رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۶ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 16 September
اوقات شرعی

  • جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  • کد خبر : 70592
  • مشاهده : 27 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : جنگ بزرگ رسانه‌ای دشمن در پیش روست/همبستگی و انسجام ملی بسیار ضروری است

گروه استان‌ها- وزیر ارشاد با بیان اینکه در آستانه اتفاقات مختلف اقتصادی و رسانه‌ای قرار داریم گفت: امروز هر کسی که دل به انقلاب و ایران اسلامی دهد باید بتواند بیش از گذشته متوجه وحدت کلمه باشد.

سیدعباس صالحی در یادواره شهیدان والامقام علی انصاری، استاندار اسبق و معاون وی علیرضا نورانی در رشت اظهار داشت: یاد بیش از ۸ هزار شهید خونین‌کفن استان گیلان را که با ندای امام راحل برای عزت اسلام و ایران کوشیدند گرامی می‌داریم.

به گزارش حامی خبر؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامی‌داشتن یاد شهدای والامقام انصاری و نورانی خاطرنشان کرد: اکنون که در چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم که در این ۴۰ سال، گردنه‌ها و مسیرهای سخت و دشواری زیادی را پشت سر گذاشتیم.

صالحی با اشاره به تداوم درخت تنومند انقلاب اسلامی، عقاید و اندیشه‌های ایمانی ملت ایران افزود: جریان ترور در این کشور بلافاصله پس از پیروزی انقلاب توسط منافقان کوردل شروع شد و هیچ جامعه و کشوری به تناسب جمعیت آن به اندازه ملت ایران از تروریست رنج برده است.

وی با بیان اینکه هیچ جامعه‌ای به اندازه ایران، مسئولان عالی‌رتبه خود را قربانی ترور ندیده است ابراز داشت: شهید انصاری که به‌عنوان استاندار گیلان در این منطقه مسئولیت داشت، با تخصص، تعهد، کوشش و کارآمدی خود توانست خاطره خوبی از خود به به یادگار بگذارد.

وزیر ارشاد گفت: شهید مفتح، شهید طباطبایی، شهید انصاری، شهید رجایی، شهید بهشتی، شهید باهنر و صدها پایه‌گذار برجسته نظام اسلامی که هر کدام پرچمی از پرچم‌های امام(ره) را به دوش داشتند و در آن مسیر همواره کوشیدند توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهید انصاری با چهره‌های مقاومت، ایثار و بزرگانی همچون شهید چمران و شهید صدر در ارتباط بود و مانند آنان در راه خدمت به مردم می‌کوشید خاطرنشان کرد: شهید انصاری به عشق خدمت به اسلام و ایران اسلامی همواره کوشید و در همان مسیر نیز به شهادت رسید.

صالحی با بیان اینکه این کارگزاران شهید همواره در تلاش بودند و می‌خواستند این نظام به یک درخت تنومند تبدیل شود اظهار داشت: بسیاری از نظام‌ها با ترور فقط چند شخصیت خود در هم ریختند.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ایران و انقلاب، صدها چهره درجه یک و برجسته خود را چه در سطح ملی و منطقه‌ای از دست داد اما این نظام با جریان ترورها از بین نرفت بلکه با خون شهدا زنده‌تر شد.

وی با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ هرگز تجاوزگر نبودند ابراز داشت: ما در اوایل انقلاب در شرایط سختی بودیم و مشغول تأسیس یک نظام سیاسی و اسلامی هم بودیم؛ در همان روزها جریان استکبار غربی برای یک جنگ گسترده به میدان آمد و ۸ سال جنگ را بر ما تحمیل کرد.

صالحی با بیان اینکه ۸ سال جنگ تحمیلی روزهای بسیار سخت و عبرت‌آفرینی بود و خسارات سنگین اقتصادی و انسانی بر ما وارد شد ابراز داشت: ایران و انقلاب اسلامی، خطرها و گردنه دوم سخت را نیز پشت سر گذاشت.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، همه جهان از جمله شرق و غرب دست به دست هم دادند و بر علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام کردند و وارد عمل شدند اما این کشور روز به روز ماندگارتر و پایدارتر شد.

وی با اشاره به مقوله جنگ اقتصادی، تحریم‌ها و فشار اقتصادی افزود: این مقوله‌ای است که ایران به تازگی با آن روبه‌رو نشده بلکه در تمام این ۴۰ سال، دشمنان انقلاب با فشارها و تحریم‌های مختلف سعی در خم کردن درخت تنومند انقلاب داشتند اما هرگز موفق نشدند و نمی‌شوند.

صالحی با بیان اینکه شعار انقلاب، عزت و مقاومت مدبرانه است ابراز داشت: تعامل با جهان بر اساس اصول درست اهمیت دارد و دولت تدبیر و امید همه‌جانبه در این مسیر حرکت خود را آغاز کرده است و جریان ابلهانه آمریکایی تلاش می‌کند تا ما را از پا دربیاورد.

وی خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی و جنگ تحریمی پر خسارت است اما این ملت همانطور که از جنگ ترور و جنگ تحمیلی سربلند و پیروز بیرون آمد از جنگ اقتصادی و تحریمی هم سربلند و پیروز بیرون می‌آید و مستحکم تر از گذشته می‌شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه با اتکا به توانایی و مهارت‌های داخلی شاهد موفقیت‌های بسیاری در ادامه خواهیم بود افزود: باید بتوانیم همبستگی ملت خود را حفظ کنیم زیرا امام راحل بیش از هر چیز به وحدت کلمه پافشاری می‌کرد.

صالحی با بیان اینکه امام راحل فرمودند که اگر این وحدت، همبستگی و انسجام وجود داشته باشد دیگر هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را در هم بشکند تصریح کرد: امروز هم در جنگ اقتصادی و جنگ روانی دشمنان، همبستگی و انسجام ملی بسیار ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ما در آستانه اتفاقات مختلف اقتصادی و رسانه‌ای هستیم افزود: امروز هم هر کسی که دل به انقلاب و ایران اسلامی دهد باید بتواند بیش از گذشته متوجه پیام امام راحل و وحدت کلمه باشد و ملت ایران همچون ۴۰ سال گذشته مقتدرتر و با صلابت بیشتر زندگی خود را بگذراند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم به برکت خون این شهدای والامقام از جمله شهید انصاری و شهید نورانی در این دوره جدید انقلاب اسلامی باز بتوانیم از سختی‌ها و گردنه‌های سخت همچون گذشته عبور کنیم.

سرپرست استانداری گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند مایه مباهات هر جامعه‌ای جهت مضاعف کردن رشد و توسعه کشور باشد و انقلاب اسلامی ایران و استمرار اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مدیون شهدا و ایثارگران است.

ارسلان زارع با اشاره به ابعاد شخصیتی شهیدان نورانی و انصاری خاطرنشان کرد: سختکوشی، مردم‌داری، اخلاق‌مداری و تعهد این شهیدان همواره الگویی برای مدیران دوران خود و پس از آن بوده و امروز نیز الگو است و هر ساله گرامیداشت این شهیدان باشکوه‌‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: آنچه که موجب شد دوران کوتاه خدمت این دو شهید برای مردم گیلان ماندگار شود در حقیقت مردمی بودن، تقوا، ایمان و تعهدشان بود بنابراین ترویج و فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش تسنیم، شهید انصاری استاندار اسبق گیلان و شهید نورانی معاون عمرانی‌ وی در سحرگاه تیرماه سال ۱۳۶۰ و یک هفته پس از انفجار دفتر مرکزی جمهوری اسلامی، در مسیر عزیمت به استانداری به‌دست منافقان کوردل در خیابان لاکانی رشت به درجه شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها