رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 21 November
تهران Haze
١۵(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٠(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۶.٠٠(in)

تیم تحقیقاتی تشکیل شده در شهر رقه اعلام کرد که اعضای این تیم اجساد دیگری را از گور جمعی “پانوراما” واقع در شهر رقه در شمال شرقی سوریه بیرون کشیده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دفتر پزشکی قانونی شهر رقه اعلام کرد که اعضای این تیم اجسادی را از گور پانوراما واقع در جنوب رقه بیرون آورده‌اند که یکی از این اجساد متعلق به یک زن بوده است.

دفتر پزشکی قانونی همچنین افزود: این اجساد در مقبره “تل البیعه” واقع در شرق رقه دفن شدند.

اعضای این تیم در آغاز عملیات بیرون کشیدن اجساد از گور “پانوراما” پیش‌بینی کردند که این گور شامل بیش از ۱۵۰۰ جسد باشد.

اعضای تیم مذکور به طور روزانه در رقه اجسادی را از زیر خاک بیرون می‌آورند، به طوری که تعداد اجسادی که از تاریخ هشتم ژانویه ۲۰۱۸ بیرون کشیده‌اند به ۲۵۰۰ جسد رسیده است.

در ماه‌های اخیر در استان رقه چندین گور جمعی که شامل اجساد صدها تن از نیروهای ارتش، نیروهای مسلح و غیرنظامیان است، کشف شده‌اند.

جدیدترین گور جمعی‌ در میدان “پانوراما” واقع در شمال غربی شهر رقه کشف شده است که جنایات وحشتناکی که گروه تروریستی داعش در این شهر مرتکب شده را ثابت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

سعدالله زارعی؛

۳نکته درباره فرار رو به جلو ظریف

دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه ، امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توضیح سخنانی که چند روز پیش در باره حجم گستردهپولشویی در ایران در مصاحبه با خبرانلاین گفته بود ، اظهار داشته بنده هیچ دستگاهی را به پولشویی متهم نکرده ام ! در اینجا سه نکته باقی می ماند: ۱ - وقتی دستگاه یا دستگاه های خاصی متهم نشده باشند در واقع کل کشور اعم از دولت و مردم متهم به پولشویی گسترده شده اند؛ ۲ - وزیر امور خارجه  وقتی هیچ دستگاهی را متهم به پولشویی نمی داند ، نباید از آن بعنوان امری جاری و  آنهم گسترده سخن می گفت؛ ۳ - وزیر خارجه ی ما زین پس در جواب طرف های خارجی که حتما" از او خواهند خواست ، اندازه دقیق پولشویی در ایران و دستگاه های متخلف در این قضیه حساس که ارتباط با مشروعیت قراردادهای جدید مالی کشورمان با طرف های خارجی دارد را تعیین و با جزئیات آن گزارش کند ، چه پاسخی خواهد داد؟ قطعا در این مواجهه نمی تواند بگوید من در اعتراف به پولشویی گسترده در ایران اشتباه کرده ام و نیز نمی تواند بگوید من یک فرد هستم و وظیفه ای در گزارش این تخلفات گسترده به طرف های خارجی ندارم ؛ چون او با توجه به جایگاه حقوقی اش وقتی با طرف های پرسشگر خارجی مواجه می شود ، در واقع به مثابه "کل نظام و کشور" است.

تازه ترین اخبار