رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August
اوقات شرعی

دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی): تعداد واسطه های آمریکا از سربازان ارسالی به منطقه بیشتر شده

در اتمسفر فشار، تحریم و تهدید هیچ مذاکره‌ای شکل نخواهد گرفت

یک فعال سیاسی گفت: ابتکار حضرت امام در نامگذاری روز قدس، راهبرد میان مدت امت اسلامی برای خلاصی از بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه بود.

محمدحسین عظیمی دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به فرا رسیدن روز قدس، گفت: ابتکار امام خمینی(ره) در انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، اتفاقی تاریخی و راهبرد میان مدت امت اسلامی برای خلاصی از بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه  بود.

به گزارش حامی خبر؛ وی با بیان اینکه پس از گذشت سال‌ها، امت اسلامی بیشتر و بهتر اهمیت این حرکت استراتژیک را درک کرده است، افزود: رژیم صهیونیستی به عنوان پادگان و مرکز فرماندهی آمریکا در منطقه، اکنون با موج مهاجرت معکوس رو به رو شده، و گروه‌های تاثیر گذار این رژیم، به فکر انتقال این پادگان به نقطه‌ای دیگر از دنیا هستند.

عظیمی مساله معامله قرن که از سوی ترامپ مطرح شد را طرحی تبلیغاتی بشمار آورد و گفت: انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس حتی از طرف کشورهای اروپایی مورد حمایت قرار نگرفت و به نظر می‌رسد آنچه رئیس دولت آمریکا به عنوان معامله قرن از آن یاد می‌کند، بیشتر برای جلب نظر لابی آیپک در انتخابات پیش روی آمریکا باشد که از چندماه دیگر به آن وارد خواهند شد. اگرچه دولت‌های دست نشانده و حاکمان کشورهای مترجع منطقه در برابر این خیمه‌شب‌بازی مطیع محض هستند، اما گروه‌های مقاومت فلسطینی طی ماه گذشته به خوبی نشان دادند که از راهبرد مقاومت و آزادسازی قدس شریف دست برنداشته و در برابر طرح‌های آمریکایی با همه قدرت خواهند ایستاد.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی توهین‌های  ترامپ به ملت ایران را نشانه عصبانیت روز افزون حاکمیت نظام سلطه از ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با ورود انقلاب اسلامی به دهه پنجم عمر با برکت خود، به طور محسوسی دچار افسردگی و عصبانیت شده‌اند و برای بروز خشم خود از این واقعیت، دیگر حتی آداب و ژست دیپلماتیک را هم رعایت نمی‌کنند، اگرچه مثلا در گذشته شاهد بودیم که برای همراهی ظاهری با ملت ایران و ایجاد دو گانه ملت-نظام، در کاخ سفید برای اپوزسیون سفره هفت سین پهن کرده و برای عید پیام تبریک ارسال می‌کردند، اما اکنون و با مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌هایِ ضدبشری ایالات متحده، دیگر این نقاب کاربرد نداشته و آشکارا به ملت ایران توهین می‌کنند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه مردم ایران پیش از آشکار شدن  چهره بدون نقاب دولتمردان ایالات متحده، واقعیت آمریکا را بارها و بارها مشاهده کرده‌اند، یاد‌آور شد: کمک‌های اطلاعاتی به رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ مسافر و تحریم‌های ظالمانه‌ای که مستقیما معیشت و سلامتی مردم را هدف قرار داده از جمله اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا در این چهل است.  البته از امثال ترامپ که در دنیا و حتی خود آمریکا به عنوان یک موجود هتاک شناخته می‌شود، بیش از این انتظاری نیست، اما ملت ایران، آمدن و رفتن بسیاری از این رئیس جمهورها را به چشم دیده و دوره ریاست جمهوری ترامپ نیز دیر یا زود تمام خواهد شد اما ملت ایران استوار و سرافراز در همین نقطه خواهد ماند.

عظیمی با اشاره به رفت و آمدهای فراوان برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا گفت: به نظر می‌رسد آمریکا بیش از میزان سربازهایی که مقرر کرده به منطقه اعزام کند، در حال ارسال واسطه برای ایجاد بستر مذاکره با ایران است اما آمریکایی‌ها باید بدانند در اتمسفر فشار، تحریم و تهدید هیچ مذاکره‌ای شکل نخواهد گرفت و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مذاکره با سردمداران فعلی آمریکا همچون سمّ مضاعف است.

وی همچنین هدف اصلی آمریکا از تحریم را مهندسی افکار و ادراک مردم برای تغییر حکومت عنوان کرد و گفت: آمریکایی‌ها با مشاوره اپوزسیون خارج نشین، ستون پنجم داخلی و سرویس‌های اطلاعاتی منطقه به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه مقابله با ایران، فشارهای اقتصادی  است؛ لذا با هدف قرار دادن معیشت مردم سعی دارد موج نارضایتی را به سمت حاکمیت سوق داده و زمینه را برای ایجاد آشوب‌های اجتماعی و تغییر محاسبات نظام در جهت کوتاه آمدن در برابر نظام سلطه فراهم کند.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی در پایان تاکید کرد: ملت ایران در روز قدس امسال نیز همانند همه سال‌های گذشته و البته با توجه به حساسیت‌های شکل گرفته در ماه های اخیر، برای پافشاری بر آرمان آزادی قدس شریف، دفاع از مظلومین منطقه از جمله مردم ستم دیده یمن، و محکوم و منکوب کردن رژیم اشغالگر قدس و رژیم سعودی به صحنه آمده و پشتیبانی خود از اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ثابت خواهند کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها