رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 16 December
تهران لطیف
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٢٣(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٢٣(in)

در نشست مشترک ستاد اربعین میان مسئولان ایران و عراق بر هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن حماسه اربعین حسینی در مرز شلمچه تأکید شد.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، نشست مشترک ستاد اربعین حسینی میان مسئولان دو کشور ایران و عراق به‌منظور بررسی مشکلات و اجرای تمهیدات ویژه برای تردد آسان و روان زائران در ایام اربعین حسینی در پایانه مرزی خرمشهر برگزار شد.

پیام راهپیمایی حماسه اربعین حسینی برادری و وحدت میان دو ملت ایران و عراق است

سردار مصطفی مرادیان در این نشست با اشاره به حماسه اربعین حسینی، اظهار کرد: با اربعین حسینی یک پیوند مشترک معنوی میان دو ملت ایران و عراق ایجادشده است.

وی افزود: دوستی، برادری و وحدت میان دو ملت ایران و عراق پیام راهپیمایی حماسه اربعین حسینی است.

مسئول هماهنگی با طرف عراقی در ستاد اربعین حسینی گفت: امسال با اتخاذ تصمیمات امنیتی با هماهنگی طرف عراقی با هیچ مشکل خاص امنیتی برای زائران روبه‌رو نیستیم و مرز شلمچه آمادگی کاملی برای برگزاری حماسه اربعین دارد.

وی عنوان کرد: مشکلی در صدور روادید به‌موقع وجود ندارد و با هماهنگی دولت عراق پیگیری می‌شود.

 فعالیت کمیته‌های مشترک ایران و عراق برای سهولت در امر تردد زائران

سپهبد محمد بدر نیز در این جلسه اظهار کرد: حماسه اربعین حسینی سال‌ها است که باعظمت برگزار می‌شود و امسال نیز میان جمهوری اسلامی ایران و عراق هماهنگی ویژه‌ای وجود دارد.

وی عنوان کرد: دولت عراق در حال تلاش است که با همکاری و مساعدت ایران برای اربعین حسینی و راحتی زائران زیرساخت‌های مناسبی ایجاد کند.

معاون وزیر کشور عراق گفت: کمیته‌های مشترک ایران و عراق برای سهولت در امر تردد زائران به‌صورت هماهنگ مشغول فعالیت هستند.

مرز شلمچه واقع در منطقه آزاد اروند یکی از مبادی تردد زائران اربعین است که هرسال خیل عظیمی از زائران از طریق این مرز بین‌المللی به عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

ابراهیم کارخانه‌ای/کیهان؛

زوایای پیدا و پنهان برجام اروپایی

۱-در شرایطی که فشارهای اقتصادی همه‌جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران در قالب برنامه‌ریزی هدفمند و از قبل طراحی شده و با هدف تسلط بر ابعاد قدرتی جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن اعمال گردیده است، چرا برنامه‌ریزی جامع و قدرتمندی علیه این اقدامات نه اینکه طراحی و عملیاتی نمی‌گردد، بلکه در مواردی تلاش می‌شود با بازی در زمین دشمن، زمینه‌سازی لازم نیز برای اجرای خواسته‌های شوم دشمن در فضای فکری جامعه فراهم گردد!؟ مگر نه این است که در میدان جنگ می‌بایست در برابر دشمن غدار قدرتمندانه ایستادگی و مقاومت کرد و برای دفع تهاجم دشمن سلسله عملیاتهای پی‌درپی طراحی و اجرایی نمود، پس چرا در میدان جنگ تحمیلی اقتصادی، نه اینکه علیه دشمن اقدام متقابل و قاطعی صورت نمی‌گیرد بلکه با تن دادن به فریب خطرناک و برنامه‌ریزی شده دشمن در پذیرش FATF که به زعم آنان در جهت تنگ‌تر شدن حلقه محاصره در راستای نیل به هدف نهایی آنها صورت می‌گیرد؛ صدای دشمن از درون جبهه سیاسی خودی شنیده می‌شود! ۲- در حالی که اروپا تاکنون علی‌رغم مشکلات داخلی حتی یک قدم از مواضع اصلی خود علیه جمهوری اسلامی ایران کوتاه نیامده و به نحوی فریبکارانه از اجرای بخش اعظم تعهدات خود در رابطه با مبادلات مالی بانکی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران نیز طفره رفته است؛ آیا وقت کشی سیاسی اروپا به بهانه تأسیس کانال مالی مبهم (SPV)، نیرنگی برای تقلیل و فرار اروپا از اجرای کامل تعهدات برجامی آنها نیست!؟ آیا جمهوری اسلامی ایران می‌بایست علاوه‌بر تحمل خسارت سنگین خروج آمریکا از برجام، خسارت بی‌کفایتی و آمریکا هراسی اروپا را نیز در اجرای تعهداتش بپردازد؟! بدون شک مماشات دستگاه سیاسی و عدم قاطعیت در برابر وقت کشی سیاسی اروپا جز مهلت برای فتنه‌انگیزی علیه جمهوری اسلامی ایران نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت. ۳- اگر قرار بود جمهوری اسلامی ایران مشکلات خود را با کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های زورمدارانه آمریکا و اروپا حل و فصل نماید، امروز اثری از اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران در معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی دیده نمی‌شد. اگر صدام در جنگ منطقه‌ای به خاک ایران چشم دوخته بود امروز آمریکا و اروپا به قدرت موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران که عامل ثبات، پایداری و موجودیت ایران اسلامی است چشم طمع دوخته‌اند و در سیاستی گام به گام به زعم خود خلع قدرت جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می‌کنند. بدون شک کوتاه آمدن در برابر چنین فریبکاری سیاسی کمتر از کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های دشمن درجنگ تحمیلی نیست!؟ چرا که مگر جز این است که گردانندگان جنگ تحمیلی ۸ ساله، کسانی هستند که اکثرا امروز در پشت میز مذاکره در برابر قدرت بالنده جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده‌اند و این بار در قاموس جنگ اقتصادی همان اهداف شوم شکست خورده خود را پیگیری می‌کنند!؟ ۴- در حالی که دشمن در صدد است به خیال خام خود، با ادامه سیاست فریبکارانه مذاکره، لبخند و خدعه و با راهبرد فشار و مهار و تکرار سناریوی فریب برجام، جمهوری اسلامی ایران را وادار به ...

تازه ترین اخبار