رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 15 October
اوقات شرعی

  • چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
  • کد خبر : 70563
  • مشاهده : 65 بازدید
  • اسلاید » پیشخوان
  • چاپ خبر : پیام تسلیت دبیر کل جبهه ایران اسلامی در پی درگذشت نماینده نطنز

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) در پیامی درگذشت مرتضی صفاری نطنزی، نماینده نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی (جبهه حامیان انقلاب اسلامی) در پیامی درگذشت مرتضی صفاری نطنزی، نماینده نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش حامی خبر؛ متن پیام دبیرکل جبهه ایران اسلامی بدین شرح است:

بسم الله الرئوف الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

…و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

درگذشت برادر خدمتگزار و پرتلاش، جناب آقای مرتضی صفاری نطنزی، نماینده محترم، ارجمند و دلسوز شریف مردم نطنز و قمصر موجب تاثر بسیار اینجانب، همکاران و همشهریان شد.

مرحومِ مغفور، از جمله مسئولین دانشمند، زحمتکش و توانمند مجلس و از اعضای موثر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود که با خدمات شبانه روزی، در جهت اعتلای نام ایران اسلامی همتی وافر داشت؛ مشیت الهی بر آن قرار گرفت که این خدمتگزار صدیق و دلسوز مردم در پس یک دوره بیماری به لقاء الله بپیوندد.

درگذشت تاثر و تالم برانگیز جناب مرتضی صفاری نطنزی را به همه مردم شریف حوزه انتخابیه، مردم عزیز ایران و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده علو درجات، و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی از درگاه خداوند مسالت می کنم.

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی (دبیرکل جبهه حامیان انقلاب اسلامی)

به گزارش حامی خبر، مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی شب گذشته (سه شنبه) پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود و ریاست کمیته روابط خارجی این کمیسیون را بر عهده داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

عباس عبدی؛

حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

حمله پهپادی به‌مهم‌ترین مرکز امپراطوری نفتی عربستان، یعنی آرامکو بازتاب‌های سیاسی بزرگی داشت و این بازتاب‌ها تازه آغاز شده است و احتمال می‌رود که در روزها و هفته‌های آینده ابعاد بزرگ‌تری نیز پیدا کند ولی به‌نظر می‌رسد که این حمله موجب تغییر دکترین‌های دفاعی منطقه شود بویژه دکترین دفاعی اسرائیل را به کلی با سؤال مواجه خواهد کرد.  واقعیت این است که تعدادی پهپاد و احتمالاً موشک از نقطه‌ای که معلوم نیست کجاست به سوی مراکز نفتی شلیک شده یا به پرواز در آمده‌اند. مبدأ اولیه ارسال آنها تا محل اصابت حداقل ۵۰۰ کیلومتر و حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته است تعداد آنها زیاد و حداقل ۱۲ فروند بوده است. در این فاصله هیچ رادار و ماهواره‌ای آنها را ردیابی نکرده و هشدار نداده یا اقدامی نکرده است هنوز هم نمی‌توانند با قاطعیت بگویند که از کجا شلیک شده است. آنها از دفاع ضد هوایی پیشرفته پاتریوت عبور کرده‌اند. از همه مهمتر اینکه با دقت تمام اهداف تعیین شده را به‌صورت نقطه زنی مورد اصابت قرار داده‌اند. این امر به معنای آن است که تاریخ مصرف دکترین دفاعی و امنیتی موجود در کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه به پایان رسیده است. در این مرحله سؤال بنیادین این نیست که عربستان یا کشورهای دیگر چه پاسخی به این حمله بدهند یا ندهند؟ پرسش اصلی این است که آیا آنان  در ادامه نیز قادر به دفاع از خود هستند یا همچنان سپر دفاعی آنان قابل عبور است؟ این مشکل بیش از هر جایی گریبان اسرائیل را خواهد گرفت چون اسرائیل تنها رژیم منطقه است که فاقد عمق استراتژیک و گستره جغرافیایی است. به همین علت از قدیم در پی ایجاد خطوط مرزی فرضی امنیتی با دایره‌هایی به شعاع‌های گوناگون بود و اجازه نمی‌داد که ارتش‌های عربی از این مرزهای مجازی و با ویژگی‌های مورد نظر اسرائیل عبور کنند یا خطوط قرمز اسرائیل را نقض نمایند. ولی حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای اسرائیل مستقر هستند و ابزارهای آنان برای مبارزه علیه اسرائیل نه توپ‌های صحرایی و تانک‌های بزرگ و بالگردها و هلیکوپترهای جنگی موجود در ارتش‌های کلاسیک که نیازمند یگان‌های‌های رزمی و فرودگاه‌های جنگی و غیره است که کوچک‌ترین تحرکشان در دیدرس ماهواره قرار دارند؛ بلکه آنان براحتی می‌توانند پهپادها را ساخته و از هر محلی آنها را به پرواز درآورند و از طریق دستگاه‌های موجود الکترونیکی و حتی تلفن همراه آنها را به سوی هدف مورد نظر خود هدایت کنند و هر نوع تسلیحاتی اعم از منفجره یا بمب‌های شیمیایی و غیره را روی آنها سوار نمایند. این نوع مقابله نیازی به ارتش‌های منظم و کلاسیک ندارد و شاید بتوان گفت این تحول مثل تحولات مشابه موجب دموکراتیک ...

جدیدترین خبرها