رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 49 خبر


  • سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 18 December
تهران لطیف
٨(°C)
وزش باد ١۶(mph)
فشار ٢۶.١٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.١٣(in)

وزیر کار با قدردانی از کارآفرینانی که در کوره‌راه‌ها اهداف خود را پیدا می‌کنند، از جوانان خلاق و صاحب ایده خواست تا از فرصت انتخابات مجلس برای رسیدن به عرصه‌های مدیریتی کشور تلاش کنند.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در اختتامیه رویداد هفته کارآفرینی در وزارت کار، با گرامیداشت یاد دکتر سید تقی نوربخش رئیس فقید سازمان تأمین اجتماعی به تشریح اهمیت توجه به کارآفرینی پرداخت.

وی گفت: کارآفرینان از دولت تسهیل‌گری می‌خواهند نه نظارت غیرمتعارف.

وی تأکید کرد: در حمایت از توسعه کارآفرینی، علی‌رغم اختلاف‌نظرها و تعارضاتی که ممکن است بین قوا وجود داشته باشد، اما باید یکپارچه عمل کنیم.

بیشتر بخوانید:

وزیر کار: دست مردم در ایام تحریم در جیب یکدیگر است

اظهارات وزیر کار در تشییع مرحوم نوربخش

وزیر کار تأکید کرد: باید برای اندیشه‌های نو در کشور که با تحمل سختی‌ها برای ارتقای نام ایران تلاش می‌کنند، باید ارزش قائل شد و در برابر کارآفرینان سر تعظیم فرود آورد.

وی با بیان اینکه کارآفرینان جوان از کوره‌راه‌ها خود را به اهداف رسانده‌اند، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد که در شاخص جهانی کارآفرینی ۱۷ رتبه در سال ۲۰۱۸ پیشرفت کرده‌ایم و ایران پنجمین کشوری است که بیشترین ارتقا را در زمینه کارآفرینی در این سال داشته است.

شریعتمداری گفت: این آمارها نشان می‌دهد که کارآفرینان با درک فرصت‌ها و پذیرش ریسک توانسته‌اند از کوره‌راه‌ها خود را به هدف برسانند.

وی گفت: در این میان نقش کسب و کارهای نوپا در افزایش رتبه ایران و همچنین اشتغالزایی را نباید نادیده بگیریم و آمارها نشان می‌دهد که کسب و کارهای نوپا با تکیه بر جوانان در حوزه ICT مهمترین رکن در پیشرفت‌های اخیر بوده است.

وزیر کار با اشاره به مقاومت کسب و کارهای سنتی در برابر کسب و  کارهای نوپا گفت: موضع دولت این بود که کسب و کارهای سنتی را به سمت استفاده از راهکارهای نوین هدایت کند تا در یک فضای رقابتی فرصت کار برای کسب و کارهای نوپا نیز فراهم شود.

شریعتمداری همچنین خطاب به جوانان کارآفرین گفت: شما جوانان جایگاه‌های مدیریتی را نیز تجربه خواهید کرد، از شما می‌خواهم که در انتخابات بعدی مجلس حضور پیدا کنید، چرا که بالاخره عرصه‌هایی برای دموکراسی باز است و می‌توانید با ورود به عرصه‌های مدیریتی کشور، توسعه و تحول را با خود همراه داشته باشید.

وزیر کار گفت: شورای نگهبان ممکن است ۶ نفر پیرمرد مثل من را به خاطر حرف‌هایی که در جاهایی زده‌اند، رد صلاحیت کند، اما شما که صرفا بر کارآفرینی متمرکز بوده‌اید و از این حرف‌ها نزده‌اید بیایید و سنگرها را بگیرید.

وی ادامه داد: فکر نو شما در کشور بالندگی ایجاد می‌کند.

وزیر کار در ادامه، اصلاح قانون بازنشستگی و الزام رفتن بازنشستگان از پست‌های مدیریتی را مثبت دانست و گفت: خوب است که مدیران بازنشسته را با احترام بدرقه کنیم و جای آنها را به جوانان باانگیزه و خلاق بدهیم.

شریعتمداری گفت: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که طبق معمول کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم،‌ این غلط است، باید روند معکوس آن شکل بگیرد و با حضور جوانان رویه‌های گذشته نیز اصلاح شود.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

ابراهیم کارخانه‌ای/کیهان؛

زوایای پیدا و پنهان برجام اروپایی

۱-در شرایطی که فشارهای اقتصادی همه‌جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران در قالب برنامه‌ریزی هدفمند و از قبل طراحی شده و با هدف تسلط بر ابعاد قدرتی جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن اعمال گردیده است، چرا برنامه‌ریزی جامع و قدرتمندی علیه این اقدامات نه اینکه طراحی و عملیاتی نمی‌گردد، بلکه در مواردی تلاش می‌شود با بازی در زمین دشمن، زمینه‌سازی لازم نیز برای اجرای خواسته‌های شوم دشمن در فضای فکری جامعه فراهم گردد!؟ مگر نه این است که در میدان جنگ می‌بایست در برابر دشمن غدار قدرتمندانه ایستادگی و مقاومت کرد و برای دفع تهاجم دشمن سلسله عملیاتهای پی‌درپی طراحی و اجرایی نمود، پس چرا در میدان جنگ تحمیلی اقتصادی، نه اینکه علیه دشمن اقدام متقابل و قاطعی صورت نمی‌گیرد بلکه با تن دادن به فریب خطرناک و برنامه‌ریزی شده دشمن در پذیرش FATF که به زعم آنان در جهت تنگ‌تر شدن حلقه محاصره در راستای نیل به هدف نهایی آنها صورت می‌گیرد؛ صدای دشمن از درون جبهه سیاسی خودی شنیده می‌شود! ۲- در حالی که اروپا تاکنون علی‌رغم مشکلات داخلی حتی یک قدم از مواضع اصلی خود علیه جمهوری اسلامی ایران کوتاه نیامده و به نحوی فریبکارانه از اجرای بخش اعظم تعهدات خود در رابطه با مبادلات مالی بانکی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران نیز طفره رفته است؛ آیا وقت کشی سیاسی اروپا به بهانه تأسیس کانال مالی مبهم (SPV)، نیرنگی برای تقلیل و فرار اروپا از اجرای کامل تعهدات برجامی آنها نیست!؟ آیا جمهوری اسلامی ایران می‌بایست علاوه‌بر تحمل خسارت سنگین خروج آمریکا از برجام، خسارت بی‌کفایتی و آمریکا هراسی اروپا را نیز در اجرای تعهداتش بپردازد؟! بدون شک مماشات دستگاه سیاسی و عدم قاطعیت در برابر وقت کشی سیاسی اروپا جز مهلت برای فتنه‌انگیزی علیه جمهوری اسلامی ایران نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت. ۳- اگر قرار بود جمهوری اسلامی ایران مشکلات خود را با کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های زورمدارانه آمریکا و اروپا حل و فصل نماید، امروز اثری از اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی ایران در معادلات سیاسی منطقه‌ای و جهانی دیده نمی‌شد. اگر صدام در جنگ منطقه‌ای به خاک ایران چشم دوخته بود امروز آمریکا و اروپا به قدرت موشکی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران که عامل ثبات، پایداری و موجودیت ایران اسلامی است چشم طمع دوخته‌اند و در سیاستی گام به گام به زعم خود خلع قدرت جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می‌کنند. بدون شک کوتاه آمدن در برابر چنین فریبکاری سیاسی کمتر از کوتاه آمدن در برابر خواسته‌های دشمن درجنگ تحمیلی نیست!؟ چرا که مگر جز این است که گردانندگان جنگ تحمیلی ۸ ساله، کسانی هستند که اکثرا امروز در پشت میز مذاکره در برابر قدرت بالنده جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده‌اند و این بار در قاموس جنگ اقتصادی همان اهداف شوم شکست خورده خود را پیگیری می‌کنند!؟ ۴- در حالی که دشمن در صدد است به خیال خام خود، با ادامه سیاست فریبکارانه مذاکره، لبخند و خدعه و با راهبرد فشار و مهار و تکرار سناریوی فریب برجام، جمهوری اسلامی ایران را وادار به ...

تازه ترین اخبار