رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۶ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 18 August
اوقات شرعی

  • دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
  • کد خبر : 70428
  • مشاهده : 13 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : علت قتل مصاحبه‌ای بود که میترا میخواست انجام دهد/ قتل خواهرم دلایل کاملا خانوادگی دارد/ خیلی مسائل هست که می‌دانم؛ اما حالا وقت گفتنش نیست؛ بعد از صدور حکم درباره آن صحبت خواهم کرد

مسعود استاد، برادر میترا استاد، همسر دوم نجفی، نیز در جمع خبرنگارانی که در دادسرای جنایی تهران حضور داشتند، گفت: قتل خواهرم سیاسی نیست و دلایل کاملا خانوادگی دارد. من مدارکی دارم که نشان می‌دهد آقای نجفی همسر اولش را طلاق داده‌ است؛ اما حالا می‌گویند او را طلاق نداده‌اند. دلیل قتل مصاحبه‌ای بود که قرار بود با خواهرم انجام شود.

محمدعلی نجفی که به اتهام قتل همسر دومش بازداشت است. دیروز برای آخرین‌بار در دادسرا از خودش دفاع کرد.

به گزارش حامی خبر، او دیروز یک ساعت به‌صورت خصوصی با وکلایش دیدار کرد. روز گذشته اولین روزی بود که همه طرفین پرونده برای پیگیری موضوع در دادسرا حاضر شده ‌بودند. به گزارش خبرنگار ما، هرچند بازسازی صحنه قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی در سکوت مطلق خبری و به دور از چشم رسانه‌ها انجام گرفت، اما روز گذشته یک منبع آگاه به خبرنگاران گفت نجفی در جلسه بازسازی صحنه چه موضوعاتی را توضیح داده است.

نجفی در بازسازی صحنه قتل گفته است: شب قبل از حادثه تا نیمه‌های شب با هم درگیری داشتیم. صبح که بیدار شدم، میترا به حمام رفت، گوشی من را هم با خود برده ‌بود تا با کسی در تماس نباشم. مقابل در حمام جروبحث کردیم، اسلحه را برداشتم و به سمت حمام رفتم و گفتم می‌خواهی این بحث را تمام کنیم؟ قصدم ترساندن او بود. میترا ترسید و به سمت من آمد و تیرها شلیک شد.

نجفی همچنین گفته است: بعد از اینکه میترا جانش را از دست داد، از شدت ناراحتی و فشاری که داشتم می‌خواستم خودم را از بالکن به پایین پرت کنم. تا لبه بالکن هم رفتم، اما از خدا ترسیدم و پشیمان شدم و دوباره به داخل برگشتم. وسایلم را جمع کردم و به قم سر مزار پدرم رفتم. در قم شهروندی من را شناخت و از من خواست با او سلفی بگیرم. وضع روحی خیلی بدی داشتم، اما آن‌قدر بامحبت جلو آمد و به من ابراز لطف کرد که نتوانستم دلش را بشکنم و قبول کردم. بعد از اینکه سلفی گرفتم، به سمت حرم حضرت معصومه (س) رفتم. در آنجا هم هم‌وطن دیگری من را شناخت. جلو آمد و با ناراحتی به من تسلیت گفت. خیلی ابراز لطف کرد. پرسیدم چه شده، گفت به‌خاطر مرگ همسرتان تسلیت می‌گویم. آنجا بود که متوجه شدم همه‌چیز مشخص شده ‌است. بعد از زیارت حضرت معصومه (س) و خلوت با پدرم سوار ماشین شدم و به تهران آمدم و خودم را تسلیم کردم.

با توجه به پوشش روز گذشته دکتر نجفی مشخص بود او همچنان در بازداشتگاه اداره آگاهی نگهداری می‌شود. وی که به دستور بازپرس به دادسرا برده ‌شده ‌بود، هنگام عبور از کنار خبرنگاران با خوش‌رفتاری سلام و احوال‌پرسی کرد، اما مأموری که همراهش بود، اجازه گفت‌وگو به خبرنگاران را نداد و بلافاصله او را دور کرد و به اتاق بازپرس پرونده برد. نجفی تقریبا ۵ ساعت در دادسرا بود و به دستور بازپرس نزدیک به ۴۵ دقیقه با وکلایش در اتاق کنفرانس دادسرای جنایی تهران صحبت کرد.

سپس نجفی به اتاق رئیس دادسرای جنایی تهران منتقل شد و آنها پشت درهای بسته با هم صحبت کردند.از هیچ‌کدام از گفت‌وگوها خبری منتشر نشده است. دشتبان، بازپرس پرونده، وکلای نجفی و رئیس مجتمع همگی دیروز سکوت کردند و اجازه صحبت مستقیم به خبرنگاران و نجفی هم داده نشد. روز گذشته فقط نجفی نبود که در دادسرا حضور داشت، بلکه چند نفر از اعضای خانواده‌ او به همراه دامادش در دادسرا حاضر شده و پیگیر پرونده بودند.

همسر سابق میترا استاد و دو نفر از اعضای خانواده او نیز در دادسرا حاضر شدند و مدتی با بازپرس و رئیس دادسرا به صورت خصوصی صحبت کردند. همسر سابق میترا استاد مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت، اما به هیچ سؤالی پاسخ نداد و گفت: من در جریان جزئیات پرونده نیستم و برای کار دیگری به‌جز جزئیات قتل به دادسرا آمده‌ام. او در پاسخ به این سؤال که روز اول در صحنه قتل از سوی خبرنگاران دیده شده، پس چطور می‌گوید در جریان جزئیات نیست، گفت: من به‌خاطر پسرم در محل حاضر شده‌ بودم و اطلاعاتی از پرونده قتل ندارم.

اظهارات برادر مقتول

مسعود استاد، برادر میترا استاد، همسر دوم نجفی، نیز در جمع خبرنگارانی که در دادسرای جنایی تهران حضور داشتند، گفت: قتل خواهرم سیاسی نیست و دلایل کاملا خانوادگی دارد. من مدارکی دارم که نشان می‌دهد آقای نجفی همسر اولش را طلاق داده‌ است؛ اما حالا می‌گویند او را طلاق نداده‌اند. دلیل قتل مصاحبه‌ای بود که قرار بود با خواهرم انجام شود.

مسعود استاد گفت: این را که گفته شده خواهرم با یک نهاد امنیتی ارتباط داشته، رد می‌کنم. او با هیچ نهادی ارتباط نداشت. آنها اختلافاتی با هم داشتند؛ اما اصلا صحبت از جدایی نبود و اولین بار است که گفته می‌شود قرار بود میترا از آقای نجفی جدا شود. روز قبل از قتل تا چهار صبح من با خواهرم در تماس بودم و او از درگیری‌ای که با شوهرش داشت، به من گفت. فردای آن روز قرار بود برای مصاحبه برود که این قتل اتفاق افتاد و علت قتل به مصاحبه برمی‌گردد. قرار بود روز حادثه خواهرم با یک سایت خبری مصاحبه کند و مسائلی را مطرح کند که همین امر باعث شد خواهرم کشته شود.

روز جمعه ما در دادسرای جنایی بودیم. آقای نجفی شخصا با من یک ساعت صحبت کردند تا بتوانند رضایت بگیرند؛ اما ما رضایت نمی‌دهیم. خیلی مسائل هست که می‌دانم؛ اما حالا وقت گفتنش نیست و من بعد از صدور حکم درباره آن صحبت خواهم کرد و واقعیت‌هایی را خواهم گفت. او در پاسخ به این سؤال که چرا پرونده تا این حد سریع رسیدگی شد، گفت: این پرونده از حد ملی خارج شده و جهانی شده و قوه قضائیه هم ویژه به آن رسیدگی کرده‌ است.

مسعود استاد گفت: قرار مجرمیت و کیفرخواست علیه محمدعلی نجفی صادر و پرونده برای رسیدگی ارسال می‌شود.

وی گفت حرف پدر و مادر و خواهر‌زاده‌ام حرف من است و آنچه من تصمیم بگیرم آنها نیر قبول می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها