رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 25 May
اوقات شرعی

  • پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر : 61236
  • مشاهده : 28 بازدید
  • سرمقاله
  • چاپ خبر : دشمن شیفته‌ ها
محمد کاظم انبارلویی؛

دشمن شیفته‌ ها

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است. رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. […]

یادداشت کوتاه و مختصر مقام معظم رهبری خطاب به جمعی از تهیه کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما نکاتی در بازخوانی و بازنمایی مختصات جنگ نرم داشت که پرداختن به آن فوق العاده مهم و جدی است.

رهبر انقلاب، کسانی را که با دشمن در جنگ نرم همکاری و کمک می ‌کنند، «دشمن شیفته » نامید. باید دید دشمن شیفته‌ها در رسانه‌ های کشور چه می ‌کنند و چه به روز نتایج جنگ نرم می‌آورند؟ این جماعت به تعبیر رهبر انقلاب، گناهکارند که جرم و گناه اینها در ادبیات حقوقی جنگ سخت معلوم است، اما در جنگ نرم متأسفانه مغفول است و آنان همچنان در بخش‌هایی از دستگاه‌های فرهنگی و نیز رسانه‌های دیداری،‌ شنیداری و مکتوب حضور دارند و ایفای نقش می ‌کنند.

اگر حضور این جماعت در نهادهای فرهنگی و سیاسی را با کسانی که بی ‌تفاوت در برابر جنگ نرم هستند، جمع جبری نماییم، تصویر پیچیده و گنگی را در ادامه  نبرد نرم دشمن علیه حیثیت و موجودیت انقلاب اسلامی خواهیم داشت. تصویری که مدام انقلاب،‌ اسلام و مردم ایران را زشت، مغلوط و تحریف شده و رو به زوال نشان می ‌دهد که با واقعیت ‌ها فاصله زیادی دارد.

واقعیت این است که انقلاب پس از ۴۰ سال هنوز زنده، بالنده،‌ پر فروغ و مقاوم ایستاده و پیچیدگی‌ های جنگ نرم نتوانسته است تصویر روشن، تابناک و زیبای انقلاب اسلامی را در نگاه مردم جهان به ویژه نخبگان، مخدوش جلوه دهد.

این تصویر نورانی از انقلاب مدیون کسانی است که میدان ‌دار عرصه نمایش هنرمندانه تصاویر واقعی انقلاب هستند. کسانی که در آرایش جنگ نرم در اردوگاه انقلاب مردانه ایستادند و به مثابه نیروهای مسلح در جنگ  سخت در این نبرد نابرابر ایفای نقش کردند. اینان از اسلام، فرهنگ ایران و از شکوه و عظمت حرکت مردم ایران در پاسداشت امام و انقلاب، شب و روز نشناختند و شانه خود را زیر بار تولید محتوای واقعی انقلاب اسلامی نهاده از عظمت ایران دفاع کرده و میدان ‌دار بودند.

اینها کسانی بودند که از کثرت دشمن نهراسیدند و از قلت و کمی دوستان هم ناامید نشدند و مردانه در برابر تولید ابتذال و تباهی فرهنگی ۹ هزار کانال ماهواره‌ای دشمن که در فضای مجازی و شبکه ‌های اجتماعی بازنشر می ‌شد، ایستادند و خشم و کینه انقلابی خود را در برابر دشمنان بشریت حفظ کردند و از دسیسه، فریب و اغوای دشمن شیفته‌ ها عبور کردند.

درود خدا بر آنان و همه کسانی که میدان ‌دار هنر و هنرمندان میدان ‌دار عرصه نبرد نرم در رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها