رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May
اوقات شرعی

به نقل از پایگاه خبری هیل، انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا تاکنون بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه دربرداشته است و از این نظر توانست به گران قیمت‌ترین انتخابات غیر ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شود. این انتخابات تمامی رکورد‌های هزینه‎‌ای رقابت‌های انتخاباتی غیر ریاست جمهوری سابق را شکسته است. این در حالی است که هنوز سه هفته تا برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره باقی مانده است.

براساس اطلاعات کمیته انتخاباتی فدرال، که توسط مرکز سیاست پاسخگو مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، تمامی کاندیدا‌ها و گروه‌های وابسته به آن‌ها که به دنبال کسب کرسی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا هستند، تا پایان ماه گذشته ۳.۹۶ میلیارد دلار را در این زمینه جمع آوری کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری هیل در سطح دولتی رقابت برای کسب کرسی‌های حساس و مهم یک میلیارد دلار را به این رقم می‌افزاید. در گزارش این مرکز آمده است نامزد‌های تصدی کرسی‌های نمایندگی مجلس نمایندگان آمریکا بیش از ۱.۲۶ میلیارد دلار در این زمینه صرف کردند.

براساس گزارش این مرکز دموکرات‌ها ۷۱۴ میلیون دلار در این انتخابات هزینه کردند که نسبت به رقم هزینه ۵۴۲ میلیون دلاری رقبای جمهوری‌خواه آن‌ها بیشتر است. در رقابت برای کسب کرسی‌های سنای آمریکا احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ۸۰۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند. در این رقابت نیز دموکرات‌ها در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیشتر از رقبای جمهوری‌خواه خود جمع‌آوری کردند. این ارقام البته صد‌ها میلیون پولی را که صرف تبلیغات تلویزیونی، الکترونیکی و تلفنی شد، را دربرنمی‌گیرد. صندوق رهبری کنگره که تحت حمایت جمهوری‌خواهان است بیش از ۹۰ میلیون دلار را بر روی هزینه‌های مستقل صرف کرده است. سه کمیته دیگر نیز در مجموع بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه صرف کردند.

در این میان ۱۷ گروه دست کم ۱۰ میلیون دلار را تاکنون صرف تبلیغات کردند. ۷۳ گروه دیگر نیز هزینه‌ای بین ۱ تا ۱۰ میلیون دلار صرف کردند و ۱۶۴ گروه نیز مبالغی بین ۱۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار را در هزینه‌های مستقل صرف کردند. در عین حال رقابت انتخاباتی برای رسیدن به کرسی فلوریدا در سنای آمریکا گران قیمت‌ترین رقابت سنا در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود. بیل نلسون و ریک اسکات در مجموع ۷۹ میلیون دلار هزینه صرف کردند.

هزینه‌های مربوط به انتخابات میان دوره‌ای کنگره طی سال‌های اخیر افزایش یافته است. مرکز سیاست‌های پاسخگو که تنها رقابت‌های فدرال را پیگیری می‌کند، هزینه انتخابات میان دوره‌ای کنگره سال ۲۰۱۴ را در حدود ۳.۶۷ میلیارد دلار اعلام کرد که اندکی بیشتر از انتخابات سال ۲۰۱۰ بود.

اولین بار در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۰۲ هزینه انتخابات از آستانه ۲ میلیارد دلار گذشت.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها