رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۳ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 23 September
اوقات شرعی

  • پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر : 69772
  • مشاهده : 88 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : محمود صادقی: طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور سیاسی است/من این طرح را امضاء نخواهم کرد

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را در راستای منافع مردم نمی داند، گفت: من این طرح را امضاء نخواهم کرد.

محمود صادقی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به طرح عدم کفایت سیاسی که از سوی برخی نمایندگان در مجلس دنبال می شود، گفت: این طرح بیشتر سیاسی است و به همین دلیل آنرا امضاء نکردم.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: آقای ذوالنور نماینده قم و طراح این طرح، موفق نشد تا از هم طیف های خود امضاء بگیرد و تعدادی از چهره های شاخص فراکسیون ولایت مجلس این طرح را امضاء نکردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گف: نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان ولایت طرح مذکور را حربه مناسبی برای بیان مطالبات و خواسته های مردم نمی دانند.

صادقی افزود: محورهای طرح عدم کفایت سیاسی ظاهرا اقتصادی اما این طرح در حقیقت سیاسی است.

وی گفت: من اگر طرحی ببینم که در راستای منافع ملت است، آنرا امضاء می کنم و برایم فرقی ندارد که طراحان از چه جناحی باشند.چه بسا طرح ها و یا بیانیه هایی که نمایندگان اصولگرا تهیه کرده بودند و من آنرا امضاء کردم.

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: کابینه روحانی از همین مجلس رای اعتماد گرفت. هم اصولگراها به این کابینه رای دادند و هم امیدیها.

صادقی گفت: در مهر امسال سه وزیر اقتصاد، تعاون و صمت با رای اصولگراها وزیر شدند و من حتی بعنوان مخالف وزیر صمت در صحن مجلس نطق کردم.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در مجلس کلید خورد.

طبق قانون برای استیضاح رئیس جمهور ۹۷ امضاء نیاز است.

این طرح ۱۴ محور دارد که عدم مدیریت صحیح اقتصاد کشور و مشکلات ناشی از آن، مشکلات معیشتی و عدم رونق اقتصادی و کسب و کار اشتغال، از جمله محورهای اساسی استیضاح رئیس جمهور است.

الف اسامی ۲۳ نماینده ای که تا کنون این طرح را امضاء کرده‌اند به شرح زیر است؛

۱-حجت اسلام مجتبی ذوالنور نماینده قم
۲- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر
۳- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد
۴- جبار کوچکی نژاد نماینده رشت
۵- عدل هاشمی‌پور نمایندهٔ کهگیلویه و بهمئی
۶- محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ
۷- هاجر چنارانی نماینده نیشابور
۸- حجت الاسلام حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم
۹- ذبیح نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل
۱۰ – محمد رضا ملکشاهی راد نماینده خرم آباد
۱۱-علی اکبر کریمی نماینده اراک
۱۲- هدایت اله خادمی نماینده ایذه و باغملک
۱۳- ضیاء الله اعزازی نماینده بناب
۱۴- علی گلمرادی نماینده ماهشهر
۱۵- ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد
۱۶- یعقوب شیویاری نماینده میانه
۱۷-حجت الاسلام مجید ناصری نژاد نماینده شادگان
۱۸-عبدالله سامری نماینده خرمشهر
۱۹- حجت الاسلام و المسلمین سالک نماینده اصفهان
۲۰-  قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان
۲۱- سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین
۲۲- سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه
۲۳- سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

عباس عبدی؛

حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

حمله پهپادی به‌مهم‌ترین مرکز امپراطوری نفتی عربستان، یعنی آرامکو بازتاب‌های سیاسی بزرگی داشت و این بازتاب‌ها تازه آغاز شده است و احتمال می‌رود که در روزها و هفته‌های آینده ابعاد بزرگ‌تری نیز پیدا کند ولی به‌نظر می‌رسد که این حمله موجب تغییر دکترین‌های دفاعی منطقه شود بویژه دکترین دفاعی اسرائیل را به کلی با سؤال مواجه خواهد کرد.  واقعیت این است که تعدادی پهپاد و احتمالاً موشک از نقطه‌ای که معلوم نیست کجاست به سوی مراکز نفتی شلیک شده یا به پرواز در آمده‌اند. مبدأ اولیه ارسال آنها تا محل اصابت حداقل ۵۰۰ کیلومتر و حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته است تعداد آنها زیاد و حداقل ۱۲ فروند بوده است. در این فاصله هیچ رادار و ماهواره‌ای آنها را ردیابی نکرده و هشدار نداده یا اقدامی نکرده است هنوز هم نمی‌توانند با قاطعیت بگویند که از کجا شلیک شده است. آنها از دفاع ضد هوایی پیشرفته پاتریوت عبور کرده‌اند. از همه مهمتر اینکه با دقت تمام اهداف تعیین شده را به‌صورت نقطه زنی مورد اصابت قرار داده‌اند. این امر به معنای آن است که تاریخ مصرف دکترین دفاعی و امنیتی موجود در کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه به پایان رسیده است. در این مرحله سؤال بنیادین این نیست که عربستان یا کشورهای دیگر چه پاسخی به این حمله بدهند یا ندهند؟ پرسش اصلی این است که آیا آنان  در ادامه نیز قادر به دفاع از خود هستند یا همچنان سپر دفاعی آنان قابل عبور است؟ این مشکل بیش از هر جایی گریبان اسرائیل را خواهد گرفت چون اسرائیل تنها رژیم منطقه است که فاقد عمق استراتژیک و گستره جغرافیایی است. به همین علت از قدیم در پی ایجاد خطوط مرزی فرضی امنیتی با دایره‌هایی به شعاع‌های گوناگون بود و اجازه نمی‌داد که ارتش‌های عربی از این مرزهای مجازی و با ویژگی‌های مورد نظر اسرائیل عبور کنند یا خطوط قرمز اسرائیل را نقض نمایند. ولی حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای اسرائیل مستقر هستند و ابزارهای آنان برای مبارزه علیه اسرائیل نه توپ‌های صحرایی و تانک‌های بزرگ و بالگردها و هلیکوپترهای جنگی موجود در ارتش‌های کلاسیک که نیازمند یگان‌های‌های رزمی و فرودگاه‌های جنگی و غیره است که کوچک‌ترین تحرکشان در دیدرس ماهواره قرار دارند؛ بلکه آنان براحتی می‌توانند پهپادها را ساخته و از هر محلی آنها را به پرواز درآورند و از طریق دستگاه‌های موجود الکترونیکی و حتی تلفن همراه آنها را به سوی هدف مورد نظر خود هدایت کنند و هر نوع تسلیحاتی اعم از منفجره یا بمب‌های شیمیایی و غیره را روی آنها سوار نمایند. این نوع مقابله نیازی به ارتش‌های منظم و کلاسیک ندارد و شاید بتوان گفت این تحول مثل تحولات مشابه موجب دموکراتیک ...

جدیدترین خبرها