رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۲۰ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 25 May
اوقات شرعی

  • پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر : 69772
  • مشاهده : 43 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : محمود صادقی: طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور سیاسی است/من این طرح را امضاء نخواهم کرد

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را در راستای منافع مردم نمی داند، گفت: من این طرح را امضاء نخواهم کرد.

محمود صادقی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به طرح عدم کفایت سیاسی که از سوی برخی نمایندگان در مجلس دنبال می شود، گفت: این طرح بیشتر سیاسی است و به همین دلیل آنرا امضاء نکردم.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: آقای ذوالنور نماینده قم و طراح این طرح، موفق نشد تا از هم طیف های خود امضاء بگیرد و تعدادی از چهره های شاخص فراکسیون ولایت مجلس این طرح را امضاء نکردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گف: نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان ولایت طرح مذکور را حربه مناسبی برای بیان مطالبات و خواسته های مردم نمی دانند.

صادقی افزود: محورهای طرح عدم کفایت سیاسی ظاهرا اقتصادی اما این طرح در حقیقت سیاسی است.

وی گفت: من اگر طرحی ببینم که در راستای منافع ملت است، آنرا امضاء می کنم و برایم فرقی ندارد که طراحان از چه جناحی باشند.چه بسا طرح ها و یا بیانیه هایی که نمایندگان اصولگرا تهیه کرده بودند و من آنرا امضاء کردم.

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: کابینه روحانی از همین مجلس رای اعتماد گرفت. هم اصولگراها به این کابینه رای دادند و هم امیدیها.

صادقی گفت: در مهر امسال سه وزیر اقتصاد، تعاون و صمت با رای اصولگراها وزیر شدند و من حتی بعنوان مخالف وزیر صمت در صحن مجلس نطق کردم.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در مجلس کلید خورد.

طبق قانون برای استیضاح رئیس جمهور ۹۷ امضاء نیاز است.

این طرح ۱۴ محور دارد که عدم مدیریت صحیح اقتصاد کشور و مشکلات ناشی از آن، مشکلات معیشتی و عدم رونق اقتصادی و کسب و کار اشتغال، از جمله محورهای اساسی استیضاح رئیس جمهور است.

الف اسامی ۲۳ نماینده ای که تا کنون این طرح را امضاء کرده‌اند به شرح زیر است؛

۱-حجت اسلام مجتبی ذوالنور نماینده قم
۲- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر
۳- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد
۴- جبار کوچکی نژاد نماینده رشت
۵- عدل هاشمی‌پور نمایندهٔ کهگیلویه و بهمئی
۶- محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ
۷- هاجر چنارانی نماینده نیشابور
۸- حجت الاسلام حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم
۹- ذبیح نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل
۱۰ – محمد رضا ملکشاهی راد نماینده خرم آباد
۱۱-علی اکبر کریمی نماینده اراک
۱۲- هدایت اله خادمی نماینده ایذه و باغملک
۱۳- ضیاء الله اعزازی نماینده بناب
۱۴- علی گلمرادی نماینده ماهشهر
۱۵- ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد
۱۶- یعقوب شیویاری نماینده میانه
۱۷-حجت الاسلام مجید ناصری نژاد نماینده شادگان
۱۸-عبدالله سامری نماینده خرمشهر
۱۹- حجت الاسلام و المسلمین سالک نماینده اصفهان
۲۰-  قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان
۲۱- سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین
۲۲- سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه
۲۳- سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها