رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۱۳ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 20 March
اوقات شرعی

  • چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  • کد خبر : 65591
  • مشاهده : 12 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

نبض توسعه دنیای امروز در دستان استارتاپ ها است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است و نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اسماعیل زمانی در نشست با مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که امروز در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار داشت: عمده تمرکز سازمان منطقه آزاد اروند بر حوزه کلان پروژه‌ها بوده است.

وی بابیان اینکه امروز بخش اصلی نبض توسعه در دستان استارتاپ ها است، عنوان کرد: اقداماتی در همین خصوص نیز در منطقه آزاد اروند انجام‌شده است اما با توجه به افزایش اهمیت استارتاپ ها نیاز است تا تمرکز بیشتری بر این حوزه شود.

زمانی بیان کرد: منطقه آزاد اروند یک جامعه کوچک و نمونه‌ای از جامعه بزرگ‌تری به نام جمهوری اسلامی ایران است. آبادان و خرمشهر از دیرباز دروازه ورود تمدن به کشور بوده‌اند و آثار آن نیز همچنان در منطقه مشهود است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: مردم منطقه آزاد اروند با تکنولوژی بیگانه نیستند و همواره از ایده‌های جدید در این منطقه استقبال شده است.

وی بابیان اینکه آغاز به کار جدی‌تر استارتاپ ها نیازمند انجام اقدامات پایه‌ای است، عنوان کرد: باید مطالعاتی انجام شود تا بدانیم کار بر روی کدام حوزه‌ها اهمیت بیشتری دارد و تمرکز استارتاپ ها در این منطقه بر روی کدام موضوعات موفق‌تر است.

زمانی افزود: با توجه به تقویت صنعت فولاد، آلومینیوم و نفت در منطقه آزاد اروند و انرژی بر بودن این صنایع، لزوم بهینه‌سازی مصرف انرژی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: استارتاپ هایی که در این حوزه فعالیت کنند می‌توانند موفق‌تر باشند چراکه نیاز به این حوزه در منطقه آزاد اروند احساس می‌شود.

زمانی خصوصی‌سازی را عامل چابک‌تر شدن طرح‌ها دانست و افزود: بانک‌ها نیز باید از استارتاپ ها حمایت کنند و با ارائه وام‌های کم‌بهره به تقویت ایده‌های جدید کمک کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند پژوهش را پایه و اساس پیشرفت در حوزه‌های مختلف خواند و بیان کرد: حمایت از پژوهش مؤثرترین گام در پیشرفت و توسعه است.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

روزنامه ایران؛

تریبون رسمی و مسئولیت نقد

تردیدی نیست که جامعه ایران دچار مشکلات گوناگونی است. برخی از این مشکلات عام و فراگیر است، به‌طوری که کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز درگیر آنها هستند، هرچند ابعاد درگیری با مشکلات در هر کشوری با کشور دیگر تفاوت دارد. برخی از مشکلات نیز خاص ایران یا کشورهای معدودی است. بنابراین هدف هیچکس نباید پوشاندن مشکلات و خطاها باشد. ولی آیا این امر بدان معناست که صبح تا شب خودمان را درگیر این مشکلات کنیم و امکان دیدن بخش‌های پر لیوان را از خود سلب کنیم؟ شاید از مخالفان انقلاب و کشور و براندازان انتظار این رفتار باشد که مثل مگس فقط روی زخم‌ها بنشینند و از آن ارتزاق کنند. این رفتار آنان غیر طبیعی نیست، ولی انتظار می‌رود که صاحبان تریبون‌های رسمی در عین حال که به مشکلات جامعه می‌پردازند و درست هم هست، البته مشروط بر اینکه منصفانه اظهار نمایند، ولی در عین حال باید نقاط مثبت و روشن جامعه را نیز فراموش نکنند و آنها را هم ببینند. مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب درباره انعکاس اقدامات مثبت بارها تأکید کرده‌اند، خوب چه کسی باید این وظیفه را انجام دهند؟ فقط که دولت نباید از اقدامات خود تعریف و تمجید کند. بلکه این وظیفه کسانی است که از تریبون‌های رسمی انتقاد می‌کنند، باید در کنار انتقادات، نقاط قوت و برجسته را نیز بیان کنند. تا تعبیر بدی از آن تریبون نشود. نمونه روشن آن خط آهن قزوین به رشت است که یکی دیگر از مراکز استان‌های کشور که از استان‌های مهم است را به شبکه ریلی کشور وصل کرده است. نه فقط این خط که در طول دوره این دولت، رکورد احداث خطوط ریلی شکسته شده و به میانگین سالانه ۵۰۰ کیلومتر رسیده است که رقم بسیار قابل توجهی است. مگر نه اینکه یکی از سیاست‌های کلان و ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه افزایش خطوط ریلی و بالا رفتن سهم راه‌آهن در حمل و نقل مسافر و بار است؟ و مگر نه اینکه این همه تصادفات جاده‌ای و مصرف سوخت بالا داریم و مگر نه اینکه در دولت‌های قبلی، بویژه در دولت اصول‌گرا، توجهی اندکی به این صنعت شد در حالی که بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران را داشتند، پس چرا باید مهم‌ترین مسأله تریبون رسمی نماز جمعه به گوشت نخوردن بخشی از مردم خلاصه شود؟ چرا افتتاح پروژه‌های بزرگ عسلویه یا موارد مشابه در این تریبون‌ها دیده نمی‌شود؟ فقط در سال گذشته و امسال مراکز استان‌های، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شده‌اند. موضوعی که همواره برای مردم این استان‌ها در حد آرزوهای چند ده ساله تلقی می‌شد، اکنون محقق شده است. چرا تریبون نماز جمعه در این موارد ساکت است؟ مسأله فقط این نیست. اگر تاریخ این تریبون‌ها نشان می‌داد که آنان همواره بر نارسایی‌ها و انتقادات تأکید داشته‌اند و هیچ‌گاه نقاط مثبت و نیمه پر لیوان را ندیده‌اند، باز هم می‌پذیرفتیم، هرچند این کار نادرست است که از اموال عمومی استفاده شود و علیه یک بخش ...

جدیدترین خبرها