رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August
اوقات شرعی

دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی):

تغییر ژئوپولیتیک منطقه با خط‌کشی‌روی کاغذ ممکن نیست

دبیرکل جبهه ایران اسلامی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند تغییر ژئوپلیتیک منطقه با تغییر خط کشی‌های مجازی روی نقشه‌های کاغذی امکان پذیر نیست.

به گزارش حامی خبر؛ محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) در گفت‌وگوبا خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به در پیش بودن روز قدس و ابتکار ویژه حضرت امام (ره) در نشان دادن دشمن مشترک امت های اسلامی در منطقه، گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، توجه به جنبه اجتماعی بُعد عبودیت، یعنی دفاع از مظلوم و منکوب کردن ظالمِ زمان است؛ از این جهت می‌توان هدفمند کردن جامعه اسلامی در مسیر مبارزه با دشمنانِ مشترک امت اسلامی را از نکات برجسته ای دانست که با گذشت چند دهه، همچنان به روز بوده و کاملا جنبه عملیاتی دارد.

وی، جمهوری اسلامی ایران را پایتخت دفاع از مظلومین عالم، علی الخصوص امت اسلامی دانست و افزود: کافی است به جغرافیای سیاسی منطقه نگاه کنیم، انقلاب اسلامی در عراق، یمن، سوریه، فلسطین و حتی اگر ایجاب کند در آن‌سوی آتلانتیک برای دفاع از مظلوم حاضر شده و علی رغم همه مشکلاتی که از سوی نظام سلطه با آن دست به گریبان است، آرمان و هدف دفاع از ملت های ستم دیده و مردم مستضعف را رها نمی‌کند.

عظیمی با بیان اینکه با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، ایران دیگر یک کشور گرفتار جنگ داخلی یا درگیر با دشمن خارجی از بعد نظامی نیست، تصریح کرد: ایران اکنون مأمن و پایگاه معنوی شاخه های شجره طیبه انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است و دشمنان علی رغم هزینه‌کردهای بسیار گزاف، در برابر این شجره طیبه عملا خلع سلاح بوده و به زودی مجبور خواهند بود به قدرت بازدارندگی این سازماندهی بی نظیر، سر تمکین فرود بیاورند.

تحلیل‌گر مسائل بین الملل، روز قدس امسال را حساس تر از سال‌های قبل توصیف کرد و اضافه کرد: در مسیر صعود به سمت قله، هر لحظه از لحظه قبل حساس تر است، و تکه کلام «در مقطع حساس کنونی» عینیت یافته یک حقیقت کامل مسلم در آوردگاه صعود به مراحل بالاتر است.

عظیمی ادامه داد: کافی است به جغرافیای شام، منطقه خلیج فارس و آرایش اقتصادی و جنگی دشمنان علیه نظام و ملت ایران نگاه کنیم، آیا در این وضعیت، نمی‌توان شرایط جاری را مقطع حساس و مهم توصیف کرد و به سان همیشه، حضور موثر مردم را تعیین کننده دانست؟ قطعا با مراجعه به اخبار و رویدادهای روز می‌توان به مهم بودن روز قدس پیش رو اذعان داشت.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی معامله قرن را طرحی از قبل شکست خورده دانست و افزود: ترامپ همانند همه روسای پیشین آمریکا مجبور است برای راضی نگاه داشتن لابی قدرتمند آیپک، آن هم در شرایطی که تنها چندماه به شروع دور بعدی تبلیغات و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، دست به این عملیات روانی بزند؛ اما هم آمریکا و هم رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند تغییر ژئوپولیتیک منطقه با تغییر خط کشی‌های مجازی روی نقشه‌های کاغذی امکان پذیر نیست.

عظیمی افزود: ما در طی یک دهه گذشته شاهد بودیم که مسیر جنگ های میان مبارزان فلسطینی و ارتش رژیم اشغالگر قدس هر بار کمتر از قبل شده و از جنگ یک ماه و چند روزه، به نبردهای چند روز و چند ساعته رسیده. این اعتماد به نفس ایجاد شده در مردم فلسطین، اجازه نخواهد داد که پای هیچگونه تعهدی را که بخواهد حاکمیت این ملت را تضعیف و تقلیل دهد امضا کنند. البته کشورهای عربی و حکام مرتجع منطقه هم می‌دانند که تصمیم‌گیری برای یک سرزمین و مردم دیگر، فقط در حکم یک شویِ سخیف را داشته و از هرگونه اعتبار تهی است.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب با بیان اینکه معامله قرن به فضاحت تاریخی قرن برای رژیم صهیونیستی و رژیم تروریست پرور آمریکا تبدیل خواهد شد، افزود: ملت همیشه سرافراز و قهرمان ایران، با فداکاری و مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا، از این گردنه حساس هم ان شاء الله به سلامت عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها