رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۶ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 16 September
اوقات شرعی

  • دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۱
  • کد خبر : 70646
  • مشاهده : 22 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : حجت الاسلام رئیسی بر عدم ضرورت حضور زنان در زندان ها تاکید دارند/ بررسی پرونده تمام زندانیان بدهکار در دستور کار قرار گرفت

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: قوه قضائیه اخیراً دستور دادند پرونده تمام زندانیان بدهکار مالی مورد بررسی قرار گیرد تا حداکثر مساعدت قضایی و قانونی در مورد آنان اعمال شود.

به گزارش حامی خبر به نقل از روابط عمومی سازمان زندان‌ها، جهانگیر در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان های استان تهران گفت: توسعه امنیت در زندان ها مهمترین رکن اجرای صحیح برنامه های اصلاحی و تربیتی است چرا که بدون امنیت هیچ یک از برنامه‌های اصلاحی و تربیتی به ثمر نخواهد نشست.

رئیس سازمان زندان ها در ادامه با اشاره به مطالبات رهبری معظم انقلاب از قوه قضائیه گفت: بخش هایی از این مطالبات با زندان های کشور در ارتباط است و همه ما باید تلاش کنیم تا مطالبات ایشان را با دقت اجرا کنیم.

وی ادامه داد: اولین مطالبه ایشان تحول در دستگاه قضا است، پس در زندان‌ها نیز به عنوان بخشی از دستگاه قضایی باید به دنبال تحول سازنده باشیم که این امر مستلزم برنامه ریزی کلان، اجرای دقیق و بدون تاخیر برنامه هاست که عین مطالبه ایشان است.

این مقام ارشد قضایی افزود: برنامه ریزی کلان و دقیق مستلزم آسیب شناسی فرایندها و فعالیت هاست که به طور مرتب باید انجام شود و هر جا نقصی در عملکرد ها وجود دارد به شکل اصولی رفع شود. امنیت پایدار و علمی، محور تمام برنامه‌ریزی‌ها در زندان‌هاست و نباید هیچ یک از خدمات زندانبانی موجب خدشه دار شدن موضوع امنیت در زندان ها شود.

جهانگیر در ادامه ضمن برشمردن سایر مطالبات رهبری معظم انقلاب گفتند: تاکید بر پیشگیری از وقوع جرم یکی دیگر از مطالبات به حق ایشان از دستگاه قضا است.

وی تصریح کرد: در حوزه اقدامات پیشگیرانه توجه به خانواده های زندانیان، تلاش برای رفع مشکلات زندانیان، برنامه ریزی برای اقدامات بعد از خروج زندانیان، توسعه آموزش مهارت های اساسی برای زندانیان، از جمله اقداماتی است که می توان انجام داد.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: متاسفانه برخی از خانواده های زندانیان در هنگام ملاقات سعی در انتقال اقلام ممنوعه به داخل زندان دارند اما باید بدانند که تمام این اقلام در بازرسی های دقیق و قبل از ورود به پوسته داخلی زندان ها کشف می شود و تنها ماحصل این کار آنها، اقدام بزهکارانه، تکرار چرخه جرم و از بین رفتن زمینه های لازم برای اصلاح و تربیت زندانی است.

وی از مسئولین زندان ها خواست به نحو شایسته اطلاع رسانی و آموزش لازم را در خصوص آسیب های اینگونه کارها به خانواده های زندانیان بدهند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری در زندان ها گفت: رئیس محترم قوه قضائیه اخیراً دستور دادند پرونده تمام زندانیان بدهکار مالی مورد بررسی قرار گیرد تا حداکثر مساعدت قضایی و قانونی در مورد آنان اعمال شود.

رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: حضرت آیت الله رئیسی همچنین بر عدم ضرورت حضور زنان در زندان ها نیز تاکید دارند لذا باید شرایط آزادی آن دسته از زنان را که بر اساس قوانین امکان آزادی آنها و یا استفاده از مجازات های غیر از حبس برایشان فراهم است را مهیا کنیم.

جهانگیر در جمع بندی سخنان خود با تاکید مجدد بر مطالبات رهبری معظم انقلاب و همچنین ریاست قوه قضائیه تاکید کرد: همه ما در قبال وظایف و جایگاه شغلی خود مسئول هستیم و نباید خدای ناکرده با عملکرد ضعیف موجب تضیع حقوق شهروندی افراد شویم و یا زمینه را برای سوء استفاده دشمنان قسم خورده انقلاب فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان زندان ها با قدردانی از خدمات مصطفی محبی مدیرکل سابق زندان های استان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب را به عنوان مدیرکل جدید این استان معرفی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها