رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 54 خبر


  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 19 February
تهران لطیف
٢(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۵.٩٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩٢(in)

گزارش سازمان پزشکی قانونی که تأیید کرد مرد شیشه‌ای به علت جنون، همسر بی‌گناهش را به قتل رسانده است، سبب شد تا متهم بعد از اقدامات درمانی از بیمارستان مرخص و سپس آزاد شود.

به گزارش خبرنگار ما، ظهر روز ۲۷‌اردیبهشت سال قبل بود که قاضی محسن مدیر‌روستا با تماس مأموران کلانتری‌۱۵۷ مسعودیه از قتل زن جوانی در خانه‌اش حوالی مسعودیه با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.
تیم جنایی در محل حادثه داخل حمام طبقه چهارم ساختمان مسکونی با جسد زن ۴۷‌ساله‌ای به نام زهره روبه‌رو شدند که طناب پرده‌ای به دور گردنش پیچیده شده بود. نخستین معاینات پزشکی قانونی نشان داد مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.
همچنین مشخص شد شوهر ۵۰‌ساله مقتول لحظاتی قبل با اداره پلیس تماس گرفته و اعلام کرده است که همسرش را داخل حمام خانه‌اش به قتل رسانده است که پس از اعلام این خبر مأموران در محل حاضر می‌شوند و جسد مقتول را در حالی که شوهرش بالای سرش نشسته بوده کشف می‌کنند.

بدین ترتیب مرد ۵۰‌ساله به اتهام قتل همسرش بازداشت شد و در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
متهم در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: ۲۴‌سال قبل با همسرم ازدواج کردم. زندگی ما ابتدا خوب بود و در حال حاضر دو دختر داریم، اما چند سالی است که همسرم به من مشکوک شده که متوجه شدم برای اینکه مرا ردیابی کند دستگاه جی‌پی‌اس در شکمم کار گذاشته است. به خاطر همین موضوع ما همیشه با هم مشاجره لفظی داشتیم و گاهی هم کتک‌کاری می‌کردیم. روز حادثه دو دخترم در مدرسه بودند که با همسرم در مورد دستگاه جی‌پی‌اس مشاجره کردم. وقتی درگیری ما بالا گرفت تصمیم گرفتم او را کتک بزنم که به حمام گریخت و من هم به دنبالش رفتم و طناب پرده‌ای که در دست داشتم به دور گردنش انداختم و پیچاندم.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه متهم به دستور قاضی مدیر روستا برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن صحت سلامت روحی و روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل شد. در حالی که پزشکی قانونی اعلام کرده بود متهم هنگام حادثه جنون داشته است دو دختر مقتول در دادسرای امور جنایی حاضر شدند و پدرشان را بخشیدند؛ بنابراین متهم برای درمان راهی بیمارستان روانی شد تا اینکه چند روز قبل پزشکان بیمارستان روانی اعلام کردند حال روانی و جسمی متهم بهبود پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شده است. پس از اعلام مرخص شدن متهم از بیمارستان، پدر مقتول به دادسرای جنایی رفت و برای دامادش به اتهام قتل دخترش درخواست قصاص کرد. از آنجایی که قاتل هنگام حادثه جنون داشته است، مقرر شد عاقله متهم سهم دیه پدر مقتول را پرداخت کنند.

روزنامه جوان

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

جرج سوروس؛

اتحادیه اروپا مانند شوروی فرو می‌پاشد

رویداد‌های کم سابقه در اروپا، از صعود احزاب راستگرا گرفته تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، آینده این اتحادیه را به حدی در خطر قرار داده که برخی متفکران غربی درباره بروز آشفتگی در اتحادیه اروپا و دچار شدن آن به سرنوشت شوروی هشدار می‌دهند. جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی-مجارستانی، که به شدت از جوامع باز حمایت می‌کند، مدتی است از افزایش تهدیدات برای اینگونه جوامع سخن می‌گوید. رئیس بنیاد‌های جامعه باز، اخیرا چند یادداشت در این زمینه نوشته و از احتمال افول جوامع باز، خصوصا در اروپا، هشدار داده است. او در جدیدترین یادداشت خود، که در وبگاه «پراجکت سیندیکیت» منتشر شده، از اروپا خواست که بیدار شود و در برابر تهدیدات دشمنانش از ارزش‌های خود دفاع کند. «اروپا ناخواسته به سمت نیستی گام برمی‌دارد و مردم اروپا باید، قبل از اینکه بسیار دیر شود، بیدار شوند. اگر بیدار نشوند، اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی در سال ۱۹۹۱ مبتلا خواهد شد. ظاهرا نه رهبران و نه شهروندان عادی ما نمی‌فهمند که ما در حال تجربه یک لحظه انقلابی هستیم و طیف احتمالات بسیار گسترده است و لذا نتیجه نهایی به شدت مبهم است. اغلب ما گمان می‌کنیم که آینده کم‌وبیش شبیه حال خواهد بود. اما ضرورتا اینگونه نیست. در عمر طولانی و پرماجرایم، من بسیاری از دوره‌ها را دیده‌ام که آن‌ها را بی‌تعادلی رادیکال می‌نامم. امروز ما در چنین مرحله‌ای زندگی می‌کنیم.» سوروس ادامه داد: «مرحله تغییر بعدی، انتخابات پارلمان اروپا در می ۲۰۱۹ خواهد بود. متاسفانه، نیرو‌های ضداروپایی در انتخابات، از مزیت رقابتی برخوردار خواهند بود. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. از جمله: سیستم تحزب کهنه که در اکثر کشور‌های اروپایی نفوذ دارد، امکان‌ناپدیری عملی برای تغییر معاهدات و فقدان ابزار‌های قانونی برای منضبط کردن کشور‌های عضو که اصولی را زیرپا می‌گذارند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. اتحادیه اروپا می‌تواند قوانین خود را بر کشور‌های متقاضی اعمال کند، اما فاقد ظرفیت کافی برای وادار کردن کشور‌های عضو به پایبندی است.» به نوشته این میلیاردر، سیستم تحزب کهنه مانع کسانی می‌شود که می‌خواهند ارزش‌هایی را حفظ کنند که اتحادیه اروپا بر اساس آن‌ها تاسیس شده است. این سیستم در مقابل، به کسانی که می‌خواهند آن ارزش‌ها را با ارزش‌های به شدت متفاوت عوض کنند، کمک می‌کند. سیسم تحزب کشور‌های فردی، شکاف‌هایی را منعکس می‌کند که در قرن‌های نوزدهم و بیستم اهمیت داشتند. مثل نزاع میان سرمایه‌دار و کارگر. اما شکافی که امروز بیشترین اهمیت را دارد، شکاف میان نیرو‌های هوادار و ضد اتحادیه اروپا است. کشور مسلط در اتحادیه اروپا، آلمان است و ائتلاف سیاسی مسلط در آلمان –میان اتحادیه دمکراتیک مسیحی (CDU) و اتحادیه سوسیال مسیحی (CSU) مستقر در باواریا – ناپایدار شده است. این ائتلاف تا زمانی کارآمد بود که هیچ حزب راستگرای مهمی در کنار CSU در باواریا وجود نداشت. با صعود حزب افراطی «جایگزین برای آلمان» (AfD) وضعیت تغییر کرد. در انتخابات سپتامبر گذشته آلمان، نتایج CSU در شش دهه گذشته، بدترین نتایج بود و AfD توانست برای نخستین ...

تازه ترین اخبار