رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 17 June
اوقات شرعی

دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی): تعداد واسطه های آمریکا از سربازان ارسالی به منطقه بیشتر شده

در اتمسفر فشار، تحریم و تهدید هیچ مذاکره‌ای شکل نخواهد گرفت

یک فعال سیاسی گفت: ابتکار حضرت امام در نامگذاری روز قدس، راهبرد میان مدت امت اسلامی برای خلاصی از بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه بود.

محمدحسین عظیمی دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم،  با اشاره به فرا رسیدن روز قدس، گفت: ابتکار امام خمینی(ره) در انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، اتفاقی تاریخی و راهبرد میان مدت امت اسلامی برای خلاصی از بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه  بود.

به گزارش حامی خبر؛ وی با بیان اینکه پس از گذشت سال‌ها، امت اسلامی بیشتر و بهتر اهمیت این حرکت استراتژیک را درک کرده است، افزود: رژیم صهیونیستی به عنوان پادگان و مرکز فرماندهی آمریکا در منطقه، اکنون با موج مهاجرت معکوس رو به رو شده، و گروه‌های تاثیر گذار این رژیم، به فکر انتقال این پادگان به نقطه‌ای دیگر از دنیا هستند.

عظیمی مساله معامله قرن که از سوی ترامپ مطرح شد را طرحی تبلیغاتی بشمار آورد و گفت: انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس حتی از طرف کشورهای اروپایی مورد حمایت قرار نگرفت و به نظر می‌رسد آنچه رئیس دولت آمریکا به عنوان معامله قرن از آن یاد می‌کند، بیشتر برای جلب نظر لابی آیپک در انتخابات پیش روی آمریکا باشد که از چندماه دیگر به آن وارد خواهند شد. اگرچه دولت‌های دست نشانده و حاکمان کشورهای مترجع منطقه در برابر این خیمه‌شب‌بازی مطیع محض هستند، اما گروه‌های مقاومت فلسطینی طی ماه گذشته به خوبی نشان دادند که از راهبرد مقاومت و آزادسازی قدس شریف دست برنداشته و در برابر طرح‌های آمریکایی با همه قدرت خواهند ایستاد.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی توهین‌های  ترامپ به ملت ایران را نشانه عصبانیت روز افزون حاکمیت نظام سلطه از ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با ورود انقلاب اسلامی به دهه پنجم عمر با برکت خود، به طور محسوسی دچار افسردگی و عصبانیت شده‌اند و برای بروز خشم خود از این واقعیت، دیگر حتی آداب و ژست دیپلماتیک را هم رعایت نمی‌کنند، اگرچه مثلا در گذشته شاهد بودیم که برای همراهی ظاهری با ملت ایران و ایجاد دو گانه ملت-نظام، در کاخ سفید برای اپوزسیون سفره هفت سین پهن کرده و برای عید پیام تبریک ارسال می‌کردند، اما اکنون و با مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌هایِ ضدبشری ایالات متحده، دیگر این نقاب کاربرد نداشته و آشکارا به ملت ایران توهین می‌کنند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه مردم ایران پیش از آشکار شدن  چهره بدون نقاب دولتمردان ایالات متحده، واقعیت آمریکا را بارها و بارها مشاهده کرده‌اند، یاد‌آور شد: کمک‌های اطلاعاتی به رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی، هدف قراردادن هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ مسافر و تحریم‌های ظالمانه‌ای که مستقیما معیشت و سلامتی مردم را هدف قرار داده از جمله اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا در این چهل است.  البته از امثال ترامپ که در دنیا و حتی خود آمریکا به عنوان یک موجود هتاک شناخته می‌شود، بیش از این انتظاری نیست، اما ملت ایران، آمدن و رفتن بسیاری از این رئیس جمهورها را به چشم دیده و دوره ریاست جمهوری ترامپ نیز دیر یا زود تمام خواهد شد اما ملت ایران استوار و سرافراز در همین نقطه خواهد ماند.

عظیمی با اشاره به رفت و آمدهای فراوان برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا گفت: به نظر می‌رسد آمریکا بیش از میزان سربازهایی که مقرر کرده به منطقه اعزام کند، در حال ارسال واسطه برای ایجاد بستر مذاکره با ایران است اما آمریکایی‌ها باید بدانند در اتمسفر فشار، تحریم و تهدید هیچ مذاکره‌ای شکل نخواهد گرفت و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مذاکره با سردمداران فعلی آمریکا همچون سمّ مضاعف است.

وی همچنین هدف اصلی آمریکا از تحریم را مهندسی افکار و ادراک مردم برای تغییر حکومت عنوان کرد و گفت: آمریکایی‌ها با مشاوره اپوزسیون خارج نشین، ستون پنجم داخلی و سرویس‌های اطلاعاتی منطقه به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه مقابله با ایران، فشارهای اقتصادی  است؛ لذا با هدف قرار دادن معیشت مردم سعی دارد موج نارضایتی را به سمت حاکمیت سوق داده و زمینه را برای ایجاد آشوب‌های اجتماعی و تغییر محاسبات نظام در جهت کوتاه آمدن در برابر نظام سلطه فراهم کند.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی در پایان تاکید کرد: ملت ایران در روز قدس امسال نیز همانند همه سال‌های گذشته و البته با توجه به حساسیت‌های شکل گرفته در ماه های اخیر، برای پافشاری بر آرمان آزادی قدس شریف، دفاع از مظلومین منطقه از جمله مردم ستم دیده یمن، و محکوم و منکوب کردن رژیم اشغالگر قدس و رژیم سعودی به صحنه آمده و پشتیبانی خود از اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان ثابت خواهند کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها