رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 21 November
تهران Haze
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٠(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۶.٠٠(in)

به نظر می‌رسد تنها راهی که یک خودرو روی زمین می‌تواند سریع‌تر از این حرکت کند، استفاده از یک موتور جت روی یک خودروی زمینی است.

توربیناتور II در هفته‌های گذشته رکورد سرعت ۸۰۴  کیلومتر بر ساعت را در دشت نمک “بونه‌ویل” از آن خود کرد.

در دنیای سرعت فارغ از جدال بین حرفه‌ای‌ها یا یک رقابت لجوجانه بین آماتورها، بحث بر سر رقابت چرخ می‌خورد. در این فضای سریع، دست بالای دست بسیار است و هر روز وسیله یا خودرویی سرعتی‌تر ظهور می‌یابد. به همین دلیل در روزهای قبل دیو اسپنگلر در تیم وسکو با خودرویی به نام توربیناتور II رکورد حرکت با یک خودروی چرخ‌دار را از آن خود کرد. اما  آمار و ارقام این سرعت و حرکت در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت نرسید.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “موتور۱″، توربیناتور II یک خودروی فوق سریع سرعتی با یک موتور توربینی بنزینی در بدنه‌ای باریک و بلند است. موتور Lycoming T55-L-712 این خودرو قدرتی معادل ۵۰۰۰ هزار اسب بخار (۳۷۲۸ کیلووات) تولید کرده و با قابلیت محرک ۴ چرخ حرکت می‌کند. توربیناتور به چرخ‌های ویژه “میکی تامپسون” مجهز شده و حدود ۱۰ متر طول دارد.

سریع‌ترین خودروی چرخ‌دار زمین/  سرعت 804 کیلومتر بر ساعت

فاصله بین دو محور خودرو نیز حدود ۶.۴۰ سانتی‌متر بوده و حدود ۲,۲۴۵ کیلوگرم وزن دارد. بسیار طبیعی است که خودرو از چتر برای کاهش سرعت بهره ببرد. سیستم کنترل کشش نیز در این خودرو مانع سر خوردن آن روی سطوح لغزنده خواهد شد.

سریع‌ترین خودروی چرخ‌دار زمین/  سرعت 804 کیلومتر بر ساعت

خودرو با قدرت کامل ۱.۶۰ کیلومتر را در ۸ ثانیه طی می‌کند. اگر این میزان برای شما شوک آور نیست، باید آگاه باشید که خودرو در ۲ دقیقه و ۱۹ ثانیه مسافتی حدود ۱۲.۵ کیلومتر را در تست فنی‌اش سپری کرد. به نظر می‌رسد تنها راهی که یک خودرو روی زمین می‌تواند سریع‌تر از این حرکت کند، استفاده از یک موتور جت روی یک خودروی زمینی است.

سریع‌ترین خودروی چرخ‌دار زمین/  سرعت 804 کیلومتر بر ساعت

آخرین و بیشترین رکورد این خودرو به ثبت جهانی نرسیده و بزرگترین رکورد آن به میزان ۷۹۱ کیلومتر بر ساعت به هفته‌های قبل از این رکورد باز می‌گردد.

سریع‌ترین خودروی چرخ‌دار زمین/  سرعت 804 کیلومتر بر ساعت

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

سعدالله زارعی؛

۳نکته درباره فرار رو به جلو ظریف

دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه ، امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح سخنانی که چند روز پیش در باره حجم گستردهپولشویی در ایران در مصاحبه با خبرانلاین گفته بود ، اظهار داشته بنده هیچ دستگاهی را به پولشویی متهم نکرده ام ! در اینجا سه نکته باقی می ماند: ۱ - وقتی دستگاه یا دستگاه های خاصی متهم نشده باشند در واقع کل کشور اعم از دولت و مردم متهم به پولشویی گسترده شده اند؛ ۲ - وزیر امور خارجه  وقتی هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نمی داند ، نباید از آن بعنوان امری جاری و  آنهم گسترده سخن می گفت؛ ۳ - وزیر خارجه ی ما زین پس در جواب طرف های خارجی که حتما" از او خواهند خواست ، اندازه دقیق پولشویی در ایران و دستگاه های متخلف در این قضیه حساس که ارتباط با مشروعیت قراردادهای جدید مالی کشورمان با طرف های خارجی دارد را تعیین و با جزئیات آن گزارش کند ، چه پاسخی خواهد داد؟ قطعا در این مواجهه نمی تواند بگوید من در اعتراف به پولشویی گسترده در ایران اشتباه کرده ام و نیز نمی تواند بگوید من یک فرد هستم و وظیفه ای در گزارش این تخلفات گسترده به طرف های خارجی ندارم ؛ چون او با توجه به جایگاه حقوقی اش وقتی با طرف های پرسشگر خارجی مواجه می شود ، در واقع به مثابه "کل نظام و کشور" است.

تازه ترین اخبار