رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
  • الإثنين ۱۱ رجب ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 18 March
اوقات شرعی

  • پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • کد خبر : 69772
  • مشاهده : 5 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : محمود صادقی: طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور سیاسی است/من این طرح را امضاء نخواهم کرد

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را در راستای منافع مردم نمی داند، گفت: من این طرح را امضاء نخواهم کرد.

محمود صادقی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به طرح عدم کفایت سیاسی که از سوی برخی نمایندگان در مجلس دنبال می شود، گفت: این طرح بیشتر سیاسی است و به همین دلیل آنرا امضاء نکردم.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: آقای ذوالنور نماینده قم و طراح این طرح، موفق نشد تا از هم طیف های خود امضاء بگیرد و تعدادی از چهره های شاخص فراکسیون ولایت مجلس این طرح را امضاء نکردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گف: نمایندگان عضو فراکسیون اصولگرایان ولایت طرح مذکور را حربه مناسبی برای بیان مطالبات و خواسته های مردم نمی دانند.

صادقی افزود: محورهای طرح عدم کفایت سیاسی ظاهرا اقتصادی اما این طرح در حقیقت سیاسی است.

وی گفت: من اگر طرحی ببینم که در راستای منافع ملت است، آنرا امضاء می کنم و برایم فرقی ندارد که طراحان از چه جناحی باشند.چه بسا طرح ها و یا بیانیه هایی که نمایندگان اصولگرا تهیه کرده بودند و من آنرا امضاء کردم.

عضو فراکسیون امید مجلس اضافه کرد: کابینه روحانی از همین مجلس رای اعتماد گرفت. هم اصولگراها به این کابینه رای دادند و هم امیدیها.

صادقی گفت: در مهر امسال سه وزیر اقتصاد، تعاون و صمت با رای اصولگراها وزیر شدند و من حتی بعنوان مخالف وزیر صمت در صحن مجلس نطق کردم.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور در مجلس کلید خورد.

طبق قانون برای استیضاح رئیس جمهور ۹۷ امضاء نیاز است.

این طرح ۱۴ محور دارد که عدم مدیریت صحیح اقتصاد کشور و مشکلات ناشی از آن، مشکلات معیشتی و عدم رونق اقتصادی و کسب و کار اشتغال، از جمله محورهای اساسی استیضاح رئیس جمهور است.

الف اسامی ۲۳ نماینده ای که تا کنون این طرح را امضاء کرده‌اند به شرح زیر است؛

۱-حجت اسلام مجتبی ذوالنور نماینده قم
۲- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر
۳- جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد
۴- جبار کوچکی نژاد نماینده رشت
۵- عدل هاشمی‌پور نمایندهٔ کهگیلویه و بهمئی
۶- محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ
۷- هاجر چنارانی نماینده نیشابور
۸- حجت الاسلام حسنعلی نوروزی نماینده رباط کریم
۹- ذبیح نیکفر نماینده لاهیجان و سیاهکل
۱۰ – محمد رضا ملکشاهی راد نماینده خرم آباد
۱۱-علی اکبر کریمی نماینده اراک
۱۲- هدایت اله خادمی نماینده ایذه و باغملک
۱۳- ضیاء الله اعزازی نماینده بناب
۱۴- علی گلمرادی نماینده ماهشهر
۱۵- ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد
۱۶- یعقوب شیویاری نماینده میانه
۱۷-حجت الاسلام مجید ناصری نژاد نماینده شادگان
۱۸-عبدالله سامری نماینده خرمشهر
۱۹- حجت الاسلام و المسلمین سالک نماینده اصفهان
۲۰-  قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان
۲۱- سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین
۲۲- سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه
۲۳- سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

روزنامه ایران؛

تریبون رسمی و مسئولیت نقد

تردیدی نیست که جامعه ایران دچار مشکلات گوناگونی است. برخی از این مشکلات عام و فراگیر است، به‌طوری که کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز درگیر آنها هستند، هرچند ابعاد درگیری با مشکلات در هر کشوری با کشور دیگر تفاوت دارد. برخی از مشکلات نیز خاص ایران یا کشورهای معدودی است. بنابراین هدف هیچکس نباید پوشاندن مشکلات و خطاها باشد. ولی آیا این امر بدان معناست که صبح تا شب خودمان را درگیر این مشکلات کنیم و امکان دیدن بخش‌های پر لیوان را از خود سلب کنیم؟ شاید از مخالفان انقلاب و کشور و براندازان انتظار این رفتار باشد که مثل مگس فقط روی زخم‌ها بنشینند و از آن ارتزاق کنند. این رفتار آنان غیر طبیعی نیست، ولی انتظار می‌رود که صاحبان تریبون‌های رسمی در عین حال که به مشکلات جامعه می‌پردازند و درست هم هست، البته مشروط بر اینکه منصفانه اظهار نمایند، ولی در عین حال باید نقاط مثبت و روشن جامعه را نیز فراموش نکنند و آنها را هم ببینند. مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب درباره انعکاس اقدامات مثبت بارها تأکید کرده‌اند، خوب چه کسی باید این وظیفه را انجام دهند؟ فقط که دولت نباید از اقدامات خود تعریف و تمجید کند. بلکه این وظیفه کسانی است که از تریبون‌های رسمی انتقاد می‌کنند، باید در کنار انتقادات، نقاط قوت و برجسته را نیز بیان کنند. تا تعبیر بدی از آن تریبون نشود. نمونه روشن آن خط آهن قزوین به رشت است که یکی دیگر از مراکز استان‌های کشور که از استان‌های مهم است را به شبکه ریلی کشور وصل کرده است. نه فقط این خط که در طول دوره این دولت، رکورد احداث خطوط ریلی شکسته شده و به میانگین سالانه ۵۰۰ کیلومتر رسیده است که رقم بسیار قابل توجهی است. مگر نه اینکه یکی از سیاست‌های کلان و ابلاغی رهبر معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه افزایش خطوط ریلی و بالا رفتن سهم راه‌آهن در حمل و نقل مسافر و بار است؟ و مگر نه اینکه این همه تصادفات جاده‌ای و مصرف سوخت بالا داریم و مگر نه اینکه در دولت‌های قبلی، بویژه در دولت اصول‌گرا، توجهی اندکی به این صنعت شد در حالی که بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران را داشتند، پس چرا باید مهم‌ترین مسأله تریبون رسمی نماز جمعه به گوشت نخوردن بخشی از مردم خلاصه شود؟ چرا افتتاح پروژه‌های بزرگ عسلویه یا موارد مشابه در این تریبون‌ها دیده نمی‌شود؟ فقط در سال گذشته و امسال مراکز استان‌های، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شده‌اند. موضوعی که همواره برای مردم این استان‌ها در حد آرزوهای چند ده ساله تلقی می‌شد، اکنون محقق شده است. چرا تریبون نماز جمعه در این موارد ساکت است؟ مسأله فقط این نیست. اگر تاریخ این تریبون‌ها نشان می‌داد که آنان همواره بر نارسایی‌ها و انتقادات تأکید داشته‌اند و هیچ‌گاه نقاط مثبت و نیمه پر لیوان را ندیده‌اند، باز هم می‌پذیرفتیم، هرچند این کار نادرست است که از اموال عمومی استفاده شود و علیه یک بخش ...

جدیدترین خبرها