رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 54 خبر


  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 19 February
تهران لطیف
٣(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۵.٩٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩٢(in)

به نقل از پایگاه خبری هیل، انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا تاکنون بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه دربرداشته است و از این نظر توانست به گران قیمت‌ترین انتخابات غیر ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شود. این انتخابات تمامی رکورد‌های هزینه‎‌ای رقابت‌های انتخاباتی غیر ریاست جمهوری سابق را شکسته است. این در حالی است که هنوز سه هفته تا برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره باقی مانده است.

براساس اطلاعات کمیته انتخاباتی فدرال، که توسط مرکز سیاست پاسخگو مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، تمامی کاندیدا‌ها و گروه‌های وابسته به آن‌ها که به دنبال کسب کرسی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا هستند، تا پایان ماه گذشته ۳.۹۶ میلیارد دلار را در این زمینه جمع آوری کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری هیل در سطح دولتی رقابت برای کسب کرسی‌های حساس و مهم یک میلیارد دلار را به این رقم می‌افزاید. در گزارش این مرکز آمده است نامزد‌های تصدی کرسی‌های نمایندگی مجلس نمایندگان آمریکا بیش از ۱.۲۶ میلیارد دلار در این زمینه صرف کردند.

براساس گزارش این مرکز دموکرات‌ها ۷۱۴ میلیون دلار در این انتخابات هزینه کردند که نسبت به رقم هزینه ۵۴۲ میلیون دلاری رقبای جمهوری‌خواه آن‌ها بیشتر است. در رقابت برای کسب کرسی‌های سنای آمریکا احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ۸۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند. در این رقابت نیز دموکرات‌ها در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر از رقبای جمهوری‌خواه خود جمع‌آوری کردند. این ارقام البته صد‌ها میلیون پولی را که صرف تبلیغات تلویزیونی، الکترونیکی و تلفنی شد، را دربرنمی‌گیرد. صندوق رهبری کنگره که تحت حمایت جمهوری‌خواهان است بیش از ۹۰ میلیون دلار را بر روی هزینه‌های مستقل صرف کرده است. سه کمیته دیگر نیز در مجموع بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه صرف کردند.

در این میان ۱۷ گروه دست کم ۱۰ میلیون دلار را تاکنون صرف تبلیغات کردند. ۷۳ گروه دیگر نیز هزینه‌ای بین ۱ تا ۱۰ میلیون دلار صرف کردند و ۱۶۴ گروه نیز مبالغی بین ۱۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار را در هزینه‌های مستقل صرف کردند. در عین حال رقابت انتخاباتی برای رسیدن به کرسی فلوریدا در سنای آمریکا گران قیمت‌ترین رقابت سنا در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. بیل نلسون و ریک اسکات در مجموع ۷۹ میلیون دلار هزینه صرف کردند.

هزینه‌های مربوط به انتخابات میان دوره‌ای کنگره طی سال‌های اخیر افزایش یافته است. مرکز سیاست‌های پاسخگو که تنها رقابت‌های فدرال را پیگیری می‌کند، هزینه انتخابات میان دوره‌ای کنگره سال ۲۰۱۴ را در حدود ۳.۶۷ میلیارد دلار اعلام کرد که اندکی بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۰ بود.

اولین بار در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۰۲ هزینه انتخابات از آستانه ۲ میلیارد دلار گذشت.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

جرج سوروس؛

اتحادیه اروپا مانند شوروی فرو می‌پاشد

رویداد‌های کم سابقه در اروپا، از صعود احزاب راستگرا گرفته تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، آینده این اتحادیه را به حدی در خطر قرار داده که برخی متفکران غربی درباره بروز آشفتگی در اتحادیه اروپا و دچار شدن آن به سرنوشت شوروی هشدار می‌دهند. جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی-مجارستانی، که به شدت از جوامع باز حمایت می‌کند، مدتی است از افزایش تهدیدات برای اینگونه جوامع سخن می‌گوید. رئیس بنیاد‌های جامعه باز، اخیرا چند یادداشت در این زمینه نوشته و از احتمال افول جوامع باز، خصوصا در اروپا، هشدار داده است. او در جدیدترین یادداشت خود، که در وبگاه «پراجکت سیندیکیت» منتشر شده، از اروپا خواست که بیدار شود و در برابر تهدیدات دشمنانش از ارزش‌های خود دفاع کند. «اروپا ناخواسته به سمت نیستی گام برمی‌دارد و مردم اروپا باید، قبل از اینکه بسیار دیر شود، بیدار شوند. اگر بیدار نشوند، اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی در سال ۱۹۹۱ مبتلا خواهد شد. ظاهرا نه رهبران و نه شهروندان عادی ما نمی‌فهمند که ما در حال تجربه یک لحظه انقلابی هستیم و طیف احتمالات بسیار گسترده است و لذا نتیجه نهایی به شدت مبهم است. اغلب ما گمان می‌کنیم که آینده کم‌وبیش شبیه حال خواهد بود. اما ضرورتا اینگونه نیست. در عمر طولانی و پرماجرایم، من بسیاری از دوره‌ها را دیده‌ام که آن‌ها را بی‌تعادلی رادیکال می‌نامم. امروز ما در چنین مرحله‌ای زندگی می‌کنیم.» سوروس ادامه داد: «مرحله تغییر بعدی، انتخابات پارلمان اروپا در می ۲۰۱۹ خواهد بود. متاسفانه، نیرو‌های ضداروپایی در انتخابات، از مزیت رقابتی برخوردار خواهند بود. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. از جمله: سیستم تحزب کهنه که در اکثر کشور‌های اروپایی نفوذ دارد، امکان‌ناپدیری عملی برای تغییر معاهدات و فقدان ابزار‌های قانونی برای منضبط کردن کشور‌های عضو که اصولی را زیرپا می‌گذارند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. اتحادیه اروپا می‌تواند قوانین خود را بر کشور‌های متقاضی اعمال کند، اما فاقد ظرفیت کافی برای وادار کردن کشور‌های عضو به پایبندی است.» به نوشته این میلیاردر، سیستم تحزب کهنه مانع کسانی می‌شود که می‌خواهند ارزش‌هایی را حفظ کنند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. این سیستم در مقابل، به کسانی که می‌خواهند آن ارزش‌ها را با ارزش‌های به شدت متفاوت عوض کنند، کمک می‌کند. سیسم تحزب کشور‌های فردی، شکاف‌هایی را منعکس می‌کند که در قرن‌های نوزدهم و بیستم اهمیت داشتند. مثل نزاع میان سرمایه‌دار و کارگر. اما شکافی که امروز بیشترین اهمیت را دارد، شکاف میان نیرو‌های هوادار و ضد اتحادیه اروپا است. کشور مسلط در اتحادیه اروپا، آلمان است و ائتلاف سیاسی مسلط در آلمان –میان اتحادیه دمکراتیک مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی (CSU) مستقر در باواریا – ناپایدار شده است. این ائتلاف تا زمانی کارآمد بود که هیچ حزب راستگرای مهمی در کنار CSU در باواریا وجود نداشت. با صعود حزب افراطی «جایگزین برای آلمان» (AfD) وضعیت تغییر کرد. در انتخابات سپتامبر گذشته آلمان، نتایج CSU در شش دهه گذشته، بدترین نتایج بود و AfD توانست برای نخستین ...

تازه ترین اخبار