رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 15 October
اوقات شرعی

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی:

با تکنولوژی پلاسما، از قدرت بازدارندگی لازم برخورداریم

دبیرکل جبهه ایران اسلامی گفت: اروپا علی رغم گرفتن ژست استقلال از آمریکا، عملا در نقش مکمل سیاست‌های ترامپ وارد بازی کارشکنی و برهم زدن توافق برجام شد.

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس در واکنش به سیاست های ضد ایرانی رئیس دولت آمریکا و همراهی اروپا با ترامپ علیه ملت ایران گفت: زمان کلید حل بسیاری از مسائل است؛ همانطور که پیش تر اشاره شده بود، ساز و کار مالی ادعایی اتحادیه اروپا (اینستکس) تنها با سه هدف عمده وقت کشی برای تاثیرگذاری تحریم های آمریکا، کانالیزه کردن تبادلات و معاملات تجاری ـ مالی ایران در سطح نفت در برابر غذا و دارو، و کشف شبکه خرید و فروش ایران طراحی و به ایران به عنوان یک امتیاز عرضه شد.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: اروپا علی رغم گرفتن ژست استقلال از آمریکا، عملا در نقش مکمل سیاست های ترامپ وارد بازی کارشکنی و برهم زدن توافق برجام شد.

عظیمی با برشمردن عقبه تاسف بار سیاست های ضد ایرانیِ رژیم آمریکا افزود: تقابل تمدنی غرب با شرق، اکنون در دو کانون اصلی و ایدوئولوژیک، یعنی انقلاب اسلامی ایران، و ایالات متحده آمریکایِ لیبرال خلاصه و صف بندی شده؛ اما آنچه اکنون مورد توجه بسیاری قرار گرفته و به تعبیری، مشعل امید و الگوی مقاومت در سطح جهان شده، عبور انقلاب اسلامی از مرز چهل سالگی، و کامل کردن دوره اول تکامل، آن هم در سخت ترین اتمسفر فشار و تهدید است.

وی افزود: آمریکا با همه توانمندی های کم نظیر خود در حوزه اقتصاد، نظامی گری، سیاست و امنیت، و عمق نفوذ استراتژیک در سطح حکومت های جهان، نتوانست انقلاب اسلامی را با چالش جدی مواجه کند و با همه فشارهای صورت گرفته، ایران اکنون قطعا از همه چهل سال گذشته با ثبات تر، امن تر، مستحکم تر و نسبت به حفظ چارچوب ها و اهداف خود با انگیزه تر است.

این تحلیل گر سیاسی و بین الملل فروکش کردن سطح تهدیدات نظامی و عملیات روانی دشمن علیه کشور را خروجی مقاومت فعال، و در پیش گرفتن تهدید در برابر تهدید عنوان کرد و گفت: آمریکا از همان ابتدای انقلاب اسلامی کمر به نابودی این نهضت بست و با کودتا، تحریم، تهدید، بر افروختن آتش جنگ خارجی و همراه کردن جبهه بین المللی در حمایت از صدام، همه آنچه داشت را به صحنه آورد تا انقلاب ایران حتی به دهه اول خود نرسد، اما هرگز موفق نشد.

وی ادامه داد: ما حتی شاهد بودیم در سال پایانی جنگ، آمریکا مستقیما وارد صحنه نبرد نظامی در دفاع از رژیم بعث عراق شد، و تا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ما به پیش رفت، که البته دست انتقام خداوند تنها چندماه بعد ماجرای مشابه لاکربی را رقم زد. اما اکنون آیا ایران سال ۶۸ با ایران سال ۹۸ اصلا قابل مقایسه است؟! ایران سال ۹۸، ایرانی است که پیشرفته ترین پهپاد نظامی-جاسوسی آمریکا را سرنگون می کند، و متحدانش، با پهپاد، عربستان را به سطوح آورده، یا رژیم صهیونیستی را تنها با راکت به مسلخ تحقیر و آتش بس می کشانند.

عظیمی با اشاره به اتخاذ سیاست گام به گام، برای خروج از برجام آن را یک اقدام کاملا حکیمانه، استراتژیک و تاریخی قلمداد کرده و اضافه کرد: صبر یکساله ایران در برابر کارشکنی و عهد شکنی آمریکا و اروپا، قطعا در تاریخ به عنوان مدال افتخارِ ایران، و لکه ننگ برای اعضای مذاکره کننده در آن سوی میز باقی خواهد ماند، اما آنچه حائز اهمیت است اینکه ایران با داشتن توانمندیِ علمی در حوزه نانوتکنولوژی، لیزر، هسته و علم پلاسما، اکنون می تواند با فراغ بال، از ظرفیت عظیمِ دانشمندان خود برای حل مسائل و مشکلات کشور به نحو احسنت استفاده کند، و احدی نخواهد توانست به این مساله ایراد بگیرد، چراکه راه حل دیپلماسی و مذاکره با آمریکا و طرف های دیگر برای دومین بار تجربه و به شکست انجامید.

وی تصریح کرد: قاعدتا آمریکا می داند کشوری که به تکنولوژی های تِک پلاسما در سطوح مختلف دست یافته باشد، تا چه اندازه از قدرت بازدارندگی برخوردار است و در صورت ارتکاب هرگونه اشتباه از طرف دشمن، با چه قدرتی می تواند پاسخ کوبنده و پشیمان کننده به متجاوز بدهد. البته این مسلم است که بنابر فتوای مقام معظم رهبری، ما در حوزه علوم و تکنولوژی‌های با کاربرد دوگانه، خط قرمز عدم حرکت به سمت تسلیحات کشتار جمعی را حفظ کرده و بنابر منطق انسانی-اسلامی از این دانش‌ها تنها در جهت خدمت به بشریت استفاده می‌کنیم.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی در پایان با اشاره به منشور گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: تمرکز بر روی جوانان، استفاده از ظرفیت بی بدیل نیروی انسانی نخبه و دلسوز انقلاب، قطعا باید سرلوحه فهرست کارویژه مسئولان باشد و قطعا در صورت مراجعه به متن ملت، می‌توان از ظرفیت های خدادادی استفاده حداکثری داشت و با موفقیت حصار فشار و تهدید را به فرصت پیشرفت و خودسازی کشور مبدل کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

عباس عبدی؛

حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

حمله پهپادی به‌مهم‌ترین مرکز امپراطوری نفتی عربستان، یعنی آرامکو بازتاب‌های سیاسی بزرگی داشت و این بازتاب‌ها تازه آغاز شده است و احتمال می‌رود که در روزها و هفته‌های آینده ابعاد بزرگ‌تری نیز پیدا کند ولی به‌نظر می‌رسد که این حمله موجب تغییر دکترین‌های دفاعی منطقه شود بویژه دکترین دفاعی اسرائیل را به کلی با سؤال مواجه خواهد کرد.  واقعیت این است که تعدادی پهپاد و احتمالاً موشک از نقطه‌ای که معلوم نیست کجاست به سوی مراکز نفتی شلیک شده یا به پرواز در آمده‌اند. مبدأ اولیه ارسال آنها تا محل اصابت حداقل ۵۰۰ کیلومتر و حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته است تعداد آنها زیاد و حداقل ۱۲ فروند بوده است. در این فاصله هیچ رادار و ماهواره‌ای آنها را ردیابی نکرده و هشدار نداده یا اقدامی نکرده است هنوز هم نمی‌توانند با قاطعیت بگویند که از کجا شلیک شده است. آنها از دفاع ضد هوایی پیشرفته پاتریوت عبور کرده‌اند. از همه مهمتر اینکه با دقت تمام اهداف تعیین شده را به‌صورت نقطه زنی مورد اصابت قرار داده‌اند. این امر به معنای آن است که تاریخ مصرف دکترین دفاعی و امنیتی موجود در کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه به پایان رسیده است. در این مرحله سؤال بنیادین این نیست که عربستان یا کشورهای دیگر چه پاسخی به این حمله بدهند یا ندهند؟ پرسش اصلی این است که آیا آنان  در ادامه نیز قادر به دفاع از خود هستند یا همچنان سپر دفاعی آنان قابل عبور است؟ این مشکل بیش از هر جایی گریبان اسرائیل را خواهد گرفت چون اسرائیل تنها رژیم منطقه است که فاقد عمق استراتژیک و گستره جغرافیایی است. به همین علت از قدیم در پی ایجاد خطوط مرزی فرضی امنیتی با دایره‌هایی به شعاع‌های گوناگون بود و اجازه نمی‌داد که ارتش‌های عربی از این مرزهای مجازی و با ویژگی‌های مورد نظر اسرائیل عبور کنند یا خطوط قرمز اسرائیل را نقض نمایند. ولی حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای اسرائیل مستقر هستند و ابزارهای آنان برای مبارزه علیه اسرائیل نه توپ‌های صحرایی و تانک‌های بزرگ و بالگردها و هلیکوپترهای جنگی موجود در ارتش‌های کلاسیک که نیازمند یگان‌های‌های رزمی و فرودگاه‌های جنگی و غیره است که کوچک‌ترین تحرکشان در دیدرس ماهواره قرار دارند؛ بلکه آنان براحتی می‌توانند پهپادها را ساخته و از هر محلی آنها را به پرواز درآورند و از طریق دستگاه‌های موجود الکترونیکی و حتی تلفن همراه آنها را به سوی هدف مورد نظر خود هدایت کنند و هر نوع تسلیحاتی اعم از منفجره یا بمب‌های شیمیایی و غیره را روی آنها سوار نمایند. این نوع مقابله نیازی به ارتش‌های منظم و کلاسیک ندارد و شاید بتوان گفت این تحول مثل تحولات مشابه موجب دموکراتیک ...

جدیدترین خبرها