رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 23 August
اوقات شرعی

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید: در حال حاضر به دلیل قاچاق گسترده دام با کمبود گوشت قرمز رو به رو هستیم و امارات متحده عربی، قطر، عمان ، ترکیه و عراق پنج کشوری هستند که گوشت قرمز از ایران به طور غیررسمی به این کشورها صادر شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این پرسش که مقصران اصلی گرانی گوشت چه کسانی هستند؟ به تجارت‌نیوز گفت: این روزها قاچاق گسترده دام یکی از معضلاتی است که در حال انجام است. بارها درباره خروج غیر رسمی دام به کشورهای منطقه به مسئولان هشدار دادیم اما بی‌توجهی‌ها در این حوزه باعث شد که با کمبود و گرانی این کالا در بازار مواجه شویم.

علی اصغر ملکی به قیمت گوشت قرمز در روزهای پایان سال اشاره کرد و افزود: با قول‌هایی که مسئولان مربوطه داده‌اند، قرار شد از خروج دام به سایر کشورها ممانعت به عمل آید. حدود دو هفته‌ای است که با تدابیر مسوولان مربوطه مرزهای استان‌ها تحت کنترل قرار گرفته است. چنانچه تدابیر لازم جهت خروج دام به کشور انجام نشود شب عید با کمبود گوشت قرمز رو به رو خواهیم شد.

او درباره قیمت گوشت قرمز اظهار کرد: در حال حاضر براساس قیمت تنظیم بازار گوشت گوساله سرد هر کیلو ۲۹ هزار تومان و گوشت گوسفند گُرم هر کیلو ۴۹ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

ملکی در پاسخ به این پرسش که گوشت قرمز بیشتر به کدام کشورها قاچاق شده است؟ گفت: امارات متحده عربی، قطر، عمان، ترکیه و عراق پنج کشوری هستند که گوشت قرمز به طور غیررسمی به این کشورها قاچاق شده است.

تجارت نیوز

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها