رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 23 January
تهران Haze
٩(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠٨(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۶.٠٨(in)

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام کرد که نمایندگان مخالف حضور شریعتمداری در سایر وزارتخانه‌ها هستند.

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام دریافت گزارشاتی مبنی بر تاخیر در تحویل خودرو های پیش فروش شده به مشتریان در شرکت های خودرو سازی گفت: شرکت های خودرو سازی اکنون و پس از ثبت نام هزاران نفر از مشتریان در طرح های پیش فروش خودرو صاحب سرمایه های کلانی هستند و لازم است هر چه سریع تر نسبت به اجرای تعهدات گذشته ی خود اقدام نمایند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وجود واسطه گری در فروش مواد اولیه به قطعه سازان و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودرو سازان گفت: گزارشات متعددی از عدم تحویل خودرو ها از طریق سامانه ضد فساد مجلس شورای اسلامی به دست ما رسیده است که بیانگر عدم تحویل خودرو ها در زمان های تعهد شده است.

بیشتر بخوانید:

اعتراض نمایندگان مجلس به گزینه احتمالی دولت برای وزرات صنعت

امیر خجسته افزود : صنایع فعال در حوزه ساخت انواع قطعات درگیر مشکلات فراوانی هستند و لازم است دولت برای جلوگیری از ورشکستی و کنترل قیمت ها نسبت به قطع فعالیت های واسطه گری در این حوزه اقدام نماید. البته لازم است قوه قضائیه نیز همانطور که در حوزه مبارزه با اختلالات بازار ارز به خوبی ورود پیدا کرد در این حوزه نیز با جدیت نسبت به برخورد با متخلفان اقدام نماید.

وی افزود: شرکت های خودرو سازی نیز باید مکلف شوند ضمن در نظر گرفتن افزایش قیمت قطعات، دیون خود به صنایع قطعه سازی را پرداخت نمایند و مانع از ورشکستگی این صنعت مهم گردند. کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز آماده دریافت اسناد مربوط به مطالبات قطعه سازان برای پیگیری است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تاکید بر لزوم تمرکز وزیر صمت بر وزارتخانه تحت مسئولیت خود از مخالفت جدی نمایندگان با حضور شریعتمداری در سایر وزارتخانه ها خبر داد: در شرایط فعلی کشور و جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران لازم است افراد در مسئولیت های مختلف تمامی تمرکز خود را بر حل مشکلات در حیطه تحت امر خود به کار گیرند اینکه وقتی یک وزیر بواسطه عملکرد ناکارآمد خود در آستانه استیضاح توسط نمایندگان ملت قرار می گیرد و زمزمه هایی مبنی بر حضور ایشان در سایر وزارتخانه ها مطرح می گردد امری عجیب است. مگر ما در بحث افراد و مدیران نیز دچار تحریم های امریکا هستیم که قحط الرجال و کمبود فرد متخصص برای تصدی پس وزارت شایع شده است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

حسین شریعتمداری/کیهان؛

اینجا که واتیکان نیست!

۱- «انگار ما اختیاری از آسمان داریم که می‌توانیم بر زمینیان هر فرمانی را صادر کنیم، نه اینطور نیست، چنین چیزی وجود ندارد. اینطور نیست که ما اختیار داشته باشیم. خداوند به پیغمبرش می‌گوید: «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ، تو وکیل مردم نیستی، تو چکار به کار مردم داری؟ «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ»؛ تو باید پیام برسانی، حالا مردم یا گوش می‌کنند و هدایت می‌شوند یا گوش نمی‌دهند… مردم باید انتخاب کنند، اگر انتخاب نکنند که دین نمی‌شود، با تحمیل که نمی‌شود دین درست کرد. «لا اکراه فی‌الدین». اساس دین باید با فهم و درک و پذیرش باشد. بقیه مسائل هم همینطور است». این، بخشی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور محترم در جمع مدیران وزارت ارتباطات است که سخن حق و بایسته‌ای است چرا که دین یک باور قلبی است و باور قلبی افراد را نمی‌توان با توسل به زور تغییر داد. اما این نکته که بدیهی نیز هست از مسئولیت مسئولان در قبال دین مردم نمی‌کاهد چرا که ابلاغ دین در آیه شریفه «وَمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» تنها ابلاغ زبانی و بیان مبانی دینی نیست بلکه مقابله با موانعی که از فهم دین و رسیدن پیام اسلام به مردم جلوگیری می‌کند نیز بخشی از همان ابلاغ دین است. جناب رئیس‌جمهور یک شخصیت روحانی است و به یقین می‌دانند که آیات قرآن را باید در ضرب با آیات دیگر تفسیر کرد. مثلاً در آیه شریفه «یدالله فوق ایدیهم… دست خدا بالای دست آنهاست» نمی‌توان «ید» را به معنای «دست» گرفت! زیرا خداوند تبارک و تعالی منزه از جسم و ماده است. «ید» هم به معنای دست است و هم به معنای «قدرت» و در آیه مورد اشاره معنای قدرت مورد نظر بوده است چرا که در آیه دیگری می‌فرماید «لیس کمثله شیء… هیچ چیز مانند او-خدا- نیست». حال اگر مفهوم آیه شریفه «وما علینا الا البلاغ» و یا «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ» رها کردن امور به حال خود باشد! ضمن آنکه با سیره رسول خدا (ص) و ائمه هدی (ع) در تناقض آشکار است، با آیات فراوان دیگر قرآن نیز مغایرت و تضاد جدی دارد و این در حالی است که به مصداق «‫وَ لَوْ کانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِیهِ اخْتِلافاً کَثِیراً… ‬اگر (قرآن) از جانب غیر خدا بود در آن اختلافی بسیار می‌یافتند».‫ در قرآن اختلاف و تناقضی نیست بنابراین، چنانچه منظور جناب روحانی از استناد به آیات یاد شده، رفع مسئولیت از دولت و مسئولان باشد، با عرض پوزش باید گفت برداشت و تفسیر ناصواب و خطایی داشته‌اند! به عنوان مثال: ‬‬‬ در آیه‌ای که زینت‌بخش آرم سپاه پاسداران نیز هست، آمده است؛ «‬وَأَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم… هر چه نیرو در توان دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان]، آماده سازید! و (همچنین) اسب‌های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید». بدیهی است که این آیه شریفه با آیه «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» مغایرتی ندارد ...

تازه ترین اخبار