رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۶ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 16 September
اوقات شرعی

دبیر کل جبهه ایران اسلامی:

آمریکا آغازگر دومینوی جنگ در منطقه است

عظیمی با بیان اینکه امریکا آغازگر دومینوی جنگ در منطقه است گفت: ایران در ۸ سال دفاع مقدس نیز آغازگر جنگ نبود و جنگ ایران و عراق نیز با حمایت امریکا آغاز شد.

«محمد حسین عظیمی» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد حقوق بشر امریکایی و جایگاه بین المللی آن گفت: موضوع حقوق بشر امریکایی واقعا وجود دارد و هر کشوری که کودک کش تر و جنایت کارتر، وقیح تر، متجاوزتر و جنگ طلب تر باشد در زمره کشورهای مورد تایید حقوق بشر امریکا قرار می گیرد و هر کشوری که از منظر آنها ناقض حقوق بشر نباشد مورد تایید آمریکا نیست.

به گزارش حامی خبر؛ دبیر کل جبهه ایران اسلامی با اشاره به وضعیت یمن، سوریه، افغانستان و جنایات امریکایی ها در این کشورها افزود: امریکا به شکل مستقیم یا نیابتی به خاک این کشورها تجاوز کرده است و هواپیماهای سعودی با بمباران مردان، زنان و کودکان یمنی را به خاک و خون می کشند و در این میان صدایی از مدعیان حقوق بشر شنیده نمی شود.

عظیمی ادامه داد: ما امریکا را ناقض اصلی حقوق بشر می دانیم که زندانهای مخوفی همچون گوانتاناما را اداره می کند امریکا حقوق سیاه پوستان و رنگین پوستان را در کشور خود رعایت نمی کند و هنوز هم مردم نژاد پرست و فرقه گرا مورد حمایت دستگاه های امنیتی داخلی هستند.

وی با اشاره به شلیک ناوه وینسنت امریکایی به هواپیمایی مسافربری و استفاده از سلاح هسته ای در هیروشیما و ناکازاکی اظهار کرد: امریکا در ابتدای شکل گیری تمدن پوشالی اش سرخ پوستان را پوست می کند، این کشور از ابتدای ناقض حقوق بشر بوده اما به زعم خود حامی حقوق بشر است. متاسفانه موازنه قدرت در عرصه بین الملل در ید امریکا و هم پیمانان او قرار دارد.

عظیمی در مورد جایگاه ایران در عرصه حقوق بشر بین المللی اظهار کرد: عده ای در آن سوی دنیا ولنگاری و بی حجابی را تمدن و پیشرفت می دانند و این همان چیزی بود که رضاخان به دنبال آن بود و پس از مدتی فهمید که ما باید به اصول و سنتهای اصیل ایرانی پای بند باشیم.

این فعال حزبی  ادامه داد: ایران در جایگاه بین المللی جزء معدود کشورهای اسلامی است که حقوق زنان را ارزش می نهد در موضوع قوانین ازدواج و طلاق انچه در قانون آمده کاملا به نفع بانوان است. قانون به شکل نگاشته شده که حقوق زنان در آن به خوبی دیده شده اما در امریکا مردی مدتی با زنی زندگی می کند و  بعد از مدتی زن را با یک  یا دو فرزند تنها می گذارد و هیچ تعهدی با انها ندارد در حالی که  در قانون جمهوری اسلامی ایران موارد حمایت از زنان و خانواده دیده شده است.

دبیر کل جبهه ایران اسلامی افزود:  البته بعضا ممکن است در اجرای قانون مشکل داشته باشیم اما در اصل مواد قانونی موضوع حمایت از حقوق زنان به خوبی دیده شده است.

وی با بیان اینکه ما شروع کننده هیچ جنگی در دنیا نبودیم گفت: امریکا آغازگر دومینوی جنگ در منطقه است و از سوریه و عراق تا افغانستان و یمن را در این جنگ درگیر کرده است. اما جمهوری اسلامی ایران نه تنها آغازگر هیچ جنگی نبوده است بلکه در ۸ سال دفاع مقدس  نیز ما شروع کننده نبودیم و صدام با حمایت امریکای تروریست آغازگر جنگ ایران بود و ۳۰۰ هزار شهید حاصل این جنگی بود که ایران خواهان آن نبود.

عظیمی تصریح کرد: هم پیمانان امریکا در منطقه چندین خبرنگار سیاسی زندانی را دارد و ایران کمترین امار زندانیان سیاسی را دارد  در حالی که ترکیه به عنوان قوی ترین متحد امریکا بالاترین امار زندانیان سیاسی را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: اما ایران بالاترین آمار جاسوسان امریکایی را به خود اختصاص داده است زیرا امریکا به دنبال تضعیف  امنیت ملی کشور ما است و بسیاری از افرادی را که امریکا به عنوان زندانی از آنها یاد می کند زندانی سیاسی نیستند بلکه جاسوس هستند .

دبیر کل جبهه ایران اسلامی در مورد جایگاه ایران از منظر حقوق بشر افزود: شاید ما در داخل نواقصی داشته باشیم و در حال ازمون خطا باشیم تا حقوق شهروندی را به خوبی بشناسیم اما به مراتب نسبت به سایر کشورها نقض کمتری از حقوق شهروندی را داریم.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها