رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Sunday 16 December
تهران لطیف
۵(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.٢٨(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٢٨(in)

گزارش سازمان پزشکی قانونی که تأیید کرد مرد شیشه‌ای به علت جنون، همسر بی‌گناهش را به قتل رسانده است، سبب شد تا متهم بعد از اقدامات درمانی از بیمارستان مرخص و سپس آزاد شود.

به گزارش خبرنگار ما، ظهر روز ۲۷‌اردیبهشت سال قبل بود که قاضی محسن مدیر‌روستا با تماس مأموران کلانتری‌۱۵۷ مسعودیه از قتل زن جوانی در خانه‌اش حوالی مسعودیه با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.
تیم جنایی در محل حادثه داخل حمام طبقه چهارم ساختمان مسکونی با جسد زن ۴۷‌ساله‌ای به نام زهره روبه‌رو شدند که طناب پرده‌ای به دور گردنش پیچیده شده بود. نخستین معاینات پزشکی قانونی نشان داد مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.
همچنین مشخص شد شوهر ۵۰‌ساله مقتول لحظاتی قبل با اداره پلیس تماس گرفته و اعلام کرده است که همسرش را داخل حمام خانه‌اش به قتل رسانده است که پس از اعلام این خبر مأموران در محل حاضر می‌شوند و جسد مقتول را در حالی که شوهرش بالای سرش نشسته بوده کشف می‌کنند.

بدین ترتیب مرد ۵۰‌ساله به اتهام قتل همسرش بازداشت شد و در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
متهم در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: ۲۴‌سال قبل با همسرم ازدواج کردم. زندگی ما ابتدا خوب بود و در حال حاضر دو دختر داریم، اما چند سالی است که همسرم به من مشکوک شده که متوجه شدم برای اینکه مرا ردیابی کند دستگاه جی‌پی‌اس در شکمم کار گذاشته است. به خاطر همین موضوع ما همیشه با هم مشاجره لفظی داشتیم و گاهی هم کتک‌کاری می‌کردیم. روز حادثه دو دخترم در مدرسه بودند که با همسرم در مورد دستگاه جی‌پی‌اس مشاجره کردم. وقتی درگیری ما بالا گرفت تصمیم گرفتم او را کتک بزنم که به حمام گریخت و من هم به دنبالش رفتم و طناب پرده‌ای که در دست داشتم به دور گردنش انداختم و پیچاندم.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه متهم به دستور قاضی مدیر روستا برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن صحت سلامت روحی و روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که پزشکی قانونی اعلام کرده بود متهم هنگام حادثه جنون داشته است دو دختر مقتول در دادسرای امور جنایی حاضر شدند و پدرشان را بخشیدند؛ بنابراین متهم برای درمان راهی بیمارستان روانی شد تا اینکه چند روز قبل پزشکان بیمارستان روانی اعلام کردند حال روانی و جسمی متهم بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده است. پس از اعلام مرخص شدن متهم از بیمارستان، پدر مقتول به دادسرای جنایی رفت و برای دامادش به اتهام قتل دخترش درخواست قصاص کرد. از آنجایی که قاتل هنگام حادثه جنون داشته است، مقرر شد عاقله متهم سهم دیه پدر مقتول را پرداخت کنند.

روزنامه جوان

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

تکرار بازی برجام با FATF؛

ملاک همچنان «جیب مردم» است؟

حسن روحانی-۱۹ آذر ۹۷- در نشست با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». به گزارش حامی خبر؛ رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه بدون همکاری با بانک‌های خارجی هزینه‌ها ۲۰ درصد گران‌تر و با وجود همکاری هزینه‌ها کاهش می‌یابد، تصریح کرد: «اگر FATF، باشد هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود و کسی که علیه این مسأله شعار می‌دهد، باید هزینه‌اش را هم بپردازد. پذیرفتنی نیست که یک نفر در ارگان و نهادی شعار دهد و آثار این شعار برای مردم ترجمه نشود». آقای روحانی گفته است که «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». جناب رئیس جمهور باید توجه داشته باشد که مردم نیازی به ترجمه شدن مسئله برجام ندارند. خود ایشان قبلاً در این زمینه راهکار داده است و تاکید داشته که «ملاک، جیب مردم است». بدون برجام دلار حدود ۳۰۰۰ تومان بود و با برجام دلار تا آستانه ۱۸۰۰۰ تومان نیز افزایش پیدا کرد و اکنون نیز در کانال ۱۰ و ۱۱ هزارتومان قرار دارد. این در حالی است که مردم در اثر تبلیغات و عملیات روانی ستاد برجام اینگونه تصور می‌کردند که قیمت هر دلار در پسابرجام ۱۰۰۰ تومان خواهد شد. بدون برجام سکه حدود یک میلیون تومان بود اما در پسابرجام قیمت سکه تا آستانه ۵ میلیون تومان نیز افزایش یافت و اکنون قیمت سکه حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. بدون برجام پراید حدود ۲۰ میلیون تومان بود ولی با برجام به حدود ۴۰ میلیون تومان رسید. قیمت خودرو در پسابرجام به طرز سرسام آوری افزایش یافت. در مهرماه سال ۹۲ -۲ ماه پس از آغاز به کار دولت روحانی-متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران، سه میلیون و ۷۶۴ هزار تومان بوده اما در مهر ۹۷ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به هشت‌میلیون و ۶۳۳ هزار تومان افزایش یافت. به عبارت دیگر در بازه زمانی مهرماه ۹۲ تا مهرماه ۹۷ قیمت متوسط یک مترمربع آپارتمان در تهران حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافت. در فاصله زمانی سال ۹۶ تا ۹۷ و دقیقاً زمانیکه مسئولان دولتی مدعی بودند که زمان رسیدن میوه‌های برجام است، نرخ اجاره بها برای یک واحد مسکونی ۵۰ متری از ۴۰۰ هزار به ۷۰۰ هزار تومان و با افزایش ۱۰ میلیونی ودیعه مواجه شد. بدهی خارجی ایران در ابتدای دی ۱۳۹۴ یعنی قبل از اجرای برجام، ۵ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بود. بر اساس آخرین آمارهای بانک مرکزی، بدهی خارجی ایران در پایان سال ۱۳۹۶ به ۱۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار افزایش یافته است. یعنی مدت ۲ سال و سه ماه از اجرای برجام، ایران از لحاظ بدهی خارجی، ۹۲ درصد مقروض‌تر شده است. (افزایش حدوداً ۲ برابری بدهی خارجی کشور.) در پسابرجام واردات به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافت. در سال ۱۳۹۶ میزان واردات (واردات گمرکی + غیرگمرکی + واردات خدمات) به  ۹۳.۸ میلیارد دلار رسید که نسبت ...

تازه ترین اخبار