رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May
اوقات شرعی

گزارش سازمان پزشکی قانونی که تأیید کرد مرد شیشه‌ای به علت جنون، همسر بی‌گناهش را به قتل رسانده است، سبب شد تا متهم بعد از اقدامات درمانی از بیمارستان مرخص و سپس آزاد شود.

به گزارش خبرنگار ما، ظهر روز ۲۷‌اردیبهشت سال قبل بود که قاضی محسن مدیر‌روستا با تماس مأموران کلانتری‌۱۵۷ مسعودیه از قتل زن جوانی در خانه‌اش حوالی مسعودیه با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.
تیم جنایی در محل حادثه داخل حمام طبقه چهارم ساختمان مسکونی با جسد زن ۴۷‌ساله‌ای به نام زهره روبه‌رو شدند که طناب پرده‌ای به دور گردنش پیچیده شده بود. نخستین معاینات پزشکی قانونی نشان داد مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.
همچنین مشخص شد شوهر ۵۰‌ساله مقتول لحظاتی قبل با اداره پلیس تماس گرفته و اعلام کرده است که همسرش را داخل حمام خانه‌اش به قتل رسانده است که پس از اعلام این خبر مأموران در محل حاضر می‌شوند و جسد مقتول را در حالی که شوهرش بالای سرش نشسته بوده کشف می‌کنند.

بدین ترتیب مرد ۵۰‌ساله به اتهام قتل همسرش بازداشت شد و در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
متهم در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: ۲۴‌سال قبل با همسرم ازدواج کردم. زندگی ما ابتدا خوب بود و در حال حاضر دو دختر داریم، اما چند سالی است که همسرم به من مشکوک شده که متوجه شدم برای اینکه مرا ردیابی کند دستگاه جی‌پی‌اس در شکمم کار گذاشته است. به خاطر همین موضوع ما همیشه با هم مشاجره لفظی داشتیم و گاهی هم کتک‌کاری می‌کردیم. روز حادثه دو دخترم در مدرسه بودند که با همسرم در مورد دستگاه جی‌پی‌اس مشاجره کردم. وقتی درگیری ما بالا گرفت تصمیم گرفتم او را کتک بزنم که به حمام گریخت و من هم به دنبالش رفتم و طناب پرده‌ای که در دست داشتم به دور گردنش انداختم و پیچاندم.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه متهم به دستور قاضی مدیر روستا برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن صحت سلامت روحی و روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که پزشکی قانونی اعلام کرده بود متهم هنگام حادثه جنون داشته است دو دختر مقتول در دادسرای امور جنایی حاضر شدند و پدرشان را بخشیدند؛ بنابراین متهم برای درمان راهی بیمارستان روانی شد تا اینکه چند روز قبل پزشکان بیمارستان روانی اعلام کردند حال روانی و جسمی متهم بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده است. پس از اعلام مرخص شدن متهم از بیمارستان، پدر مقتول به دادسرای جنایی رفت و برای دامادش به اتهام قتل دخترش درخواست قصاص کرد. از آنجایی که قاتل هنگام حادثه جنون داشته است، مقرر شد عاقله متهم سهم دیه پدر مقتول را پرداخت کنند.

روزنامه جوان

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها