رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 63 خبر


  • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
  • السبت ۶ ربيع ثاني ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 15 December
تهران لطیف
١٠(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۶.٢٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.٢٣(in)
  • پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر : 61236
  • مشاهده : 7 بازدید
  • سرمقاله
  • چاپ خبر : دشمن شیفته‌ ها
محمد کاظم انبارلویی؛

دشمن شیفته‌ ها

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است. رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. […]

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است.

رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. باید دید دشمن شیفته‌ها در رسانه‌ های کشور چه می ‌کنند و چه به روز نتایج جنگ نرم می‌آورند؟ این جماعت به تعبیر رهبر انقلاب، گناهکارند که جرم و گناه اینها در ادبیات حقوقی جنگ سخت معلوم است، اما در جنگ نرم متأسفانه مغفول است و آنان همچنان در بخش‌هایی از دستگاه‌های فرهنگی و نیز رسانه‌های دیداری،‌ شنیداری و مکتوب حضور دارند و ایفای نقش می ‌کنند.

اگر حضور این جماعت در نهادهای فرهنگی و سیاسی را با کسانی که بی ‌تفاوت در برابر جنگ نرم هستند، جمع جبری نماییم، تصویر پیچیده و گنگی را در ادامه  نبرد نرم دشمن علیه حیثیت و موجودیت انقلاب اسلامی خواهیم داشت. تصویری که مدام انقلاب،‌ اسلام و مردم ایران را زشت، مغلوط و تحریف شده و رو به زوال نشان می ‌دهد که با واقعیت ‌ها فاصله زیادی دارد.

واقعیت این است که انقلاب پس از ۴۰ سال هنوز زنده، بالنده،‌ پر فروغ و مقاوم ایستاده و پیچیدگی‌ های جنگ نرم نتوانسته است تصویر روشن، تابناک و زیبای انقلاب اسلامی را در نگاه مردم جهان به ویژه نخبگان، مخدوش جلوه دهد.

این تصویر نورانی از انقلاب مدیون کسانی است که میدان ‌دار عرصه نمایش هنرمندانه تصاویر واقعی انقلاب هستند. کسانی که در آرایش جنگ نرم در اردوگاه انقلاب مردانه ایستادند و به مثابه نیروهای مسلح در جنگ  سخت در این نبرد نابرابر ایفای نقش کردند. اینان از اسلام، فرهنگ ایران و از شکوه و عظمت حرکت مردم ایران در پاسداشت امام و انقلاب، شب و روز نشناختند و شانه خود را زیر بار تولید محتوای واقعی انقلاب اسلامی نهاده از عظمت ایران دفاع کرده و میدان ‌دار بودند.

اینها کسانی بودند که از کثرت دشمن نهراسیدند و از قلت و کمی دوستان هم ناامید نشدند و مردانه در برابر تولید ابتذال و تباهی فرهنگی ۹ هزار کانال ماهواره‌ای دشمن که در فضای مجازی و شبکه ‌های اجتماعی بازنشر می ‌شد، ایستادند و خشم و کینه انقلابی خود را در برابر دشمنان بشریت حفظ کردند و از دسیسه، فریب و اغوای دشمن شیفته‌ ها عبور کردند.

درود خدا بر آنان و همه کسانی که میدان ‌دار هنر و هنرمندان میدان ‌دار عرصه نبرد نرم در رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

تکرار بازی برجام با FATF؛

ملاک همچنان «جیب مردم» است؟

حسن روحانی-۱۹ آذر ۹۷- در نشست با وزیر و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». به گزارش حامی خبر؛ رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه بدون همکاری با بانک‌های خارجی هزینه‌ها ۲۰ درصد گران‌تر و با وجود همکاری هزینه‌ها کاهش می‌یابد، تصریح کرد: «اگر FATF، باشد هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود و کسی که علیه این مسأله شعار می‌دهد، باید هزینه‌اش را هم بپردازد. پذیرفتنی نیست که یک نفر در ارگان و نهادی شعار دهد و آثار این شعار برای مردم ترجمه نشود». آقای روحانی گفته است که «اینکه برجام باشد یا نباشد باید برای مردم ترجمه شود که بودن آن چه قدر سود دارد و نبودنش چقدر می‌تواند ضرر داشته باشد». جناب رئیس جمهور باید توجه داشته باشد که مردم نیازی به ترجمه شدن مسئله برجام ندارند. خود ایشان قبلاً در این زمینه راهکار داده است و تاکید داشته که «ملاک، جیب مردم است». بدون برجام دلار حدود ۳۰۰۰ تومان بود و با برجام دلار تا آستانه ۱۸۰۰۰ تومان نیز افزایش پیدا کرد و اکنون نیز در کانال ۱۰ و ۱۱ هزارتومان قرار دارد. این در حالی است که مردم در اثر تبلیغات و عملیات روانی ستاد برجام اینگونه تصور می‌کردند که قیمت هر دلار در پسابرجام ۱۰۰۰ تومان خواهد شد. بدون برجام سکه حدود یک میلیون تومان بود اما در پسابرجام قیمت سکه تا آستانه ۵ میلیون تومان نیز افزایش یافت و اکنون قیمت سکه حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. بدون برجام پراید حدود ۲۰ میلیون تومان بود ولی با برجام به حدود ۴۰ میلیون تومان رسید. قیمت خودرو در پسابرجام به طرز سرسام آوری افزایش یافت. در مهرماه سال ۹۲ -۲ ماه پس از آغاز به کار دولت روحانی-متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران، سه میلیون و ۷۶۴ هزار تومان بوده اما در مهر ۹۷ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به هشت‌میلیون و ۶۳۳ هزار تومان افزایش یافت. به عبارت دیگر در بازه زمانی مهرماه ۹۲ تا مهرماه ۹۷ قیمت متوسط یک مترمربع آپارتمان در تهران حدود ۱۳۰ درصد افزایش یافت. در فاصله زمانی سال ۹۶ تا ۹۷ و دقیقاً زمانیکه مسئولان دولتی مدعی بودند که زمان رسیدن میوه‌های برجام است، نرخ اجاره بها برای یک واحد مسکونی ۵۰ متری از ۴۰۰ هزار به ۷۰۰ هزار تومان و با افزایش ۱۰ میلیونی ودیعه مواجه شد. بدهی خارجی ایران در ابتدای دی ۱۳۹۴ یعنی قبل از اجرای برجام، ۵ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بود. بر اساس آخرین آمارهای بانک مرکزی، بدهی خارجی ایران در پایان سال ۱۳۹۶ به ۱۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون دلار افزایش یافته است. یعنی مدت ۲ سال و سه ماه از اجرای برجام، ایران از لحاظ بدهی خارجی، ۹۲ درصد مقروض‌تر شده است. (افزایش حدوداً ۲ برابری بدهی خارجی کشور.) در پسابرجام واردات به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافت. در سال ۱۳۹۶ میزان واردات (واردات گمرکی + غیرگمرکی + واردات خدمات) به  ۹۳.۸ میلیارد دلار رسید که نسبت ...

تازه ترین اخبار