رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
  • الجمعة ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 19 July
اوقات شرعی

  • جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
  • کد خبر : 69992
  • مشاهده : 55 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : دیگر خطری سوسنگرد را تهدید نمی‌کند / شکستگی کانال چمران برطرف شد / مناطق عین دو، گلدشت و ملاشیه اهواز در معرض خطرند؛ نیاز شدید به بیل، لودر، گونی و پلاستیک برای استحکام‌سازی سیل‌بندها / ۹ روستا در لرستان همچنان آب آشامیدنی ندارند

نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی در مجلس گفت: شکستگی ایجاد شده در کانال چمران با تلاش تمام نیروها برطرف شد اما همچنان مناطق عین دو، گلدشت و ملاشیه اهواز در معرض خطر هستند و نیاز شدید به بیل، لودر، گونی و پلاستیک برای استحکام‌سازی سیل‌بندها هستند.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی در مجلس گفت: شکستگی ایجاد شده در کانال چمران با تلاش تمام نیروها برطرف شد اما همچنان مناطق عین دو، گلدشت و ملاشیه اهواز در معرض خطر هستند و نیاز شدید به بیل، لودر، گونی و پلاستیک برای استحکام‌سازی سیل‌بندها هستند.

به گزارش «حامی خبر»، جواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی در مجلس، اظهار کرد: شکستگی ایجاد شده در کانال چمران با تلاش تمام نیروها برطرف شد اما همچنان مناطق عین دو، گلدشت و ملاشیه اهواز در معرض خطر هستند و نیاز شدید به بیل، لودر، گونی و پلاستیک برای استحکام‌سازی سیل‌بندها هستند.

وی افزود: انتظار داریم مسؤولان ورود کنند و به داد مردم برسند و امکانات موردنیاز برای ترمیم سیل‌بندها را در اختیار مردم قرار دهند.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی در مجلس در خصوص شایعات منتشرشده در فضای مجازی، عنوان کرد: همچنان خطر برای برخی مناطق اهواز وجود دارد اما شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی در خصوص ورود قطعی آب به شهر اهواز در روز آینده واقعیت ندارد.

وی گفت: حجم آب چشم‌گیری در پشت سیل‌بندهای مناطق سیاحی و عین دو وجود دارد که در صورت افزایش آب، این مناطق در معرض خطر جدی قرار می‌گیرند.

کاظم نسب با اشاره به امدادرسانی به مناطق اهواز، اظهار کرد: امروز امدادهای مردمی برای این مناطق خوب بود اما بهتر است هلال‌احمر ورود کند و آب شرب و اقلام مصرفی را در اختیار مردم منطقه قرار دهد.

وی افزود: تمام تصفیه‌خانه‌های شهر اهواز فعال هستند و تاکنون هیچ مشکلی برای آب شرب اهواز رخ نداده است.

کاظم نسب گفت: یک پل ارتباطی با همکاری مردم در بالاتر از روستای الباجی لوله‌گذاری شد که می‌تواند محل تردد مردم با وسایل سبک بر روی کانال کوثر را فراهم کند و از طریق این پل امدادرسانی به روستاهای زیر آب رفته در آن مناطق تسهیل می‌شود.

۹ روستا در لرستان همچنان آب آشامیدنی ندارند
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان گفت: از ۷۹۶ روستا که آب آنها بر اثر سیلاب قطع شده بود تنها ۹ روستا کماکان آب ندارند و آب مابقی روستاها وصل شده است.

علیرضا کاکاوند اظهار کرد: با وقوع سیلاب فروردین ماه سال جاری آب آشامیدنی ۷۹۶ روستا قطع شد که با تلاش و پیگیری پرسنل شرکت آبفار آب ۷۸۷ روستا وصل شد.

وی افزود: درحال حاضر تنها ۹ روستا آب آشامیدنی آنها قطع است که مربوط به شهر معمولان هستند.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان علت وصل نشدن آب این تعداد روستا را نبود راه دسترسی عنوان و تصریح کرد: در صورتی که مشکل راه دسترسی آنها برطرف شود ظرف یک روز آب آشامیدنی آنها وصل می‌شود.

کاکاوند خسارت ناشی از سیلاب به تاسیسات و زیرساخت های شبکه آب و فاضلاب را ۱۳۴ میلیارد تومان مطرح کرد.

هشدار سیل در گلستان

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی از امشب احتمال وقوع سیلاب در استان گلستان وجود دارد.

وی گفت: عصر یکشنبه تا دوشنبه شب آینده اوج فعالیت این سامانه که وزش شدید باد و رعد و برق با گستره بارندگی در همه نقاط استان به صورت مستمر و مداوم از دیگر پیامد‌های فعالیت این سامانه بارشی در گلستان است.

آب‌های رهاشده کنترل شد / دیگر سوسنگرد را خطری تهدید نمی‌کند
مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: بعد از ایجاد ثبات در شهر سوسنگرد و رفع تهدید این شهر با کنترل آب های رها شده و ایجاد و احداث سیل بندها ماموریت اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر در شهر اهواز و منطقه عین دو است.

رضا رضائی، مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان درخصوص اتمام کار مناسب و با کیفیت این اداره به عنوان مسئول حفظ شرایط سوسنگرد در سیل اخیر و انتقال نیرو و تجهیزات به اهواز با دستور وزیر کشور و استاندار خوزستان اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته در سوسنگرد توسط اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان کار در این شهر تمام شد و با پایین آمدن سطح آب دیگر تهدیدی برای آن وجود ندارد.

وی افزود: با ایجاد یک دژ محکم به ارتفاع ۳.۵ متر به طول حدود ۸ کیلومتر دیگر در سوسنگرد مشکلی وجود ندارد. به همین خاطر پس از بررسی های صورت گرفته شهر حالت ثابت به خودش گرفت و پس از بازدید وزیر کشور و استاندار خوزستان دستور داده شد که برای احداث و ترمیم سیل بندها امکانات اداره کل به اهواز و منطقه عین دو منتقل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان تصریح کرد: پس از بحث و بررسی های صورت گرفته در ستاد بحران استان مطرح شد که باید به عین دو اهواز رفته و آنجا نسبت به ترمیم و احداث سیل بندها جهت جلوگیری از ورود آب و پس زدن آن به این منطقه اقدام شود.

وی افزود: به همین خاطر با بازدید استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و استاندرهای معین قرار شد دو کانال در محل تلاقی کانال سلمان و کانال شهید چمران که آب کرخه را هدایت می کنند زهکشی آنها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود. در این بازدیدها تکلیف شد زهکشی دو کانال بسته شده تا آب سر ریز شده به سمت منطقه عین دو اهواز نرود.

وی ادامه داد: در همین خصوص با تلاش شبانه روز همکاران ما در اداره کل راه و شهرسازی استان که بلافاصله پس از سوسنگرد اقدامات خودشان را در اهواز ادامه دادند و در حال زحمت هستند دو کانال چمران و شهید سلمان را متصل کردیم تا آب به سمت اراضی و منطقه دو عین نرود. ماشین آلات ما هم در کانال چمران در حال کار هستند تا با تقویت و ترمیم شکستگی های این کانال از سرریز شدن آب جلوگیری کنند.

رضا رضایی با اشاره و تشکر از زحمات نیروهای اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ نفر از نیروهای اداره کل راه و شهرسازی استان به همراه ماشین آلات مشغول به فعالیت هستند تا اقدامات لازم در منطقه دو عین جهت احداث و ترمیم سیل بندها صورت بگیرد. حدود ۱۰ کمپرسور، ۲ لودر و تجهیزات دیگر که بخشی از آنها متعلق به استان اصفهان که استان معین استان خوزستان است هم مشغول به کار بوده تا با قدرت و سرعت پیش برود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در پاسخ به این سوال که چه زمانی را برای فروکش کردن آب در استان متصور هستند، گفت: در حال حاضر بحث فروکش کردن آب نیست چون می خواهیم آب های رها شده را به سمت کانال های موجود در شهرها هدایت کنیم. در این زمینه باید کانال های پایین دست هم باز شوند چون در منطقه عین دو در پاینی دست آن باید دو کانالی که دارد به وسیله یک سیفون به هم متصل شوند.

وی افزود: در حال حاضر کانال شهید چمران آبی که در آن در جریان است ۵۰ درصد ظرفیتی است که دارد و بازهم باید این کانال تقویت شود تا بتوانیم آب بیشتری را هدایت کنیم. در این خصوص ستاد بحران هم در بطن ماجرا قرار دارد و با قدرت کار را جهت تقویت و لایروبی کانال ها پیش می بریم. خدا را شکر با اقدامات صورت گرفته اجازه ورود آب را به منطقه عین دو اهواز نداده ایم و شرایط خوب است.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها