رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 17 June
اوقات شرعی

  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  • کد خبر : 70373
  • مشاهده : 12 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست/بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده

جهانگیری گفت: مقام معظم رهبری با تخصیص یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت و ایجاد اشتغال جدید موافقت کردند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از حضور در نمایشگاه بین المللی تهران و بازدید از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمند شده کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نتایج مختلف و مفیدی از اعمال خود دریافت می‌کنیم که مهمترین آن شاید گرفتن دست نیازمندان است.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: ما یک دشمن جدی داریم که دشمن ملت و مردم ما است که خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده است که این‌خواب‌ها تعبیر نخواهد شد.

جهانگیری تصریح کرد: برخی مواقع ما را با اعزام ناو جنگی تهدید می‌کنند و برخی مواقع با بیان مذاکره به جلو می‌آیند.

وی افزود: دشمن بیش از ۲۰ سال است که ایران را به ساخت سلاح اتمی متهم کرده است، شورای انرژی اتمی و ۶ کشور مطرح دنیا تایید کردن که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست، اما با این وجود ترامپ بازهم در ژاپن اعلام کرد که ایران دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و اتمی است.

معاون اول رییس جمهور گفت: بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده است و این‌فتوا به عنوان سند در سازمان انرژی اتمی ثبت شده است و با ۱۴ گزارشی که سازمان انرژی اتمی پس از بازرسی‌هایی که از ایران داشته است این موضوع را رد کرده است.

وی افزود: آمریکا باید سر عقل بیاید و بگذارد تا در منطقه آرامش برقرار بماند، منطقه بدون برنامه ریزی ایران هرگز امن نخواهد بود.

جهانگیری با بیان اینکه سال ۹۸ سال به مراتب سخت‌تری در خصوص مسائل اقتصادی است، گفت: مدیران ما با فعالیت‌های خود باید به گونه‌ای عمل کنند تا برای برون رفت از فشار‌ها قدم بردارد.

وی افزود: یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی و محرومان نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد و این وظیفه دولت است که دست محرومان را بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شب گذشته تبصره ۱۸ تصویب شد، گفت: در جلسه سران عالی شورای اقتصادی تصویب شد تا یک میلیارد دلار دیگر نیز برای تولید اشتغال در نظر گرفته شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ما نخواهیم گذاشت که افراد تحت پوشش تنها بمانند و سبد‌هاکالا را بین ۱۶ میلیون نفر توزیع کردیم.

وی گفت: در جلسه شورای‌عالی اقتصادی که با حضور سران سه قوه برگزار شد تصویب کردیم یک میلیارد دلار اعتبار جدید از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید تخصیص یابد که مقام معظم رهبری با این اقدام موافقت کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها