رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  • الإثنين ۱۱ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 18 March
اوقات شرعی

  • پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
  • کد خبر : 69673
  • مشاهده : 12 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : نهایت صمیمیت در روابط بین ایران و عراق برقرار است
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس عراق:

نهایت صمیمیت در روابط بین ایران و عراق برقرار است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز خوشبختانه نهایت صمیمیت در روابط بین ایران و عراق برقرار است، هم در ابعاد سیاسی و هم در ابعاد اقتصادی و فرهنگی.

علی لاریجانی در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود گفت: مایه مسرت ماست که رییس مجلس عراق و همکاران ایشان امروز به ایران تشریف آوردند. ما یکدیگر را در کنفرانس‌‌‌های بین‌‌المللی دیده‌‌ایم، با هم مذاکره کرده‌‌ایم و با افکار یکدیگر آشنا هستیم.

به گزارش حامی خبر؛ وی با بیان اینکه امروز خوشبختانه نهایت صمیمیت روابط بین ایران و عراق برقرار است، هم در ابعاد سیاسی و هم در ابعاد اقتصادی و فرهنگی، اظهار داشت: ما خیلی خوشحالیم بعد از آن تنش‌‌‌هایی که از گروه‌‌های تروریستی به وجود آمده بود، امروز عراق از امنیت خوبی برخوردار است. این نشان داد که ملت عراق یک ملت رشید و از ارتش خوبی برخوردار است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: حشدالشعبی هم در این مسئله ایفای نقش کرد و توانست با ایجاد وحدت غائله را ختم کند. نقش آیت‌‌الله سیستانی هم در این مسئله بسیار چشمگیر بود.

لاریجانی با تاکید بر اینکه من فکر می‌‌‌کنم عراق در شرایط فعلی از جایگاه خوبی در منطقه برخوردار است، تصریح کرد: ما امروز درباره مسایل مختلفی با هم گفت‌‌‌وگو داشتیم؛ هم در زمینه گسترش همکاری‌‌‌های اقتصادی و روابط پارلمانی و هم راه‌هایی که امنیت پایدار را به وجود بیاورد.

وی ادامه داد: مخصوصا با فشارهایی که امروز روی مردم فلسطین است، کشورها باید از این مردم مظلوم حمایت کنند.

رئیس مجلس با اشاره به حضور رئیس مجلس عراق اظهار داشت: قطعا حضور ایشان و همکارانشان در توسعه روابط دو کشور تاثیر مهمی خواهد داشت. من از این جهت از ایشان تشکر می‌کنم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

روزنامه ایران؛

تریبون رسمی و مسئولیت نقد

تردیدی نیست که جامعه ایران دچار مشکلات گوناگونی است. برخی از این مشکلات عام و فراگیر است، به‌طوری که کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز درگیر آنها هستند، هرچند ابعاد درگیری با مشکلات در هر کشوری با کشور دیگر تفاوت دارد. برخی از مشکلات نیز خاص ایران یا کشورهای معدودی است. بنابراین هدف هیچکس نباید پوشاندن مشکلات و خطاها باشد. ولی آیا این امر بدان معناست که صبح تا شب خودمان را درگیر این مشکلات کنیم و امکان دیدن بخش‌های پر لیوان را از خود سلب کنیم؟ شاید از مخالفان انقلاب و کشور و براندازان انتظار این رفتار باشد که مثل مگس فقط روی زخم‌ها بنشینند و از آن ارتزاق کنند. این رفتار آنان غیر طبیعی نیست، ولی انتظار می‌رود که صاحبان تریبون‌های رسمی در عین حال که به مشکلات جامعه می‌پردازند و درست هم هست، البته مشروط بر اینکه منصفانه اظهار نمایند، ولی در عین حال باید نقاط مثبت و روشن جامعه را نیز فراموش نکنند و آنها را هم ببینند. مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب درباره انعکاس اقدامات مثبت بارها تأکید کرده‌اند، خوب چه کسی باید این وظیفه را انجام دهند؟ فقط که دولت نباید از اقدامات خود تعریف و تمجید کند. بلکه این وظیفه کسانی است که از تریبون‌های رسمی انتقاد می‌کنند، باید در کنار انتقادات، نقاط قوت و برجسته را نیز بیان کنند. تا تعبیر بدی از آن تریبون نشود. نمونه روشن آن خط آهن قزوین به رشت است که یکی دیگر از مراکز استان‌های کشور که از استان‌های مهم است را به شبکه ریلی کشور وصل کرده است. نه فقط این خط که در طول دوره این دولت، رکورد احداث خطوط ریلی شکسته شده و به میانگین سالانه ۵۰۰ کیلومتر رسیده است که رقم بسیار قابل توجهی است. مگر نه اینکه یکی از سیاست‌های کلان و ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه افزایش خطوط ریلی و بالا رفتن سهم راه‌آهن در حمل و نقل مسافر و بار است؟ و مگر نه اینکه این همه تصادفات جاده‌ای و مصرف سوخت بالا داریم و مگر نه اینکه در دولت‌های قبلی، بویژه در دولت اصول‌گرا، توجهی اندکی به این صنعت شد در حالی که بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران را داشتند، پس چرا باید مهم‌ترین مسأله تریبون رسمی نماز جمعه به گوشت نخوردن بخشی از مردم خلاصه شود؟ چرا افتتاح پروژه‌های بزرگ عسلویه یا موارد مشابه در این تریبون‌ها دیده نمی‌شود؟ فقط در سال گذشته و امسال مراکز استان‌های، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شده‌اند. موضوعی که همواره برای مردم این استان‌ها در حد آرزوهای چند ده ساله تلقی می‌شد، اکنون محقق شده است. چرا تریبون نماز جمعه در این موارد ساکت است؟ مسأله فقط این نیست. اگر تاریخ این تریبون‌ها نشان می‌داد که آنان همواره بر نارسایی‌ها و انتقادات تأکید داشته‌اند و هیچ‌گاه نقاط مثبت و نیمه پر لیوان را ندیده‌اند، باز هم می‌پذیرفتیم، هرچند این کار نادرست است که از اموال عمومی استفاده شود و علیه یک بخش ...

جدیدترین خبرها