رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۱۶ جماد أول ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 23 January
تهران Haze
٩(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٠۵(in)
محدوده دید ٢.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.٠۵(in)
  • چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  • کد خبر : 65591
  • مشاهده : 9 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است و نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی در نشست با مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که امروز در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: عمده تمرکز سازمان منطقه آزاد اروند بر حوزه کلان پروژه‌ها بوده است.

وی بابیان اینکه امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است، عنوان کرد: اقداماتی در همین خصوص نیز در منطقه آزاد اروند انجام‌شده است اما با توجه به افزایش اهمیت استارتاپ ها نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه شود.

زمانی بیان کرد: منطقه آزاد اروند یک جامعه کوچک و نمونه‌ای از جامعه بزرگ‌تری به نام جمهوری اسلامی ایران است. آبادان و خرمشهر از دیرباز دروازه ورود تمدن به کشور بوده‌اند و آثار آن نیز همچنان در منطقه مشهود است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: مردم منطقه آزاد اروند با تکنولوژی بیگانه نیستند و همواره از ایده‌های جدید در این منطقه استقبال شده است.

وی بابیان اینکه آغاز به کار جدی‌تر استارتاپ ها نیازمند انجام اقدامات پایه‌ای است، عنوان کرد: باید مطالعاتی انجام شود تا بدانیم کار بر روی کدام حوزه‌ها اهمیت بیشتری دارد و تمرکز استارتاپ ها در این منطقه بر روی کدام موضوعات موفق‌تر است.

زمانی افزود: با توجه به تقویت صنعت فولاد، آلومینیوم و نفت در منطقه آزاد اروند و انرژی بر بودن این صنایع، لزوم بهینه‌سازی مصرف انرژی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: استارتاپ هایی که در این حوزه فعالیت کنند می‌توانند موفق‌تر باشند چراکه نیاز به این حوزه در منطقه آزاد اروند احساس می‌شود.

زمانی خصوصی‌سازی را عامل چابک‌تر شدن طرح‌ها دانست و افزود: بانک‌ها نیز باید از استارتاپ ها حمایت کنند و با ارائه وام‌های کم‌بهره به تقویت ایده‌های جدید کمک کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند پژوهش را پایه و اساس پیشرفت در حوزه‌های مختلف خواند و بیان کرد: حمایت از پژوهش مؤثرترین گام در پیشرفت و توسعه است.

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

حسین شریعتمداری/کیهان؛

اینجا که واتیکان نیست!

۱- «انگار ما اختیاری از آسمان داریم که می‌توانیم بر زمینیان هر فرمانی را صادر کنیم، نه اینطور نیست، چنین چیزی وجود ندارد. اینطور نیست که ما اختیار داشته باشیم. خداوند به پیغمبرش می‌گوید: «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ، تو وکیل مردم نیستی، تو چکار به کار مردم داری؟ «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ»؛ تو باید پیام برسانی، حالا مردم یا گوش می‌کنند و هدایت می‌شوند یا گوش نمی‌دهند… مردم باید انتخاب کنند، اگر انتخاب نکنند که دین نمی‌شود، با تحمیل که نمی‌شود دین درست کرد. «لا اکراه فی‌الدین». اساس دین باید با فهم و درک و پذیرش باشد. بقیه مسائل هم همینطور است». این، بخشی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور محترم در جمع مدیران وزارت ارتباطات است که سخن حق و بایسته‌ای است چرا که دین یک باور قلبی است و باور قلبی افراد را نمی‌توان با توسل به زور تغییر داد. اما این نکته که بدیهی نیز هست از مسئولیت مسئولان در قبال دین مردم نمی‌کاهد چرا که ابلاغ دین در آیه شریفه «وَمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» تنها ابلاغ زبانی و بیان مبانی دینی نیست بلکه مقابله با موانعی که از فهم دین و رسیدن پیام اسلام به مردم جلوگیری می‌کند نیز بخشی از همان ابلاغ دین است. جناب رئیس‌جمهور یک شخصیت روحانی است و به یقین می‌دانند که آیات قرآن را باید در ضرب با آیات دیگر تفسیر کرد. مثلاً در آیه شریفه «یدالله فوق ایدیهم… دست خدا بالای دست آنهاست» نمی‌توان «ید» را به معنای «دست» گرفت! زیرا خداوند تبارک و تعالی منزه از جسم و ماده است. «ید» هم به معنای دست است و هم به معنای «قدرت» و در آیه مورد اشاره معنای قدرت مورد نظر بوده است چرا که در آیه دیگری می‌فرماید «لیس کمثله شیء… هیچ چیز مانند او-خدا- نیست». حال اگر مفهوم آیه شریفه «وما علینا الا البلاغ» و یا «وَ ما أَنْتَ عَلَیْهِمْ بِوَکِیلٍ» رها کردن امور به حال خود باشد! ضمن آنکه با سیره رسول خدا (ص) و ائمه هدی (ع) در تناقض آشکار است، با آیات فراوان دیگر قرآن نیز مغایرت و تضاد جدی دارد و این در حالی است که به مصداق «‫وَ لَوْ کانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِیهِ اخْتِلافاً کَثِیراً… ‬اگر (قرآن) از جانب غیر خدا بود در آن اختلافی بسیار می‌یافتند».‫ در قرآن اختلاف و تناقضی نیست بنابراین، چنانچه منظور جناب روحانی از استناد به آیات یاد شده، رفع مسئولیت از دولت و مسئولان باشد، با عرض پوزش باید گفت برداشت و تفسیر ناصواب و خطایی داشته‌اند! به عنوان مثال: ‬‬‬ در آیه‌ای که زینت‌بخش آرم سپاه پاسداران نیز هست، آمده است؛ «‬وَأَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم… هر چه نیرو در توان دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان]، آماده سازید! و (همچنین) اسب‌های ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید». بدیهی است که این آیه شریفه با آیه «و َمَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ» مغایرتی ندارد ...

تازه ترین اخبار