رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 15 October
اوقات شرعی

  • شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
  • کد خبر : 71188
  • مشاهده : 51 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : دشمنان زیادی در “استکبارستیزی، استقلال و آزادی‌” داریم/ ‌هر سال‌ دشمنی‌های‌ جدیدی بر ضد ایران آغاز می‌شود/رهبر انقلاب بعد از امام(ره) کشور را از طوفان‌های سهمگین عبور داده‌اند

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه دوره ۴۰ساله انقلاب پیوسته بوده است، گفت:‌ نظام ایران متفاوت از همه نظام‌های دنیا در استقلال و آزادی و استکبارستیزی است و دشمنان فراوانی از این نظر داریم.

سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی صبح امروز در آئین نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان اظهار داشت: توجه به حضور و تعبد آیت‌الله جعفری و اقتدا به امام جمعه جدید بعد از خود در همان هفته اول پیام مهم اخلاقی بزرگی دارد.

به گزارش حامی خبر؛ وی با بیان اینکه از طرفی دیگر امام جمعه جدید استان کرمان امروز مراسم تجلیل از امام جمعه قبل را برگزار می‌کند که نشان از روح اخلاق در علماست، گفت: این جلسه تجلیل از یک شخص نیست بلکه جلسه تجلیل از اسلام و قدرت اسلام در انسان‌سازی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: تاریخ اسلام مملو از انسان‌های تأثیرگذار روحانی است که متأسفانه از بعضی از آنها غافل ماندیم اما به‌برکت انقلاب این افراد به جامعه شناسانده شدند.

وی با بیان اینکه “در عملیات والفجر۱۰ به شکافی رفتیم تا از چشم دشمن مخفی بمانیم”، ادامه داد: در آنجا فکر کردم که این شکاف خیلی مأموریت‌های متعددی دارد و خداوند این دره را عبث ایجاد نکرده و یکی از این مأموریت‌ها این است که چند گردان نیروی مجاهد داخل آن قرار بگیرند.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه انقلاب دستاوردهای زیادی داشته اما کنار تمام این دستاوردها بعضی چیزها خیلی مهم است یادآور شد: مرحوم مدرس وقتی به خاف تبعید شد هیچ ملاقات‌کننده‌ای نداشت و ایشان در خاطرات خود نقل کرده و انسان متعجب می‌شود.

وی با ابراز اینکه “اگر می‌خواهیم دین را یاد بگیریم این خاطرات را بخوانیم و ببینیم چگونه دینداری را در غربت به‌جای می‌آورد” اضافه کرد: امام آمد امثال مدرس را احیا کرد و امروز روز مجلس ما منتسب به مدرس است و این از برکت انقلاب است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در تمام ادیان عموماً روحانیت وجود دارد و از یک جایگاه ویژه‌ای برخوردار است گفت: عموماً این افراد از یک‌سری امتیازات طبقاتی خاصی برخوردارند که بعضی از آنها حتی وراثتی است.

وی با بیان اینکه به‌عنوان مثال در آل‌سعود این روحانیت به افراد خاصی از خانواده خودشان تعلق دارد افزود: تنها جایی که اختلاف طبقاتی ندارد روحانیت شیعه است.

سرلشکر سلیمانی با یادآوری اینکه در اهل‌سنت رئیس الازهر را حکومت تعیین می‌کند که تابع حکومت است اما این موضوع در روحانیت شیعه وجود ندارد اظهار کرد: سیستم تربیتی در حوزه‌های علمیه روحانیت را اگر بررسی کنیم تنها جایی که نسبت به سایر سیستم‌ها تربیتی است در شیعه است که طلبه خودش استاد را انتخاب می‌کند و تربیت او در درس و مباحثه و احترام به استاد می‌گذرد.

وی با ابراز اینکه همه علوم غیر از علوم دینی علم خود را در جهت کار و معیشت به‌کار می‌گیرند افزود: اما در روحانیت شیعه این‌گونه نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز روز تجلیل از آیت‌الله سیدیحیی جعفری است که یک کار اخلاقی و بسیار مهم است عنوان کرد: بدون فاصله از شخصیت آیت‌الله جعفری مطلع بودم.

وی با یادآوری اینکه “حوادث مهمی در شهر کرمان وجود داشت و بر ما گذشت”، گفت: امام جمعه سه وظیفه مهم را به‌عهده دارد که هر کدام آن می‌تواند باعث اتفاقات مثبت و منفی در جامعه شود.

سرلشکر سلیمانی با اظهار اینکه دوره چهل‌ساله انقلاب پیوسته گذشت ادامه داد: نظام ایران متفاوت از همه نظام‌های دنیا در استقلال و آزادی و استکبارستیزی است و دشمنان فراوانی از این جهات داریم.

وی با بیان اینکه دشمنان دست از دشمنی برنداشته و ‌هر سال‌ دشمنی جدیدی علیه کشور آغاز کردند گفت: همه می‌دانیم هر انسان برجسته و به‌میزان برجستگی خود حتی اگر امام معصوم(ع) و پیامبر(ص) باشد هم اگر فاقد یاران فداکار و مقاومی باشد کار او به سرانجام نمی‌رسد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ابراز اینکه “به تاریخ زندگی امام علی(ع) و حوادث کوفه نگاه کنید” افزود: آنچه امام را زمین‌گیر کرد دنیاطلبی و عدم روحیه ایثار و فداکاری انسان‌های دور او بود که اجازه نداد امام در مسیر الهی خود موفق شود.

وی با تأکید به اینکه انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و در زمان امام امروز مسیر خود را طی می‌کند، تصریح کرد: انقلاب سنگ محک بزرگی برای پالایش اساسی انسان‌هاست.

سرلشکر سلیمانی با اظهار اینکه “شاهد ریزش‌ها و رویش‌های زیادی در جامعه بودیم” عنوان کرد: خیلی از کسانی که از اول پای کار انقلاب بودند از وسط راه بازماندند.

وی با بیان اینکه “سفارتخانه‌های ما در دنیا باید نمادی از جمهوری اسلامی در آن کشور باشد و امام(ره) و مقام معظم رهبری بر این موضوع تأکید دارند” گفت: امامان جمعه نیز نماد ولی‌فقیه در مناطق مختلف کشورند و آیت‌الله جعفری یک انسان انقلابی متدین است که به نماد رهبری در جامعه تبدیل شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه “۳۰ سال پیش به خانه ایشان رفتم و امسال هم که برای دیدار نوروزی به خانه ایشان رفتم هیچ تفاوتی در وضع خانه ندیدم” گفت: همان اخلاص و همان فرش را دیدم.

وی با ابراز اینکه صراحت در بیان و صداقت در گفتار از ویژگی‌های خاص آیت‌الله جعفری بود گفت: شخصی را در کرمان به صراحت و صداقت ایشان در بیان ندیدم.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری محور وحدت استان بوده و مبنای کار ایشان خدمت به مردم به‌دور از حزب‌گرایی در امور دولتی بوده است، افزود: از استاندار اصولگرا و اصلاح‌طلب به یک اندازه حمایت کرد و مبنای کار او خدمت به مردم بود.

وی با تأکید به اینکه آیت‌الله جعفری رفاقت‌های شخصی را فدای مصالح نظام و انقلاب کرد و در فتنه‌های مهم انقلاب از اصول خارج نشد و به‌روی اصول ایستادگی کرد، گفت: بار اصلی دفاع مقدس بر دوش مردم بود و ایشان با اقدامات خود اجازه نداد جبهه از نیروهای مردمی و روحانیون خالی شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری حتی پشتوانه مالی از جبهه را انجام می‌داد خاطرنشان کرد: زمانی برای خرید موتور قایق مشکل داشتیم و از شهر کرمان حدود هفتاد موتور خریداری و به جبهه اهدا شد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

عباس عبدی؛

حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

حمله پهپادی به‌مهم‌ترین مرکز امپراطوری نفتی عربستان، یعنی آرامکو بازتاب‌های سیاسی بزرگی داشت و این بازتاب‌ها تازه آغاز شده است و احتمال می‌رود که در روزها و هفته‌های آینده ابعاد بزرگ‌تری نیز پیدا کند ولی به‌نظر می‌رسد که این حمله موجب تغییر دکترین‌های دفاعی منطقه شود بویژه دکترین دفاعی اسرائیل را به کلی با سؤال مواجه خواهد کرد.  واقعیت این است که تعدادی پهپاد و احتمالاً موشک از نقطه‌ای که معلوم نیست کجاست به سوی مراکز نفتی شلیک شده یا به پرواز در آمده‌اند. مبدأ اولیه ارسال آنها تا محل اصابت حداقل ۵۰۰ کیلومتر و حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته است تعداد آنها زیاد و حداقل ۱۲ فروند بوده است. در این فاصله هیچ رادار و ماهواره‌ای آنها را ردیابی نکرده و هشدار نداده یا اقدامی نکرده است هنوز هم نمی‌توانند با قاطعیت بگویند که از کجا شلیک شده است. آنها از دفاع ضد هوایی پیشرفته پاتریوت عبور کرده‌اند. از همه مهمتر اینکه با دقت تمام اهداف تعیین شده را به‌صورت نقطه زنی مورد اصابت قرار داده‌اند. این امر به معنای آن است که تاریخ مصرف دکترین دفاعی و امنیتی موجود در کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه به پایان رسیده است. در این مرحله سؤال بنیادین این نیست که عربستان یا کشورهای دیگر چه پاسخی به این حمله بدهند یا ندهند؟ پرسش اصلی این است که آیا آنان  در ادامه نیز قادر به دفاع از خود هستند یا همچنان سپر دفاعی آنان قابل عبور است؟ این مشکل بیش از هر جایی گریبان اسرائیل را خواهد گرفت چون اسرائیل تنها رژیم منطقه است که فاقد عمق استراتژیک و گستره جغرافیایی است. به همین علت از قدیم در پی ایجاد خطوط مرزی فرضی امنیتی با دایره‌هایی به شعاع‌های گوناگون بود و اجازه نمی‌داد که ارتش‌های عربی از این مرزهای مجازی و با ویژگی‌های مورد نظر اسرائیل عبور کنند یا خطوط قرمز اسرائیل را نقض نمایند. ولی حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای اسرائیل مستقر هستند و ابزارهای آنان برای مبارزه علیه اسرائیل نه توپ‌های صحرایی و تانک‌های بزرگ و بالگردها و هلیکوپترهای جنگی موجود در ارتش‌های کلاسیک که نیازمند یگان‌های‌های رزمی و فرودگاه‌های جنگی و غیره است که کوچک‌ترین تحرکشان در دیدرس ماهواره قرار دارند؛ بلکه آنان براحتی می‌توانند پهپادها را ساخته و از هر محلی آنها را به پرواز درآورند و از طریق دستگاه‌های موجود الکترونیکی و حتی تلفن همراه آنها را به سوی هدف مورد نظر خود هدایت کنند و هر نوع تسلیحاتی اعم از منفجره یا بمب‌های شیمیایی و غیره را روی آنها سوار نمایند. این نوع مقابله نیازی به ارتش‌های منظم و کلاسیک ندارد و شاید بتوان گفت این تحول مثل تحولات مشابه موجب دموکراتیک ...

جدیدترین خبرها