رفتن به بالا

سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی

تعداد اخبار امروز : 36 خبر


  • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۶ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 14 December
اوقات شرعی

  • شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
  • کد خبر : 72173
  • مشاهده : 26 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ماجرای «پول‌های کثیف» در بررسی صلاحیت‌ها/ برای شفافیت در حوزه انتخابات منع قانونی داریم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: برای شفافیت در حوزه انتخابات منع قانونی داریم اما اگر قانون برای ما تکلیفی داشت ما استقبال کرده و احترام می‌گذاریم.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود درباره هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گزارشی ارائه کرد و گفت: در حوزه انتخابات، هیأت مرکزی نظارت تشکیل شد که مرتب یکشنبه‌ها جلسه داریم و تاکنون اعضای هیات‌های نظارت استانی مشخص شده و در صدد تعیین اعضای هیات نظارت شهرستان‌ها هستیم.

به گزارش حامی خبر؛ وی بر همین اساس اضافه کرد: قانون انتخابات ما ناقص و حداقلی است مانند حوزه تبلیغات و هزینه‌های انتخاباتی که به نوعی ساکت است و نیازمند قانون جامع هستیم که متاسفانه هر چه تلاش کردیم دستمان خالی است لذا می‌خواهیم مجلس هر چه زودتر در این خصوص عمل کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره شفافیت دستگاه‌های کشور گفت: شفافیت نظر خوبی است و ما هم در این زمینه پیشگام هستیم.
وی افزود: مشروح مذاکرات شورای نگهبان در حوزه قوانین در سایت ما است البته، چون مفصل بوده زمان می‌برد که همه آن منتشر شود، اما تیم‌های مختلفی مشغول هستند.

کدخدایی در همین رابطه عنوان کرد: برای شفافیت در حوزه انتخابات هم منع قانونی داریم، اما اگر قانون برای ما تکلیفی داشت ما استقبال کرده و احترام می‌گذاریم.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالی درباره تاثیر بررسی صلاحیت‌ها در صورت احراز در میان بودن پول‌های کثیف گفت: اختیارات شورای نگهبان فقط بررسی صلاحیت است و از نهاد‌های مذکور استعلام می‌گیرد حال اگر صحت آن مورد تایید قرار بگیرد که پول‌های کثیف در کار بوده حتما در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

ســــــر مقـــــالـــــــــه

«پشیمانیم»؛ حرف پرتَکرار هواداران روحانی

بی تدبیری دولت این بار به ایستگاه «بنزین» رسید؛ ایستگاهی که بیش از همه بی تدبیری‌های دیگر دولت در طول ۶ سال گذشته صدای اعتراض مردم را بلند کرد تا جایی که حامیان حسن روحانی در دو انتخابات گذشته هم قلم هایشان را علیه دولت تند و تیزتر کردند و از انتخاب خود ابراز پشیمانی و شرمساری می کنند و تلاش دارند با معذرت خواهی از مردم باز هم بتوانند در کنار پایگاه اجتماعی رأی خود قرار بگیرند. بر همین اساس در روزهای گذشته شاهد اعتراف به اشتباه و پشیمانی هواداران و حامیان حسن روحانی هستیم. شرمندگی و خجالت حامیان روحانی در این گذرگاه می توان مروری به موضع گیری دو نماینده حاشیه ساز پارلمان در قبال دولت داشت. پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان ملی (رسانه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی) لب به انتقاد از رئیس جمهور گشود و گفته حامیان روحانی از مردم خجالت می کشند. سلحشوری می گوید: رئیس‌جمهور شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که حامیانشان در حاشیه قرار گرفتند و از مردم خجالت می‌کشند. غلامرضا حیدری نماینده مجلس و عضو دیگر فراکسیون امید که نطق های جنجالی او در هرم سبز بهارستان حاشیه های زیادی را به همراه داشته است مواضع همفکر خود (سلحشوری) را تکمیل می کند و می گوید: طبق اعلام رسمی مقامات در روی آنتن، نزدیک به هفتاد و پنج درصد این مردم نیاز به کمک دارند؟ آخر چگونه است؟ واقعا آدم احساس شرم می‌کند. همچنین پیش از این، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیرکل حزب اصلاح طلب مردم سالاری در نطق خود در مجلس گفته بود: اوضاع به گونه ای وخیم شده است که بنده به عنوان نماینده مردم خجالت می کشم از اینکه بگویم از این دولت حمایت کرده ام. علاوه بر این فقط کافی است، جستجوی کوتاه در اینترنت کرد تا موضع گیری های «صادق زیباکلام» در انتخابات ۹۶ و حمایت او از روحانی توسط موتور جستجو گر یافت شود؛ او اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد به دفاع از رئیس قوه مجریه پرداخت و گفت:  «اگر باز هم زمان به عقب یعنی به همان انتخابات اردیبهشت ۹۶ بازگردد از حسن روحانی حمایت می‌کنم.» پس از گذشت ۸ ماه، حامی دیروز رئیس جمهور ۳۶۰ درجه تغییر موضع داد و ضمن انتقاد صریح از سکاندار دولتِ اعتدال گفت که، در این روزها اگر کسی از سیاره‌ دیگری می‌آمد و می‌پرسید که حسن روحانی در کشورتان چه مسئولیتی دارد، همه می‌گفتند هیچ مسئولیتی ندارد. باور کنید که رویم نمی‌شود در چشم کسانی که با تشویق من به روحانی رأی دادند، نگاه کنم؛ شرمنده آنهایم. عرق شرم احزاب اصلاح طلب نمی توان و نباید به سادگی از حمایت های فعالان سیاسی و احزاب اصلاح طلب در دو انتخابات ۹۲ و ۹۶ از شیخ دیپلمات عبور کرد، بازیگران و حتی کارگردان این جریان سیاسی با تمام قوا در انتخابات ریاست جمهوری از کاندیداتوری حسن روحانی حمایت کردند اما امروز اپوزیسیون داخلی دولت محسوب می شوند و هیچ واهمه ای ...

جدیدترین خبرها