رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 54 خبر


  • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 16 February
تهران لطیف
٧(°C)
وزش باد ١۶(mph)
فشار ٢۵.٩٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.٩٠(in)

بهمن ۵۷ تجلی حضور و شعور یک ملت برای تحقق استقلال و آزادی بود، و بهمن ۹۷ ظهور و تجلی چهل سال ایستادگی برای تعالی یافتن این آرمان؛ تجربه تلخ برجام روشنگر مسیر اشتباهی بود که قاعدتا در حوزه های مشابه نباید تکرار شود، چراکه حمایت از مظلومین منطقه و جهان، و توسعه توان موشکی کشور جزء خط قرمزهای اساسی و تخلف ناپذیر ملت ایران است.

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا

انقلاب شکوهمند ایران پس از گذشت چهار دهه مقاومت در برابر نظام سلطه جهانی بالاخره به فصل بعثت پاگذاشت؛ اگرچه دشمنان این مرز و بوم همه تلاش خود را روا داشتند که جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را نبیند، اما به فضل الهی و با همراهی مردمِ همیشه قهرمان ایران، این خیال خام رنگ واقعیت پیدا نکرد.

بی شک در طلیعه چهلمین فجر انقلاب اسلامی، مسئولان باید قدردانی عملی خود نسبت به این ملت را به درجه اثبات برسانند؛ دوری از اشرافی گری، توجه به وضعیت اقتصاد و معیشت آحاد مردم، تحقق عدالت قضایی، ایستادگی در برابر دشمنان و پیروی از خط مشی های تعیین شده از سوی رهبری معظم انقلاب، جزء مسیر و اهدافی است که باید در اولویت قرار بگیرد.

بهمن ۵۷ تجلی حضور و شعور یک ملت برای تحقق استقلال و آزادی بود، و بهمن ۹۷ ظهور و تجلی چهل سال ایستادگی برای تعالی یافتن این آرمان؛ تجربه تلخ برجام روشنگر مسیر اشتباهی بود که قاعدتا در حوزه های مشابه نباید تکرار شود، چراکه حمایت از مظلومین منطقه و جهان، و توسعه توان موشکی کشور جزء خط قرمزهای اساسی و تخلف ناپذیر ملت ایران است.

اما از بعد داخلی انتظار مردم در ورود به دهه پنجم انقلاب این است که برخورد جدی و بدون اغماض با مفسدین اقتصادی و جریانات نفوذی دشمن هرچه قاطع تر و سریع تر ادامه یافته و دستِ اجانب از حوزه های فرهنگی و اعتقادی ایران اسلامی کوتاه گردد.

جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) با تقدیم بلندترین سلام بر روح پر فتوح بنیان گذار انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم، و با گرامیداشت این ایام الله،  از مردم همیشه در صحنه ایران برای حضور هرچه باشکوه تر در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کرده و این حضور باشکوه و سرنوشت ساز را بسان همیشه، مرعوب گر دشمنان انقلاب و دلگرم کننده دوستان ملت ایران می داند.

سرفراز و در اهتزاز باد پرچم مقدس ایران اسلامی

زنده با د انقلاب اسلامی ایران

اخبار مرتبط

نظرات

سرمقاله

محمد کاظم انبارلویی؛

چرا آمریکا رو به افول است؟

پاسخ به این پرسش برای ما حیاتی است که چرا آمریکا رو به افول است؟ فهم چیستی ماهیت قدرت در آمریکا به چرایی این پرسش، هر فردی را که جویای حقیقت باشد، رهنمون می‌سازد. قدرت آمریکایی‌ها روی چهار ستون استوار بود که عبارتند از: 1- رکن اخلاقی و ایدئولوژیک 2- توانایی در حل معضلات خود و همپیمانان 3- توانایی ائتلاف ‌سازی و استفاده از قدرت‌های دیگر برای مقابله با رقیب 4- قدرت مهار رقیب رکن اول: آمریکا به ویژه در نیم قرن اخیر، خود را پرچمدار «دموکراسی» و «آزادی» در جهان می‌دانست. آمریکایی‌ها با این دو پرچم، داعیه‌ دار حقوق بشر در سرزمین خود و در کل جهان بودند. روسای جمهور آمریکا یک دکور اخلاقی داشتند و خود را در کادر این دکور تعریف می‌کردند. امروز از این بساط و دکور چیزی باقی‌ نمانده است. آنها به کسی رای دادند تا به کاخ سفید راه یابد که تیر خلاص به اخلاق، مذهب، انسانیت، آزادی و پایبندی به تعهدات بزند. فیلسوفان سیاسی غرب و آمریکا از تئوری‌پردازی در حوزه‌های اخلاق، سیاست، حقوق اساسی، حقوق بین‌الملل و ... عقیم هستند. آنان که می‌گفتند لیبرالیسم پایان تاریخ است و پس از آن هیچ کس قادر نیست اندیشه‌ای ناب در خصوص فلاح و رستگاری بشر بیاورد، امروز سوگمندانه به پایان کار خود و ایده‌های پوسیده خود نشسته ‌اند و حرفی برای بشر ندارند. آنها با بازخیزش جوامع اسلامی به سوی تمدن اسلامی و ظهور انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و استمرار انقلاب پس از امام (ره) توسط مقام معظم رهبری، به پرسش‌های کلیدی عصر ما دیگر نمی‌توانند پاسخ دهند. موتور ایدئولوژی آنها فاقد یک سوخت معنوی و ساخت اخلاقی است. قدرت در آمریکا فعلاً در چاه ویل حاکمیت دوگانه است، بعید است از این مخمصه رهایی یابد. آمریکائی ها در عصری زندگی می‌کنند که زیر آواری از پرسش‌های بی‌پایان به ویژه در حوزه آزادی دفن شده‌اند. آنها از رویارویی نبرد نرم با ایران کم آورده‌اند، آستانه تحمل خود را از دست داده‌اند، بستن صدها صفحه شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک، تونیتر و اینستاگرام که برخی از آنها تا 5/2 میلیون نفر مخاطب دارد و از سوی ایرانیان و طرفداران جمهوری اسلامی پیام‌رسانی می‌شود، نشان می‌دهد آزادی قلم و بیان و گردش آزاد اطلاعات، آمریکائی ها را به شدت رنج می ‌دهد. رکن دوم: آمریکایی‌ها امروز بدهکارترین دولت خود را تجربه می‌کنند، زیرساخت‌های حیاتی آمریکا در تمامی ابعاد نیاز به نوسازی دارد. اینکه ترامپ با راه‌اندازی جنگ تعرفه‌ها مشغول جیب‌ زنی رفقا و متحدان خود است، نشان می‌دهد برای نوسازی آمریکا سخت نیازمند بودجه است. با قرض و قوله نمی‌تواند آن نیازمندی‌ها را برطرف کند. باید هزینه‌ها به ‌ویژه هزینه‌های سرسام‌ آور لشکرکشی به اقصی نقاط جهان را کم کند و به فکر درآمدزایی باشد. آمریکا‌یی‌ها امروز برای حکمرانی خوب در برابر کوهی از پرسش‌های بی‌پاسخ قرار دارند. برای پاسخ به آنها، زدن زیر هر پیمان و عهدی را اولین راه‌ حل می‌ دانند. سازمان آمار آمریکا می‌گوید: «48 درصد مردم آمریکا گرسنه ‌اند و در مرز خط فقر زندگی ...

تازه ترین اخبار