رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۵ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 15 October
اوقات شرعی

  • شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  • کد خبر : 72173
  • مشاهده : 11 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ماجرای «پول‌های کثیف» در بررسی صلاحیت‌ها/ برای شفافیت در حوزه انتخابات منع قانونی داریم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: برای شفافیت در حوزه انتخابات منع قانونی داریم اما اگر قانون برای ما تکلیفی داشت ما استقبال کرده و احترام می‌گذاریم.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود درباره هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گزارشی ارائه کرد و گفت: در حوزه انتخابات، هیأت مرکزی نظارت تشکیل شد که مرتب یکشنبه‌ها جلسه داریم و تاکنون اعضای هیات‌های نظارت استانی مشخص شده و در صدد تعیین اعضای هیات نظارت شهرستان‌ها هستیم.

به گزارش حامی خبر؛ وی بر همین اساس اضافه کرد: قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است مانند حوزه تبلیغات و هزینه‌های انتخاباتی که به نوعی ساکت است و نیازمند قانون جامع هستیم که متاسفانه هر چه تلاش کردیم دستمان خالی است لذا می‌خواهیم مجلس هر چه زودتر در این خصوص عمل کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره شفافیت دستگاه‌های کشور گفت: شفافیت نظر خوبی است و ما هم در این زمینه پیشگام هستیم.
وی افزود: مشروح مذاکرات شورای نگهبان در حوزه قوانین در سایت ما است البته، چون مفصل بوده زمان می‌برد که همه آن منتشر شود، اما تیم‌های مختلفی مشغول هستند.

کدخدایی در همین رابطه عنوان کرد: برای شفافیت در حوزه انتخابات هم منع قانونی داریم، اما اگر قانون برای ما تکلیفی داشت ما استقبال کرده و احترام می‌گذاریم.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالی درباره تاثیر بررسی صلاحیت‌ها در صورت احراز در میان بودن پول‌های کثیف گفت: اختیارات شورای نگهبان فقط بررسی صلاحیت است و از نهاد‌های مذکور استعلام می‌گیرد حال اگر صحت آن مورد تایید قرار بگیرد که پول‌های کثیف در کار بوده حتما در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

عباس عبدی؛

حمله به آرامکو و بحران امنیت رژیم صهیونیستی

حمله پهپادی به‌مهم‌ترین مرکز امپراطوری نفتی عربستان، یعنی آرامکو بازتاب‌های سیاسی بزرگی داشت و این بازتاب‌ها تازه آغاز شده است و احتمال می‌رود که در روزها و هفته‌های آینده ابعاد بزرگ‌تری نیز پیدا کند ولی به‌نظر می‌رسد که این حمله موجب تغییر دکترین‌های دفاعی منطقه شود بویژه دکترین دفاعی اسرائیل را به کلی با سؤال مواجه خواهد کرد.  واقعیت این است که تعدادی پهپاد و احتمالاً موشک از نقطه‌ای که معلوم نیست کجاست به سوی مراکز نفتی شلیک شده یا به پرواز در آمده‌اند. مبدأ اولیه ارسال آنها تا محل اصابت حداقل ۵۰۰ کیلومتر و حداکثر تا ۱۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته است تعداد آنها زیاد و حداقل ۱۲ فروند بوده است. در این فاصله هیچ رادار و ماهواره‌ای آنها را ردیابی نکرده و هشدار نداده یا اقدامی نکرده است هنوز هم نمی‌توانند با قاطعیت بگویند که از کجا شلیک شده است. آنها از دفاع ضد هوایی پیشرفته پاتریوت عبور کرده‌اند. از همه مهمتر اینکه با دقت تمام اهداف تعیین شده را به‌صورت نقطه زنی مورد اصابت قرار داده‌اند. این امر به معنای آن است که تاریخ مصرف دکترین دفاعی و امنیتی موجود در کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه به پایان رسیده است. در این مرحله سؤال بنیادین این نیست که عربستان یا کشورهای دیگر چه پاسخی به این حمله بدهند یا ندهند؟ پرسش اصلی این است که آیا آنان  در ادامه نیز قادر به دفاع از خود هستند یا همچنان سپر دفاعی آنان قابل عبور است؟ این مشکل بیش از هر جایی گریبان اسرائیل را خواهد گرفت چون اسرائیل تنها رژیم منطقه است که فاقد عمق استراتژیک و گستره جغرافیایی است. به همین علت از قدیم در پی ایجاد خطوط مرزی فرضی امنیتی با دایره‌هایی به شعاع‌های گوناگون بود و اجازه نمی‌داد که ارتش‌های عربی از این مرزهای مجازی و با ویژگی‌های مورد نظر اسرائیل عبور کنند یا خطوط قرمز اسرائیل را نقض نمایند. ولی حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای اسرائیل مستقر هستند و ابزارهای آنان برای مبارزه علیه اسرائیل نه توپ‌های صحرایی و تانک‌های بزرگ و بالگردها و هلیکوپترهای جنگی موجود در ارتش‌های کلاسیک که نیازمند یگان‌های‌های رزمی و فرودگاه‌های جنگی و غیره است که کوچک‌ترین تحرکشان در دیدرس ماهواره قرار دارند؛ بلکه آنان براحتی می‌توانند پهپادها را ساخته و از هر محلی آنها را به پرواز درآورند و از طریق دستگاه‌های موجود الکترونیکی و حتی تلفن همراه آنها را به سوی هدف مورد نظر خود هدایت کنند و هر نوع تسلیحاتی اعم از منفجره یا بمب‌های شیمیایی و غیره را روی آنها سوار نمایند. این نوع مقابله نیازی به ارتش‌های منظم و کلاسیک ندارد و شاید بتوان گفت این تحول مثل تحولات مشابه موجب دموکراتیک ...

جدیدترین خبرها