴۸ میلیارد تومان ازجمله طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بوده است.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بهسازی و ساماندهی معابر دهکده بریم، محور طویشه، فاز ۱ و ۴ زولفقاری و فاز ۱ شطیط مجموعاً بااعتبار ۷۰ میلیارد در لیست پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند قرار دارد.

صفایی عنوان کرد: این‌ها تنها بخشی از پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند است و پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف عمرانی اعم از بیمارستانها ،ترمینال فرودگاه، ساماندهی اروند صغیر، دروازه های مبادی ورودی و خروجی منطقه، بارانداز شلمچه، ساختمان فرهنگی – اداری ، معابر و موارد دیگری نیز به انجام رسیده یا در حال انجام هستند.

مدیر اجرایی طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه تلاش هیئت‌مدیره فعلی سازمان منطقه آزاد اروند سبب سرازیر شدن این مبالغ به منطقه شده است، افزود: این اقدامات فرصتی طلایی برای آبادان و خرمشهر ایجاد کرده است.

وی گفت: استفاده مناسب از فرصت‌ها سبب افزایش بهره‌وری، افزایش میزان رضایتمندی عمومی و پیشرفت می‌شود و نتیجه غفلت از فرصت نیز تحمیل هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت و انرژی است.

صفایی عنوان کرد: این حجم از فعالیت و اعتبارات نشان از یک گردش مالی مثبت در منطقه آزاد اروند دارد که باهدف توسعه عمرانی آبادان و خرمشهر در جریان است.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها