رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۶ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 16 September
اوقات شرعی

  • جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
  • کد خبر : 70585
  • مشاهده : 43 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ملت ایران سیاست‌های مرکب و پیچیده دشمن را متلاشی کرده‌ است/ امروز بسیج در حال تبیین موازنه قدرت است

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن با ایجاد هراس سعی داشت ملت ایران دست از مقاومت بردارد، گفت: ملت ایران سیاست‌های مرکب و پیچیده دشمن را متلاشی کرده‌اند.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم معارفه فرمانده جدید سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی اظهار داشت: ما حتماً قادر نیستیم ابعاد پدیده با شکوه بسیج را توصیف کنیم ولی می توان بسیج را تجسم زمینی از آیات قرآن توصیف کرد.

وی با بیان اینکه بسیج مجمع مردان و زنانی است که پاکیزگی‌را دوست دارند، ادامه داد: بسیج محیط حضور مردان و زنانی است که جذابیت‌های دنیا آنها را شیفته خود نمی‌کند. بسیج مولود انقلاب اسلامی و معجزه ذهنی امام (ره) است که توانستند افق‌های عظیمی را برای دفاع از انقلاب اسلامی بگشایند.

به گزارش حامی خبر؛ سردار سلامی افزود: این پدیده مبارک امروز تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است. بسیج کاملا یک نهاد الهی و مقدس و تصویر فضیلت‌های انقلاب است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما می خواهیم با بسیج قله‌های بزرگی را فتح کنیم و با بسیج مستکبران را بشکنیم و ارزش‌های اسلام را جاری کنیم. می‌خواهیم با بسیج روح مقاومت  در جهان اسلام احیا کرده و معادلات را تغییر داده و مجد و عظمت اسلام را در عصر حاضر احیا کنیم و بر فراز سنگرهای کلیدی جهان بیرق‌های عدالت را بر افرازیم.

وی عنوان کرد: تا زمانیکه انسان‌های بسیجی در زمین راه می‌روند و ملت‌ها را آزاد می‌کنند و تفکر بسیجی را ترویج می‌دهند پیشرفت و عزت می آفرینند.

سردار سلامی با اشاره به ویژگی‌های بسیج گفت: امروز ملت ایران در حال ساختن یک تاریخ پر شکوه و با عظمت است. امروز بسیج در حال تبیین موازنه قدرت است. شما می بینید که ملت ایران چگونه توانسته است سیاست‌های مرکب و پیچیده دشمن را متلاشی کند. ملت ایران در نگرش وبینش همه بسیجی هستند اگر چه در بسیج ثبت نام نکرده باشند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ملت ایران در حال شکست دادن دشمنی است که تلاش کرده جنگ را به قلب‌ها و ذهن‌های ملت ما بکشد و سعی کرده جنگ اقتصادی، سیاسی و امنیتی را علیه ما بر پا کند. اما ملت ایران در پرتو هدایت‌های رهبر حکیم در برابر تمام این توطئه‌ها ایستاده است.

وی ادامه داد: نیروی به هم پیوسته امت و امام، جبهه شکست و نفوذ ناپذیری ایجاد کرده است. شما شکست اندیشه‌های دشمن را در می آن می بینید. می‌خواستند هراس از جنگ ایجاد کنند که ملت ایران دست از مقاومت بر دارد اما امروز هراس از جنگ در دل آنها افتاده است و ملت ایران بی اعتنا به تمام این ارعاب‌ها ایستاد.

سردار سلامی تاکید کرد: نحوه دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن نشان دهنده قدرت ملت ایران بود. وقتی امت و امام به عمق می پیوندند این اتفاق رخ می‌دهد م این یعنی همان اندیشه بسیجی است که اندیشه بسیجی فرمول شکست دادن قدرت‌ها است.

فرمانده کل سپاه گفت: ملت ما آموخته‌اند سعادتشان با اسلام گره خورده است و این نسخه اصلی عزت و اقتدار ما است. وقتی با دشمنان بزرگ دست و  پنجه نرم می‌کنید بزرگ می‌شوید. ما همه امکانات را برای حرکت شما به سمت اهداف بزرگ در اختیار شما می‌گذاریم زیرا قرار است ما بر دشمنانمان غلبه کنیم. دشمن رو به زوال است و این زوال بازگشت نا پذیر است.

وی با تشکر از زحمات سردار غیب پرور گفت: از زمان ایشان طرح‌های اعتلای بسیج آغاز شد. اما تغییر در مسئولیت‌ها امری طبیعی است ما امروز می‌خواهیم ایشان را برای پذیرش یک مسئولیت بزرگ‌تر متقاعد کنیم.

سردر سلامی با اشاره به ویژگی‌های سردار سلیمانی هم گفت: خوشحالیم که امروز این پرچم به دست برادری سپرده می شود که بیش از ۷۹ ما سابقه حضور در میدان‌های سخت دفاع مقدس را در کارنامه دارد. امیدواریم ایشان قادر باشند با کمک همه عزیزان اهداف بلندی که در حکم ایشان ذکر شده را عملی کنند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها