رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


  • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 16 February
تهران Partly Cloudy / Windy
١٠(°C)
وزش باد ٢٣(mph)
فشار ٢۵.٨٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۵.٨٧(in)
  • پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر : 61236
  • مشاهده : 11 بازدید
  • سرمقاله
  • چاپ خبر : دشمن شیفته‌ ها
محمد کاظم انبارلویی؛

دشمن شیفته‌ ها

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است. رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. […]

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است.

رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. باید دید دشمن شیفته‌ها در رسانه‌ های کشور چه می ‌کنند و چه به روز نتایج جنگ نرم می‌آورند؟ این جماعت به تعبیر رهبر انقلاب، گناهکارند که جرم و گناه اینها در ادبیات حقوقی جنگ سخت معلوم است، اما در جنگ نرم متأسفانه مغفول است و آنان همچنان در بخش‌هایی از دستگاه‌های فرهنگی و نیز رسانه‌های دیداری،‌ شنیداری و مکتوب حضور دارند و ایفای نقش می ‌کنند.

اگر حضور این جماعت در نهادهای فرهنگی و سیاسی را با کسانی که بی ‌تفاوت در برابر جنگ نرم هستند، جمع جبری نماییم، تصویر پیچیده و گنگی را در ادامه  نبرد نرم دشمن علیه حیثیت و موجودیت انقلاب اسلامی خواهیم داشت. تصویری که مدام انقلاب،‌ اسلام و مردم ایران را زشت، مغلوط و تحریف شده و رو به زوال نشان می ‌دهد که با واقعیت ‌ها فاصله زیادی دارد.

واقعیت این است که انقلاب پس از ۴۰ سال هنوز زنده، بالنده،‌ پر فروغ و مقاوم ایستاده و پیچیدگی‌ های جنگ نرم نتوانسته است تصویر روشن، تابناک و زیبای انقلاب اسلامی را در نگاه مردم جهان به ویژه نخبگان، مخدوش جلوه دهد.

این تصویر نورانی از انقلاب مدیون کسانی است که میدان ‌دار عرصه نمایش هنرمندانه تصاویر واقعی انقلاب هستند. کسانی که در آرایش جنگ نرم در اردوگاه انقلاب مردانه ایستادند و به مثابه نیروهای مسلح در جنگ  سخت در این نبرد نابرابر ایفای نقش کردند. اینان از اسلام، فرهنگ ایران و از شکوه و عظمت حرکت مردم ایران در پاسداشت امام و انقلاب، شب و روز نشناختند و شانه خود را زیر بار تولید محتوای واقعی انقلاب اسلامی نهاده از عظمت ایران دفاع کرده و میدان ‌دار بودند.

اینها کسانی بودند که از کثرت دشمن نهراسیدند و از قلت و کمی دوستان هم ناامید نشدند و مردانه در برابر تولید ابتذال و تباهی فرهنگی ۹ هزار کانال ماهواره‌ای دشمن که در فضای مجازی و شبکه ‌های اجتماعی بازنشر می ‌شد، ایستادند و خشم و کینه انقلابی خود را در برابر دشمنان بشریت حفظ کردند و از دسیسه، فریب و اغوای دشمن شیفته‌ ها عبور کردند.

درود خدا بر آنان و همه کسانی که میدان ‌دار هنر و هنرمندان میدان ‌دار عرصه نبرد نرم در رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمد کاظم انبارلویی؛

چرا آمریکا رو به افول است؟

پاسخ به این پرسش برای ما حیاتی است که چرا آمریکا رو به افول است؟ فهم چیستی ماهیت قدرت در آمریکا به چرایی این پرسش، هر فردی را که جویای حقیقت باشد، رهنمون می‌سازد. قدرت آمریکایی‌ها روی چهار ستون استوار بود که عبارتند از: 1- رکن اخلاقی و ایدئولوژیک 2- توانایی در حل معضلات خود و همپیمانان 3- توانایی ائتلاف ‌سازی و استفاده از قدرت‌های دیگر برای مقابله با رقیب 4- قدرت مهار رقیب رکن اول: آمریکا به ویژه در نیم قرن اخیر، خود را پرچمدار «دموکراسی» و «آزادی» در جهان می‌دانست. آمریکایی‌ها با این دو پرچم، داعیه‌ دار حقوق بشر در سرزمین خود و در کل جهان بودند. روسای جمهور آمریکا یک دکور اخلاقی داشتند و خود را در کادر این دکور تعریف می‌کردند. امروز از این بساط و دکور چیزی باقی‌ نمانده است. آنها به کسی رای دادند تا به کاخ سفید راه یابد که تیر خلاص به اخلاق، مذهب، انسانیت، آزادی و پایبندی به تعهدات بزند. فیلسوفان سیاسی غرب و آمریکا از تئوری‌پردازی در حوزه‌های اخلاق، سیاست، حقوق اساسی، حقوق بین‌الملل و ... عقیم هستند. آنان که می‌گفتند لیبرالیسم پایان تاریخ است و پس از آن هیچ کس قادر نیست اندیشه‌ای ناب در خصوص فلاح و رستگاری بشر بیاورد، امروز سوگمندانه به پایان کار خود و ایده‌های پوسیده خود نشسته ‌اند و حرفی برای بشر ندارند. آنها با بازخیزش جوامع اسلامی به سوی تمدن اسلامی و ظهور انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و استمرار انقلاب پس از امام (ره) توسط مقام معظم رهبری، به پرسش‌های کلیدی عصر ما دیگر نمی‌توانند پاسخ دهند. موتور ایدئولوژی آنها فاقد یک سوخت معنوی و ساخت اخلاقی است. قدرت در آمریکا فعلاً در چاه ویل حاکمیت دوگانه است، بعید است از این مخمصه رهایی یابد. آمریکائی ها در عصری زندگی می‌کنند که زیر آواری از پرسش‌های بی‌پایان به ویژه در حوزه آزادی دفن شده‌اند. آنها از رویارویی نبرد نرم با ایران کم آورده‌اند، آستانه تحمل خود را از دست داده‌اند، بستن صدها صفحه شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک، تونیتر و اینستاگرام که برخی از آنها تا 5/2 میلیون نفر مخاطب دارد و از سوی ایرانیان و طرفداران جمهوری اسلامی پیام‌رسانی می‌شود، نشان می‌دهد آزادی قلم و بیان و گردش آزاد اطلاعات، آمریکائی ها را به شدت رنج می ‌دهد. رکن دوم: آمریکایی‌ها امروز بدهکارترین دولت خود را تجربه می‌کنند، زیرساخت‌های حیاتی آمریکا در تمامی ابعاد نیاز به نوسازی دارد. اینکه ترامپ با راه‌اندازی جنگ تعرفه‌ها مشغول جیب‌ زنی رفقا و متحدان خود است، نشان می‌دهد برای نوسازی آمریکا سخت نیازمند بودجه است. با قرض و قوله نمی‌تواند آن نیازمندی‌ها را برطرف کند. باید هزینه‌ها به ‌ویژه هزینه‌های سرسام‌ آور لشکرکشی به اقصی نقاط جهان را کم کند و به فکر درآمدزایی باشد. آمریکا‌یی‌ها امروز برای حکمرانی خوب در برابر کوهی از پرسش‌های بی‌پاسخ قرار دارند. برای پاسخ به آنها، زدن زیر هر پیمان و عهدی را اولین راه‌ حل می‌ دانند. سازمان آمار آمریکا می‌گوید: «48 درصد مردم آمریکا گرسنه ‌اند و در مرز خط فقر زندگی ...

تازه ترین اخبار