رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 25 May
اوقات شرعی

بهمن ۵۷ تجلی حضور و شعور یک ملت برای تحقق استقلال و آزادی بود، و بهمن ۹۷ ظهور و تجلی چهل سال ایستادگی برای تعالی یافتن این آرمان؛ تجربه تلخ برجام روشنگر مسیر اشتباهی بود که قاعدتا در حوزه های مشابه نباید تکرار شود، چراکه حمایت از مظلومین منطقه و جهان، و توسعه توان موشکی کشور جزء خط قرمزهای اساسی و تخلف ناپذیر ملت ایران است.

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا

انقلاب شکوهمند ایران پس از گذشت چهار دهه مقاومت در برابر نظام سلطه جهانی بالاخره به فصل بعثت پاگذاشت؛ اگرچه دشمنان این مرز و بوم همه تلاش خود را روا داشتند که جمهوری اسلامی چهل سالگی خود را نبیند، اما به فضل الهی و با همراهی مردمِ همیشه قهرمان ایران، این خیال خام رنگ واقعیت پیدا نکرد.

بی شک در طلیعه چهلمین فجر انقلاب اسلامی، مسئولان باید قدردانی عملی خود نسبت به این ملت را به درجه اثبات برسانند؛ دوری از اشرافی گری، توجه به وضعیت اقتصاد و معیشت آحاد مردم، تحقق عدالت قضایی، ایستادگی در برابر دشمنان و پیروی از خط مشی های تعیین شده از سوی رهبری معظم انقلاب، جزء مسیر و اهدافی است که باید در اولویت قرار بگیرد.

بهمن ۵۷ تجلی حضور و شعور یک ملت برای تحقق استقلال و آزادی بود، و بهمن ۹۷ ظهور و تجلی چهل سال ایستادگی برای تعالی یافتن این آرمان؛ تجربه تلخ برجام روشنگر مسیر اشتباهی بود که قاعدتا در حوزه های مشابه نباید تکرار شود، چراکه حمایت از مظلومین منطقه و جهان، و توسعه توان موشکی کشور جزء خط قرمزهای اساسی و تخلف ناپذیر ملت ایران است.

اما از بعد داخلی انتظار مردم در ورود به دهه پنجم انقلاب این است که برخورد جدی و بدون اغماض با مفسدین اقتصادی و جریانات نفوذی دشمن هرچه قاطع تر و سریع تر ادامه یافته و دستِ اجانب از حوزه های فرهنگی و اعتقادی ایران اسلامی کوتاه گردد.

جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) با تقدیم بلندترین سلام بر روح پر فتوح بنیان گذار انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعین حرم، و با گرامیداشت این ایام الله،  از مردم همیشه در صحنه ایران برای حضور هرچه باشکوه تر در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کرده و این حضور باشکوه و سرنوشت ساز را بسان همیشه، مرعوب گر دشمنان انقلاب و دلگرم کننده دوستان ملت ایران می داند.

سرفراز و در اهتزاز باد پرچم مقدس ایران اسلامی

زنده با د انقلاب اسلامی ایران

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها