رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۳ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 17 June
اوقات شرعی

دبیرکل جبهه ایران اسلامی (حامیان انقلاب اسلامی):

تغییر ژئوپولیتیک منطقه با خط‌کشی‌روی کاغذ ممکن نیست

دبیرکل جبهه ایران اسلامی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند تغییر ژئوپلیتیک منطقه با تغییر خط کشی‌های مجازی روی نقشه‌های کاغذی امکان پذیر نیست.

به گزارش حامی خبر؛ محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) در گفت‌وگوبا خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به در پیش بودن روز قدس و ابتکار ویژه حضرت امام (ره) در نشان دادن دشمن مشترک امت های اسلامی در منطقه، گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، توجه به جنبه اجتماعی بُعد عبودیت، یعنی دفاع از مظلوم و منکوب کردن ظالمِ زمان است؛ از این جهت می‌توان هدفمند کردن جامعه اسلامی در مسیر مبارزه با دشمنانِ مشترک امت اسلامی را از نکات برجسته ای دانست که با گذشت چند دهه، همچنان به روز بوده و کاملا جنبه عملیاتی دارد.

وی، جمهوری اسلامی ایران را پایتخت دفاع از مظلومین عالم، علی الخصوص امت اسلامی دانست و افزود: کافی است به جغرافیای سیاسی منطقه نگاه کنیم، انقلاب اسلامی در عراق، یمن، سوریه، فلسطین و حتی اگر ایجاب کند در آن‌سوی آتلانتیک برای دفاع از مظلوم حاضر شده و علی رغم همه مشکلاتی که از سوی نظام سلطه با آن دست به گریبان است، آرمان و هدف دفاع از ملت های ستم دیده و مردم مستضعف را رها نمی‌کند.

عظیمی با بیان اینکه با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، ایران دیگر یک کشور گرفتار جنگ داخلی یا درگیر با دشمن خارجی از بعد نظامی نیست، تصریح کرد: ایران اکنون مأمن و پایگاه معنوی شاخه های شجره طیبه انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است و دشمنان علی رغم هزینه‌کردهای بسیار گزاف، در برابر این شجره طیبه عملا خلع سلاح بوده و به زودی مجبور خواهند بود به قدرت بازدارندگی این سازماندهی بی نظیر، سر تمکین فرود بیاورند.

تحلیل‌گر مسائل بین الملل، روز قدس امسال را حساس تر از سال‌های قبل توصیف کرد و اضافه کرد: در مسیر صعود به سمت قله، هر لحظه از لحظه قبل حساس تر است، و تکه کلام «در مقطع حساس کنونی» عینیت یافته یک حقیقت کامل مسلم در آوردگاه صعود به مراحل بالاتر است.

عظیمی ادامه داد: کافی است به جغرافیای شام، منطقه خلیج فارس و آرایش اقتصادی و جنگی دشمنان علیه نظام و ملت ایران نگاه کنیم، آیا در این وضعیت، نمی‌توان شرایط جاری را مقطع حساس و مهم توصیف کرد و به سان همیشه، حضور موثر مردم را تعیین کننده دانست؟ قطعا با مراجعه به اخبار و رویدادهای روز می‌توان به مهم بودن روز قدس پیش رو اذعان داشت.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی معامله قرن را طرحی از قبل شکست خورده دانست و افزود: ترامپ همانند همه روسای پیشین آمریکا مجبور است برای راضی نگاه داشتن لابی قدرتمند آیپک، آن هم در شرایطی که تنها چندماه به شروع دور بعدی تبلیغات و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، دست به این عملیات روانی بزند؛ اما هم آمریکا و هم رژیم صهیونیستی به خوبی می‌دانند تغییر ژئوپولیتیک منطقه با تغییر خط کشی‌های مجازی روی نقشه‌های کاغذی امکان پذیر نیست.

عظیمی افزود: ما در طی یک دهه گذشته شاهد بودیم که مسیر جنگ های میان مبارزان فلسطینی و ارتش رژیم اشغالگر قدس هر بار کمتر از قبل شده و از جنگ یک ماه و چند روزه، به نبردهای چند روز و چند ساعته رسیده. این اعتماد به نفس ایجاد شده در مردم فلسطین، اجازه نخواهد داد که پای هیچگونه تعهدی را که بخواهد حاکمیت این ملت را تضعیف و تقلیل دهد امضا کنند. البته کشورهای عربی و حکام مرتجع منطقه هم می‌دانند که تصمیم‌گیری برای یک سرزمین و مردم دیگر، فقط در حکم یک شویِ سخیف را داشته و از هرگونه اعتبار تهی است.

دبیرکل جبهه حامیان انقلاب با بیان اینکه معامله قرن به فضاحت تاریخی قرن برای رژیم صهیونیستی و رژیم تروریست پرور آمریکا تبدیل خواهد شد، افزود: ملت همیشه سرافراز و قهرمان ایران، با فداکاری و مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه آمریکا، از این گردنه حساس هم ان شاء الله به سلامت عبور خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

مرگ «یا جنگ، یا مذاکره»

سایت اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب یادداشتی درخصوص دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر کرد. به همین مناسبت، سیاوش فلاح‌پور فعال رسانه‌ای در حوزه‌ مسائل بین‌المللی، به پیام‌های مهم سخنان رهبر انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن می‌پردازد. در شرایطی که افکار عمومی جهان منتظر اطلاع از جزئیات پیام رئیس جمهور آمریکا و پیشنهادات احتمالی وی برای تهران بود، سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موضع ایران نسبت به مذاکرات و بیان علل این موضع به خبر اصلی رسانه‌های جهان تبدیل شده؛ مهندسی معکوسی که تعجب بسیاری از رسانه‌ها را به همراه داشته است. حالا دیگر عباراتی نظیر «ترامپ شایسته تبادل پیام نیست»، «تجربه تلخ مذاکرات قبلی با آمریکا در چارجوب برجام به هیچ وجه تکرار نخواهد شد» یا «کدام عاقلی با کشوری که زیر تمام توافق‌ها زده مذاکره می‌کند؟» در رسانه‌های بین‌المللی جای گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات پیام ترامپ را گرفته است. به عبارت دیگر، ایران به شکلی هوشمندانه با استفاده از پیام‌آور ترامپ، پیام خود را به گوش جهانیان رساند بدون آنکه مجالی در اختیار بازی رسانه‌ای-روانی جدید رئیس جمهور آمریکا قرار دهد! رخدادی که بدون شک نوعی پیروزی برای ایران در حوزه جنگ روانی به شمار می‌آید چرا که هم اکنون توپ به زمین واشنگتن برگشته است. اما فارغ از مدیریت هوشمندانه جنگ روانی آمریکا علیه ایران در بیت رهبری، محتوای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به نخست وزیر ژاپن پیش از هر چیز نشان از پایان معادله‌ای دارد که طی نزدیک به یک سال گذشته از سوی آمریکا تلاش شده بر تهران تحمیل شود؛ معادله یا «جنگ» یا «مذاکره». انتقال پیام شخص رئیس جمهور آمریکا (به عنوان نماد این معادله) توسط نخست وزیر ژاپن به تهران بعد از اعمال فشارهای اقتصادی-امنیتی بی‌سابقه، نقطه اوج این تلاش‌ها به شمار می‌رود. شکست عملی معادله جنگ یا مذاکره از آن حیث با اهمیت است که بر خلاف آنچه در ظاهر رخ داده، آمریکا در اجرای این معادله تنها نبوده و شرکای اروپایی این کشور عملا با رفتار خود در حوزه‌های مختلف، در تحمیل معادله مذکور علیه ایران به واشنگتن یاری رسانده‌اند. با این حال پاسخ روشن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نشان از مرگ زودهنگام معادله دارد؛ مرگی که تنها علت آن، توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف و آمادگی این کشور برای استفاده از اهرم‌های فشار خود علیه آمریکا و متحدانش بوده است. انتصار ایران در «جنگ اراده‌ها» (تحقق وضعیت نه جنگ و نه مذاکره) در حالی است که جمهوری اسلامی به شکلی هوشمندانه از ورود به مذاکرات جدید با آمریکا خودداری می‌کند. در بیان ریشه‌های اجتناب تهران از مذاکره جدید می‌توان به ۳ مورد ذیل اشاره کرد: [*]   ۱- تجربه مذاکره با آمریکا با گذشت بیش از یک سال از خروج آمریکا از توافق برجام، همچنان هیچ مدرک معتبری دال بر نقض مفاد توافق از سوی ایران منتشر نشده است. تنها مرجع راستی‌آزمایی عملکرد ایران در توافق، یعنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های خود بر پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام تاکید کرده است. تایید عملکرد ...

جدیدترین خبرها