رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۸
  • الجمعة ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Friday 23 August
اوقات شرعی

رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار تهران گفت: طبق نرخنامه عمده فروشی محصولات کشاورزی از ۲۱ مردادماه قیمت انواع میوه و صیفی نسبت به هفته گذشته ثابت و در برخی موارد کاهش داشته است.

«اسدالله کارگر» امروز (سه شنبه) افزود: براساس این نرخنامه قیمت هر کارتن آناناس بین ۱۵۰ تا ۱۹۰ هزارتومان، انبه بین ۱۴ تا ۲۲ هزار تومان، انجیر زرد ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، انجیر سیاه ۵ تا ۱۰ هزار تومان، انگور رطبی بین چهار تا هفت هزار تومان، انگور صاحبی بین پنج هزار تا ۱۰ هزار تومان، انگور عسگری بین پنج تا هشت هزار تومان، آلبالو دانه خارجی بین ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، آلبالو رسمی بین ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، آلو سانترال بین پنج تا ۹ هزار تومان، آلو سیاه بین سه تا ۶ هزار تومان، آلو شابلون بین چهار هزار تا هشت هزار تومان، آلو قطره طلا بین سه هزار تا هشت هزار تومان، توت فرنگی کرج بین هفت تا ۱۷ هزارتومان.

سیب گلاب بین سه هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، شلیل انجیری بین چهار تا هشت هزار تومان، شلیل سفید بین هشت هزار تا ۱۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ بین ۶ تا ۱۰ هزارتومان، گلابی بین هشت تا ۱۴ هزارتومان، گیلاس تکدانه بین ۱۴ تا ۲۱ هزارتومان، گیلاس صورتی پنج تا ۹ هزارتومان، موز بین ۹ تا ۱۱ هزار تومان، هلو انجیری بین پنج تا ۱۲ هزارتومان، انواع هلو بین چهار هزار تا هفت هزارتومان، هلو هسته جدا بین چهار هزار تا ۱۰ هزارتومان و لیموترش میناب بین ۶ هزار تا ۱۱ هزارتومان، عرضه می شود.

وی اضافه کرد: هرکیلوگرم هندوانه بین ۴۰۰ تا یک هزار تومان، خربزه بین هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، خیار رسمی و گلخانه بین هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی بین هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ تومان است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم هویج بین دو هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزارتومان، گوجه فرنگی بین هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۲۰۰ تومان، پیاز زرد و شیری بین یک تا دو هزار تومان، بادمجان دلمه ای بین هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان، بادمجان قلمی بین دو هزار تا سه هزا رو ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ای بین سه هزار تا پنج هزار تومان، بامیه بین پنج هزار تا ۱۱ هزارتومان، خیار چنبر هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ تومان، سیرخشک پنج هزار تا ۱۰ هزار تومان، غوره آبگیری بین دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان، غوره عسگری بین چهار هزار تا ۶ هزارتومان، کاهو رسمی بین هزار و ۵۰۰ تا سه هزارتومان، کاهو پیچ سالادی دو هزار تا چهار هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم گلخانه ای بین دو هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار تومان، گوجه زیتونی فله بین پنج تا هشت هزارتومان است.

وی افزود: نرخ هرکیلوگرم سبزی جور یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۵۰۰ تومان، سبزی خوردن بین دو تا سه هزار تومان، فلفل تند ریز بین پنج هزار تا هشت هزار تومان، فلفل دلمه‌ای بین دو هزار تا چهار هزار تومان، فلفل شیرین بین ۱۰ هزار تا ۱۶ هزارتومان به فروش می رسد.

ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

ایده باشگاه تحریمی ها از کجا آمد؟

در ساختار تصمیم سازی و تصمیم گیری ایالات متحده بهره گیری، ابزار تحریم جایگاه بسیار ویژه ای به خود اختصاص داده و روسای جمهور آمریکا تمایل زیادی به استفاده از آن علیه کشورهای مستقل دارند. اما دونالد ترامپ بعد از تکیه زدن به کرسی ریاست جمهوری در آمریکا به صورت افراطی به استفاده از تحریم اقتصادی و  جنگ تجاری  روی آورد. درباره اقدامات دونالد ترامپ در زمینه تحریم می توان به راه اندازی جنگ تجاری با چین و برخی کشورهای اروپایی و تحریم کشورهایی نظیر ترکیه،یمن، کره شمالی، سوریه، ایران، کوبا، ونزوئلا، روسیه، کلمبیا، پاکستان و ... اشاره کرد. انتظار می رود اگر دونالد ترامپ در سال 2020 دوباره رای بیاورد این فهرست بسیار افزایش یابد و کشورهای بیشتری در آن قرار گیرند. در ایران نیز که سال هاست شاهد سیاست های خصمانه علیه خود بوده به تازگی طرح های مختلف ضدآمریکایی در فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا تهیه و تدوین شده است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه به مناسبت سالروز ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس از آن رونمایی شد. اکبر رنجبرزاده، عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به خبرنگار الف گفت: این 12 طرح واکنش منطقی مجلس شورای اسلامی در مقابل فعالیت کنگره آمریکا و دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی است. ترامپ تلاش می کند تا با برجسته‌سازی تهدید ایران زمینه غارت ثروت کشورهای منطقه را فراهم نماید. در این راستا ضرورت دارد ایران مسیر مقاومت در مقابل فشار آمریکا را ادامه دهد. بنابراین دولت و همه نیروهای نظامی در کشور باید در مسیر مقابله با آمریکا همگرایی و هم افزایی داشته باشند. به همین دلیل مجلس شورای اسلامی نیز  الزامات قانونی را در همین زمینه در حال تهیه و تدارک دارد تا واکنشی فعالی به اقدامات ضد ایرانی در آمریکا داشته باشد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از طرح ها تشکیل باشگاهی از کشورهای مورد تحریم ایالات متحده با همت جمهوری اسلامی ایران است تا بین آنها وحدت و هماهنگی صورت بگیرد که می تواند بازتاب بین المللی بسیار مثبتی داشته باشد. در این باره ضرورت دارد در همه سطوح ظرفیت های لازم برای مقابله با آمریکا پیش بینی شود. رنجبرزاده گفت: لازم است مناسبات نهادی موثری بین کشورهای مورد تحریم آمریکا در راستای گسترش تجارت صورت گیرد، حتی می توان از ارز مشترک بین این کشورها در مقابله با دلار استفاده شود. در واقع هدف تقویت ارتباطات بین کشورهای مورد تحریم آمریکا جهت شکل گیری یک ائتلاف سیاسی اقتصادی است تا بتوانند نه تنها از تحریم ها عبور کنند بلکه هژمونی آمریکا در استفاده از ابزارهای نامشروع را به چالش بکشند. بدون شک یکی از پایه های چنین ائتلافی هم باید استفاده از ابزار دیپلماسی عمومی برای آگاهی بخشی مردم جهان از سیاست استکباری آمریکا در عرصه بین الملل باشد. پایدارترین راه مقابله با تحریم تشکیل باشگاه تحریمی ها است علیرضا فرقانی، دبیر اجرایی فراکسیون مقابله با تحریم نیز به خبرنگار الف گفت: بحث تشکیل باشگاه تحریمی ها از سال 1392 در ایران مطرح ...

جدیدترین خبرها