رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 23 August
اوقات شرعی

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی:

با تکنولوژی پلاسما، از قدرت بازدارندگی لازم برخورداریم

دبیرکل جبهه ایران اسلامی گفت: اروپا علی رغم گرفتن ژست استقلال از آمریکا، عملا در نقش مکمل سیاست‌های ترامپ وارد بازی کارشکنی و برهم زدن توافق برجام شد.

محمدحسین عظیمی، دبیرکل جبهه ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس در واکنش به سیاست های ضد ایرانی رئیس دولت آمریکا و همراهی اروپا با ترامپ علیه ملت ایران گفت: زمان کلید حل بسیاری از مسائل است؛ همانطور که پیش تر اشاره شده بود، ساز و کار مالی ادعایی اتحادیه اروپا (اینستکس) تنها با سه هدف عمده وقت کشی برای تاثیرگذاری تحریم های آمریکا، کانالیزه کردن تبادلات و معاملات تجاری ـ مالی ایران در سطح نفت در برابر غذا و دارو، و کشف شبکه خرید و فروش ایران طراحی و به ایران به عنوان یک امتیاز عرضه شد.

به گزارش حامی خبر؛ وی افزود: اروپا علی رغم گرفتن ژست استقلال از آمریکا، عملا در نقش مکمل سیاست های ترامپ وارد بازی کارشکنی و برهم زدن توافق برجام شد.

عظیمی با برشمردن عقبه تاسف بار سیاست های ضد ایرانیِ رژیم آمریکا افزود: تقابل تمدنی غرب با شرق، اکنون در دو کانون اصلی و ایدوئولوژیک، یعنی انقلاب اسلامی ایران، و ایالات متحده آمریکایِ لیبرال خلاصه و صف بندی شده؛ اما آنچه اکنون مورد توجه بسیاری قرار گرفته و به تعبیری، مشعل امید و الگوی مقاومت در سطح جهان شده، عبور انقلاب اسلامی از مرز چهل سالگی، و کامل کردن دوره اول تکامل، آن هم در سخت ترین اتمسفر فشار و تهدید است.

وی افزود: آمریکا با همه توانمندی های کم نظیر خود در حوزه اقتصاد، نظامی گری، سیاست و امنیت، و عمق نفوذ استراتژیک در سطح حکومت های جهان، نتوانست انقلاب اسلامی را با چالش جدی مواجه کند و با همه فشارهای صورت گرفته، ایران اکنون قطعا از همه چهل سال گذشته با ثبات تر، امن تر، مستحکم تر و نسبت به حفظ چارچوب ها و اهداف خود با انگیزه تر است.

این تحلیل گر سیاسی و بین الملل فروکش کردن سطح تهدیدات نظامی و عملیات روانی دشمن علیه کشور را خروجی مقاومت فعال، و در پیش گرفتن تهدید در برابر تهدید عنوان کرد و گفت: آمریکا از همان ابتدای انقلاب اسلامی کمر به نابودی این نهضت بست و با کودتا، تحریم، تهدید، بر افروختن آتش جنگ خارجی و همراه کردن جبهه بین المللی در حمایت از صدام، همه آنچه داشت را به صحنه آورد تا انقلاب ایران حتی به دهه اول خود نرسد، اما هرگز موفق نشد.

وی ادامه داد: ما حتی شاهد بودیم در سال پایانی جنگ، آمریکا مستقیما وارد صحنه نبرد نظامی در دفاع از رژیم بعث عراق شد، و تا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ما به پیش رفت، که البته دست انتقام خداوند تنها چندماه بعد ماجرای مشابه لاکربی را رقم زد. اما اکنون آیا ایران سال ۶۸ با ایران سال ۹۸ اصلا قابل مقایسه است؟! ایران سال ۹۸، ایرانی است که پیشرفته ترین پهپاد نظامی-جاسوسی آمریکا را سرنگون می کند، و متحدانش، با پهپاد، عربستان را به سطوح آورده، یا رژیم صهیونیستی را تنها با راکت به مسلخ تحقیر و آتش بس می کشانند.

عظیمی با اشاره به اتخاذ سیاست گام به گام، برای خروج از برجام آن را یک اقدام کاملا حکیمانه، استراتژیک و تاریخی قلمداد کرده و اضافه کرد: صبر یکساله ایران در برابر کارشکنی و عهد شکنی آمریکا و اروپا، قطعا در تاریخ به عنوان مدال افتخارِ ایران، و لکه ننگ برای اعضای مذاکره کننده در آن سوی میز باقی خواهد ماند، اما آنچه حائز اهمیت است اینکه ایران با داشتن توانمندیِ علمی در حوزه نانوتکنولوژی، لیزر، هسته و علم پلاسما، اکنون می تواند با فراغ بال، از ظرفیت عظیمِ دانشمندان خود برای حل مسائل و مشکلات کشور به نحو احسنت استفاده کند، و احدی نخواهد توانست به این مساله ایراد بگیرد، چراکه راه حل دیپلماسی و مذاکره با آمریکا و طرف های دیگر برای دومین بار تجربه و به شکست انجامید.

وی تصریح کرد: قاعدتا آمریکا می داند کشوری که به تکنولوژی های تِک پلاسما در سطوح مختلف دست یافته باشد، تا چه اندازه از قدرت بازدارندگی برخوردار است و در صورت ارتکاب هرگونه اشتباه از طرف دشمن، با چه قدرتی می تواند پاسخ کوبنده و پشیمان کننده به متجاوز بدهد. البته این مسلم است که بنابر فتوای مقام معظم رهبری، ما در حوزه علوم و تکنولوژی‌های با کاربرد دوگانه، خط قرمز عدم حرکت به سمت تسلیحات کشتار جمعی را حفظ کرده و بنابر منطق انسانی-اسلامی از این دانش‌ها تنها در جهت خدمت به بشریت استفاده می‌کنیم.

دبیرکل جبهه ایران اسلامی در پایان با اشاره به منشور گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: تمرکز بر روی جوانان، استفاده از ظرفیت بی بدیل نیروی انسانی نخبه و دلسوز انقلاب، قطعا باید سرلوحه فهرست کارویژه مسئولان باشد و قطعا در صورت مراجعه به متن ملت، می‌توان از ظرفیت های خدادادی استفاده حداکثری داشت و با موفقیت حصار فشار و تهدید را به فرصت پیشرفت و خودسازی کشور مبدل کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها