رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۶ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 21 May
اوقات شرعی

  • دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  • کد خبر : 70161
  • مشاهده : 10 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : خدا ما را در تحریم‌های اقتصادی کمک می‌کند/برخی رسانه‌ها مردم را دلسرد می‌کنند/مجاهد مخلصین باید بمانند اما منافقین باید جدا شوند

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند با یک اشاره توطئه طبس علیه جمهوری اسلامی را خنثی کرد و در بحث تحریم‌های اقتصادی نیز ما را کمک می‌کند.

آیت‌الله احمد جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در «همـایـش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه راه تلاشگران عرصه مراسم و مناسبت‌ها و تجلیل از یاوران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب الهی بوده و پیروزی‌هایی که در این سال‌ها داشتیم باید به حساب خدا و امام زمان(عج) بگذاریم. خداوند بود که اجازه نداد دشمنی که به راحتی بر تمامی کشورها مسلط می‌شود بر این سرزمین مسلط شود.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: خداوند با یک اشاره توطئه طبس علیه جمهوری اسلامی را  خنثی کرد و در بحث تحریم‌های اقتصادی نیز ما را کمک می‌کند.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: روز ۲۲ بهمن چه کسی بود که مردم را با تمام مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند به میدان آورد؟ خیلی‌ها باورشان نمی‌شد که در ۲۲ بهمن مردم مانند همیشه شرکت کنند ولی چون دل‌ها در دست خداوند است مردم را باردیگر به میدان‌ها کشاند و دل دشمنان را خالی کرد.

وی افزود: وقتی امام خمینی (ره) نهضت را آغاز کرد تنها بود ولی با یاد خدا و با اتکا به کمک الهی دل جوانان را به دست آورد و به پیروزی رسید. در آن سال‌ها هیچ‌کس باور نمی‌کرد پابرهنگان بتوانند به رهبری امام خمینی در برابر تمامی قدرت‌های دنیا به پیروزی برسند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کنونی گفت: ما امروز در صف بدریون و خیبریان و عاشورایان قرار گرفته‌ایم. اگر پیامبر اسلام(ص) پیروز شد به تدریج این پیروزی‌ها را به دست آورد. اگر حضرت موسی(ع) به موفقیت رسید در زمانی طولانی به این پیروزی‌ها دست یافت و اینطور نبود که خداوند در همان ابتدا دشمنان حضرت موسی را در دریا غرق کند.

آیت‌الله جنتی گفت: در شرایطی که دستگاه‌های مختلف و تبلیغاتی باید مردم را دلگرم کنند ولی شاهد هستیم  برخی رسانه‌ها مردم را دلسرد می‌کنند.

آیت الله جنتی تاکید کرد: برخی گمان ‌می‌کنند که تاریخ مصرف برخی سازمان‌ها و افراد تمام شده است. فعلاً زمانی است که ما باید با دشمن بسازیم و تهدیدات دشمن را در نظر بگیریم، چون او ما را می‌کوبد، به این افراد باید گفت که قدرت آمریکا بیشتر است یا قدرت خداوند؟! اگر بگویند، قدرت آمریکا بیشتر است که خب مشرک اند و اگر قدرت خدا بیشتر است که دیگر نباید از دیگران ترس داشت.

رئیس مجلس خبرگان رهبری  خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرمایند که از مردم نترسید، از من بترسید از دشمن نباید ترسید اگر استقامت کنیم و صبر و تقوا داشته باشیم، هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را بشکند در ابتدای اسلام پیامبر و امام معصوم هم اینچنین می‌گفتند که نباید از عدد دشمن ترسید. خداوند فرموده است که  چه بسیار جمعیت‌های کوچکی که بر جمعیت‌های بزرگ پیروز شدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغا اسلامی تاکید کرد: بیانیه گام د‌وم را مقابل چشمتان تابلو کرده و روی آن کار کنید. توصیه‌های ۷-۸ گانه انتهایی بیانیه گام دوم که بخش اصلی آن است و جنبه معنوی دارد را بسیار جدی بگیرد. همه باید روی این بیانیه کار کنید. صدا و سیما و همه دستگاه‌ها به بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به جایگاه شهید علمی شهید مطهری خاطرنشان کرد: شهید مطهری عالم مجاهد انقلابی فاضل و کوشا بود، ایشان دست پرورده امام بود که اهل جهاد و عالم و انقلابی بود.

آیت الله جنتی در پایان خاطرنشان کرد: باید حرکت‌های ما جهادی و انقلابی باشد. عده‌ای در این میان در بین راه ماندند و خیلی شعار می دهند ولی وسط راه‌ کار را رها می‌کنند در صف مجاهد مخلصین باید بمانند اما منافقین باید جدا شوند.

وی افزود:  این امید را داریم که روزی زنده باشیم و ببینیم که پرچم انقلاب توسط امام خامنه‌ای به دست امام زمان (عج) سپرده می‌شود این آینده در انتظار ماست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

لطفا دوباره روی دیوار دموکرات‌ها یادگاری ننویسیم!

حزب دموکرات آمريکا خود را براي رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰ آمريکا آماده مي‌کند. اکثر نامزدهاي حزب دموکرات مدعي شده‌اند که اگر در انتخابات پيروز شوند و به کاخ سفيد راه پيدا کنند، بار ديگر به توافق هسته‌اي با ايران باز مي گردند. واقعيت امر اين است که دولت بعدي آمريکا، حتي اگر دولتي دموکرات باشد، قصد احياي توافق هسته‌اي را نخواهد داشت و در عمل نيز به برجام باز نخواهد گشت! نبايد فراموش کرد که نخستين کارشکني‌هاي علني آمريکا در مغايرت با برجام، در دوران رياست جمهوري اوباما و حضور دموکرات‌ها در کاخ سفيد صورت گرفت. همگان به ياد دارند که وزارت خزانه داري آمريکا در دوران اوباما و پس از انعقاد توافق هسته‌اي، مانع عادي سازي روابط بانکي و اعتباري با ايران و لغو تحريم‌ها شد. پس از آن نيز ترامپ با استفاده از ظرفيت‌هايي که دموکرات‌ها در برجام و خارج آن تعريف کرده بودند (خصوصا مکانيسم ماشه و لزوم تاييد تعليق تحريم‌هاي ايران در بازه زماني ۱۲۰ روزه از سوي رئيس جمهور آمريکا) از اين توافق خارج شد. سران حزب دموکرات معتقدند که اگر آنها بخواهند به برجام بازگردند، بايد از جمهوري اسلامي ايران امتيازات جديد و بيشتري بگيرند! منظور دموکرات‌ها از امتيازات جديد، دائمي کردن محدوديت‌هاي مشخص شده زماني در برجام و متعاقبا، خلع سلاح موشکي ايران است. چندي پيش "فارين پاليسي" در گزارشي به قلم «ايلان گلدنبرگ»، مشاور سابق «جان کري»، وزير خارجه اسبق آمريکا و «اريک بروئر»، کارشناس انديشکده «مرکز امنيت جديد آمريکا» پيشنهاد کرده رئيس‌جمهور بعدي آمريکا پس از اخذ امتياز از ايران به برجام برگردد. گلدنبرگ و بروئر در اين خصوص مي نويسند: رئيس‌جمهور بعدي بايستي از اهرم فشاري که پس از خروج ترامپ از برجام ايجاد شده براي رسيدن به تفاهم اوليه بر سر بسياري از مسائل محل اختلاف با ايران و آينده برنامه هسته‌اي اين کشور استفاده کنند. پيامي که بايد به ايران و دنيا بدهيم اين است: ما انتظار داريم که بار ديگر به توافق برگرديم، اما قبل از آن لازم است صحبت کنيم! ما بايد براي بازگشت به برجام امتيازات بيشتري از ايران بگيريم. اين مواضع به خوبي  نشان مي‌دهد که دموکرات‌ها بازي پيچيده‌اي را در خصوص بازگشت به برجام (در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۲۰) طراحي کرده‌اند. مغر متفکر دموکرات‌ها در طراحي اين بازي چندلايه، کسي جز جان کري و مشاورانش نيستند. گلدنبرگ معتقد است توجه به اينکه ايران تصميم گرفته که پايبند به توافق هسته‌اي باشد، علي‌رغم خروج آمريکا از آن در راستاي منافعش است، بازگشت آمريکا و رفع متعاقب تحريم‌ها، در حکم واگذاري يکجانبه امتياز به ايران خواهد بود. واشنگتن مي‌تواند در ازاي اين بازگشت، چيزي از ايران مطالبه کند! نکته مهم تر اينکه دموکرات‌ها پاي تروئيکاي اروپايي را نيز به اين معادله پيچيده باز خواهند کرد. سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه در سال ۲۰۱۷ ميلادي مذاکرات مستمري را با دولت ترامپ بر سر تغيير برجام آغاز کردند. کليت حضور اروپائيان در اين مذاکرات نشان مي‌دهد که اتحاديه اروپا حتي حداقلي‌ترين ...

جدیدترین خبرها