رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August
اوقات شرعی

  • چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  • کد خبر : 70373
  • مشاهده : 52 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست/بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده

جهانگیری گفت: مقام معظم رهبری با تخصیص یک میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت و ایجاد اشتغال جدید موافقت کردند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از حضور در نمایشگاه بین المللی تهران و بازدید از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمند شده کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نتایج مختلف و مفیدی از اعمال خود دریافت می‌کنیم که مهمترین آن شاید گرفتن دست نیازمندان است.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: ما یک دشمن جدی داریم که دشمن ملت و مردم ما است که خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده است که این‌خواب‌ها تعبیر نخواهد شد.

جهانگیری تصریح کرد: برخی مواقع ما را با اعزام ناو جنگی تهدید می‌کنند و برخی مواقع با بیان مذاکره به جلو می‌آیند.

وی افزود: دشمن بیش از ۲۰ سال است که ایران را به ساخت سلاح اتمی متهم کرده است، شورای انرژی اتمی و ۶ کشور مطرح دنیا تایید کردن که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست، اما با این وجود ترامپ بازهم در ژاپن اعلام کرد که ایران دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و اتمی است.

معاون اول رییس جمهور گفت: بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده است و این‌فتوا به عنوان سند در سازمان انرژی اتمی ثبت شده است و با ۱۴ گزارشی که سازمان انرژی اتمی پس از بازرسی‌هایی که از ایران داشته است این موضوع را رد کرده است.

وی افزود: آمریکا باید سر عقل بیاید و بگذارد تا در منطقه آرامش برقرار بماند، منطقه بدون برنامه ریزی ایران هرگز امن نخواهد بود.

جهانگیری با بیان اینکه سال ۹۸ سال به مراتب سخت‌تری در خصوص مسائل اقتصادی است، گفت: مدیران ما با فعالیت‌های خود باید به گونه‌ای عمل کنند تا برای برون رفت از فشار‌ها قدم بردارد.

وی افزود: یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی و محرومان نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد و این وظیفه دولت است که دست محرومان را بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شب گذشته تبصره ۱۸ تصویب شد، گفت: در جلسه سران عالی شورای اقتصادی تصویب شد تا یک میلیارد دلار دیگر نیز برای تولید اشتغال در نظر گرفته شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ما نخواهیم گذاشت که افراد تحت پوشش تنها بمانند و سبد‌هاکالا را بین ۱۶ میلیون نفر توزیع کردیم.

وی گفت: در جلسه شورای‌عالی اقتصادی که با حضور سران سه قوه برگزار شد تصویب کردیم یک میلیارد دلار اعتبار جدید از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید تخصیص یابد که مقام معظم رهبری با این اقدام موافقت کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها