رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 21 November
تهران Haze
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٠(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۶.٠٠(in)

جلساتی مانند جلسه چند شب گذشته عارف با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همیشه برگزار می‌شود و اتفاق جدیدی نیست.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب خبر استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان را قویا تکذیب کرد.

ایرنا نوشت: خبرگزاری فارس در گزارشی اعلام کرده که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در جلسه مشترکی که در خصوص ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با محمدرضا عارف داشته از توضیحات وی قانع نشده و عارف نیز تأکید داشته در صورتی که ترکیب به هم بریزد از ریاست شورای عالی استعفا می‌کند.

در همین حال حسن رسولی از چهره‌های نزدیک به محمدرضا عارف رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایرناپلاس اعلام کرد: جلساتی مانند جلسه چند شب گذشته عارف با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همیشه برگزار می‌شود و اتفاق جدیدی نیست.

رسولی ادامه داد: در آن جلسه هم اتفاق جدیدی رخ نداد و بحث و بگومگویی در میان نبود. در آن جلسه درباره تعداد اعضا و ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و درباره اینکه چه تعداد حقیقی یا حقوقی باشند، بحث شد، چون در این باره نظرات مختلفی بوده است. اما در عین حال همه ذی نفعان درباره ضرورت تشکیل و ادامه فعالیت انسجام بخش شورای عالی سیاست‌گذاری تردیدی ندارند.

او افزود:‌ بحث اینکه چه کسی عضو باشد یک موضوع فرعی است که همواره وجود داشته و الان هم مطرح است و البته قابل حل است و حل هم شده، این جوسازی‌ها ناشی از این است که شورای عالی سیاست‌گذاری سه پروژه انتخاباتی اخیر را با موفقیت ۱۰۰ درصدی به پیش برده و وجودش برای رقبا خیلی خوشایند نیست و حق دارند در فضای مجازی از این گونه اقدامات انجام دهند.

رسولی گفت: ممکن است برخی از دوستان با نگاه دلسوزانه نقطه نظراتی درباره ترکیب داشته باشند که نظرات آنان محترم است، اما الان بحث ترکیب شورای‌عالی تمام شده است و باید تمرکز بر ایفای نقش شورای عالی سیاست‌گذاری جهت ایجاد استحکام و انسجام همه ظرفیت‌های اصلاح طلبی باشد.

داوود محمدی دبیرکل انجمن اسلامی معلمان نیز در گفت‌وگو با ایرناپلاس استعفای محمدرضا عارف از ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان را تکذیب کرد. او تاکید کرد: خروجی جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با آقای عارف چیزی جز تفاهم نبود.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

سعدالله زارعی؛

۳نکته درباره فرار رو به جلو ظریف

دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه ، امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح سخنانی که چند روز پیش در باره حجم گستردهپولشویی در ایران در مصاحبه با خبرانلاین گفته بود ، اظهار داشته بنده هیچ دستگاهی را به پولشویی متهم نکرده ام ! در اینجا سه نکته باقی می ماند: ۱ - وقتی دستگاه یا دستگاه های خاصی متهم نشده باشند در واقع کل کشور اعم از دولت و مردم متهم به پولشویی گسترده شده اند؛ ۲ - وزیر امور خارجه  وقتی هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نمی داند ، نباید از آن بعنوان امری جاری و  آنهم گسترده سخن می گفت؛ ۳ - وزیر خارجه ی ما زین پس در جواب طرف های خارجی که حتما" از او خواهند خواست ، اندازه دقیق پولشویی در ایران و دستگاه های متخلف در این قضیه حساس که ارتباط با مشروعیت قراردادهای جدید مالی کشورمان با طرف های خارجی دارد را تعیین و با جزئیات آن گزارش کند ، چه پاسخی خواهد داد؟ قطعا در این مواجهه نمی تواند بگوید من در اعتراف به پولشویی گسترده در ایران اشتباه کرده ام و نیز نمی تواند بگوید من یک فرد هستم و وظیفه ای در گزارش این تخلفات گسترده به طرف های خارجی ندارم ؛ چون او با توجه به جایگاه حقوقی اش وقتی با طرف های پرسشگر خارجی مواجه می شود ، در واقع به مثابه "کل نظام و کشور" است.

تازه ترین اخبار