رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۵ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 19 June
اوقات شرعی

  • چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  • کد خبر : 65591
  • مشاهده : 14 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است و نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی در نشست با مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که امروز در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: عمده تمرکز سازمان منطقه آزاد اروند بر حوزه کلان پروژه‌ها بوده است.

وی بابیان اینکه امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است، عنوان کرد: اقداماتی در همین خصوص نیز در منطقه آزاد اروند انجام‌شده است اما با توجه به افزایش اهمیت استارتاپ ها نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه شود.

زمانی بیان کرد: منطقه آزاد اروند یک جامعه کوچک و نمونه‌ای از جامعه بزرگ‌تری به نام جمهوری اسلامی ایران است. آبادان و خرمشهر از دیرباز دروازه ورود تمدن به کشور بوده‌اند و آثار آن نیز همچنان در منطقه مشهود است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: مردم منطقه آزاد اروند با تکنولوژی بیگانه نیستند و همواره از ایده‌های جدید در این منطقه استقبال شده است.

وی بابیان اینکه آغاز به کار جدی‌تر استارتاپ ها نیازمند انجام اقدامات پایه‌ای است، عنوان کرد: باید مطالعاتی انجام شود تا بدانیم کار بر روی کدام حوزه‌ها اهمیت بیشتری دارد و تمرکز استارتاپ ها در این منطقه بر روی کدام موضوعات موفق‌تر است.

زمانی افزود: با توجه به تقویت صنعت فولاد، آلومینیوم و نفت در منطقه آزاد اروند و انرژی بر بودن این صنایع، لزوم بهینه‌سازی مصرف انرژی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: استارتاپ هایی که در این حوزه فعالیت کنند می‌توانند موفق‌تر باشند چراکه نیاز به این حوزه در منطقه آزاد اروند احساس می‌شود.

زمانی خصوصی‌سازی را عامل چابک‌تر شدن طرح‌ها دانست و افزود: بانک‌ها نیز باید از استارتاپ ها حمایت کنند و با ارائه وام‌های کم‌بهره به تقویت ایده‌های جدید کمک کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند پژوهش را پایه و اساس پیشرفت در حوزه‌های مختلف خواند و بیان کرد: حمایت از پژوهش مؤثرترین گام در پیشرفت و توسعه است.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها